Přežijí jen milenci

• Velká Británie Only Lovers Left Alive (více)

Adam - talentovaný hudebník ve stylu 60. let, žije v ponurém Detroitu. Zoufalý z toho, kam ten svět spěje, čím dál častěji přemýšlí o sebevraždě. V teplém Tangeru žije jeho tajemná, stylová přítelkyně Eva, co miluje poezii a ráda večeří s Christopherem Marlowem. Adamu i Evě je více než tisíc let. Před několika staletími, se dohodli, že kvůli čerstvé krvi nebudou zabíjet lidi a dobývat krev budou v nemocnici. Není to tak dávno, co se rozhodli žít odděleně. Moc dlouho jim to ale nevydrželo a Eva už vystupuje z letadla v Detroitu. Oba cítí, že se má stát něco nebezpečného. Brzy přijíždí do města i mladší sestra Evy - nekontrolovatelný šílený upír, který neumí ovládat své emoce. Ve městě začínají podivná úmrtí a tak musí Adam i Eva uprchnout do Alžírska. Problémy teprve začaly a vypadá to, že konec světa přeci jenom nastane a smrt není daleko... Smrt? Není příliš brzy? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Tamten

První půlka je sice pomalá, ale je v ní spousta zajímavých záběrů a správně ujetých myšlenek. Bohužel druhá půlka už je pouze pomalá a připitomělá. ()

degster

Jarmusch nám hádže na plátno svoje fetiše. Čo ani nie je problém, lebo sú to fetiše naozaj zaujímavé. Ale po týždni od videnia už nemám ani páru, o čom to vôbec bolo. ()

E lan

Klasický podivný film Jima Jarmusche. Není moc zábavný, ale rozhodně má atmosféru a velmi dobrý nápad. Navíc herecké výkony jsou překvapivě dobré. Jen je to ale film bez významnější pointy. ()

Alastair.

Hneď od začiatku som si týchto dvoch upírov zamiloval. Hlavné roly totiž hrali moji najobľúbenejší herci, takže o tom nebolo pochýb. Film nasiaknutý melancholiou, odbornými názvami, gitarami, hudbou. Presne takéto filmy mám veľmi rád. Tom Hiddleston a Tilda Swinton doplnení o Miu Wasikowsku boli brilantný. Toto mi neskutočne sadlo. Tento film mieri do mojej Top 10. ()

prasklinka

hustý, zvláštní, zajímavý. nepamatuju si že bych za posledních několik let viděla něco tak zvláštního, zajímavýho, něco co mě pohltí a dostane, na co budu s takovym zájmem koukat. sice jsem tam nenašla žádný hororový prvky, ale to vůbec nevadí, tenhle kousek jednoznačně doporučuju!! ()

radeckator

Ovšem toto se vám velice povedlo pane Jarmushi!!! Sice v popisu filmu čtu drama a horor, ale já se královsky bavil, tj. smál, pro mě po většinu filmu výtečná, lehce dekadentní komedie a určitě jeden z nejlepších filmů poslední doby o upírech, kam se hrabou všechny Twilling ságy. Famózní hudba, základ celého úspěchu. ()

mica_micova

Líbila se mi ponurá atmosféra filmu, celý soundtrack a Tom Hiddleston. Co se mi ale fakt nelíbilo je popis filmu tady na čsfd, kterej kolem reality hodně rychle utíkal. Nekontrolovaně šílenýho upíra si představuju trochu jinak a ve městě začínají podivná úmrtí... ??? Kdy, kde? ()

awelone

Na jednu stranu trochu nudné, zdlouhavé scény, nevýrazný děj a hlavní postavy vypadají tak nějak zpomaleně. Na druhou stranu příběh plný emocí, melancholie, upřímné lásky a takového zvláštního pocitu, který se mi dostal až k těm nejzazším myšlenkám. Ze začátku jsem si říkala, že to nebude zas tak dobré jak jsem čekala, ono to vlastně nebylo zas tak dobré, děj neposkytl žádné větší napětí a v průběhu filmu se mi vyskytlo spoustu otázek na které se mi nedostávalo odpovědi. I přes to vše se mi ten film líbil, působil totiž takovým zvláštním dojmem, který vás donutí k zamyšlení. Má v sobě spoustu filozofických prvků a odkazů na historii, umění, či přírodu. Není to film, co by zaujal dějem, zaujme však spoustou jiných věcí, není to však nic pro průměrného diváka, který čeká béčkovou upíří vyvražďovačku. ()

