Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

JayZak

Bohemian Rhapsody je průměrná filmová limonáda, která ničím moc neurazí, ale ani nenadchne. Jestli to sebere nějaký větši počet Oscarů, znamená to, že Oscar sice bude lidový, ale pokleslý co se týče umělecké kvality. Je to kvalitně natočené, Malek výborný (byť Cohena bych tam stále viděl radši, i se svojí muskulaturou), ale scénář je jako kdyby za drahé peníze a techniku hraného filmu natočili koncertní film-dokument ze zákulisí Queenů. Velký problém vidím v tom, že se ve výrobě filmu tak silně angažovali žijící členové Queen, a nechali natočit film, který by o sobě členové kapely asi chtěli vidět. Je to škoda, protože z potenciálně silné látky vznikl film, na který člověk brzy zapomene - když nepočítám dobrý důvod si pustit jejich nejlepší písně. *** Je třeba taky říct, že jsem rád, že ne úplně debilní film (na rozdíl třeba od Babovřesk) naplnil kina po celé republice, a to i ta kamenná na malých městech, ale do výšin top filmů všech dob, ani roku 2018 podle mě nepatří. ()

corpsy

Superlatívmi by som rozhodne nemal šetriť, ale je to zbytočné, všetko tu povedali za mňa ostatný, takže len v skratke doplňujem, že je to teda naozaj kur€vsky skvelý film. ()

Padme_Anakin

Tento snímek vnímám jako poctu, vyjádření obdivu k hudební ikoně, jakým bezpochyby Queen byla a v podstatě stále je. A přiznávám, že právě ten milý, příjemný a sterilní kabátek mi až tak úplně, na stopro nesedl. ()

El Pistolero

Nečekejte rockového „Vlka z Wall Street“ ani striktní životopisný dokument. Tohle je „jen“ glorifikace Freddieho božského talentu a hvězdné kariéry; ale sakra zdařilá. Rekonstrukce koncertu Live Aid ve Wembley byl mega zážitek, Malekovi věřím na Oscara. A i když bych někdy rád viděl i kontroverzní eRkovou verzi Barona Cohena, tak Singerovi prostě nelze upřít, že zasáhl široké publikum napříč věkovými kategoriemi i hudebními preferencemi. ()

liquido26

Co k tomu dodat? Vypočítávat chyby typu, že We Will Rock You vzniklo v roce 1977 a ne 1980 nebo to, že John Deacon nikdy nehrál v kapele Smile? Proč? Byl by ten film lepší? Nebyl. Mohl bych se taky vytknout, že se dalo přitlačit trochu víc na pilu udělat to více realisticky a méně family friendly, co se Freddieho vztahů týká. Ale proč vlastně? Jakékoliv drobnější námitky jsem měl vzaly za své v momentě, kdy začal koncert Live Aid. I ten největší hudební nevzdělanec si v tu chvíli musel uvědomit, kdo to sakra byl Freddie Mercury a proč se o něm točí film. Když ve Wembley spustili Bohemian Rhapsody bylo to něco neuvěřitelnýho. Skvělé od začátku do konce. ()

berny2468

Velmi energický, podmanivý, za to ovšem mnohá fakta překrucující snímek, který za vidění rozhodně stojí (Obzvláště v kině). Dopadlo to možná lehce podočekávání, což bylo s mými velkými očekávání nevyhnutelné. Ale bavil jsem se, ne že ne. Hudební stránka fantastická. Příběhově dobře podané (když pomineme ,,nesrovnalosti” faktů), Rami Malek neskutečný, při konci běhal mráz po zádech, přesto tomu chyběl k dokonalosti lepší střed filmu, kde se to trochu vleklo. Obzvlášť v kontrastu se začátkem a koncem. Škoda také jakési sterilnosti a úpravě publiku, kdy se některé věci ukáží, jen aby se neřeklo. Ovšem i tak jsem se nenudil.Zážitek to v kině byl jednoznačně. Pocta Queenům a hlavně Freddiemu jakou si bezesporu zaslouží. Dokonalé to sice nebylo, ale nedůstojné rozhodně také ne, ba naopak…. 80%. ()

salisbury

Bohémská rapsodie za nezaměnitelných tónů kapely Queen a hlasového rozsahu legendárního Freddieho Mercuryho se rozezněla v kinosálech a film nejen díky hudebním akordům vylétl na špici a rozťal filmové nebe ve dví. Bryan Singer ukoval film k dokonalosti a potvrdil tak Freddieho vyjímečnost, kterého ve filmu skvěle alternuje Rami Malek. Oprávněně Bohemian Rhapsody sedí jak Queen na filmovém trůně s pevně uchycenou korunou, stvořenou z famózních tónů, proplouvajíc historií legendární královny. O tomto filmu se nedá mluvit, ten se musí vidět. Freddie je mrtev, ať žije Freddie. ()

Peterssen

Na to, že film má přes 2h se člověk o kapele nic moc nedozví, celý její vývoj je tak trošku z vlaku, aby se tam vešly všechny písně, které všichni tak milujeme. Ale když budu chtít vidět a slyšet Wembley, pustím si originál - na co revival, byť povedený? Taky mě mrzí, že se tvůrci podřídili přístupnosti PG13 a vše je tak dost opatrné, škoda... Ale pořád je to pěkný film s dobrými hereckými výkony, který člověka zaujme a zahraje na city. I když Malek, ač Fredieho nastudoval poctivě, mu prostě není podobný - on byl mačobuzna, ne pakoskřítek :D ()

DEXTER099

Tak jsem konečně viděl tento vychvalovaný film.Film o jedné z nejlepších kapel všech dob a zároveň i pro mě oblíbenou kapelu.Miluju jejich písničky a Freddie Mercury je úžasný zpěvák.Musím říct jediné-bomba.Vkusný životopisný film o tomto zpěvákovi a kapelu jako celku.Hlavní je zde samozřejmě Freddie v podání Ramiho Maleka,který si opravdu zasloužil oscara za herecký výkon (neviděl jsem ostatní nominované,ale to nevadí :-) ) Mohu tento snímek každému doporučit a to nejen pro fanoušky této skupiny,ale i pro ostatní jako film o člověku co se cítí jiný,sám a celkově vnitřně rozháraný.Opravdu je to krásně natočeno a hlavně od všech herců v čele s úžasným Rami Malekem zahráno.Musím se přiznat,že v závěru i slza ukápla.Je i na jednu stranu dobře ,že se autoři vyhnuli úplně posledním létům Freddieho a naopak ho vyobrazili ještě v plné síle,takového jakého si ho máme pamatovat.Za mě celkově 95 % a pět hvězd. ()

PauloZ

Nabízí se mi to srovnat se včera viděným Elvisem (2022) a jednoznačně musím přiznat že Elvis mě dostal minimálně o tu jednu hvězdu víc. A to hlavně emočně. Každopádné Rami Malek je geniální a celé je to fakt výborné, jen emočně ne tak výrazné, jak jsem čekal. ()

mad_ness

Scenár plytký, autenticite sa minuli a Boh zavaruj, lebo predramatizovali už tak gýčovitú ošumelosť, no ne-ho-ráz-ne! Akoby tvorcovia prahli po ocenení za najlepší pôvodný scenár a podobné vágne sračky v kategóriách na nominácie. Anyway, ide proste o jednu z najlepších brutálnych, pestrých a excentrických audiovizuálnych, KONVENČNÝCH šouiek, ktorá splnila svoj účel, pre mňa osobne a evidentne aj pre tisíce ďalších ľudí, pretože zaujala už len tým, aby si to niektoré z ufňukaných bitches aspoň pozreli. Rami Malek si nadrel riť a to má fajn, lebo zachytenie legendárnej esencie akou bol Freddie je asi nemožné, ale ak s tým boli Brian s Rogerom spokojní, who am I to judge? ()

hous.enka

Na vzhled Ramiho Maleka jsem si až do konce filmu nezvykla. Pořád jsem koukala, jak to má s těma zubama a jestli mu v příští scéně třeba nevypadnou. Nevypadly. Mně se víc než on líbila Lucy Boynton, představitelka Mary a hlavně vztah, který Mary a Freddie mají. Na začátku jsem to vůbec nechápala. Proč jsou spolu. A pak mi to pomalu docházelo... Jsem ráda, že na konci nezabíhala do nechutných (ve smyslu skandálních) detailů a že film skončil na pódiu. Škoda, že jsem nebyla na Wembley, musela to být veliká jízda! ()

fannah

Prosím už dost. Vždyť to by takhle zahrál každý. Jsou tisíce herců a oni vyberou zrovna někoho takhle podobného. Těžba úspěchu filmu z euforie a nostalgie nejsilnějších ročníků, kterým takhle hudba něco říká. Nic víc. ()

