Hlavní hrdinkou seriálu televize Nova Policie Modrava je zkušená kriminalistka Jana Vinická, která z osobních
důvodů přichází z většího města na venkov a přijme uvolněné místo velitele stanice na Šumavě. Musí se však vyrovnávat
s počáteční nepřízní místních policistů, kteří se nemohou smířit s tím, že jim velí žena. Jana má optimistickou povahu se
smyslem pro humor a společně se svým týmem řeší v každé epizodě nový kriminální případ. V seriálu Policie Modrava se
mísí napětí a tajemství s lidskými osudy, a to vše v autentických reálech a exteriérech Národního parku Šumava. (Bontonfilm)

Big Bear

Ségry Norisovy jsou kočky, ale jak se mi dříve více líbila Zuzana, tak teď je to Soňa. Na ní se nějak neprojevuje stárnutí. Zuzka v Rebelech a dnes, to je halt rozdíl. Soňa ve Václavovi a dnes to je pořád stejná liga... Eh ale hodnoťme seroš. Seriálu škodí především četnost seriálů z policejních prostředí. Když už se i dopolední divák přesytil v šech těch námořních, podvodních, leteckých, armádních a já nevím jakých ještě vyšetřovacích služeb.. vrhla se naše tvorba na seroše z ryze domácího prostředí. Jenže i zločiny v Hostivaři a jinde asi už nejsou to pravé a tak zde evidentně padl nápad spojit přírodu, jistou odlehlost a svéráznost místních lidiček na Šumavě s krimi serošem. Zatím jsem z toho trochu rozpačitý. Na koho jsem alergický je pan TUC Tomsa, takže mám obavy, že i přes hezkou přírodu a Soňu mi tam bude křenit tahle sušenka... Zatím za tři policejní placky. * * * ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// PLUS: neokoukaní herci, kteří hrají příjemně a uvěřitelně, krásné prostředí a občas podmanivá hudba, zápletka, která postupně nabírá na intenzitě, i proto je hodně zajímavá poslední čtvrthodinka MÍNUS: nemůžu si pomoc, ale přijde mi to hodně sestříhané, sice to ve výsledku moc nevadí, přesto je to očividné a některé postavy a dějové linie mají příliš málo prostoru, slyšel jsem že z toho mohl být seriál, tak si říkám škoda, že nakonec nebyl***(Celkem 71%)***Příjemná, oddychová kriminálka s normálními typy postav, zajímavou zápletkou a uvěřitelnými postupy při jejím rozšifrování. Nehraje si na efekt a to se v dnešní době taky počítá./// PS: Opravdu mě překvapuje, že se tohle nechytlo a spousta jiných a daleko horších scénářů vesele okupuje programy televizních stanic. ()

D.Moore

Nic (moc). Z herců i "herců" se snažila jen rázná Soňa Norisová, po režijní stránce mě to nezaujalo vůbec (i záběrů na šumavská panoramata se člověk přejí, je-li jich příliš a jsou-li zoufale statické) a co si myslet například o postavě policisty, který je podle scénáře rodilým Šumavanem a přitom jej hraje člověk s velmi silným slovenským přízvukem? Na tenhle seriál se rozhodně dívat nebudu, a tak hodnotím jen jeho chabý pilotní díl. Těm, kterým se líbil, ale bez jakékoliv škodolibosti doporučuji Soukupovu starší Drsnou planinu - s pohraničníky místo policistů. ()

Gemini

Soňu Norisovou sice pokládám za jednu z našich/vašich nejpohlednějších a překvapivě schopných (je-li vhodně obsazena) hereček, ale u tohohle pilotu nemůžu říct nic jiného, než že to byl pokus o Julču Leskot ze Šumavy. Neurazí, ale ani nepotěší, a říkat, jestli rozhodnutí netočit regulérní seriál bylo dobré nebo špatné, se dá při patřičném srovnání s aktuální nabídkou TV programů zargumentovat tak i zcela naopak. Faktem nicméně je, že to čeští respektive českoslovenští televizní detektivkáři kdysi uměli podstatně líp. 60% za to, že to vypadá celkem k světu. ()

sud

Vzhledem k tomu, že nejspíš jde o pilotní díl k (nejspíš nerealizovanému) seriálu, budu hodně hodnej. Na malém prostoru se rozehrává zbytečně mnoho zápletek, které díky úsporné stopáži zákonitě nejdou úplně rozplést, postav mnoho, charaktery postav nevýrazné. Jinak pěkná šumavská atmosféra, pěkná Soňa Norisová (tu kapitánku jsem jí docela i věřil) a celkově pěkná oddechová podívaná. Jaroslav Soukup se vrátil, ne sice na výsluní, jako spíše do podvědomí diváků, že ještě nepatří (či nechce patřit) do propadliště filmových dějin. 50%. ()

• Ve filmu se na policejní stanici objevil policista s hodností major. Na podobné stanici by však ve skutečnosti mohla být nejvyšší hodností nadporučík. (Indy21)
  • S výběrem lokalit pomáhal šumavský znalec Emil Kintzl. Jeho jméno vyslovil na konci filmu Jaroslav Satoranský. (M.B)
  • Natáčelo se především na Modravě a v Srní. (M.B)