Raubíř Ralf je padouch z retro videohry "opravář Felix Junior". Každý den rozbíjí dům s nešťastnými nájemníky, za ním chodí opravář Felix a díky kouzelnému kladívku vše opravuje. Pro fungování hry je Ralf nezbytný, ale všichni ho přehlížejí, a když se oslavuje 30. výročí vzniku hry, nikdo ho nepozve. Ralf touží být milován a obdivován jako Felix. Podnikne proto nebezpečnou cestu do ostatních her, aby získal zlatou medaili, která by mu přinesla vytoužený obdiv. (TV Nova)

JJ.Gibson

Už dlouho se mi nestalo abych odcházel z kina vážně happy :) Wreck it Ralph je pro mě určitě nejlepším animákem roku 2012!!!! A příběh Ralpha je prostě báječný, neokoukaný a opravdu, ale opravdu milý! Navíc můžou to vidět všichni, i Ti, kteří retro hry nehráli:) a pobaví se u tohoto snímku. Líbila se mi celá infrastruktura, že po zavíračce mohou různí hrdinové cestovat mezi svými automatovými světy a zažívat svá dobroudružství. Jednotlivé chraktery byly velmi dobře vykreslené a měly vlastní kouzlo. Spousta narážek na mnoho her jen podkreslovalo atmosféru. Reinkarnace na Starship Troopers byla skvělá v čele s pohlednou seržantkou Calhounovou ve vysokém rozlišení :)!!! Vážně jsem Wreck it Ralpha užil a do budocna si přeji víc, tak příjemných a pohodových animáků!!! ()

O.Peta

U tohoto animáče jsem si zase uvědomil, jak jsem rád, že jsem z generace, která je odkojená na videohrách a playstationech. Dnešní děti nemohou tu nostalgii cítit a mně bylo najednou zase o cca 15 let míň. 90% ()

fremy

Nejlepší animák, co jsem v poslední době viděl. Starší hráči si užijí příběh dosyta s nostalgií. Ostatní, mezi nimiž i já, ocení využití známých postav a příběhů v celovečerním snímku. Retro zábava pro celou rodinu. ()

SonGokussj

No ty kráso! Tak tohle jsem nečekal :-) Nechápu, jak mi to mohlo ujít. Úžasný animák, úžasné vzopmínky, ty nápady, ty emoce, ty hlavní postavy, prostě vše! :-) Wow. Wow :-) [28.03.2016] Malý edit: Ralpha jsem od té doby viděl už asi 4x... První "animák", na který se dívám tak často. Penelope je nejkrutěji sympatická postava, co jsem kdy v animované říši viděl. Ralph je též správňák. Emoce úžasné, ihned po dokoukání mám chuť se na to kouknout znovu. Ne-tu-ším proč. Ale jo... Hodnocení nechávám na: 95% ()

zipper111

Pěknej animák, ale ničím nepřekvapí. Cukrkandlové lokace mě teda vůbec nebrali, ale Seržantka Calhoun jede hodně slušně-scéna ze svatby nemá chybu. No, chtělo to víc Metal Gear Solid, Sonica, Final Fantasy a Pacmana, možná by vcelku vleklý děj oživily. Ale jasně, je to pro děti...slabší 4* ()

Macejko

Netuším prečo, ale celý čas som žil v tom, že sa jedná o dielo od DreamWorks. To nastavilo moje očakávania na film, ktorý síce bude zábavný a remeselne/animačne na úrovni, ale nepodarí sa mu vo mne vyvolať iné pocity než len "ok, nenudilo, čo tam máme ďalej?". Lenže na moje obrovské prekvapenie na mňa miesto toho zažmurkalo logo Disney a s každou ďalšou scénou mi pozvoľna dochádzalo, že tu sa bude hrať presne na moju strunu. A veruže som mal pravdu, pretože Wreck-It Ralph mi naservíroval presne to, čo milujem na klasických disneyovkách - krištáľovo čisté, esenciálne emócie. Každý, kto ma pozná, vie, že z tohto disneyovského trademarku som zakaždým namäkko. Iste, nie je to až tak poctivé a staromilské zjavenie, akým bolo svojho času "Na vlásku", ale aj tak je obdivuhodné, ako sa tvorcom hladko podarilo skombinovať popkultúrnymi referenciami natrieskanú tému videohier (ktorá je spracovaná naozaj vynikajúco, inteligentne a ako hráč som ju rozhodne ocenil) s dejovým oblúkom Ralpha a malej Vanellope (ktorú Sarah Silverman navyše nahovorila skutočne lahôdkovo). Ich vzťah je klasická šablóna, ale spracovaná v najlepšej tradícii starých dvojrozmerných štúdiových počinov a to je niečo, čomu ja nikdy neodolám. Viac takýchto animákov, ktoré vedia, čo stojí za to zachovať a ako to skombinovať s novými prístupmi. ()