Adasin

Otrávení z nepřesných faktů mi nehrozilo, neboť nepatřím ke skalním fanouškům a ani jsem na hudbě Queenů nevyrůstala (všichni pamětníci na nás s kamarádem v kině udiveně zírali). Jejich hudba se mi ale vždycky hodně líbila, navíc přitom hypu, co Bohemian Rhapsody provází - letos (tj. v roce 2018) byl zatím jen u třetích Avengers - bylo jasné, že se na ten film do kina stejně jednou dostanu. Jak tedy? Co mohlo být nudnou biografií slepenou z jednotlivých životních událostí (třeba nedávno jsem viděla hrozně nudnou Fridu) je zábavným hudebním filmem, kdy budete obdivovat nejen herectví Ramiho Maleka (už od toho Twilightu jsem věděla, že v něm něco je) a užívat si každou písničku a melodii. I když mám pocit, že až tak na dvě tři výjimky žádnou píseň nezahráli celou... Váhala jsem nad plným hodnocením, ale nakonec tu pátou hvězdu nedám (4 a půl by bylo ideálních), přece jenom mě to po tom hypu až tak moc nestrhlo, přijde mi, že se hodně balancovalo na povrchu, nebo možná nejsem dost velká fanynka, tady to hraje dost velkou roli, řekla bych. Nemůžu napsat, že jsem si to neužila, naopak, jen myslím, že se dalo z látky vykřesat ještě víc. Jak je zde ale vidět, většině to stačí, aby byli na vrcholu blaha. Nikomu to neberu, jenom já na něm prostě nejsem... Já vím, když chci detaily, tak si mám pustit dokument, že jo... schválně, kolik lidí to tady napíše, aby byli in. 7/10 ()

nirvana91

Vedela som, že tento film je stvorený pre zážitok v kine. A ten zážitok bol úžasný. Určite každému odporúčam, ak ešte stíha, nech ide. Kto miluje Queen nech ide, bez výnimky! A ja Queen milujem a moja mama ešte viac, preto som ju "donútila" (nechápte to zle, ona moc do kina nechodí) ísť so mnou. A nepáčili sa nám dve veci: mame tie zuby, čo mal Rami aby vzbudzoval pravý dojem Freddieho predkusu (mamina poznámka: "Ale veď tie zuby až také škaredé nemal..") a mne ten výkon Freddieho pseudomanažéra, ktorý mu chcel tak moc dobre.. ktorý pri ostatným hereckých výkonoch pôsobil ako malá umrnčaná fanynka a neskutočne iritoval. A ešte zamrzelo, že film neskončil na "konci" Freddieho príbehu a koncert Live Aid pôsobil tým pádom ako najväčší vrchol kariéry Queen .. Avšak tieto malé detaily nezmenia fakt, že film sa vydaril, Rami odviedol skvelý herecký výkon. ()

NinonL

Jakožto milovníka hudby skupiny Queen mě film docela bavil a ráda jsem si zavzpomínala a zanotovala. Trochu mi chybělo více dramatu ze zákulisí a z osobních životů hrdinů. Ale film se mi líbil a hodnotím nadprůměrně. ()

agentmiky

Že by nejlepší biografický film všech dob ? Rozhodně za sebe říkám ano. Bohemian Rhapsody již překvapil svým trailerem, ten jsem si pouštěl dokolečka snad tisíckrát. Všechen ten BOOM okolo filmu, marketing a hlavně jednotlivé rozhovory mi naznačovaly, že to nemůže být krok vedle. A nebyl. Sice nejsem nikterak obrovským fanouškem kapely Queen, ale snad každý na planetě musí uznat, že jejich hudba pohladí na duši (a hlavně dokáže kvůli své rozdílnosti zaujmout diváky z různých hudebních spekter). A chápu, že pro jejich fanoušky Bohemian Rhapsody musí být splněným snem. Ono totiž jít na to do kina, na to by se měl vytvořit samostatný povinný zákon. Při poslechu jejich největších pecek člověk zapomene na problémy každodenního života a jen si užívá ten libový, skoro až magický zvuk. Po stránce příběhové se udělaly menší změny, ale koho by to mělo štvát, že ? Nejvíce mě těší, a to fakticky, že nedali tak velký prostor těm odvrácenějším a méně šťastným chvilkám života Freddieho Mercuryho, neboť by to do stylu filmu nezapadlo. Takto na to šly všechny generace a všechny si to užily, aniž by došlo k nějakému znechucení či cokoli jinému. Rami Malek si rovnou předobjednal Oskara, pokud ho nedostane, tak osobně napíšu dopis, ať tu soutěž zruší. To, co té roli obětoval, se moc často nevidí. Naučit se jeho mimiku, grimasy, typické pohyby na pódiu, prostě WOW, dále dostal i po stránce fyzické a psychické zabrat. Jasná role života, to už mu nikdo neodpáře. Pokud bych vůbec v koutku duše uvažoval jen o čtyřech hvězdách, tak závěrečný Live Aid tyto myšlenky vystřelil do jiné galaxie. Došlo i na slzy, holt jsem si uvědomil, o jakého zpěváka svět přišel. A jednoznačně palec nahoru, že film skončil v momentě, kdy Queeni stáli na absolutním vrcholu. Za mě dávám 93 % ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě