The Human Centipede III (Final Sequence)

• Austrálie The Human Centipede III (Final Sequence) (více)

William Boss (Dieter Laser), šialený dozorca z väzenia uprostred americkej pustatiny, natoľko podľahne "kúzlu" dvojitého pokračovania zvráteného snímku Human Centipede, až nadobúda presvedčenie, že jediný spôsob, ako dospieť k náprave trestancov a ušetreniu na výdavkoch v prevádzke, je prekonanie počtu "uchádzačov" prvotného výtvoru režiséra Toma Sixa. Z koľkých "dobrovoľníkov" sa bude skladať ľudská stonožka tentoraz? (*CARNIFEX*)

Corpsegrinder

STRESS IS FOR PUSSIES. Omyl, na tenhle film se netěšte kvůli stonožce, tady jde hlavně o hereckej koncert šéfa věznice kterej je to nejujetější cholerický hovado za posledních pár let. Díky němu je taky film celkem snesitelná komedie až do poslední chvíle kdy konečně dojde na slibovanou stonožku (tentokrát doslova) která už ovšem tolik nenadchne. ()

EKLEKTIK

(pokračování komentáře k filmu "Lidská stonožka 2") Lidská stonožka 3, rozhodně ne. Tentokrát, se nacházíme v prostorách americké věznice, stojící kdesi v poušti a nesterilní prostředí špinavé podzemní garáže, zde bylo opět nahrazeno takřka sterilním, zručnost obézního kutila Tima, přesnými chirurgickými postupy, kancelářské potřeby a rezavé nářadí nerezovými skalpely, narkóza ránou kladivem celkovou anestézií a laxativa opět nahradila anestetika, antibiotika a analgetika. Nic z toho, tu ovšem takřka neuvidíte. Uvidíte hlavě a skoro nepřetržitě, napůl šíleného ředitele věznice Billa Bosse, který rád řeční, sem tam mučí nějaké vězně a který se třese, před návštěvou guvernéra Hudgese, nebo se nechává uspokojovat svou sekretářkou Daisy. Většinou však diskutuje, se svým asistenten, panem Butlerem, jež řediteli nenápadně podsouvá svůj nápad na řešení špatné ekonomické situace ve vězení, závisející na režisérovi Sixovi a vězeňském doktorovi Jonesovi. V tomto díle, jakoby už nešlo o ten nemyslitelný nápad, který tuto trilogii odstartoval, tady jde zřejmě o zneužití moci, kterou člověk dostane a o psychologický rozbor člověka, schovávajícího se za získanou autoritu, ale bez jakéhokoliv morálního povědomí. ()

jhlahulek odpad!

Dal bych jednu hvězdičku kdyby Bree Olson alespoň znásilnili a ukázala vadžajnu...takhle je to jen špinavý odpad.. ()

HArna odpad!

Fakt odpad. Jako já jsem viděl oba předchozí díly a ty nebyli taky nic moc. Tento film ale všechny překonává NUDOU. Tento film není znepokojující, brutální ani strašidelný. Tento film je nudný, natahovaný, trapný a bez špetky vtipu. 0% ()

AdamesWWE

[2/10] Prvé dva diely nechutné, priemerné, ale pozerateľné. Toto je oporoti tomu grc. Režisérsky nezvládnutý film, ktorý je absolútne natiahnutý ako sopeľ a 90% filmu je to absolútna nuda, človek ledva čaká či sa konečne niečo bude diať. Nápad to možno nebol zlý, ale dalo sa z toho spraviť určite viac. Potenciál ostal nevyužitý a človek si ani "nepochutná" na hororových scénach, lebo je ich tu mizivé množstvo. 3x a dosť. ()

Mrs.Blue

A na tuhle !!!šílenost!!! jsem se těšila tolik let! Možná díky velkým očekáváním jsem teď malinko zklamaná. Podle mě teda úplně něco jiného než I a II. Velká škoda, že pointy filmu - stonožky, tam bylo tak málo. Ale postava "Nekompromisně budu řvát každou větu dokud si nevybliju vlastní hlasivky, nesežeru všechny klitorisy a nepraskne mi cévka" alias Bill Boss vyobrazena na jedničku. Místy jsem fakt žasla čeho je ten nutcase schopný a hlavně s jakou legendární hláškou zase vyrukuje - 'I'll make you squirt even in a coma!" ()

ondrula odpad!

