• Movie Maniak
  ***

  Pokud by tento počin pokračoval jako seriál, nakonec i tak byl psaný scénář a nezkončil jako tzv. televizní film, byl by fajn. Základní kostra příběhu je klasická, postavičky jak samotných policajtů tak i vesničanů jsou zajímavé. Určitě by byl prostor kam je v dalších dílech rozvíjet. Scénárista sice mohl trochu přitlačit na pilu a vymyslet kriminální linku napínavější, ale budiž. Herecké obsazení také bez problémů. Jenom nechápu proč je Soňa Norisová předabovaná. Nevím jestli je na tom Nova tak špatně, že začíná vysílat pilotní díly neukončených seriálů a myslí si, že to diváci spolknou a že jim to stačí. Mě teda ne! Mohlo to být za víc hvězdiček, ale takhle......(16.10.2011)

 • insurgentes
  **

  Už asi v první čvtrthodince jsem napočítal nejmíň pět deliktů, kterých se s klidem a bohorovným přehledem dopouštějí soudruzi od policejního tělesa: opilství, řízení vozidla pod vlivem návykové látky, domácí násilí, smilstvo, přijímání úplatků - tak to je vždy, když se nám snaží vykreslit fízly jako "taky lidi". Až do poloviny vydržel tenhle dojem, že vlastně největší zločinci v Kašperských horách a okolí jsou jednoznačně policajti (že by náhoda?) V druhé půlce se už snažili tam nastrkat i nějaké poklesky obyčejných lidí, aby se existence těchto vyžírků přece jen nějak zargumentovala. Ale to už mě tolik nebavilo.(15.12.2014)

 • DHDV
  *****

  jestli náhodou tady tu kritiku nepíšou zastánci "Ordinace v růžové zahradě" a mají strach o svůj "nedokonalý seriál"! Jelikož je to asi jediné co dokážou během jediné hodiny pochopit, prostě lehký děj... A mají strach aby místo toho netočily Modravu. Nicméně, netvrdím že je to něco extra ale rozhodně je to natočeno "odlschool" stylem a to poslední dobou chybělo..... pomalé tempo...(10.10.2011)

 • Godhaj
  *

  ,,Pěknej řízek.“ ,,Jen ho naklepat.“ Když jsem se dozvěděl, že tento televizní film měl být úvodním dílem připravovaného seriálu, byl jsem docela rád, že z něj sešlo. Kdyby se totiž tento seriál vydal stejnou cestou jako tento film, dopadl by prabídně. Tady se na malé ploše vystřídá velké množství špatně zahraných postav, při čemž každá má nějakou svou zápletku a u většiny jejich příběhy vyšumí do ztracena. Hlavní detektivní linie s postiženým děvčetem mi přišla divná, navíc byla hyzděna tradičními detektivními stereotypy. K tomu hrál příšerně nelibozvučný hlavní hudební motiv, který mi doslova lezl krkem. Jediné pozitivum jsem viděl v herečce Norisové, která svoji kapitánku zahrála se ctí a šarmem.(4.5.2014)

 • Crocuta
  **

  Původně jsem si myslel že jde o pilotní díl seriálu - a jako takový by "Policie Modrava" byla mnohem snesitelnější. Jako jednorázový počin honí však tvůrci mnoho zajíců najednou a to ještě nepříliš úspěšně. Kromě řešení kriminálních kauz se snaží o jakýsi vhled do osobního života členů policejního oddělení, ale všechno jen nakousnou a "soukromá dramata" vzápětí vyzní do ztracena. Zároveň je tu venkov vykreslen bezmála jako cizí planeta obydlená z velké části primitivy neschopnými kloudného vyjádření (rodina mentálně zaostalé dívky) nebo přímo karikaturami, které ukazují jak si někteří jedinci představují "vesnický burany" (Véna Kurva, poustevník - inženýr kradoucí svůj vlastní vercajk atd. atp.) Unylý a značně vlezlý hudební motiv celkový dojem z filmu rozhodně nevylepší. Pro Soňu Norisovou mám odjakživa slabost, lokality kde se natáčelo dobře znám a mám rád, ale u mne to za víc než za ty dvě * nebude...(13.10.2011)

 • - S výběrem lokalit pomáhal šumavský znalec Emil Kintzl. Jeho jméno vyslovil na konci filmu Jaroslav Satoranský. (M.B)

 • - Ve filmu se na policejní stanici objevil policista s hodností major. Na podobné stanici by však ve skutečnosti mohla být nejvyšší hodností nadporučík. (Indy21)

 • - V roce 2013 se TV Nova rozhodla pokračovat v natáčení a navázat na události pilotního filmu. V létě 2013 se natočilo 8 epizod, v létě 2014 pak dalších osm. (PayTrack)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace