Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

kinghome

Vizuálně epický animák, který ale potěší i příběhem a vlastně skoro vším! Až na hlavního hrdinu mi tam nic nevadilo. Konečně se v animovaném filmu objevila pořádná dvojice, a to slimák a šnek. Jejich hlášky byli úžasné a Plochoxicht je prostě luxusní xD K tomu se přidal úžasnej třínohej pes Ozzy a vzinkl tu vážně povedený animák se vším všudy x) 85% ()

Mrkvič

Nuda, nuda, nuda. Dvakrát jsem se uchechtl. Jednou slimákům a jednou lehce perverznímu naznačení, co by takový kolibřík mohl udělat se svým zobanem. Ve filmu se pořád něco dělo, ale pro mě to nemělo ani hlavu ani patu. Což trochu chápu, když tu vidím, kolik lidí se podílelo na scénáři. Pro děti ale asi dobrá sranda. ()

JimmyII

Ač příběh nepřináší nic nového (o to v pohádkách ani nejde), je Epic tím nejepičtějším a nejlepším animákem roku 2013 (Croodsovi prominou). A to pro svou dalekosáhlou imaginativnost a do jisté míry i inspirativnost (kéž bych zase mohl být dítětem, tohle by na mě mělo velký vliv). Animace je nádherná, bitvy si nezadají s dospěláckými fantasy a prostředí je promakané, stejně jako celá mytologie lesních strážců. Ani nespočítám, kolikrát jsem si během filmu řekl "Aha!" nebo "No jasně!". Možná trochu proto, že jsem od tohohle snímku nic nečekal, mě to tolik dostalo. I tak je to ale parádní animák pro všechny generace, který si rád dám znovu. ()

anli

Další animák studia Blue Sky, který je typickou rodinnou podívanou a je v něm tudíž téměř vše.Jde o dobrodružný fantasy příběh ,kde se skutečný svět lidí prolíná s tím -pro většinu ostatních-neskutečným.Samozřejmě je zde hlavní hrdina ,který na existenci toho "neskutečného" světa věří a jeho dcera se nakonec stane jeho součástí ,aby také uvěřila.Film je plný tradičních atributů rodinné podívané a od začátku do konce jede na jistotu.Animace je skvělá a místama opravdu přechází až zrak ,stejně tak zvuk a hudba.Postav je tu mnoho a každý divák si vybere tu svou.Jsou tu samozřejmě i ty ,co odlehčují děj,což jsou tentokrát dva šneci.Osobně jsem jim na chuť moc nepřišel a ani se moc nenasmál ,ale děti asi spokojené budou.Občas se tvůrci rozjedou ,jakoby se chystali na nějakou svojí magickou invenci ,ale dřív než na ní dojde, opět jedou v klasických kolejích.Což mi přišlo trochu škoda ,protože příběh je opravdu plný fantasy podívané ,která byla natočena podle knihy Williama Joycea.Nevím ,nakolik se jí autoři drželi ,sám jsem jí nečetl ,ale snažili se sem nacpat vše ,aby se zavděčili větším a i těm menším divákům.Příběh příjemně uprašuje ,má slušnou dynamiku a nějaký ten nápad také,.Vizuálně nemá chybu a závěr je patříčně napínavý a dobrodružný.Jen škoda nějakých větších nápadů a nějaké větší tvůrčí invence.Jde ale o velmi slušný nadprůměr ,kde bude myslím většina spokojena a Ti menší asi skoro všichni.Osobně jsem si tohle fantasy vcelku příjemně užil ,takže dáívám lesních a voňavých 75%. ()

elanius

(91/2013) / No veru, nič výnimočné, ovšem pozreť sa to dalo, síce som pár krát od toho odbehol. Animácia priemer, príbeh podpriemer, vtípky priemer. Ale nakoniec chtiac nechtiac príjemný pocit po dopozeraní zostal. Proste animovaná jednohubka, ktorú skúsiť je vždy lepšie ako hociktorú komédiu poslednej doby. (6/10) ()

venison

Velká klasika - animace ničím výjimečná, ale precizně zpracovaná, hlavní hrdinové velmi typičtí, až kýčovití, příběh nenadchne.. Věřím, že děti z toho budou nadšení, ale já na to do týdne zapomenu.. ()

Ivuse

Animáky prostě miluju, takže ani tento nemohl uniknout mé pozornosti. Film má dobrou dějovou linku, akci, humor - šnek a slimák vedou :) a vizuálně také velmi povedené. Trošku mě zklamal konec - osobně bych ho vymyslela trochu jinak. Ale i přes to musím dát 4* :-) ()

ywo666

Priemerná vec. Celkom solídna akcia, pár vtipov. A to je všetko. Niektoré trápne postavy si mohli odpustiť. Ale odkedy nabehli leafmani som sa aspoň nenudil. 55% a dá sa to zniesť. ()

lennyd

Mary se vrací zpět ke svému otci, aby se s ním opět pokusila navázat společnou řeč. Ale je to marné, otec je zcela pohlcen prací na své teorii o malých lesních mužíčcích, kteří mají zcela jiný svět v lese nedaleko jejich domu. Když pokus o společnou mluvu chce Mary vzdát, dostane se kouzlem právě do světa oněch lesních tvorů - zrovna v den, kdy jejich královna je zákeřně zabita, a celý lesní svět se chystá do boje o svoji záchranu... (Některé) animované dětské filmy mám rád, protože při nich mohu úplně vypnout a nechat se unášet do dětského světa plného různých tvorů, barev i zvuků s tím, že i přes veškerá nebezpečenství film nemůže dopadnout špatně (dovedli byste si představit u pohádky jako je toto jiný než šťastný konec?). Tato pohádka má právě ideální mix akce, vizuální přitažlivosti, nadpřirozena (no nechtěli jste se někdy prolétnout na křídlech ptáků?) i moderna (vše nakonec v dobré obrátí zvuk z iPhonu :)) - přesně tak, jak to děti (a unavení rodičové) chtějí.. ()

