Jako spousta jiných jsem i já myslel, že jde o seriál. Vypadalo to, jako klasické "béčko" s poměrně lacinou zápletkou a postavami, se kterými se bude "něco řešit" delší dobu (nepříjemný kolega, nevěrná policajtka, nápadník doktor x nápadník lesník či co to bylo...) = klasické schéma, kdy se člověk dívá na seriál ne kvůli jeho kvalitám, ale kvůli zvědavosti, jak že to s hrdiny bude dál... Bohužel, když je natočený jen tento filmek, jedná se spíše o filmovou povídku, kterou dokoukáte a víckrát si na ni nevzpomenete...(29.8.2012)

jestli náhodou tady tu kritiku nepíšou zastánci "Ordinace v růžové zahradě" a mají strach o svůj "nedokonalý seriál"! Jelikož je to asi jediné co dokážou během jediné hodiny pochopit, prostě lehký děj... A mají strach aby místo toho netočily Modravu. Nicméně, netvrdím že je to něco extra ale rozhodně je to natočeno "odlschool" stylem a to poslední dobou chybělo..... pomalé tempo...(10.10.2011)

50% - Zase taková naše televizní „detektivka“. Spíš takový komorní příběh z šumavských hvozdů, kde k sobě mají lidi tak nějak blíž. Ale úplná hrůza to nebyla, dokoukat se to dalo. Nicméně napínavost byla někde kolem nulové hranice. Zajímalo by mě, jestli někdy dokáží čeští filmaři natočit zajímavou a napínavou detektivku, aby v tom nebyl nějaký pokus o trošku „specifický“ pohled.(10.10.2011)

Soňu Norisovou sice pokládám za jednu z našich/vašich nejpohlednějších a překvapivě schopných (je-li vhodně obsazena) hereček, ale u tohohle pilotu nemůžu říct nic jiného, než že to byl pokus o Julču Leskot ze Šumavy. Neurazí, ale ani nepotěší, a říkat, jestli rozhodnutí netočit regulérní seriál bylo dobré nebo špatné, se dá při patřičném srovnání s aktuální nabídkou TV programů zargumentovat tak i zcela naopak. Faktem nicméně je, že to čeští respektive českoslovenští televizní detektivkáři kdysi uměli podstatně líp. 60% za to, že to vypadá celkem k světu.(6.1.2013)

• Snake.Charmer

Tak to se tvůrci moc nepředvedli. Podprůměrná kriminálka bez jakékoliv režijní invence. Herecké výkony jsou rozmanité, od dobrých až po otřesné. Další slabinou filmu je do očí bijící televizní look a hudba jak z pořadu ČT Panorama. Navíc zde absolutně chybí napětí a zápletka je slušně řečeno velice primitivní. Druhá hvězdička patří Soně Norisové, která však ani svými smyslnými rtíky nezvládla odvrátit tuhle šumavskou pohromu. 30%(9.10.2011)

• - Natáčelo se především na Modravě a v Srní. (M.B)

• - S výběrem lokalit pomáhal šumavský znalec Emil Kintzl. Jeho jméno vyslovil na konci filmu Jaroslav Satoranský. (M.B)

• - Ve filmu se na policejní stanici objevil policista s hodností major. Na podobné stanici by však ve skutečnosti mohla být nejvyšší hodností nadporučík. (Indy21)