Největší showman

• Nový Zéland

Muzikál / Životopisný / Drama

USA, 2017, 105 min

• Slasher

Příběh P.T. Barnuma mě (po tomto) velmi zajímal, tím spíš je mi líto, jak se tímto promrhal. Ve všem polovičatý, pocitově slepý, zanedbaný retro, muzikální složka otřesná a celý to místo aby umocnila, tak naopak ubíjí. Písně totiž jedna jak druhá absolutně nijak neutkví a jsou jalově popový. Když někdo obsadí dva hvězdný ksichty a vysere se na zbytek... Ale kámoš na tom byl v kině 3x a rád by po čtvrté, takže i to je možný.(14.1.2018)

Muzikály moc nemusím, taký La La Land ma napríklad vôbec nebavil, ale toto áno. Neviem prečo. Príbeh je v podstate jednoduchý, ale bavil ma hlavne Hugh Jackman, ktorého je že vraj toto vysnený projekt a musím povedať, že mu to sadlo. Niektoré skladby sú celkom chytľavé a ten cirkus okolo Huga je celkom zábavný. 80% - 4*(10.1.2018)

Film jako by vypadl z jiné doby. V základě chce nabídnout příběh snílka, který si jde za svým snem, na své cestě zakopne, ale poučí se. Až tak jednoduché to je. Ale tvůrci sem chtěli nacpat ještě něco málo levičácké agitky, takže se Hugh Jackman na jevišti natřásá spolu s hrstkou podivínů - vousatou ženou, vysokánem, potentovanými týpky nebo s asiaty a černochy, protože rasismus. Smyslem má být, že jsme si všichni rovni. Jenže tu samozřejmě máme hrozně hloupé zlouny, kteří prostě nemohou přijmout, že je někdo jiný! A pak jsou tu boháči, kteří mezi sebe nepřijmou lidi z jiné vrstvy! A jsou hrozně omezení a zlí! A všichni ti Jackmanovi divnolidi jsou samozřejmě hodní, aby divák snad nezapochyboval, co si má myslet... Škoda, že ale film zapomněl někomu z těch freaků dát zajímavou osobnost nebo příběh... nene, radši se budeme soustředit na Jackmana a jeho sen. Mno... Muzikálová čísla nejsou moc zajímavě zpracovaná - dobře se poslouchají, ale zapamatovala jsem si jenom dvě písně: power baladu "Never enough", ze které místy až mrazí, a "Rewrite our stars", která je doprovázená zajímavým artistickým doprovodem. Na to, že Jackman chtěl tenhle film natočit už sedm let, tedy žádná sláva.(29.12.2017)

• HAL

Chcete li vidět skvělý muzikál s Jackmanem a Bídníci jsou na vás moc depresivní, podívejte se radši na jeho geniální výstup na Oscarech 2009 - https://www.youtube.com/watch?v=Terhj8mjPwY&t=2s I když už jste ho viděli padesátkrát, stejně se na něj podívejte znovu - pořád to totiž bude mnohem lepší, než ztrácet čas u Greatest Showman. který má sice hezkou výpravu, ale jinak je to film tak prázdný, až to bolí. 5/10(15.9.2018)

Příběhově naprosto banální, ale je to energické a má to velice chytlavé písničky, které jsou však místy až nehezky prohnané přes auto-tune, což na mě nepůsobilo vždy úplně dobře. Hugh Jackman si to viditelně užíval a i když je to taková vyumělkovaná hollywoodská rutina, právě díky němu je z toho cítit duše.(27.4.2019)

• - Jedná sa už o piaty muzikál Zaca Efrona (Phillip Carlyle) po trilógií High School Musical (2006-7-8) a Hairspray (2007). (Jozko)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku na adrese 1 E 78th Street. (Varan)

• - Film byl inspirován skutečným životem P. T. Barnuma, který žil mezi lety 1810 a 1891. (hendrich6)