Jestli dvojka byla slabá, tak trojka je vyloženě ubohá. To už se nemůže líbit ani zarytým fanouškům první Stonožky. Psychopatický ředitel věznice přehrává tak příšerně, že se na něj nelze koukat. Krom toho by takový blázen asi skutečně dlouho neušel pozornosti kontrolních orgánů justice. Vyzobaná pornohvězdička Bree Olson to se svým vykozením taky zrovna nevytrhne. Další "známá" tvář - Eric Roberts - se na scéně natřásal se svým směšně načesaným mulletem jako skutečný opelichaný kohout. Ostatní herci (včetně toho nechutnýho prcka) ani nestojí za zmínku. Nakonec největší herecký výkon předvedl Robert LaSardo a to je tedy co říct. Motiv stonožky byl na závěr filmu maximální odfláklý (asi jen aby se neřeklo) a to zřejmě proto, aby se v naprostý většině filmu dal prostor k (ne)herecké onanii ředitele věznice Dietera Lasera, mimochodem, zajímalo by mě, co vede 73letého herce zahrát si takovouto "roli". ()

Paldiny

Six s nami teda riadne vypiekol. Najskôr sľubuje, že hustý predchodca bude v porovnaní s týmto prechádzkou Disneylandom a potom vypustí toto?! Čo to bolo, thriller, horor, komédia, akýsi druh satiry? Vážne ťažko identifikovateľné. Jedno je isté, Six sa zahral na biznismena, spojil sily s Hollywoodom, obsadil známeho amerického herca, čo som si aj prial, lenže prispôsobil film širšiemu publiku. Dostalo sa nám tak uvrešťané vykastrované nič, z ktorého ak vystrihnete jednu chrumkavú scénu, môže byť kľudne nasadené do kín. Pri sledovaní som sa niekoľkokrát neubránil smiechu a popritom boli karty tak slušne rozdané. Odľahlá väznica mimo zákona, 500 väzňov, ktorých nik nepostráda a psychopatický personál, zhodou okolností fanklub predošlých Stonožiek. Lenže Six už nechcel pokračovať v nastolenom trende a miesto fekálií mu začali voňať doláre. Vystačil si s prahopustou reklamou predošlých dielov, vložil do dialógov niekoľko zaujímavostí z natáčania a do rolí obsadil hlavné postavy od minula vrátane seba. Docielil maximálne toho, že má materiál na vydanie kolekcie kompletný a po vzore Raimiho a Jacksona môže kráčať naprieč svetlejšej budúcnosti. Nezostáva nič iné než sa s ním rozlúčiť, za 5 rokov bude točiť Marvelovky. ()

vorry

Dieter Laser (maniak z prvního dílu) zde předvádí opravdu excelentní herecký výkon!!! Laurence R. Harvey (úchylák z druhého dílu) je nyní takový hodný strejda :) Bree Olson znamenitá. Režisér celé trilogie Tom Six mě velmi mile překvapil. Všechny tři díly hodnotím jako zdařilé. Mám opravdu radost :D ()

smetyl

Z pohledu obyčejného „popcornového“ diváka jde o podívanou, po které kyblík s popcornem využije opakovaně i po skončení filmu. Jako divák chtivý senzací, musím být také víceméně spokojený, protože některé scény uvidíte jen a pouze v tomto filmu. Znásilnění ženy v kómatu, water boling-water boarding, lidská housenka atd. jsou sekvence, které jen tak nezapomenu. Co se týče zvrhlostí, režisér vytáhl skutečná esa z rukávu. Bohužel je však nepředložil v adekvátním kabátku, stejně tak, jako nedodržel slib, že poslední díl bude nejnechutnější ze všech. Pokud chcete vidět film, z kterého se vám bude zvedat žaludek, podívejte se na druhý díl. Trojku doporučím spíše lidem prahnoucím po zvrácené originalitě. ()

Klajnik

Nekompromisně nekorektní groteska, v jejímž středobodě stojí Dieter Laser, který z toho dělá svou vlastní grindhouse-ovskou one man show. Ředitel věznice, William Boss, je jednou z nejvýraznějších záporných rolí, kterou jsem kdy ve filmu viděl a jeho výkon je tak excentrický, že působí až divadelně. Texaské věznice čelí vysokým lékařským výdajům a vzpourám, ale egomaniakálního protagonistu však nejvíc drásá skutečnost, že si nedokáže u svých vězňů vydobýt respekt, který si dle své narcistické povahy zaslouží (Narcismus v běžné řeči charakterizuje člověka s přehnaným obdivem k sobě samému, s arogantním vystupováním a nedostatkem pochopení pro druhé, které chápe jen jako nástroje pro vlastní cíle). Neustále tedy experimentuje s myšlenkami ideálního trestu, které spolu s neúprosným sluncem eskalují do čím dál většího šílenství. Pod hrozbou guvernéra o změně vedení přijde jeho věrný účetní Dwight s brilantním nápadem. Revoluční myšlenka, která by mohla změnit americký vězeňský systém a ušetřit miliardy dolarů. Myšlenka založená na nechvalně proslulých filmech Human Centipede, která doslova i obrazně dostane vězně na kolena, čímž vytvoří nejvyšší trest a odstrašující prostředek pro každého, kdo zvažuje dráhu zločinu. Baví mne, že tvůrce třetí Lidské Stonožky měl dost sebereflexe. Bill Boss v jedné scéně zvedá DVDčka prvních dvou dílů ze a ptá se Dwighta: "Co tahle sračka dělá na mym stole?!" Ta nadsázka a karikaturičnost směřuje k hrubému až obscénnímu dramatickému výrazu, jenž film řadí do subžánru fraška: přehnaná a výsměšná veselohra. Nutno taky uznat, že Tom Six není dobrý filmař a technické zpracování tedy nenadchne. Na druhou stranu ani neurazí a síla snímku přeci spočívá v nevídanym obsahu. Ano, byl jsem šokován i dokonale baven. Tento snímek se mi vpálil do mysli, ač vlastně o ničem není Jakožto satira na americký vězeňský systém to dostatečně nerezonuje. Přesah tam nevidím a samoúčelnost si užívám. ()

Standic1 odpad!

