Největší showman

• Austrálie

• Nový Zéland

Muzikál / Životopisný / Drama

USA, 2017, 105 min

Co mu chybí ve scénáři, to dohání ve všem ostatním. Příběh je od začátku do konce vystřihovánkou, která drží pohromadě jen díky divákově toleranci a míře osobního zainvestování v pravých láskách vznikajících instantním okamžikem. Jenže toho srdce v něm! Z každého Jackmanova úsměvu či gesta je znát, že právě tohle je projekt, který si chtěl vymodlit a teď si v něm užívá každou vteřinu. Samostatnou kategorií jsou pak písně, mezi kterými není jediný slabý kousek a definitivně tak dají zapomenout na skutečnost, že se veškeré dějové zvraty nebo uzavřená přátelství dějí až příliš jako na drátkách.(16.4.2019)

• Frajer42

Narozdíl od většiny zdejších filmových amatérů je mi dobře známo, že okolní postavy kolem Hugha nebyly rozvinuty zcela záměrně. Nebyl to totiž snímek o nich. Tvůrci se zcela evidentně chtěli zaměřit na hlavního hrdinu - snílka a vizionáře, který své okolí používal pouze jako rekvizity usnadňující mu cestu za svým snem. Z písní mám rozporuplné pocity. Zazněla jedna úžasná píseň, do které jsem se zamiloval na první poslech a poté obrovská hromada dalších, které jsem již druhý den zapomněl. Zac Efron je evidentně vynikající zpěvák, ale stále v něm bohužel vidím toho homosexuála z HSM, což mě neskutečně iritovalo a znepříjemňovalo mi sledování. S nabývající stopáží jsem si přál, aby to co nejdříve skončilo. Ve výsledku jsem tedy viděl pár pěkných energických momentů zasazených do děje, který byl naskrz protkaný úmorně nudnou vatou. Lepší dvě hvězdy.(30.3.2018)

Muzeum lidských kuriozit a dráždivé překračování obecného vkusu. Pokud se divák tak nějak nepovznese nad zmatečnou charakterizací hlavního hrdiny a diskutabilní sociální rovinou, bude rýpat až do konce. Je zřejmé, že někdo s tváří charismatického kořena Hugh Jackmana nebude hrát chlapíka, který podle všeho rozhodně nebyl žádný lidumil. Všelijak orientovaný byznysmen vydělávající na posměchu na jednu stranu stvořil bezpečné zázemí pro ty, kterými společnost opovrhuje, na druhou stranu se sám dopustil řady morálních přešlapů, se kterými se ovšem pracuje velmi zkratkovitě, stejně jako s dalšími motivy, které jen velice povrchně naťukneme, ale necháme je tak nějak vyprchat. Určitě by se čtvrthodinka navrch hodila. Pomohla by i hlubší psychologii postav. Takhle je to pocitově slátané a místy odfláknuté, zabalené do líbivého popíku, který je razantní a lehce nakažlivý. Což je na druhou stranu dobře. Obecně z toho všeho cáká neuvěřitelná pozitivní nálada, každý tak asi pochopí, že k sofistikovanosti Moulin Rouge to má zatraceně daleko. Už jenom proto, že se na konci všichni obejmou a zapějí song o sounáležitosti, jedinečnosti každého z nás a odhodlání změnit svůj osud. Jackman si vydupal muzikál, ve kterém se cítí velmi jistě. A znovu dokázal, že prostě umí.(16.3.2018)

• Slasher

Příběh P.T. Barnuma mě (po tomto) velmi zajímal, tím spíš je mi líto, jak se tímto promrhal. Ve všem polovičatý, pocitově slepý, zanedbaný retro, muzikální složka otřesná a celý to místo aby umocnila, tak naopak ubíjí. Písně totiž jedna jak druhá absolutně nijak neutkví a jsou jalově popový. Když někdo obsadí dva hvězdný ksichty a vysere se na zbytek... Ale kámoš na tom byl v kině 3x a rád by po čtvrté, takže i to je možný.(14.1.2018)

• Lucjen

Hneď na začiatku očarí Showman nádherným vizuálom. Piesne a choreografie sú chytľavé, energické a aj to zakomponovanie modernej hudby prekvapivo funguje. Jackman svoju päťdesiatku šikovne skrýva a aj jeho spev je tu akýsi lepší, než v Bedároch... zrejme ho technológie podržali. ;) No tu už pomaly končím s plusmi, pretože film má dve línie a ani jednej sa dostatočne nevenuje. Je tu tá s Barnumovou rodinou, ktorá je veľmi príjemná a asi najviac rozpracovaná - príbeh však načne aj osudy "divnoľudí", ktorí by si rozhodne pozornosť zaslúžili, ale v celom ponímaní tu tvoria skôr spievajúce a tancujúce rekvizity, čomu vôbec nerozumiem. Tvorcovia absolútne nevyužili možnosti, ktoré im podivní ľudkovia ponúkali. A pokus o ozvláštnenie so zaľúbenou švédskou speváčkou bol vzatý z rýchlika a vyznel úplne to prázdna. A zakončím ešte s plusom; s najväčším prekvapením, ktorým bol pre mňa výborný Zac Efron - či už ako spevák alebo jedna z hlavných postáv; bol najzaujímavejší a trochu neochotne priznávam, že zatienil aj môjho obľúbeného Hugha.(1.1.2018)

• - Film byl inspirován skutečným životem P. T. Barnuma, který žil mezi lety 1810 a 1891. (hendrich6)

• - Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 15 000 pracovních míst. (BMW12)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. prosince 2017 v New Yorku. (BMW12)