• slovenský

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1983, 113 min

Kultový film Alfreda Hitchcocka "Psycho" sa dočkal svojho pokračovania až po 23 rokoch. Po toľkej dobe sa znova môžeme stretnúť z Normanom Batesom, ktorý má znova problémy so svojou mŕtvou matkou. Tiež znova zavítame do motela, nad ktorým sa prízračne týči ich staré rodinné sídlo. Je dobré, že Anthony Perkins prijal úlohu v tomto filme a opäť si zahral psychotického Normana. Lepšie ako on by túto postavu nezvládol hadám nikto na svete. ***(31.1.2008)

• carAnthony

Trochu som sa triasol ale to je všetko, príbeh nezaujímavý spracovanie nič moc ale vydržal som to pozerať asi tak 70 minút tak dám 2*.(23.1.2011)

Celkom pekné pokračovanie, síce po 23 rokoch, ale povedzme si každý čakal, že mega úspešné Psycho sa určite dočká pokračovania. Poriadne domotané, miestami som ani sám nevedel čo sa to tam deje a koho podozrievať teraz. Ale dá sa to pozrieť, pre fanúšikov Psycha a Perkinsa je to celkom príjemné osvieženie.(24.4.2011)

povedený film ..dlouho jsem se mu vyhýbal ,jelikož jsem si nechtěl kazit atmosféru a dojmy z prvního dílu, ale nakonec jsem byl velice příjemně překvapen. Solidní scénář, hodne zamotaná, leč zajímavá a nečekaná pointa dávají v mých očích spolu s přiměřenou stopáží a bez hluchých míst dohromady 80% chválím scénář a hudební doprovod, Hitchcock to není, ale kvalitní film ano(20.8.2011)

• Cechyno4

Na začátku filmu je tu známá scéna z jedničky. Sice zkrácená, ale je tu. Trochu mě to překvapilo. Tvůrci nejspíše chtěli připomenout jakou scénou se vlastně Psycho proslavilo a jaká scéna všem nejvíce utkvěla v paměti. Jinak celý film podprůměr. Pochybuji, že by v reálném světě vůbec Batese pustili na svobodu ! Podprůměr.(23.9.2011)

Asi není možné hodnotit tento film jako pokračování, to by totiž byli slabé dvě, tohle zkrátka není Hitchcock. Psycho je jen jedno. Jako samostatný film však velmi solidní, s atmosférou více než slušnou a Anthony Perkins odvádí skvělý výkon. Tvůrci se nebáli do určité míry odpoutat od prvního dílu. Spíše než horor bych to nazval krimi thrillerem, ve kterém si má divák celý film tipovat, kdo je vlastě tím pravým vrahem. A věřte, že je to úkol opravdu těžký. Opravdu jsem čekal něco hodně horšího, kéž by byly všechna pokračování alspoň takhle dobrá. 70%(19.10.2011)

• vodkasesemte

vy mí oblíbení, jak já si Vás dobře umě vybrat, abych se těšil v noci do peřiny s obřím nožem v jedné a dálkovým ovladačem ve druhé ruce! teda pokud si před tím nepustím to zpravodajství po desáté z úst některé z těch nymfomanek na jedničce a neudělám se moc brzo!(14.6.2013)

Pokračovanie legendárneho Psycha možno radiť medzi filmy, ktorým pridávam jednu hviezdičku z úcty k fenomenálnej jednotke a v prípade tohto filmu aj z úcty k zrodu psychologického hororu. Pretože dve desaťročia, ktoré filmy delia sa podpísali aj na samotnom Perkinsovi, ktorého herecký prejav už zďaleka nie je taký výrazný ako tomu bolo v prvej časti. Ani samotný režisér nedosahuje Hitchcockovú úroveň a aj keď má dej ešte znesiteľnú zápletku, už je Normanových matiek akosi priveľa a dvojka predstavuje už iba slabučký odvar skvelej jednotky. Možno poznáte človeka, ktorý aby ušetril, zaleje si tú istú zrnkovú kávu dvakrát. Ja som takéhoto jedného stretol a po opätovnom pozretí Psycha 2 si viem predstaviť, ako jeho káva chutí. Vďaka spomienkam na prvú je chuť tej druhej znesiteľná, ale určite by ste ju neponúkli iným.(1.6.2018)

Mile pojatý návrat domů. Ubylo atmosféry, přibylo pěkných úmrtí. Celkově dvojku neberu jako urážku.(2.8.2018)

Zabil mi muže a tvého otce, tak to na něj navlečeme, že vraždí dál, aby se už z vězení nikdy nedostal. Je to celkem koukatelné volné pokračování legendární jedničky, ale není to zase nic tak podstatného, že je potřeba z toho dělat sérii. 51%(24.8.2018)

• pop.z.pop

"To volá moje matka" "Ne Normane to je moje matka" "Raději to vezmu" ...zdvihne telefon... "Matko ?" :))))))))) teda takové záchvaty smíchu jsem ještě u žádného horroru (spíše pokusu o horror a vyždímání peněz z legendy) neměl. Jinak ale strašná blbost. Jakmile je ve filmu nastoleno nějaké tajemství, které by mohlo být odhaleno ve finále do pěti minut je vyzrazeno. Vždyť ono snad už půl hodiny před koncem je jasné, že jeho matka byla jeho adoptivní matka a pravá matka je pořád ještě naživu. A světe div se kdo vejde v závěrečné scéně do dveří :))))) Matka :))))) jedna hvězda, víc si matka nezaslouží.(16.6.2012)

Proč ne? Samozřejmě na geniální jedničku to nemá (Alfred je Alfred), ale není to vůbec marné pokračování, příběh není špatný .. Vše do sebe tak nějak vtipně zapadá, sice to bohužel nemá ten náboj a vzrušení co měla jednička, ale že by to byl nějaký výrazný propadák, to se určitě říct nedá! 50%(17.3.2013)

• elanista1

Ze to uz nie je Hitchcock uvidi snad aj slepy idiot, to od dvojky vsak ani nikto necakal..cakal som aspon solidne nadviazanie, ktore by ma neurazilo a na ktore by som mohol s radostou povedat, ze ide o dostojne vdacne pokracovanie legendy. Ale nic take sa zial nekona. Uz to, ze sa niekto vobec odhodlal tocit dvojku niecoho takeho ako Psycho je uz odvaha, avsak ak niekto meni zakladne fakty, ktore nacrtol Hitchcock to uz je drzost / zaverecna pointa /. Spat k filmu, hned na zaciatku je pustena ona slavna scena v sprche, a to sa mi zdalo prinajmensom cudne. Anthony Perkins uz nepredstavuje desneho psychopata, ani charakterovo ani vyzorovo.Nevedel som si zvyknut, Normanovo prepustenie bolo vysvetlene velmi laxne, a tiez jeho psychika nebola vysvetlena dokladne, preto len mozme hadat ako na tom naozaj bol. Pozitivum hodnotim navrat spat k atmosferickemu domu nad motelom / mozno to nie je ten isty, ale je na nerozoznanie /, napatie budovane uplne od nuly az po zaverecny, chcel by som povedat desivy koniec, ale poviem len uspokojivy koniec. Vo vedlajsej roli sa tiez predstavila Vera Miles, ktora si zahrala aj v originale. Velmi riedky a dieravy scenar, tiez otvoreny koniec v zmysle ze nie je nam to tak polopatisticky vysvetlene ako u Hitcha, ale skor treba pouzit vlastnu fantaziu kto vlastne vrazdi. Nie je to najhorsi film aky som kedy videl.(22.4.2013)

A nezměním svůj názor ani po přečtení několika komentářů a prohlédnutí si hodnocení ostatních. Je sice pravda že tento druhý díl rozhodně nedosahuje kvalit prvního dílu (odráží se to i na procentech ode mě), které bylo samo o sobě geniální, ale co se poutavosti týče, byl to právě tento díl, který u mě vzbudil největší pozornost z celé série. Možná to bylo způsobeno právě tím, že zde je vícero vražd a tak se celkově ve filmu dělo vícero věcí s ne tak moc utahanými scénami, možná něčím jiným, kdo ví... 80% (viděno česky).(17.8.2013)

Pokračovanie snímku Psycho vsádza na vyšší stupeň napätia ako originál, ale toto napätie je tvorené z väčšej časti drsnými vraždami. Tieto vraždy majú svoje čaro, príbeh sa mi tiež pozdáva... spokojnosť.(12.12.2017)

Po letech třiadvaceti, mělo se vrátit dávné napětí. Avšak vrátily jen pouhé postavy, jež scénáři bezezbytku dostály. Vlastní příběh jenž postavil se na své slabé nohy, Občas zakopává o ostré dějové rohy. Anthony ve své legendární roli, občas se divák i malinko bojí. Barva ale ublížila, co mohla to pohřbila. Navíc už změnila se doba, co bylo tehdy děsivé to nyní už jen slabě nervy bodá. Je to průměr hororů, víc jak na 3 jít nemohu.(22.9.2004)

Díl první to není,ale je zde moc dobrá atmosféra a pár super vražd a děsu.Nudit se nebude nikdo.Super konec s Normenovou matkou :-).(1.7.2006)

Je to za tři až čtyři. Pořád si myslím, že vzniknout to nemuselo, ale vzhledem k tomu na co to navazovalo. Laťka byla hodně vysoko. To dopadlo dobře. Má to atmosféru, povedené vraždy. A je to takové správně zamotané. Do poslední chvíle jsem si nebyl jistý kdo vlastně vraždí. Vyzdvihl bych závěr, který mi přišel zajímavý. Ale, chtělo by to, ale trochu zkrátit. V jednu chvíli sem sem myslel, že už na to koukám snad tři hodiny.(15.4.2013)

Musím říct že toto pokračování bylo opravdu slušné psycho. Z poměrně obyčejného mladíka co byl v prvním díle se stal pomatený blázen a já sám jsem u toho bláznil a jen čekal na ten vrcholný závěr, to skvělé rozuzlení. I kamera a detailní záběry vražd se mnohem zlepšily a celý film mi více naháněl hrůzu než první. Dokonale promyšlený příběh od začátku až do konce. Kamera - 3*. Zvuk - 3,5*. Střih 2,5*. Scénář 4*. Děj 5*. Obsazení - 5*.(20.12.2016)

Celkem dobře natočená dvojka i když s výstrahou.(14.6.2017)

• oregon.fox

V době, kdy nám jiní tvůrci nabídli Halloween nebo Pátek třnáctého, se tento snímek naprosto ztratil. Bohužel, Psycho II je naprosto bez nápadu a ducha prvního filmu.(1.8.2004)