gogos

Velmi originální a nápady hýřicí animovaná podívaná si zaslouží zcela jistě ta nejvyšší hodnocení. Příběh, který chytne za srdce, velmi sympatická ústřední dvojice, spousta výborných gagů, inteligentní scénář, povedená animace i hudební doprovod. Raubíř Ralf velmi mile překvapí a určitě se řadí mezi největší animovaná hitovky loňského roku. Rozhodně stojí za to mu dát šanci, neboť takhle příjemně nostalgická podívaná se jen tak nevidí! ()

Tirion

Parádní animák se spoustou geniálních odkazů na retro herní vypalovačky. Potud úžasné. Ale ze světa Sugar Rush mě rozbolely zuby a oči, jak sladké a růžové to bylo. To nic ale nemění na tom, že celkový dojem s tou obrovskou kupou nápadů, vybroušených dialogů, výborného Reilyho a stylového soundtracku z toho dělá animák roku. Řeknu to poprvé v historii - v tomhle duelu to Pixar se svým Brave prohrál. Ale kde je dnes hranice mezi Pixarem a Disney? Mě totiž Ralph přišel mnohem více Pixarovštější než samotný Brave. ()

SarumanKo

Wreck-It Ralph do posledného pixelu využíva súčasné možnosti animačných technológií, pretože videoherné lokality a postavy sú vizuálne fakt dychvyrážajúco spracované a s celým tým svetom sa niekto evidentne vymaznal do posledného detailu, pretože funguje, je premyslený a nápaditý a príbeh(y) do neho zasadené dokážu vyčariť úsmev na divákovej tvári aj bez znalostí ktorejkoľvek z použitých hier. Navyše sa ako plnohodnotná disneyovka chvályhodne vyhýba rozjuchaným muzikálovým číslam. V čom ale vidím neprekonateľnú prekážku pri úplnom docenení tohto filmu, je "rodinné zameranie". Keby tie nehanebne okaté a prvoplánovo prezentované rodinné hodnoty a morálne poučky v deji nahradili niečím dospelejším, posúvalo by to Ralpha na úplne inú úroveň zábavnosti. (7/10) ()

ABLABLABLA

Tak tohle byl sakra nabitý animák. Vůbec mi nedal šanci se nadechnout.. prostě furt plynul dál nezávratným tempem. Tolik promyšlených detailů, kdy si snad všech ani člověk nemůže všimnout. Jakože se postavičky (mimo ty hlavní) ve Wreck-it Ralph a Tapperovi pohybují jako ve hře /sekaně/, řada vtípků, herní nádraží.. no prostě celé to bylo skvělé. Je fakt že trailer vypadal jako větší jízda, ve skutečnosti se pak příběh odehrává v jen 4 hrách plus nádraží, ale postav z jinách her je jak natentěných. Musím taky uznat, že český dabing je skvělý. Prostě český dabing u animovaných filmů je vydařený, což se ale u ostatních hraných filmů a nedejbože seriálů říct nedá. Takže dávám 4, a ne, když teď zpětně vzpomínám, dávám 5*. Byla to fakt jízda! ()

kaylin

Jestli máte rádi záporné postavy v hlavní roli, tak je snímek "Raubíř Ralf" právě pro vás, ale rozhodně nečekejte nic jako seriál "Dexter". Ralfa si zamilujete, i když je to tak trochu trouba a dělá dost problémy. Je hodně sobecký. Ale další postavy nám to trochu vynahrazují a dohromady tvoří zajímavou směsku, která vytváří skvělou chemii. Ať už je to Vanellope, Felix nebo Calhoun, všechno jsou to postavy, které vás dokážou pobavit. Navíc je film po vizuální stránce skutečně nápaditý a také kýčovitý, přesně jak jsou kýčovité, ale neskutečně zábavné i prezentované videohry. "Raubíře Ralfa" natočili lidé, kteří milují videohry. Je to na filmu vidět. Láska k nim z filmu naprosto čiší, což mu dodává ještě další rozměr, kromě toho, že je to velmi povedená obdoba "Příběhu hraček", který ale film rozhodně nevykrádá. Má vlastní nápady (jeskyně dietní Coca Coly je prostě parádní) a udrží vaši pozornost po celou dobu. Skvělá animace je samozřejmostí. Takhle se dělá dobrý animák. S láskou. Divák to pozná a dá to pak najevo pozitivními ohlasy, které jsou zde rozhodně na místě. ()

Makky

Úvodný náčrt príbehovej premisy a vlastne celá zápletka je neuveriteľne klišoidná a naivná, až to trošku bolelo. Ralph je však neuveriteľne silný v rozmanitosti a variabilite herného sveta. Nespočetné množstvo odkazov či už prostredníctvom postáv alebo nápisov alebo hlášok je fantastické, nehovoriac o tom, koľko som ich ešte prehliadol, poprípade nespoznal. Pre herného fanúšika ide o pozoruhodný snímok, ktorý stojí za pozornosť. ()

blackrain

Ráubíř Ralf je velký sympaťák. Hned od začátku jsem ho měla ráda. Výborný nápad natočit animák o postavičkách z videoher. Prostředí je to neotřelé a pestré. Scénář není nic moc extra, ale to mi vůbec nevadilo. Nikdo nemůže přece očekávat, že animáky budou nějakou intelektuální a psychologickou podívanou. Tradiční šablonovistot tady jede na plné pecky. Pro mně je tenhle animák velké překvapení a to jsem ho shlédla vlastně jen náhodou. ()

Kaluž

Žůžo podívaná. Při sledování doporučuji konzumaci bonbónů, lízátek, pendreků, zákusků a dortíků a všechno to rovnou zapíjejte colou. Záporák je naprosto ultimátní (a teď nemyslím Ralfa). Akorát bych uvítal mnohem více videoherních odkazů, licence nelicence, narval bych tam všechno. Od Linka se Zeldou přes Prince a Wormíky až po Crashe Bandicoota s Isaacem Clarkem. ()

Remedy

Jeden z těch více povedených animáků, který vyjma originálního námětu a suprových hlášek má „i to něco navíc“. Vše je podané tak, aby tomu perfektně rozuměly i děti a zároveň to funguje naprosto univerzálně. Jsou zde opravdu hezky a vkusně podané motivy sociálního vyloučení i nutnosti dělat, příp. revidovat těžká rozhodnutí. [80%] ()

Philcze

Videoherních odkazů mohlo být po nabitých úvodních dvaceti minutách více, ale jinak nezpomalující a zatraceně návykový animák, jemuž neskutečně pomáhá osmibitová stylizace. K dokonalosti by to sice chtělo strávit méně času v go-kartovém Sugar Rush, který se po čase přeci jen přejí, ale mnoho zachraňuje vyloženě nostalgický závěr pomrkávající na ty pařany uvnitř nás. 80% P.S. Díky za možnost vidět to v kině v originále (John C. Reilly a Jane Lynch vládnou), ale představa toho, že Sarah Silverman se svými divnými skřeky mluví šestiletého prcka, je vyloženě znepokující. ()

Raubíř Ralf dostane pokračování

Raubíř Ralf dostane pokračování

02.07.2016

Disneyovské animáky jsou momentálně na vrcholu sil. Ledové království i Zootropolis se líbily divákům i kritikům a došly si pro miliardové tržby, což je u originálních projektů nevídaný triumf. U… (více)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky