Největší showman

• Austrálie

• Kanada

Muzikál / Drama / Romantický / Životopisný

USA, 2017, 105 min

Film jako by vypadl z jiné doby. V základě chce nabídnout příběh snílka, který si jde za svým snem, na své cestě zakopne, ale poučí se. Až tak jednoduché to je. Ale tvůrci sem chtěli nacpat ještě něco málo levičácké agitky, takže se Hugh Jackman na jevišti natřásá spolu s hrstkou podivínů - vousatou ženou, vysokánem, potentovanými týpky nebo s asiaty a černochy, protože rasismus. Smyslem má být, že jsme si všichni rovni. Jenže tu samozřejmě máme hrozně hloupé zlouny, kteří prostě nemohou přijmout, že je někdo jiný! A pak jsou tu boháči, kteří mezi sebe nepřijmou lidi z jiné vrstvy! A jsou hrozně omezení a zlí! A všichni ti Jackmanovi divnolidi jsou samozřejmě hodní, aby divák snad nezapochyboval, co si má myslet... Škoda, že ale film zapomněl někomu z těch freaků dát zajímavou osobnost nebo příběh... nene, radši se budeme soustředit na Jackmana a jeho sen. Mno... Muzikálová čísla nejsou moc zajímavě zpracovaná - dobře se poslouchají, ale zapamatovala jsem si jenom dvě písně: power baladu "Never enough", ze které místy až mrazí, a "Rewrite our stars", která je doprovázená zajímavým artistickým doprovodem. Na to, že Jackman chtěl tenhle film natočit už sedm let, tedy žádná sláva.(29.12.2017)

Skvělé zakončení této filmové sezóny projekcí, lepší už to ani být nemohlo. Už na začátku mě překvapila dramatičnost a hudebnost filmu a věděla jsem, že má namířeno vysoko. A to taky měl. Úplně nejlepší byli samozřejmě písničky, ty si zaslouží nominaci na Oscara určitě a také hlavní hvězda filmu, Hugh Jackman. Který mě tu opravdu překvapil a skvěle se tam hodil. Bohužel takové nadšení nesdílím ze Zaca Efrona, i když v počáteční scéně s Hughem jsem si říkala, že byl dobrý, ale prostě mi tam vadil. Ale nevím zase, kdo by tam měl byt místo něho. Mimo písně, které si určitě stáhnu a herecké výkony se mi moc líbily i choreografie a samotná hudba. Housle a piano. Ale nejlepší byla samotná myšlenka filmu: "Všichni jsme si rovni, bez ohledu na barvu, rasu, tvar či velikost." Za mě velké překvapení a celková spokojenost. Pro mě nejlepší muzikál. Doporučuji a dávám na titulní stranu.(21.12.2017)

Ešteže z toho spravili muzikál, lebo keby to bol čisto hraný film, nemal by som z toho zrovna nejaký extra kladný dojem. Dejovo to teda nebol ani len priemer, ale herecké výkony, kulisy, masky a najmä muzikálová zložka to potiahli aspoň ako tak nad hranice priemeru. Avšak ani tie pesničky neboli zas až tak vymakané, aby som z toho napokon padol na zadok. Neklamným znakom toho, že muzikál mal u mňa úspech, je to, keď okamžite po zhliadnutí filmu zháňam soundtrack alebo si aspoň prehrávam opakovane songy na youtube. To sa však v tomto prípade nestalo. Tu boli pesničky síce po melodickej stránke fajn, ale textovo slabšie. Celkový dojem je max. na 3*.(22.4.2018)

Hugh Jackman kraluje v tomto dobovém muzikálu, který je skrz na skrz "prošpikován" chytlavými písněmi a pozitivní energií. The Greatest Showman Vás vtáhne hned na začátku svým úžasným tempem a kadencí, která nedává prostor téměř žádným hluchým místům. Rovněž musím zmínit i brilantně nacvičenou choreografii, která místy vážně bere dech. A pokud Vám ani toto nestačí, vězte, že pohled na všechny herce, kteří si svoje party vážně užívají, je vážně k nezaplacení. Skvělá práce! „When the sharpest words wanna cut me down/Gonna send a flood, gonna drown them out/This is brave, this is bruised, this is who I'm meant to be/This is me.“(26.1.2018)

Moje nižší hodnocení je pravděpodobně způsobené subjektivním faktem, že zkrátka nemám moc ráda filmy, kde se zpívá.. Výjimky potvrzují pravidlo, ale "Největší showman" nebude ten případ.. Vizuální stránka je naprosto přepychově zpracovaná (teda až na "omlazeného Hugha Jackmana).. Nápad mi přišel taky super (trošku připomíná fantasy film „Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti").. Jen přes množství laciných textů písniček (podle mne) zaniká pravá a hluboká podstata příběhu, který je fakt zajímavý a chyběl mi větší psychologický přesah.. Takhle je to hodně o domýšlení a předpokládaní.. Rozhodně překvapil Zac Efron, který mi snad žádném jiném filmu nesedl a přišel mi vždy spíše jako amatérský herec, který se na place ocitl omylem (nebo silnou tlačenkou).. Linka o tom, že člověk má mít rád ty, kteří jsou při něm, když je na dně, i když se ocitne ve světle slávy, byla nejlepší.. Klasicky končí happyendem, což se do tohohle žánru hodí, takže přivírám obě oči..(6.6.2018)