Největší showman

• Austrálie

• Kanada

Muzikál / Drama / Romantický / Životopisný

USA, 2017, 105 min

Na film so sa veľmi tešila a mala som veľké očakávania. A on ich prekonal. So šarmom, kúzlom, srdcom, krásou, smútkom, nádejou a neuveriteľnou silou. Mal postavy, ktoré som si obľúbila v okamihu, ako zjavili na plátne a veľmi som im fandila. Vizuál bol vskutku magický. Herci, ach herci. tí si to užívali aspoň tak ako ja. Ak nie viac. Ale hlavne hudba. Úžasná hudba. Pre mňa je znakom dobrého filmu to, keď sa pri odchode z kina vznášam. A tento ma bude nadnášať ešte dlho.(9.1.2018)

Největší showman dokazuje, že Jackman prostě umí. Hudebně jednoznačně potěší, ale v rámci celku by to chtělo více výraznějších melodií. Jinak je muzikál v rámci mantinelů zvládnutý dobře, ale potřeboval by pevnější ruku, co se týká hlavní příběhové linie. Místy je střih zbytečný, a jindy výborný. Člověk pak s tím vším nesplyne a je to opravdu škoda, protože je s čím pracovat. Nakonec podotknu, že Efron dokázal zaujmout. Nejvíce však potěšila Rebecca Ferguson, která byla jednoduše úchvatná. Něco z emocí ve filmu prostě zmizelo, ale i tak se jedná o příjemnou "vánoční" záležitost.(21.12.2017)

Největší showman může být rád za všechny ty skladatele a tvůrce písní, protože právě hudba posunula snímek minimálně o dvě třídy výš. Za to příběh je (líbivá) tuctovka. Sice ne vyloženě propadák, každopádně to nepřináší absolutně nic nového. Celé je to navíc opravdu hodně uspěchané a ve stopáži 105 minut to nemá absolutně šanci využít všechen potenciál postav, a proto se tak trochu klouže jen po povrchu a do ničeho se nejde hlouběji. Věřím, že kdyby film alespoň vyfasoval nějakou vyspělejší režii a přidal půlhodinku navíc, mohl výsledek dopadnout ještě stokrát líp. Nicméně, jak jsem říkal, díky té fenomenální hudbě jsem si to i tak užil a přeneslo to na mě nějaké ty emoce. Muzikálová čísla jsou opravdu krásná a já si po zhlédnutí filmu momentálně neprozpěvuju nic jiného... :)(1.9.2018)

• Frajer42

Narozdíl od většiny zdejších filmových amatérů je mi dobře známo, že okolní postavy kolem Hugha nebyly rozvinuty zcela záměrně. Nebyl to totiž snímek o nich. Tvůrci se zcela evidentně chtěli zaměřit na hlavního hrdinu - snílka a vizionáře, který své okolí používal pouze jako rekvizity usnadňující mu cestu za svým snem. Z písní mám rozporuplné pocity. Zazněla jedna úžasná píseň, do které jsem se zamiloval na první poslech a poté obrovská hromada dalších, které jsem již druhý den zapomněl. Zac Efron je evidentně vynikající zpěvák, ale stále v něm bohužel vidím toho homosexuála z HSM, což mě neskutečně iritovalo a znepříjemňovalo mi sledování. S nabývající stopáží jsem si přál, aby to co nejdříve skončilo. Ve výsledku jsem tedy viděl pár pěkných energických momentů zasazených do děje, který byl naskrz protkaný úmorně nudnou vatou. Lepší dvě hvězdy.(30.3.2018)

Přesně jak se říká, s jídlem roste chuť... Co se filmu týče, jsem velmi spokojený, a dal bych i 5 hvězd. Nicméně ty jsem dal filmu Bídníci a ten byl, podle mého názoru, ještě o malinko lepší. Výsledné 4 hvězdy jsou tak naprosto zasloužené, rozhodně je mnoho důvodů proč si tento muzikál pustit a já do budoucna nevylučuji, že se na něho s chutí nepodívám znovu. 80%(29.4.2018)