The Human Centipede III (Final Sequence)

• Austrálie The Human Centipede III (Final Sequence) (více)

William Boss (Dieter Laser), šialený dozorca z väzenia uprostred americkej pustatiny, natoľko podľahne "kúzlu" dvojitého pokračovania zvráteného snímku Human Centipede, až nadobúda presvedčenie, že jediný spôsob, ako dospieť k náprave trestancov a ušetreniu na výdavkoch v prevádzke, je prekonanie počtu "uchádzačov" prvotného výtvoru režiséra Toma Sixa. Z koľkých "dobrovoľníkov" sa bude skladať ľudská stonožka tentoraz? (*CARNIFEX*)

topi

Třetí pokračování a zase úplně o něčem jiném. Ovšem kvalitou je nejslabším dílem série. Sice občas je to vcelku vtipná satira, ale chybí jí ten správnej nadhled. Ale jedná scéna předčí i Srbski film, to je hodně velká zvrhlost (a to nemyslím zrovna kastraci). A stále řvoucí Laser mě občaš šel trochu na nervy. ()

Hamaradža

Óda na vrieskajúceho Lasera. Tretí diel je presne taký ako som ho čakal. Over the top, no definitívne skôr komický než vážny, rochniaci sa v politicky nekorektných džoukoch a groteskne karikatúrnych postavách (Že L.R.Harvey je najnormálnejšia postava vo filme je skvelý vtip). Síce časom trochu nudiaci a opakujúci sa no tá sebareflexia, tá Sixova schopnosť robiť si prdel sám zo seba, tá robí tretiu stonožku síce nie nezabudnuteľnou, no prinajmenšom sympatickou určite. ()

JohnMiller

Dvakrát ten istý vtip už síce vtipný nieje ale trojku rozhodne nepovažujem za takú tragédiu ako sa rozširuje po internete, a ako na ňu kydajú fanúšikovia prvých dvoch častí. Jasné, pôvodný zámer zhnusiť diváka do morku kostí sa vyparil, už tu nejde ani tak o gore a explicitné znázorňovanie mučenia, utrpenia atď. Za to, musím podotknúť, že je to príjemná satyra režiséra Toma Sixa, na samého seba a celý ten Doterajší kult, ktorý sa krúti okolo jeho stonožkových filmov. Dej nás privádza do americkej väznice, kde sa to riaditeľovi a jeho účtovníkovi akosi vymyká z rúk a z pod kontroly. Paradoxne ho hrajú obidvaja herci, ktorý si zahrali hlavné úlohy v predošlých častiach. Príjemné bolo aj to. že väčšina hercov z predošlých častí si tu odohrala nejaké role. Či už boli väzni alebo tak. Napríklad si tu zahral aj totálne skrachovaní herec Eric Roberts (Vyzeral hrozne, toho musel život či alkohol riadne zbičovať) alebo príjemná pornoherečka Bree Olson. Väčšina deja sa pohybovala okolo týchto dvoch, spomínaných, skrachovancov,riaditeľa a účtovníka, ktorý si nevedeli dať radi z väzňami, skúšali, mučenie, kastráciu, no nič nepomáhalo. Až účtovník nabehne z dvomi filmami ľudskej stonožky, že našiel spôsob ako ušetriť peniaze a zároveň si udržať rešpekt a aj znížiť recidívu. Prizvú aj samotného režiséra Toma Sixa, ktorý tvrdí, že mu lekári potvrdili, že je to lekársky možné. Takže on sa rád a ochotne bude podieľať na operáciach zo zvedavosti. Ako, je to nič moc, ale celí čas si to robí zo seba srandu a to si cením. Napríklad, pred operáciou sú pustené obidve časti väzňom a oni počas premietania kričia že: Fúúj, to čo je za nechutnosť, tieto filmy by mali byť zakázané, utratiť takých tvorcov a tak.. Chápete? Tí najväčší vrahovia a násilníci to kričia. Každá časť mala niečo do seba ale neviem, čakal som od nich viac. Ani tento kúsok, veru, nepodedil logiku. Ale dá sa, videl som aj horšie kraviny. ()

Trevor

Tak nám nakoniec predsa len verbal ľudskú stonožku ohodnotil, napriek tomu, že pri prvom diele sa dušoval, že toto hodnotiť nebude. Nuž, niekto si za svojim názorom dokáže stáť, niekto je proste bábovka. Ako som pri hodnotení druhej časti spomenul, nebolo jasné či film je braný ako "realita" alebo predstavy, tak odpovede sme sa v tretej časti dočkali. Opäť nám Tom Six pripomenul, že sme sa pozerali iba na film. Na film. Na film. Nie, nie je to chyba. Asi toľkokrát totižto treba pripomenúť ľuďom, ktorí toto videli, že sú to iba predstavy. Pre mňa nepochopiteľnou záhadou ostáva, ako niekto, kto prvú časť považoval za odpornú sa dopracuje k tomu, aby hodnotil aj časť tretiu. Ak predsa obdivujete Rembrandta a nepáči sa Vám Piccasso tak sa nechodíte do galérie pozerať na výstavu toho druhého, alebo snáď áno? Možno je to istá forma sebatrýznenia. Skôr nad sebou by sa mali títo ľudia zamyslieť, nie nad režisérom. Teraz k samotnému filmu. Dieter Laser v úlohe Williama Bossa je úchvatný. Na začiatku som mal pocit, že svojim výkonom prekoná seržanta z úvodnej desaťminútovky Full metal jacket. Nakoniec to nebolo až tak skvelé, ale aj tak bol vynikajúci. Samotné objavenie Sixa vo filme (a záber, ako sa pri praktikách Bossa pozvracia) mala opäť filmovým "znalcom" pripomenúť, že on samotný si to nijako neužíva. Iba sa snažil zaujať. Presne ako Ruda z ostravy a.k.a verbal. Tiež sa svojimi komentármi snaží zaujať. A vďaka tomu, že sa vyjadruje ako kretén mu to prinieslo výslnie rebríčka užívateľov čsfd. Sixovi odlišnosť vyjadrovania veľa fanúšikov nepriniesla.Možno preto že Ruda uráža iba kresťanov a Tom Six si vystrelil úplne zo všetkých. Tak, život je už raz taký. Známe zlodej kričí chyťte zlodeja zase raz platí. ()

Aleee89 odpad!

Když už jsem viděla první dva díly, sérii jsem doklepala a podívala se i na ten třetí. A opět jako u dvojky: to je už tak šílené, ujeté, nevtipné, nechutné a stupidní, že s úžasem přemýšlím, co ten Tom Six ksakru hulí. ()

stuntmanMIKE

Tak ti nevim Karle, ale ja som sa bavil kralovsky. Predstavte si film natolko zly, ze je az dobry. Od zaciatku do konca som sa skeril na televizor ako pedofil na kocik. Ono tento film treba brat proste inak. Tom Six je uchylny pracurak, ale ja som mu to tentoraz bezvyhradne bastil. Hlavna postava riaditela vaznice je dokonala. Je to skratka taky neskutocne flegmaticky sympatak, ktory sa len snazi ocistit spolocnost od odpadu a dari sa mu to. Hlasky su neskutocne a nebyt toho obcasneho tlacenia na pilu, tak nevaham a palim plny. ()

Eldrick

Expanze na americký trh nevyšla podle Sixova očekávání. Mňam, mňam, dobrou chuť, pokud právě zvracíte svoje střeva. Proklikal jsem, cílený zhnusení na efekt, výplně nudy. Přetaktizovaný sebeparodický herectví Dietera Lasera neni už až ni k smíchu, ale prostě trapný. Žánrově nefunkční paskvil prefabrikující neinvečně původní nápad. Pokud jsou v hranym filmu nejlepší scény s pornoherečkou, jedná se o průjem. ()

Pirabin

Víc Bree Olson a dal bych hvězdy i dvě. Kromě ní v tom filmu totiž není nic. Absolutně nic. Což je nejvíc cítit u příběhu a "humoru". ()

StrYke odpad!

První díl byl alespoň o něčem, mělo to nápad. Druhý díl byl nechutný a jen pro silné povahy. Třetí díl nemá nic z toho. Třetí díl je prostě sračka. ()

ilemas odpad!

První dva díly byly těžké úchylárny, ale ještě jakž takž fungovaly. Třetí stonožka už mě připadla jako neskutečně debilní sci-fi komedie. ()

peiton odpad!

Pre začiatok som vedela do čoho asi idem o to väčšie bolo moje ani nie tak zdesenie lež skôr nemilé prekvapenie,že po ľudskej stonožke nebolo skoro celú tú dlhú dobu ani chýru ani slichu,až sa objaví niekde skoro v samotnom závere a v daleko prijateľnejšej forme než bolo z predchádzajúcich dielov známe.Sú veci,ktoré si za peniaze nekúpite a potom sú veci,ktoré jakživ nemali uzrieť svetlo sveta.Jednou z tých vecí je toto nechutné,odponé a zvrátené divadlo,ktoré nie je určené pre ľudí zo slabším nervovým systémom-jedným slovom hnus (!) ()

Rodriguez

Když první film čerpal z originality bylo to celkem zajímavý, druhý ujížděl na perverznosti a ten třetí si z toho evidentně dělá prdel! Protože, tady se sešli všichni, jak herci, tak rejža a pořádně si zaobcovali s vězni v jedné veliké stonožce, kde i svůj úd dal do placu Eric Roberts. Tome Tome, to si to dopracoval a to jsem věřil, že trojka mě rozseká ze všech nejvíc! Final Sequence se tedy nekoná, škoda... 30% ()

dubinak

Six už snad poztrácel všechny originální myšlenky, co měl a dal se do třetího dílu se satirickým odlehčením v podobě propagace svých dvou předešlých filmů ve vězeňském prostředí, kde přebývá jeden podvyživený uřvaný krypl, jeden vyvalený ustaraný buřt a jedna kozatá, prdelatá blondýna, která pro šéfa udělá cokoliv. Přidejte k tomu spoustu patetických ukřičených projevů o hovně, stopadesát vulgarismů, otřesného Erica Robertse, pár explicitních operací, které by člověk neměl nikdy vidět a jednu 500 lidí dlouhou oranžovou stonožku. Co bych o tom ještě tak řekla? Je to vrcholně nevkusné, nevtipné, nezajímavé a na to, že stonožku vidíme asi jen posledních 15-20 minut, příšerně dlouhé. Toma Sixe jsem po prvním díle považovala za zachránce a spásu hororového žánru, ale tohleto je hnus!!! ()

KajusaK

Zkrátím to na jednoduše Pí**vina ... Za čekání to absolutně nestálo, vůbec to semnou nehlo. Jestli tomuhle někdo říká horor, tak je kapku vedle. Blbost, žádný děj, žádné drama.. Prostě nic, jen přehrávající Dieter Laser. ()

sir-dave

Dieter Laser by se dobře uživil i jako moderátor třeba České Miss. Co věta, to odzpívaný proslov ala Fuuuck youuu imbeciill communism zombiiie cuuunt. V ději jsem se trochu zamotal, tam už se parodovalo snad samo sebe. Jednička je oproti tomuhle veledílo, kde se naplno ocení lidská stonožka a hraní si se stočenými novinami. Tady vidíme stonožku až v úplném závěru a přežvykování výkalu si člověk až tak neužije. Hlavně, že si tam opíchají střeva z boku. ()

Nivenx

První díl uchvátil diváky zvráceností a šíleností námětu. Druhý díl ještě přitvrdil a série i přes tak šílený námět vypadala docela zajímavě. Při zjištění, že bude díl třetí jsem byl skeptický a neočekával jsem žádný zázrak. Nakonec se mi to i splnilo a film opravdu nestojí za nic. Nuda bez šťávy a zápachu. 10% ()

Radiq

Tak tohle, to bylo jedno z nejšílenějších zhovadilostí, co jsem kdy viděl. Jeden řekne, že to je úchylárna největšího kalibru s neustále řvoucím vypatlaným volem, ale na druhou stranu to chce jistej typ geniality, že někdo něco takovyho vubec vymyslel a natočil. Myslim, že Tom Six má za lubem se prezentovat tak, aby to vypadalo, že žádná násilnost, zhovadilost, prasárna mu není cizí, prostě chorá mysl... ale kdo ví, jestli takovej není i doopravdy. A to je stejnej přístup, jak se dá posuzovat tenhle film. Buď to můžete brát vážně a blejt při každé druhé scéně a kroutit hlavou nad tím, jak je to blby a nemožny a že to by se v životě takhle nikdy nikde nemohlo stát, nebo to brát odlehčeně a vidět tam ty tuny morbidního humoru... na kterej je ale teda často potřeba fakt silnej žaludek. Dějovým mínusem by mohlo být opakované použití dvou hlavních hovad z předchozích filmů, ale po herecké stránce jsou skvělí, obzvlášť nacistickej psycho ksicht Dieter Laser. Nemyslim si, že to stojí za dvojí skouknutí, ale rozhodně by se to dalo doporučit lidem, kteří se cítěj na to, že je nic nerozhází. ()

Deyw odpad!

to se poseru...jak de spocena otevrit ty dvere a je tam slowmo na kozy a prdel a mlaska pot.. :D:D:D kurva to je filmarina :D umelecke dilo :D ()

Khumbac

Dieter Laser, nar. 17.2.1942 (73 let), Kiel, Německo. Kdo by čekal takový věk a takový úlistný, úchylný, urputný a ustavičný hlas? U mě doma: Ona: Ježíš na co se to díváš?(scéna znásilňování ledviny) Já: Beze slov ...jen řežba. Film je nadupaný kýčovitýma a krutýma hláškama. " Nemám čas se bavit o fanouškovských sračkách". Druhý den po shlédnutí se mně to vrací do hlavy. .Dieter je totální ďábel. ()

Honzek

Nejlepší herecký výkon co jsem viděl za poslední měsíce? Dieter Lester v Human Centipede III. Ten člověk je maniak, ale velmi koukatelnej - ani v jedničce nebyl tak k nakousnutí. Co se týče filmu jako takového - klasická zhovadilost. Ale ten Dieter....Hmmm, sebral všechny hvězdy co jsem nadělil (byly skoro čtyři, než mi došlo, že takhle to dál nejde). ()