Největší showman

• Austrálie

• Nový Zéland

Muzikál / Životopisný / Drama

USA, 2017, 105 min

Na tomhle filmu jde strašně moc poznat, že se jedná o režisérský debut. Na první pohled se zdá, že s filmem je vše v naprostém pořádku, ale Gracey vůbec nezvládl práci s postavami. Jednotlivý přerod a vývoj postav působil velice násilně, vůbec ne přirozeně. Nejvíce tím utrpěl hlavní hrdina, který je během dvou scén naprosto jiný člověk a já měla pocit, jakoby celá jedna část byla z filmu vystřižena. Taky mě mrzelo, že to téma show složená z odlišujících se lidí, které svět nepřijímá, bylo zcela nevyužito. Vlastně v určité části jde celé toto téma úplně do pozadí. Ale jinak film dobře uběhne, příběh je samozřejmě předvídatelný od první minuty do poslední, ale já asi ani nic jiného od muzikálů plný moderních popových písniček nasazený o Vánocích nečekala. Zkrátka takový neškodný film, rozhodně neurazí, ale ani nenadchne.(30.12.2017)

Najoslňujúcejší muzikál od MOULIN ROGUE ( 2001 ). Ak si odmyslíme okaté CGI, príbeh ktorý je vlastne stále na jedno kopyto ( stratená a znovu nájdená láska, či sláva ) a pre dnešné rozmazlené publikum ( málokedy schopné prijať muziku z iného, ako aktuálneho desaťročia ) hudobné spestrenie, nemám žiadne väčšie výhrady.(22.4.2018)

Muzikálové podání tvůrce cirkusu. Dost možná pro mě první životopisný muzikál. Pěknou muzikou nalákal už trailer. Co nás ještě čeká kromě zpívajícího Wolverina? To, že Jackman umí pívat už víme. Konečně po delší době nehraje v komiksové předloze ani pohádce. Hugh umí hrát, přesto mě svým výkonem jinak moc neoslnil. Naopak Zac Efron, kterého vidím už v třetí roli, tak mi dokazuje jak sympatický a talentovaný herec je. Film zaujal hudbou a vizuální stránkou, ale po příběhové nebo emoční stránce nezaujal nijak. Největší showman ve mě nezanechal vůbec žádné hlubší emoce, což u romantického dramatu, potažmo muzikálu je prostě bída. Příběhově to je snadno předvídatelné a tak jediný dojem se zanechává v celku pěkném soundtracku, zabaleném v mnoha tanečních kreacích. Fanoušci muzikálu si jistě přijdou na své, ale silný zážitek pro ostatní se nekoná. Párkrát Jackmanův Barnum připomene jeho Roberta Angiera a perfektní Dokonalý trik (2006), která s jevištěm a se scénou mají hodně společného. Jinak, to je vše. (50 %)(18.1.2018)

Ja treba mam moc rada Moulin Rouge, kde děj krásně plyně a hudba prijemne navazuje, ale tady, prestoze tanecni cisla jsou krasna, tak to proste nedrži pohromade. Jak kdyby udělali nejdříve jen taneční čísla a pak se to snažili slepit dohromady, takže jsem spíš měla pocit, že se dívám na směsici klipů. Škoda.(22.12.2017)

,,LIDÉ TO NECHTĚJÍ PŘIZNAT, ALE FASCINUJÍ JE EXOTICKÉ A MORBIDNÍ VĚCI.“… /// Takovej by to mohl bejt hezkej film, kdyby mě neotravovali těma písničkami. Ale je to prej muzikál… No jo, ale ty songy jsou … kurva, kdejaká Disnejovka je má chytlavější! Jasan, najde se i výjimka… Podstatný ovšem je, že mě ten příběh baví. Nevšední podnikatelskej nápad, předsudky, snobství, závist, úspěch a jeho důsledky, přátelství, láska, radost že života… Jo, tohle všechno tady je. Navíc solidní obsazení. Takže bez těch přihlouplejch songů, to mohl bejt docela hezkej film! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád poslechnu novej hlas. Třeba ten Loren Allred. 2.) Věřím, že postavení člověka je limitovaný pouze jeho fantasií. 3.) Zjistím, jak by to dopadlo, kdyby Wolverine vyhledával X-Meny. 4.) Thx za titule „Parzival“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(17.2.2019)