finy_cz

Boží zážitek za nekřesťanský peníz. Sice jsem byl se svou přítelkyní v sále nejstarší divák (pokud nepočítám doprovod předškoláčků v podobě žeroucích, mlaskajících rodičů), ale film jsem si naprosto užil. Musím přiznat, že nebýt dvou slizounů, kteří parádně rozbili každou vážnou chvilku, asi by se jednalo o slabší vykrádačku Arthura a Minimojů. Ale bohudík za slizouny a pěknou animaci. Dojem z filmu mi kazily snad jen děti kopající do mé sedačky a řvaní, že je to moc nebaví, ale nebylo se čemu divit. Asi rodiče čekali něco míň bojového a více čičmánkovského pro špunty a místo toho se jednalo o parádní bitvu od začátku do konce. Zadruhé pojmenování slimáka Hňup se mi zdálo už přitažené za vlasy překladatele, nicméně se tam ozvalo snad jen 2x, maximálně 3x. Takže za mě 5/5 (95%). ,,Zde je můj zcela animákový osobní seznam". ()

IdentityS73

Konec bych si představovala trochu jinak- měla zůstat malá nebo on se měl zvětšit (kdo viděl, chápe)! Ale jinak se mi to líbilo... ()

LEGACY

Kino Brno + CZ dabing Upřímně, do kina jsem nešel s iluzemi, že uvidím film roku - každopádně jsem si byl také ( i podle ohlasů, nebo trailerů) vědom, že na nějakou blbost taky nejdu, a nakonec musím se štěstím říct, že jsem dostal přesně to co jsem chtěl - odpočinkový animák plný pozoruhodných bytostí ať živých, či neživých. Z pomalu rozjíždějícího začátku se nakonec naštěstí vyklubalo opravdu ''epické dobrodružství'', plné humoru, ale hlavně skvělé akce a fantazie oplívající na všech místech ''lístkovýho lesa''. Skvělý začátek prázdnin. Hodnotím 75% // 1.7.2013 // ()

majkl44

Film to byl hezký, ale takový už trochu klasický snad ve všech směrech. Nicméně, i tak se u něho člověk zasměje, takže proč se na to nepodívat?? ()

hroubek

Milé překvapení. Čekal jsem animák, který se bude soustředit jen na děti a animací se pokusí zaujmout starší diváky. Království lesních strážců je ten typ animáku, který se bude líbit jak dětem, tak i starším divákům. Jako by si při vytváření filmu tvůrci říkali, pro koho ten film vůbec dělají a řekli si, že ho dělají pro všechny. A je to taky vidět. Akční scény jsou jasně pro starší, kteří jí mají s čím porovnávat. Mluvící zvířecí postavy jsou zas příjemnější dětem a ani bych se nedivil, kdyby si oblíbily ty dva šneka a hlemýždě, který neustále komentují věci kolem. Příběh je kombinací všeho co v animácích a normálních filmech funguje. Mytologie, generační konflikt, nenaplněná láska, usmíření atd. Ale když, film sledujete, tak vám tyhle věci nevadí, jelikož chápete, že tam musí být, aby mohl příběh fungovat. Animace je moc pěkná a zvláště v akčních scénách se na ní kouká moc dobře. Fajn animák, který je přesně takový jaký slibovaly trailery. ()

VanTom

Nezáživný 100x omletý příběh, nezajímavé postavy, jakékoliv vážnější momenty okamžitě zazděné hloupými vtípky pro malá děcka. I od vizuálu jsem čekal něco originálnějšího, než jen tuto kýčovitě krásnou, leč zoufale standardní a sterilní lesní říši. ()

Sany33

Moderná rozprávka s krásnym vizuálom a vhodne spojeným dejom do konceptu modernej fantasy. Absolútne nič mi na tomto filme nechýbalo a ani by som nič nemusel z filmu ubrať jediné čo hodnotím záporne je mierna klišoidnosť a vykrádanie Lord of the Rings čo som si iba ja všimol na 3 scénkach :-) ale kedže som fanúšikom Pána Prsteňov tak aj toto lesné prevedenie sa mi veľmi páčilo a preto za mňa 81%. ()

D28

Dvaja detskí diváci vedľa mňa a jeden vo mne sa zhodli na maximálnom hodnotení. Dúfam, že nikdy nenastane deň, keď ma omrzí rozprávkový svet, hoci aj s malými obmenami stokrát videný. S "lisťákmi" to nehrozilo, kľudne by som si ich dobrodružstvá užívala aj oveľa dlhšie, boli dostatočne akčné i romantické. Lietanie je momentálne vo filme "IN", rovnako ako hrdinovia dnešným puberťákom veľmi blízki, veď prečo nie, ja asi tiež...Ale ja by som v lesnom kráľovstve zostala, mne nevadia ani slimáky, ani myšiaci, ba ani netopiere. ()

Killda

Zábavné, ale tuctové. Ikdyž popravdě pořád nadprůměr u animovaných hovadin, co nám v poslední době Hollywood servíruje. ()