Raubíř Ralf je padouch z retro videohry "opravář Felix Junior". Každý den rozbíjí dům s nešťastnými nájemníky, za ním chodí opravář Felix a díky kouzelnému kladívku vše opravuje. Pro fungování hry je Ralf nezbytný, ale všichni ho přehlížejí, a když se oslavuje 30. výročí vzniku hry, nikdo ho nepozve. Ralf touží být milován a obdivován jako Felix. Podnikne proto nebezpečnou cestu do ostatních her, aby získal zlatou medaili, která by mu přinesla vytoužený obdiv. (TV Nova)

Thomassi

Originální nápad, který tady ještě nebyl. Zpracovat animovaný film o kultovních devadesátkových herních postavičkach a o tom, co dělají po herní šichtě, to musí mít zaručený úspěch. A zdejší hodnocení tomu nasvědčuje. Raubíř Ralf se povedl, o tom není pochyb. A to ve všech ohledech. Oslní především celá plejáda postav, které jakoby reprezentovaly své žánrové odvětví. A když se někreré objeví tam, kde nemají, tj. v jiné hře, může to způsobit pořádný poprask. Ale to by nebyl správní animák, aby to nedopadlo dobře. A to vše vynahradí i trošku ohraný děj. Ralf je prostě zábavný animák, který tady jěště nebyl, a rozhodně splní veškerá očekávání. ()

MATADOR

Neuvěřitelně dospělá retro záležitost, která potěší především ty, kteří se troškou orientují v herním světě! Roztomilé a parádní i s těmi všemi odkazy :) ()

salalala

Obrovské překvapení a pro mě animák roku, který bych tipoval spíš na Pixar než na Disneyho. Od začátku do konce neuvěřitelná zábava a hrozně příjemná a roztomilá pocta stařičkým videohrám. Ralf je sympaťák, který, ač záporák, si získá divácká srdce takřka hned. Vizuálně jde o vynikající dílko, nedostatků je minimum a udiví zejména skvěle ztvárněné prostředí videoher a dost vizuálních vtípků. Pozitivem jsou taky originální závěrečné i úvodní titulky. Od příběhu pochopitelně nemůžeme čekat zázraky a od počátku je průhledný jak papír a přesně naplňuje danou šablonu a nemůže v něm chybět potřebné morální poselství, které je podáno poměrně vkusně, i když někdy malinko zbytečně tlačí na emoce. Jiné výhrady ale zkrátka nemám, protože film jede ve svižném tempu, vrší jeden vizuální gag za druhým a povedl se i dabing, který přichází s neoposlouchanými hlasy. Pro mě fakt obří překvapení, které jsem vůbec nečekal. 85% ()

Mr.Pumpkin

Po prvních cca 25 minutách jsem byl nadšen, pak ovšem mé nadšení postupně upadalo, tu a tam sice znovu trochu zaplálo, ale po skončení filmu zůstává lehká pachuť. Proč to? V těch prvních 25 minutách se seznámíme s nápaditým světem videoher, lépe řečeno se světem uvnitř videoher, a skvěle se rozjíždí originální námět, se kterým tentokrát Disney přichází. Pak ovšem film postupně sklouzává k nepříliš zajímavému příběhu a dění v zajímavém prostředí se začíná stávat mírně nezajímavým. Začátek si říká o nejvyšší hodnocení. Nakonec jsem někde mezi 3 a 4 hvězdami. K nižšímu počtu se (byť nerad) přikláním z toho důvodu, že z tohoto nápadu se dalo vytěžit o mnoho víc. Koneckonců úvod je toho důkazem. 70% ()

Huntelaar

Velmi zábavná podívaná, která v první půli bombarduje diváka různými odkazy ze starých arkádových her, aby to nijak nezkazila standartní dětskou podívanou v druhé polovině. A to především díky dialogům, které jsou fajn i v češtině. Hlášky typu „Jééé, tobě smrdí z huby, až mi z toho blejou uši“ jsou svou absurditou strašně vtipné. ()

GILLWANDER

Skvelá animovaná jazda s veľmi príjemným dejom a s krásnou vizuálnou stránkou. Disney produkcia tento krát nesklamala. 85% ()

Cl3ricK

To jsem si takhle řekl, že dám poslední šanci 3D v kině. Avatar ve 3D shit, dokument ve 3D nic moc, takže mi zbýval 3D animák. Tak jsem si vybral Ralfa, který mě příjemným trailerem dokázal nalákat. A udělal jsem dobře, protože film byl skvělý. Musím říct, že tahle pohádka, měla po dlouhé době skvělý scénář. Kdo by to byl řekl od Disneyho. Prakticky vše se sebou souviselo. Takže když si na konci filmu řekne, "jo tak proto to tak bylo", je to prostě příjemná změna oproti tupým dobám madagascarovým. Takže jednoznačně animák roku. ()

Fíla

Pro mě osobně nejlepší animovaný film roku 2012 co jsem dosavadně viděl. Skvělá Vanellope mě uchvátila a je neuvěřitelně skvěle namluvená Jane Lynchovou. Skvělé na to pohledět s tím sladkým světem plným cukrovinek to opravdu vyšlo. Parádní podívaná pro jakkoliv starého diváka. ()

BoredSeal

Výtvarná stránka a nápad se světem automatových her jsou velmi svěží zvlášt pro člověka, co strávil u her víc než 70% života. Docela dobře jsem se bavil, dokud cca od druhé třetiny příběh nepřešel do režimu kopíráku, drtícího diváky veterány nudou. Trochu jsem se z nudy zapřemýšlel nad posláním filmu a vyšla mi z toho taková uklidňující propaganda: je fuk, že bydlíš na smeťáku, jsi lůzr a pohrdají tebou lidi z okolí - vsugeruj si, že to je bezva a nesnaž se o změnu, akorát tím uškodíš společnosti. Brrrr. ()