Velké zklamání, a to hlavně z výkonu Dietera Lasera, který byl v prvním díle pekelně dobrej a tady jsem ho měl plný zuby hned po první scéně. Spoustu reklam a "marketing" ke třetímu dílu sliboval o další stupeň nechutnější a ve všem oba předchozí díly překonávající podívanou, nemluvě o tom, že prý druhý díl bude proti Final Sequence pohádka pro děti. Rozhodně nesouhlasím, tahle slabota je jeden velký omyl a Tom Six, který to měl dobře rozjeté, to třetím dílem naprosto posral. Není to nic, od čeho by člověk musel odvrátit zrak a opravdu nevěřím, co někteří píšou, že to mělo být vtipné... trapné je to správné slovo, nic víc... ()

arcticsky

Na tomto filmu (nejslabším z trilogie) je zajímavé jen to, jak se nad svým dílem dokázal poblít i sám rejža Six ve vedlejší roli :-). Jinak oba staří známí hlavní protagonisté jsou pěkní úchyláci už od pohledu. To tedy klobouk dolů...a zdá se, že další bude Lidská housenka - geniální to nápad! ()

Gulde

První dva díly byly brány veskrze seriózně, ale z tohohle je cejtit céčkovna, a to dost velká. Ale teda zasmál jsem se do syta :D . ()

PanTumnus odpad!

uječeném, nezáživné a nudné pokračování lidské stonožky. není to vtipné. není to děsivé. nemá to prostě nic a do ničeho to taky celé vygraduje. jednička a dokonce i dvojka (přestože i ona dostala odpad) si žít zaslouží ale tohle pokračovaní nikdy vzniknout nemělo. ()

cskomando odpad!

Dočkali jsme se Final Sequence a víc už další díly nechci nikdy vidět. Psycho traumatické rozložení Dietera lasera a jeho uřvané výlevy, které zde byly očividně schválně umístěny místo nějakých řádných fekálních nechutností jako v 1 a 2 díle. Jediné malé pozitivum, že jsme mohli shlédnout Toma Sixe na místě dění, ale ani to nezachraňuje situaci o skoro 2 hodinovém nudném filmu. ()

M1k9

Myslím, že i samotný tvůrce očekával propadák. Proč to ale točil? Dieter Laser to však drtí! 1.5/10 ()

Silviaxx

Ach jaj, tak toto nebolo úplne podľa mojich predstáv. Tom Six si s Human Centipede dozaista vybudoval v hororovom svete určité postavenie, ale touto trojkou sa ho nejak vehementne nesnažil obhájiť. Domnievala som sa, že sa uzavrie jedna perfektná variabilná trilógia a namiesto toho som dostala absurditku s ubľačaným Laserom. Celý film sa zameriaval len na jeho psychotické výlevy, ktoré boli miestami pretkané niekoľkými gore scénami. Lenže, ja by som očakávala, že gore scény a úplné úchylačiny budú pretkané psychotickými výlevmi Lasera, čo by bol pomer, ktorý by som ochotne akceptovala a zvládla. Keďže, to bolo naopak, nepôsobilo to ani vtipne, ani odpudzujúco, ani strašidelne, len ma to vytáčalo a na moment som dúfala, že sa súčasťou stonožky stane práve tento vyšinutý urevaný Boss väznice. Dosť o Laserovi, k veci. Ak už sa kde tu objavila gore scéna tak bola skvelá, o tom žádna. Ale, čo ma SERIE (!!) je, že na stonožku sa dostáva po vyše hodinovom pekle s tým sociopatom a to mi NESTAČÍ, po psychickej ujme, ktorú mi spôsobil. Keď už to malo byť finále, vyvrcholenie, tak by som očakávala brutálnejšie a šokujúcejšie scény (a ten nápad zapojiť väzňov je fakt super ako finále), lenže jediný pohľad alebo gore scénu (dá sa to nazvať gore scéna?) s HC zažijeme počas exkurzie s guvernérom.. O-NI-ČOM! Nehovoriac, že stonožka urobená z väzňov odsúdených na doživotie mohla byť brilantná, ale žiaľ, ostávame v rovine "mohla", keďže sme ju videli z piatich kilometrov päť sekúnd. K finále sa ani nechcem vyjadrovať, proste absurdné absurdné absurdné... Z úcty k Human Centipede 3*. ()