Největší showman

• Austrálie

• Nový Zéland

Muzikál / Drama / Romantický / Životopisný

USA, 2017, 105 min

Při hodnocení filmu se snažím vždy hodnotit s chladnou hlavou a rozumem a pokud možno objektivně. Ale jsou filmy, kdy to všechno moc rád hodím za hlavu a nechám se unášet jen pocitama. A ikdyž je příběh filmu a jeho pointa jedno velké klišé a snaží se zapůsobit na emoce kolikrát až příliš, tak prostě musím dát v tomto případě právě na ně, tedy na emoce. Pokud to taky dokážete, film si tak užijete mnohem víc. Vyprdněte se jednou na rozum a rozbrečte se v sále plným lidí, jedině tak budete skutečně člověk se vším všudy.(29.1.2018)

• Slasher

Příběh P.T. Barnuma mě (po tomto) velmi zajímal, tím spíš je mi líto, jak se tímto promrhal. Ve všem polovičatý, pocitově slepý, zanedbaný retro, muzikální složka otřesná a celý to místo aby umocnila, tak naopak ubíjí. Písně totiž jedna jak druhá absolutně nijak neutkví a jsou jalově popový. Když někdo obsadí dva hvězdný ksichty a vysere se na zbytek... Ale kámoš na tom byl v kině 3x a rád by po čtvrté, takže i to je možný.(14.1.2018)

Příběh tohoto filmu je strašně očekávaný, ale nic to nemění na tom, že to je příběh, který vás prostě strhne. To ale není silná stránka filmu, tou jsou muzikálová čísla, která jsou skvělá pěvecky i hudebně, ale především jsou skvělá vizuálně. Na to se tak krásně kouká, že tomu prostě není moc co vytknout.(2.4.2018)

Film jako by vypadl z jiné doby. V základě chce nabídnout příběh snílka, který si jde za svým snem, na své cestě zakopne, ale poučí se. Až tak jednoduché to je. Ale tvůrci sem chtěli nacpat ještě něco málo levičácké agitky, takže se Hugh Jackman na jevišti natřásá spolu s hrstkou podivínů - vousatou ženou, vysokánem, potentovanými týpky nebo s asiaty a černochy, protože rasismus. Smyslem má být, že jsme si všichni rovni. Jenže tu samozřejmě máme hrozně hloupé zlouny, kteří prostě nemohou přijmout, že je někdo jiný! A pak jsou tu boháči, kteří mezi sebe nepřijmou lidi z jiné vrstvy! A jsou hrozně omezení a zlí! A všichni ti Jackmanovi divnolidi jsou samozřejmě hodní, aby divák snad nezapochyboval, co si má myslet... Škoda, že ale film zapomněl někomu z těch freaků dát zajímavou osobnost nebo příběh... nene, radši se budeme soustředit na Jackmana a jeho sen. Mno... Muzikálová čísla nejsou moc zajímavě zpracovaná - dobře se poslouchají, ale zapamatovala jsem si jenom dvě písně: power baladu "Never enough", ze které místy až mrazí, a "Rewrite our stars", která je doprovázená zajímavým artistickým doprovodem. Na to, že Jackman chtěl tenhle film natočit už sedm let, tedy žádná sláva.(29.12.2017)

• Elyssea

Muzikál s extrémně falešným poselstvím, yay! P.T. Barnum je (show)byznysman, který si je velmi dobře vědom, že lidé jsou přitahováni jinakostí a odlišnostmi. Takže se tyto kvality rozhodne zprofitovat zpívajíce zplna hrdla o snech, seberealizaci a sebeuvědomění. Žůžo. On totiž veškerý ansámbl Barnumova cirkusu hraje druhé housle i ve filmu, slouží pouze k nastavení zrcadla po dvou třetinách děje, kdy Barnum (nečekaně) všechna svá "monstra" hodí za hlavu, aby získal respekt horních vrstev za pomoci švédské pěvkyně. Pro někoho optimistický ("This is me!" a "Never enough") muzikál, pro mě cynický příběh obchodníka, který měl potřebu si něco dokázat. To celé zabalené v barevném pozlátku s místy otřesným CGI a naprosto nehodící se Michelle Williams. Ne dík.(17.7.2018)