Jigy

Krásný dobře postavený animák, který baví a hlavní hrdina/ záporák je sympaťák. Hned jsem si vzpomněl jak jsem jako malý capart chodil do herny pařit podobné kousky a kolik pětikorun jsem do automatu vyházel. To dnešní generace nezná a asi nepochopí. Ralf je pěkný animák, který má skoro vše. Škoda jen, že nenavštívil více automatů a nepředvedl více světů, kde by si člověk zavzpomínal. ()

tufr

Nečekaný příjemný překvapeni !!!! Od Toy Story 3 asi nejlepší animák!! Luxusní retro :) a povedenej cz dabing. ()

easaque

docela originální námět se mi líbil a stejně nápadité byly i retro prvky, dokonale navozující tehdejší dobu. Jako dávný počítačový hráč to ve mně vzbudilo nostalgii a extra zklamaný jsem neodcházel, i když jsem před filmem pochyboval. Sice v ději to občas skřípalo a dostalo se ke slovu spousta klišé, tak zůstávám u dobrých 3 hvězdiček. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

honajz2

No... ze začátku to vypadalo nadějně. Nějaké ty postavy, tu jednu nemají rádi (to je právě Ralf), a ta, aby je měli rádi chce získat nějakou medaili (jméno té medaile tam padne snad 1000x a já si to stejně nepamatuju) a odejde do jiné videohry. Ale pak se to zvrtne v naprosto jednoduchý příběh s trapnými vtipy a jednou protivnou, drzou holčičku, která mi neskutečně lezla na nervy (SPOILER a ten konec, ve kterém se stane vůdcem té "hry" ve které žije, to byl vrchol KONEC SPOILERU). A co bude dál? Pak už snad jenom nuda a totálně divný konec. Holčička mi celý film lezla na nervy, protože se celeou tu dobu chovala jako nějakej americkej spratek. Celá ta druhá půlka filmu je neskutečně holčičí (svět cukroví, plný růžových hor a odvážných závodnic, ale nedej bože, aby závodil muž, pokud to teda není král) a tak na mě působil skoro celý film. Jestli je tohle pocta starým videohrám, tak bych to i bral, ale nemůžu tomu dát 5*, jenom z pocty videohrám. Je mi líto, vážení, ale až asi na tři dobrý vtipy, prvních 30 minut a té pocty zde nevidím nic kladného. Dám nakonec slabší dvě... A to ještě přeháním. ()

(mOnkey)

Inu, asi takhle - pokud máte rádi videohry a speciální slabost chováte k 8 a 16bitu, budete se první půlhodinu Ralfa tetelit blahem. V těch třiceti minutách se totiž seznámíme se světem, ve kterém jsou dětskou vášní herní automaty (vzpomínáte na maringotky?), na nichž se paří od rána do večera. Po zavíračce ale postavy z videoher žijí svůj vlastní život, Ryu s Kenem ze Street Fightera spolu chodí na pivo a náš antihrdina Ralf se s ostatními herními zloduchy účastní u Pac-Mana terapií na téma „co nás v životě trápí a kam směřujeme“. Ve světě Ralfova automatu je vše skvělé - kromě toho, že se jedná o zjevnou narážku/poctu původnímu Donkey Kongovi (i ten automat ve filmu vypadá stejně), kde Ralf představuje Donkeyho a jeho rival, opravář Felix, Maria/Jumpmana, se postavičky pohybují trhanými pohyby a zní tu parádní retro melodie, prostě blaho. Pak se na okamžik ocitneme ve světě stříleček z pohledu první osoby, což v tomto případě znamená něco mezi Halo, Call of Duty, Metroidem a filmem Hvězdná pěchota - taky super (ta kratičká first-person pasáž, jíž se Ralf účastní, je pro mě jedna z nejpovedenějších scén, jaké jsem u animáku kdy zažil). Tvůrci se bohužel (a pravděpodobně oprávněně) domnívali, že s příběhem, který staví na alespoň minimální znalosti videoher 5-40 let starých, u pětiletých dětí neuspějí, a tak téměř všechny narážky, které mají navnadit nás, herní nadšence, vměstnali do oné zhruba třicetiminutovky, aby nám aspoň na chvíli zavřeli pusu, a pak vypravěčsky uhnuli na úplně jinou kolej. Ta kolej je bohužel tak dětsky přívětivá a hráčsky nevděčná, že silně oslabuje výsledný dojem z filmu. Řeší se v ní vztah Ralfa a malé holčičky (zajímalo by mě, kdo přišel s nápadem, aby ji dabovala více než padesátiletá Veronika Žilková), její začlenění do kolektivu a podobné prkotiny, které už jsme viděli v tolika filmech, že bychom je na prstech celé české pařanské komunity nespočítali. Vzhledem k tomu, čím mohl Ralf být, převládá spíše zklamání a souhlasím s DaViDem´82, že předfilm tentokrát předčil hlavní program. 75% ()

Raubíř Ralf dostane pokračování

Raubíř Ralf dostane pokračování

02.07.2016

Disneyovské animáky jsou momentálně na vrcholu sil. Ledové království i Zootropolis se líbily divákům i kritikům a došly si pro miliardové tržby, což je u originálních projektů nevídaný triumf. U… (více)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky