Největší showman

• Austrálie

• Nový Zéland

Muzikál / Životopisný / Drama

USA, 2017, 105 min

Největší showman dokazuje, že Jackman prostě umí. Hudebně jednoznačně potěší, ale v rámci celku by to chtělo více výraznějších melodií. Jinak je muzikál v rámci mantinelů zvládnutý dobře, ale potřeboval by pevnější ruku, co se týká hlavní příběhové linie. Místy je střih zbytečný, a jindy výborný. Člověk pak s tím vším nesplyne a je to opravdu škoda, protože je s čím pracovat. Nakonec podotknu, že Efron dokázal zaujmout. Nejvíce však potěšila Rebecca Ferguson, která byla jednoduše úchvatná. Něco z emocí ve filmu prostě zmizelo, ale i tak se jedná o příjemnou "vánoční" záležitost.(21.12.2017)

Příběh tohoto filmu je strašně očekávaný, ale nic to nemění na tom, že to je příběh, který vás prostě strhne. To ale není silná stránka filmu, tou jsou muzikálová čísla, která jsou skvělá pěvecky i hudebně, ale především jsou skvělá vizuálně. Na to se tak krásně kouká, že tomu prostě není moc co vytknout.(2.4.2018)

Jůůůůůů. Barvičky, písničky, tanečky. No vážně. Je to skvělý feel good film, soundtrack úžasný a choreografie dech beroucí :) Ale hvězdička tomu chybí. A proč? Protože ten film dělá to, co postava Jackmana ve filmu. Podvádí. Ale narozdíl od Jackmana podvád fakt očividně. Na to CGI se kolikrát až bolelo koukat a ty rychlé střihy, zahalující nereálnost scén, šíleně rozptylují. Ale určitě jsem neviděla naposledy. 4*(17.3.2018)

• Lucjen

Hneď na začiatku očarí Showman nádherným vizuálom. Piesne a choreografie sú chytľavé, energické a aj to zakomponovanie modernej hudby prekvapivo funguje. Jackman svoju päťdesiatku šikovne skrýva a aj jeho spev je tu akýsi lepší, než v Bedároch... zrejme ho technológie podržali. ;) No tu už pomaly končím s plusmi, pretože film má dve línie a ani jednej sa dostatočne nevenuje. Je tu tá s Barnumovou rodinou, ktorá je veľmi príjemná a asi najviac rozpracovaná - príbeh však načne aj osudy "divnoľudí", ktorí by si rozhodne pozornosť zaslúžili, ale v celom ponímaní tu tvoria skôr spievajúce a tancujúce rekvizity, čomu vôbec nerozumiem. Tvorcovia absolútne nevyužili možnosti, ktoré im podivní ľudkovia ponúkali. A pokus o ozvláštnenie so zaľúbenou švédskou speváčkou bol vzatý z rýchlika a vyznel úplne to prázdna. A zakončím ešte s plusom; s najväčším prekvapením, ktorým bol pre mňa výborný Zac Efron - či už ako spevák alebo jedna z hlavných postáv; bol najzaujímavejší a trochu neochotne priznávam, že zatienil aj môjho obľúbeného Hugha.(1.1.2018)

Muzikály rozhodně nejsou mým to-go žánrem a například u loňského La La Land jsem napsal, že by se mi víc líbil jako normální romanťák bez tančících a zpívajících scén. Pro Největšího showmana to ale neplatí, tady to naopak funguje skvěle a podle mě jsou tu i lepší písně (tři z nich si po zhlédnutí pouštím pořád dokola, což se předtím nestalo) a choreografie je místy dechberoucí. Opomenout samozřejmě nesmím ani herecké výkony. Hugh Jackman coby mě coby zpěvák přesvědčil už u Bídníků a je na něm vidět, že si tenhle film opravdu užíval. To samé platí i o dvojici Zack + Zendaya, mezi kterými to uvěřitelně jiskřilo. Sečteno podrženo - skvělý "feel good" movie, který z vás vyžene ten povánoční splín. 4*(31.12.2017)

• - Film byl inspirován skutečným životem P. T. Barnuma, který žil mezi lety 1810 a 1891. (hendrich6)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku na adrese 1 E 78th Street. (Varan)

• - Jedná sa už o piaty muzikál Zaca Efrona (Phillip Carlyle) po trilógií High School Musical (2006-7-8) a Hairspray (2007). (Jozko)