Reklama

Reklama

Phineas Taylor Barnum (Hugh Jackman) je vizionář, jehož upřímné nadšení je naprosto nakažlivé. A to i v časech, kdy jeho nezlomný optimismus a energie jsou jediným bohatstvím, které zrovna má k dispozici. Barnum začíná svou životní cestu vedoucí až k hvězdnému úspěchu s naprosto prázdnou kapsou, za to však s hlavou plnou fantastických nápadů. Díky nim vytvoří a postupně sestaví fascinující show zaplněnou úžasnými žongléry, tanečníky, akrobaty, vousatými zpěvačkami, nejsilnějšími, nejmenšími i nejvyššími muži. Z jeho představení se navzdory mnohým předsudkům stává celosvětová senzace. A Barnum úspěch své show dokáže náležitě podpořit pomocí do té doby nevídané reklamní kampaně, která mu vyslouží označení „princ humbuků“ a jeho jméno se stává synonymem pro pořádně nafouknutou propagaci. (CinemArt)

(více)

Videa (16)

Trailer 5

Recenze (529)

novoten 

všechny recenze uživatele

Co mu chybí ve scénáři, to dohání ve všem ostatním. Příběh je od začátku do konce vystřihovánkou, která drží pohromadě jen díky divákově toleranci a míře osobního zainvestování v pravých láskách vznikajících instantním okamžikem. Jenže toho srdce v něm! Z každého Jackmanova úsměvu či gesta je znát, že právě tohle je projekt, který si chtěl vymodlit a teď si v něm užívá každou vteřinu. Samostatnou kategorií jsou pak písně, mezi kterými není jediný slabý kousek a definitivně tak dají zapomenout na skutečnost, že se veškeré dějové zvraty nebo uzavřená přátelství dějí až příliš jako na drátkách. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $84miliónovTržby USA $174,340,174Tržby Celosvetovo $434,993,183Tržby za predaj Blu-ray v USA $48,791,976Tržby za predaj DVD v USA $25,874,755║ __Fenomenálne! Famózny muzikál!__ Krásna choreografia, chytľavé piesne, výborný herci, samozrejme Hugh Jackman vládne a citeľne si to užíva. Dejovo pútavé, dobové, nechá to zaspomínať na rovnako výborný Moulin Rouge. Neveril by som že to môže byť až taká muzikálová pecka, ktorá ani na chvíľu neodradí, nestratí vašu pozornosť. Dokonca aj taký Zac Efron tu je v pohode a asi po piatich rokoch si našiel nomálnu znesiteľnú úlohu a nehrá už otravného spratka. Hudobne to je dynamické, úžasne to dotvára obraz. Je mi troška ľúto že som to prešvihol v kine a spätne, môžem povedať že pre mňa ide o film roka 2017. /100%/ ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Hugh Jackman a James Mangold sa po fantastickom Loganovi ešte raz stretli (hoci už „len“ ako producent a herec) a výsledkom je film, ktorý som úspešne 3 roky obchádzal, až ma naň nečakane nahovorila pani manželka. Sadal som si pred to s utrpením, ale nakoniec prevládla skôr spokojnosť. Smer, akým sa niekde v cca strede vydá Jackmanova postava sa mi nepáčil, ale jednak následne našťastie preberá štafetu sympaťák Zac Efron a jednak Hugh nájde čoskoro cestu späť. Je tam množstvo muzikálových vystúpení, pričom väčšina mi pripadala slušná, ale priemerná, ale minimálne dve tri boli fakt skvelé. Scenár hodnotím negatívne, našťastie režisér si to postrážil aspoň po stránke rytmu, svižnosti a vizuálnej veľkoleposti, takže je sa skoro stále na čo pozerať, hoci príbeh ako taký neveľmi zaujme (hoci má silnú myšlienku, ale nepracuje s ňou ktovieako detailne). Nesedeli mi divné časové skoky (čakal som, ako sa hlavný hrdina bude postupne prebíjať k úspechu a on si proste vzal pôžičku v banke, strih a kupoval vilu). A rozhodne mi nesedela absolútne nezáživná vedľajšia linka so speváčkou. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,LIDÉ TO NECHTĚJÍ PŘIZNAT, ALE FASCINUJÍ JE EXOTICKÉ A MORBIDNÍ VĚCI.“… /// Takovej by to mohl bejt hezkej film, kdyby mě neotravovali těma písničkami. Ale je to prej muzikál… No jo, ale ty songy jsou … kurva, kdejaká Disnejovka je má chytlavější! Jasan, najde se i výjimka… Podstatný ovšem je, že mě ten příběh baví. Nevšední podnikatelskej nápad, předsudky, snobství, závist, úspěch a jeho důsledky, přátelství, láska, radost že života… Jo, tohle všechno tady je. Navíc solidní obsazení. Takže bez těch přihlouplejch songů, to mohl bejt docela hezkej film! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád poslechnu novej hlas. Třeba ten Loren Allred. 2.) Věřím, že postavení člověka je limitovaný pouze jeho fantasií. 3.) Zjistím, jak by to dopadlo, kdyby Wolverine vyhledával X-Meny. 4.) Thx za titule „Parzival“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nádherný příběh a jeden z nejlepších muzikálů. Písničky jsou velmi fajn a nejsou naštěstí vůbec otravné. Hugh Jackman v roli P.T. Barnuma je vynikající, ale potěší i Rebecca Ferguson, která svým hlasem boří nejen sál, ale i můj byt, v pohodě Zac Efron a nádherná Zendaya, což je dost možná nový objev krásy. Prostředí cirkusu se mi líbí odjakživa, takže jsem si zde vychutnával nejen nábor talentovaných lidí, ale i samotná vystoupení. Moc pěkný, dojemný a krásný zážitek.80% ()

Galerie (76)

Zajímavosti (21)

  • P.T. Barnum (Hugh Jackman) měl ve skutečnosti 4 dcery. Dvě se dožily vysokého věku a nacházejí se ve filmu, a které jsou také první 2 nejstarší (Caroline Cornelia *1833 a Helen Maria *1840). Třetí dcera se dožila pouze dvou let (Frances Irena *1842). Nejmladší dcera se dožila 31 let (Pauline Taylor *1846). Dvě mladší dcery zemřely ve stejný den, jen jiný rok. (Barunn)
  • Rebecca Ferguson (Jenny Lind) pri natáčaní scén v opere síce spievala, no v konečnej verzii filmu počujeme hlas Loren Allred. (nirvana91)
  • Celosvětová premiéra proběhla 8. prosince 2017 v New Yorku. (BMW12)

Související novinky

Největší showman se vrátí

Největší showman se vrátí

27.02.2019

Zatímco hvězdný australský herec Hugh Jackman (Logan, Hlavní kandidát) vyráží na své světové turné The Man, The Music, The Show, inspirované nejen jeho mnohačetnými muzikálovými rolemi, ale také…

Cats si vyškrábnou na Star Wars

Cats si vyškrábnou na Star Wars

01.09.2018

Studio Universal stanovilo oficiální premiéru nové verze muzikálu Cats s Taylor Swift a Ianem McKellenem na 20. prosince 2019. Znamená to, že snímek režiséra Toma Hoopera (Králova řeč, Bídníci)…

Disney je zase rekordní

Disney je zase rekordní

29.06.2018

Ať už na letošní blockbustery říkáte cokoliv, jedna věc nelze Hollywoodu upřít – umí si na sebe slušně vydělat. V posledních letech se to daří zejména studiu Disney, díky kterému už pokladny…

Na Zlaté glóby vyrazí Spielberg i Nolan

Na Zlaté glóby vyrazí Spielberg i Nolan

11.12.2017

Jak určitě víte, filmové ceny většinou není zas tak těžké předpovídat. Letošek ale bude jiný, jelikož zatím nemáme žádného velkého favorita, což názorně předvádějí nominace na 75. Zlaté glóby. Kdo se…

Reklama

Reklama