Reklama

Reklama

Hugh Jackman vévodí hvězdnému obsazení odvážného a originálního muzikálu nabitého neskutečně fantastickými čísly, které vás znovu a znovu donutí postavit na nohy. Film, který vznikl na motiv životního příběhu P. T. Barnuma (Jackman), je oslavou zrození showbyznysu a vypráví příběh vizionáře, který z ničeho stvořil úchvatnou podívanou. (Bontonfilm)

(více)

Recenze (524)

POMO 

všechny recenze uživatele

Skvelé songy, snaživý Jackman a tempo, ktoré v danej stopáži nestíha rozvinúť všetky motívy a postavy tak, aby film vo výsledku fungoval. Akoby sa dvadsať minút stopáže, a že dosť podstatnej, niekam vytratilo. Fantastická a pohriechu nedotiahnutá a nevyužitá rola pre čarovnú Rebeccu Ferguson. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Osobnost zajímavá, ale popové písně ho samozřejmě srážejí do průměru, muzikál v této podobě je dost banální. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pokud bych ve filmu hledal absolutní zábavu a show, tak šáhnu po tomto filmu. Zcela nic tu nemá logiku, ale všechno tu tak nějak pospolu funguje. Jen mě mrzí, že tu Rebecca Ferguson nedostala většího prostoru. Její postava byla žůžová... ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $84miliónovTržby USA $174,340,174Tržby Celosvetovo $434,993,183Tržby za predaj Blu-ray v USA $48,791,976Tržby za predaj DVD v USA $25,874,755║ __Fenomenálne! Famózny muzikál!__ Krásna choreografia, chytľavé piesne, výborný herci, samozrejme Hugh Jackman vládne a citeľne si to užíva. Dejovo pútavé, dobové, nechá to zaspomínať na rovnako výborný Moulin Rouge. Neveril by som že to môže byť až taká muzikálová pecka, ktorá ani na chvíľu neodradí, nestratí vašu pozornosť. Dokonca aj taký Zac Efron tu je v pohode a asi po piatich rokoch si našiel nomálnu znesiteľnú úlohu a nehrá už otravného spratka. Hudobne to je dynamické, úžasne to dotvára obraz. Je mi troška ľúto že som to prešvihol v kine a spätne, môžem povedať že pre mňa ide o film roka 2017. /100%/ ()

Toren 

všechny recenze uživatele

Je to kýč, je to pohádka, je to neoriginální, ale v momentě, kdy se u sledování usmíváte jak měsíček nad hnojem a cloumají ve vás emoce... tak na ničem z toho nezáleží. Je v tom srdce a to někdy stačí. Muzikálová čísla (úvod, bar, operní vystoupení či ústřední píseň) jsou topovka! ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,LIDÉ TO NECHTĚJÍ PŘIZNAT, ALE FASCINUJÍ JE EXOTICKÉ A MORBIDNÍ VĚCI.“… /// Takovej by to mohl bejt hezkej film, kdyby mě neotravovali těma písničkami. Ale je to prej muzikál… No jo, ale ty songy jsou … kurva, kdejaká Disnejovka je má chytlavější! Jasan, najde se i výjimka… Podstatný ovšem je, že mě ten příběh baví. Nevšední podnikatelskej nápad, předsudky, snobství, závist, úspěch a jeho důsledky, přátelství, láska, radost že života… Jo, tohle všechno tady je. Navíc solidní obsazení. Takže bez těch přihlouplejch songů, to mohl bejt docela hezkej film! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád poslechnu novej hlas. Třeba ten Loren Allred. 2.) Věřím, že postavení člověka je limitovaný pouze jeho fantasií. 3.) Zjistím, jak by to dopadlo, kdyby Wolverine vyhledával X-Meny. 4.) Thx za titule „Parzival“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Co mu chybí ve scénáři, to dohání ve všem ostatním. Příběh je od začátku do konce vystřihovánkou, která drží pohromadě jen díky divákově toleranci a míře osobního zainvestování v pravých láskách vznikajících instantním okamžikem. Jenže toho srdce v něm! Z každého Jackmanova úsměvu či gesta je znát, že právě tohle je projekt, který si chtěl vymodlit a teď si v něm užívá každou vteřinu. Samostatnou kategorií jsou pak písně, mezi kterými není jediný slabý kousek a definitivně tak dají zapomenout na skutečnost, že se veškeré dějové zvraty nebo uzavřená přátelství dějí až příliš jako na drátkách. ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Nesnáším cirkusy, ale stejně jsem si ten film užila. A ty tuctové písníčky si pořád pouštím dokola a zpívám.. Můj pes už to nesnáší a odchází z pokoje :D ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nádherný příběh a jeden z nejlepších muzikálů. Písničky jsou velmi fajn a nejsou naštěstí vůbec otravné. Hugh Jackman v roli P.T. Barnuma je vynikající, ale potěší i Rebecca Ferguson, která svým hlasem boří nejen sál, ale i můj byt, v pohodě Zac Efron a nádherná Zendaya, což je dost možná nový objev krásy. Prostředí cirkusu se mi líbí odjakživa, takže jsem si zde vychutnával nejen nábor talentovaných lidí, ale i samotná vystoupení. Moc pěkný, dojemný a krásný zážitek.80% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Hugh Jackman a James Mangold sa po fantastickom Loganovi ešte raz stretli (hoci už „len“ ako producent a herec) a výsledkom je film, ktorý som úspešne 3 roky obchádzal, až ma naň nečakane nahovorila pani manželka. Sadal som si pred to s utrpením, ale nakoniec prevládla skôr spokojnosť. Smer, akým sa niekde v cca strede vydá Jackmanova postava sa mi nepáčil, ale jednak následne našťastie preberá štafetu sympaťák Zac Efron a jednak Hugh nájde čoskoro cestu späť. Je tam množstvo muzikálových vystúpení, pričom väčšina mi pripadala slušná, ale priemerná, ale minimálne dve tri boli fakt skvelé. Scenár hodnotím negatívne, našťastie režisér si to postrážil aspoň po stránke rytmu, svižnosti a vizuálnej veľkoleposti, takže je sa skoro stále na čo pozerať, hoci príbeh ako taký neveľmi zaujme (hoci má silnú myšlienku, ale nepracuje s ňou ktovieako detailne). Nesedeli mi divné časové skoky (čakal som, ako sa hlavný hrdina bude postupne prebíjať k úspechu a on si proste vzal pôžičku v banke, strih a kupoval vilu). A rozhodne mi nesedela absolútne nezáživná vedľajšia linka so speváčkou. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Příběh P.T. Barnuma mě (po tomto) velmi zajímal, tím spíš je mi líto, jak se tímto promrhal. Ve všem polovičatý, pocitově slepý, zanedbaný retro, muzikální složka otřesná a celý to místo aby umocnila, tak naopak ubíjí. Písně totiž jedna jak druhá absolutně nijak neutkví a jsou jalově popový. Když někdo obsadí dva hvězdný ksichty a vysere se na zbytek... Ale kámoš na tom byl v kině 3x a rád by po čtvrté, takže i to je možný. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Lidé chodí na moji show pro potěšení dát se napálit." Stejně jako pan Barnum jsem i já měl sen. Ovšem já jsem se nechtěl stát cirkusákem, nýbrž rentiérem. Jen jsem nezjistil, kde se na to studuje. Ale vyšlo to Barnumovi, vyjde to i mě. Akorát se u toho nebude tolik zpívat, nebudu si pořizovat obludárium a neuslyším "upřímný" smích britské královny. Přesto mě to celkem bavilo, i když patrně nikdy nebudu vyhazovat peníze za to, abych viděl zpěvačku s plnovousem nebo liliputa jezdit na slonovi. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Jedu teď filmy s pověstí bizarně špatných unikátů, takže sice dávám jedno nízké hodnocení za druhým, ale rozhodně se nenudím. Největší šoumen je ošampónovaná verze Freaks, kde se neskutečně traumatické věci podávají jako projížďka zábavním parkem a zpívající Hugh Jackman prodává se zářivým úsměvem člověka, který byl podle všech měřítek lidská hyena. Vzrušující disonance filmu, který volí jazyk nudné mainstreamové limonády v těch nejnevhodnějších chvílích. ()

Morien odpad!

