Těšil jsem se na nový seriál, protože české "kriminálky" a "policie" mě bavily. Nesledoval jsem dění, čili jsem netušil, že se jedná o film. Škoda, protože takto bylo několik případů vměstnáno do jednoho "dílu", takže výsledek byl trošku rozpačitý. Musím přiznat, že mě překvapilo i jméno režiséra, ztvárnění filmu bylo spíše jako do někoho mladšího, nováčtějšího. Hezké prostředí, celkem slušný příběh a postavy, ale příliš seriálové zpracování.(17.10.2011)

Lidem se nezavděčíte, když už se objeví nějaká pěkná detektivka, tak stejně všichni remcaj. Přitom to bylo pohodový, klidný, nikdo se na place neflákal, všechno sedělo, vše se s noblesou vyřešilo. No a šéfová body za charisma. Jedno však vytknout musím, že to bylo všechno v jednom jediném díle, přitom by jen tenhle jediný díl dal na 4 díly seriálu a myslím, že v klidu i na další. No, škoda, ale třeba někdy :o)(29.11.2012)

• jh666

Není se divit, že trvalo pár let, než k tomuhle pilotu přiklepli seriál. Herecky ani scenáristicky nic moc. Z herců si kromě hlavní představitelky pořádně nikoho nezapamatujete. Potom je to dost přeplácané. Řešit tři případy na ploše jedné hodiny je prostě moc, navíc se vyřeší více méně náhodou, něž nějakou policejní prací. 40 %(1.3.2015)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// PLUS: neokoukaní herci, kteří hrají příjemně a uvěřitelně, krásné prostředí a občas podmanivá hudba, zápletka, která postupně nabírá na intenzitě, i proto je hodně zajímavá poslední čtvrthodinka MÍNUS: nemůžu si pomoc, ale přijde mi to hodně sestříhané, sice to ve výsledku moc nevadí, přesto je to očividné a některé postavy a dějové linie mají příliš málo prostoru, slyšel jsem že z toho mohl být seriál, tak si říkám škoda, že nakonec nebyl***(Celkem 71%)***Příjemná, oddychová kriminálka s normálními typy postav, zajímavou zápletkou a uvěřitelnými postupy při jejím rozšifrování. Nehraje si na efekt a to se v dnešní době taky počítá./// PS: Opravdu mě překvapuje, že se tohle nechytlo a spousta jiných a daleko horších scénářů vesele okupuje programy televizních stanic.(23.9.2012)

Soňu Norisovou sice pokládám za jednu z našich/vašich nejpohlednějších a překvapivě schopných (je-li vhodně obsazena) hereček, ale u tohohle pilotu nemůžu říct nic jiného, než že to byl pokus o Julču Leskot ze Šumavy. Neurazí, ale ani nepotěší, a říkat, jestli rozhodnutí netočit regulérní seriál bylo dobré nebo špatné, se dá při patřičném srovnání s aktuální nabídkou TV programů zargumentovat tak i zcela naopak. Faktem nicméně je, že to čeští respektive českoslovenští televizní detektivkáři kdysi uměli podstatně líp. 60% za to, že to vypadá celkem k světu.(6.1.2013)

• - Ve filmu se na policejní stanici objevil policista s hodností major. Na podobné stanici by však ve skutečnosti mohla být nejvyšší hodností nadporučík. (Indy21)

• - Natáčelo se především na Modravě a v Srní. (M.B)

• - V roce 2013 se TV Nova rozhodla pokračovat v natáčení a navázat na události pilotního filmu. V létě 2013 se natočilo 8 epizod, v létě 2014 pak dalších osm. (PayTrack)