Kvasekus

U Jarmusche si snad vždycky od začátku filmu řikam, ty voe co to je, jestli neni divnej nebo kam to směřuje...celej film se do toho snažim proniknout...a ono to skončí a prostě to funguje. Navíc je to stylový jako vždycky a soundtrack se hrozně povedl ()

tereez

Měla jsem po dlouhé době chuť na atmosféru tohohle filmu a nezklamal, popravdě nevím, proč jsem poprvé dala jen 3/5. Atmosféra super, hudba super, scénář a narážky taky dobrý, chemie hlavní dvojice uvěřitelná, Tom je tak dobrej, že bych mu klidně darovala půl litr svojí 0-. Mia tu pohoda atmosféru trochu narušuje, ale stejně, podívám se na to určitě zas někdy znovu. ()

mira.l odpad!

Čistá sračka. Nic jiného to není a ani Mia Wasikowska to nezachránila. To fakt není ani odpad, to je nová kategorie, čistá sračka. Nevím, co to mělo znamenat, co tím chtěli tvůrci světu dát, stejně jako nevím, jak to může mít 74%. ()

Davidos305

To že se Jarmusch rozhodl natočit romantický film o upírech, je pro mě nepochopitelné, ale vyšlo mu to na výbornou. Temná, lehce gotická atmosféra mě vtáhla hned ze začátku, čemuž dopomohla i úžasná hudba a krásné, čisté záběry. Dvojice kultivovaných, na věky zamilovaných upírů, taky upoutala moji pozornost, jak za pomocí dobrého scénáře, tak i úžasných hereckých výkonů. A téma věčné lásky, nejen jeden k druhému, ale i k umění mě bavilo. ()

wito

Sugestívne, artové, bizarné,...Atmosféra unikátna, výtvarne i zvukovo úchvatné. Rád som sa dotkol starého dobrého Jarmuscha (Antalya Golden Orange Festival) ()

AweDuckling

Strašně zvláštní film. Vlastně mám z něj dost smíšené pocity. Ale zážitek to byl vskutku nevšední a silný. Už hodně dlouho mě žádný film tak nezaujal a svým způsobem "nedostal"... Ta kombinace uhrančivého a atmosférického obrazu a úžasné hudby... Tak excelentní herecké výkony... Tolik lásky... Tolik temnoty, melancholie, deprese... Podivné, děsivé, ale temně krásné. ()

FaithZombie

Začnu tím že jsem se na film tešila opravdu dlouho a bohužel musím říct že jsem se z velké části docela nudila. Je to první film který jsem od tohoto režiséra viděla a pravděpodobně jeho styl zkrátka a jednoduše nepobírám. Nemám ráda když je ve filmu přemíra nevysvětlených věcí jako co provedla Ava v Paříži, proč tak moc nechce Adam do Londýna a co všichni upíři mají s těmi rukavicemi... Jediná chvíle kdy mě film opravdu bavil bylo po příjezdu mladší sestry hlavní hrdinky která vše z mého pohledu na chvíli rozjela. A velkým plusem filmu je také hudba. A co se zbytku týče... je chyba asi ve mě ale opravdu to nebyl můj šálek kávy. ()

mac000

Název bych přeložil spíše "Jediní milenci ponechaní naživu", připadá mi to přesnější vzhledem k ději filmu. Jinak je film nabitý atmosférou (většina děje se v exteriérech odehrává v nočním Detroitu, které je "mrtvým městem"). Proti tomu je jako kontrast zobrazena metropole Tanger, kde to i v noci pulzuje životem. Snad proto se sem přemísťuje v závěru filmu Adam s Evou aby jako "jediní milenci přežili". ()

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes

12.04.2019

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Jim Jarmusch a upíří romance... Cože?

Jim Jarmusch a upíří romance... Cože?

31.01.2012

Pokud jste nevěřili, že se konec světa opravdu blíží, tahle zpráva to definitivně potvrzuje. Král nezávislého filmu se po několika letech vrací za kameru a natočí... upíří romanci kříženou s… (více)