všechny recenze uživatele

(1001) Přemýšlím, jestli je možné, že prostě nesnáším zábavu. Nebo drama. Nebo štěstí. Nebo život. Grrr. Panebože, to byl ale pitomý prázdný film. Intenzita muzikálových čísel je od začátku stejná, takže nemají kam gradovat, a protože se film nevěnuje ničemu jinému, tak je to celé... o ničem? Když se například zamyslím nad tím, proč tam byla epizoda s postavou Rebeccy Ferguson, tak reálně nevím, jak bych to v kůži tvůrce ospravedlnila jinak než protože se jim chtělo to tam dát. Životopisné filmy bývají většinou bláboly, ale tenhle tedy vzdá pokus popisovat život velmi brzy. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Na Barnumův životní příběh jsem sice byl zvědavý (mám v oblibě příběhy silných osobností, obzvlášť umělců a taky příběhy o tom, jak daleko je někdo ochoten zajít pro naplnění svého snu), ale bez jeho zabalení do muzikálu bych se obešel. Zajímavé je, že Barnum na začátku vypráví/zpívá o úžasném snu a vizi, který nosí v hlavě od dětství, jenže v první fázi přijde jen s nudným muzeem a na opravdu zajímavou vizi ho přivedou až poté jeho dcerky. Ale tak ono je to celé hodně naivní, což ale patří k věci vzhledem k tomu, že jde o romantickou pohádku se zpěvy (s dost jalovými texty) a ne o seriózní životopisný film. Každopádně mi to nečekaně sedlo a nechal jsem se dojmout asi nejlepším letošním feel good filmem. ()

johnn333 

všechny recenze uživatele

Jackman si ze země vydupal muzikál, který každým songem vzývá emancipaci a řve, že být jiný je v pohodě, přitom je sám tak umělý, falešný a kašírovaný, až to bolí. To jsou paradoxy, co? Nepopírám, že ty písničkový montáže mají zvlášť ze startu celkem drajv a navíc děj posouvají (zdravíme statické obludnosti typu Nine), jako celek ale Největší showman pořád bojuje, aby se v něm něco dělo, proto třeba vytasí s postavou Rebeccy Ferguson jako švédský operní pěvkyně, která by Jackmana tak trochu chtěla... Ale Hugh má přitom oči jen pro Zaca Efrona, kterému zpívá, že ho "převede na druhou stranu"! Celá freak show nevyuživá (prosto má jen Zendaya a ta vousatá zpěvačka) a na samotný vystoupení se nějak zapomnělo... Je to prostě falešný. 50% ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

| Rozpočet: 84 miliónov $ | Tržby: 375.9 miliónov $ | iTunes Top Album: 1. | Dolby Atoms ma zatlačilo do sedadla. Špičkový, moderný soundtrack. Skvelý Jackman a Efron. Paradoxne, jediná chyba je, že sú spievané aj niektoré scény, ktoré možno mali byť len povedané. K dokonalosti chýbalo viac životopisného príbehu a o štipec viac dialógov. Dejové prehĺbenie sa stalo jasnou obeťou dynamickému napredovaniu a rytmu filmu. Takto to bol "len" dvojhodinový parádny videoklip s dokonalým zvukom. Pre mňa najviac scéna choreografia Jackmana s Efronom s póldecákmi v krčme :D Ps: Hneď po kúpe soundtracku som ho v ten deň dal asi 8x za sebou :D ()

Související novinky

Největší showman se vrátí

Největší showman se vrátí

27.02.2019

Zatímco hvězdný australský herec Hugh Jackman (Logan, Hlavní kandidát) vyráží na své světové turné The Man, The Music, The Show, inspirované nejen jeho mnohačetnými muzikálovými rolemi, ale také…

Cats si vyškrábnou na Star Wars

Cats si vyškrábnou na Star Wars

01.09.2018

Studio Universal stanovilo oficiální premiéru nové verze muzikálu Cats s Taylor Swift a Ianem McKellenem na 20. prosince 2019. Znamená to, že snímek režiséra Toma Hoopera (Králova řeč, Bídníci)…

Disney je zase rekordní

Disney je zase rekordní

29.06.2018

Ať už na letošní blockbustery říkáte cokoliv, jedna věc nelze Hollywoodu upřít – umí si na sebe slušně vydělat. V posledních letech se to daří zejména studiu Disney, díky kterému už pokladny…

Na Zlaté glóby vyrazí Spielberg i Nolan

Na Zlaté glóby vyrazí Spielberg i Nolan

11.12.2017

Jak určitě víte, filmové ceny většinou není zas tak těžké předpovídat. Letošek ale bude jiný, jelikož zatím nemáme žádného velkého favorita, což názorně předvádějí nominace na 75. Zlaté glóby. Kdo se…

Reklama

Reklama