Seriálům ČT to nesahá ani po paty, ale alespoň se Nově podařilo po mnoha letech od Okresního přeboru natočit něco, co má dejme tomu průměrnou úroveň. Pointu sice odhadnete celkem snadno a postava, která říká v každé druhé větě slovo "jasňačka" se hodí spíš do Discopříběhu, ale přežít se to v klidu dá.(29.8.2017)

50% - Zase taková naše televizní „detektivka“. Spíš takový komorní příběh z šumavských hvozdů, kde k sobě mají lidi tak nějak blíž. Ale úplná hrůza to nebyla, dokoukat se to dalo. Nicméně napínavost byla někde kolem nulové hranice. Zajímalo by mě, jestli někdy dokáží čeští filmaři natočit zajímavou a napínavou detektivku, aby v tom nebyl nějaký pokus o trošku „specifický“ pohled.(10.10.2011)

Pokud by tento počin pokračoval jako seriál, nakonec i tak byl psaný scénář a nezkončil jako tzv. televizní film, byl by fajn. Základní kostra příběhu je klasická, postavičky jak samotných policajtů tak i vesničanů jsou zajímavé. Určitě by byl prostor kam je v dalších dílech rozvíjet. Scénárista sice mohl trochu přitlačit na pilu a vymyslet kriminální linku napínavější, ale budiž. Herecké obsazení také bez problémů. Jenom nechápu proč je Soňa Norisová předabovaná. Nevím jestli je na tom Nova tak špatně, že začíná vysílat pilotní díly neukončených seriálů a myslí si, že to diváci spolknou a že jim to stačí. Mě teda ne! Mohlo to být za víc hvězdiček, ale takhle......(16.10.2011)

Lidem se nezavděčíte, když už se objeví nějaká pěkná detektivka, tak stejně všichni remcaj. Přitom to bylo pohodový, klidný, nikdo se na place neflákal, všechno sedělo, vše se s noblesou vyřešilo. No a šéfová body za charisma. Jedno však vytknout musím, že to bylo všechno v jednom jediném díle, přitom by jen tenhle jediný díl dal na 4 díly seriálu a myslím, že v klidu i na další. No, škoda, ale třeba někdy :o)(29.11.2012)

• WoWoW

Začnu tím, že jsem z Prahy, kde se divní lidé rozprostřou v davu, ale tady scénárista vytvořil malou vesnici, kde je magorů až na půdu. Takže vše je postaveno na hloupých postavách, ještě hloupějších dialozích a děj se tahne jak Lovosice. Detektivky náš filmový průmysl uměl a v mnoha případech dodnes umí, a tak doufám, že Policie Modrava je jen špatný vtip.(9.10.2011)

• - Ve filmu se na policejní stanici objevil policista s hodností major. Na podobné stanici by však ve skutečnosti mohla být nejvyšší hodností nadporučík. (Indy21)

• - S výběrem lokalit pomáhal šumavský znalec Emil Kintzl. Jeho jméno vyslovil na konci filmu Jaroslav Satoranský. (M.B)

• - Natáčelo se především na Modravě a v Srní. (M.B)