Bývalý zločinec Jacob Sternwood je donucen opustit svůj islandský úkryt a vrátit se do Londýna, kde se jeho syn zapletl do zpackaného loupežného přepadení. Detektiv Max Lewinsky ihned ucítí šanci, jak muže, kterého dlouhá léta neúspěšně pronásledoval, konečně dopadnout. Když se ale ocitnou tváří v tvář, začnou odhalovat mohutné spiknutí, které může stát oba protivníky život. (Bontonfilm)

ywo666

Ďakujem pár užívateľom, že znížili moje očakávania na nulu. Keby si to pozriem ako fasa film, asi by som bol nasratý. Tak som dúfal, že to nebude až taký prúser. A nebol. Stronga mám rád a tento film na tom nič nezmení. McAvoya nemusím a do akčných rolí sa nehodí. Ale postupne som ho začal akceptovať a pár scén mal viac než solídnych. Niektoré akčné scény sú vydarené niektoré menej. Atmosféru to má solídnu. Britský prístup my vždy sedel. A body hore dvíha výborný Johnny Harris. Creevy zvládol natočiť obstojný film s kvalitnými hercami. Nič viac. Nič menej. Keďže už som natrojhviezdičkovaný práve tomuto počinu prilepším. 70%, 4*. ()

drake31

Nádherne nasvietený Londýn, dvaja skvelý herci v hlavných úlohách, a solídna akcia. Ale akokoľvek sa snažím prísť na to prečo hodnotím tak nízko, tak zisťujem že Welcome to the Punch ma nebavilo ako celok. Dielčie časti sú v pohode, vždy dokázali na seba strhnúť patričnú pozornosť, lenže v konečnom merítku som sa neskutočne vrtel, ošíval, a robil všetko možné aby som sa dokázal zabaviť - lebo tento film to nedokázal. Nevtiahlo ma to, nezaujalo ma to (až tak) a tak som nútený zaradiť tento film medzi tie priemerné krimi s nevyužitým potencionálnom. ()

Trustme

Motocyklistické synchronní manýry v úvodní loupeži, zpomalené záběry na kráčející postavy, vylétávající prazdné nábojnice doplňující baletní sestavy střelců a prolínání dobra se zlem mezi Policistou a Zločincem. Režijní metodiky Johna Woo se zde lahodně mixují a oprašují do typického hongkongského trademarku i příběhu, který ovšem už tu byl podobněji mnohokrát. Mark Strong díky své fysiognomii ztvárňuje dalšího výrazného gangstera, kterému věřím vše co dělá. Film povyšuje naprosto uhrančivá a geniální hudba Harryho Escotta, čímž si tento chlapík zřejmě otevřel dveře dokořán pro další a zejména větší filmové projekty. ()

Terzeus

Najradšej mám na temne štylizovaných kriminálkach to, že ma málokedy potešia ale ak to už spravia, väčšinou som k filmu značne zhovievavejší. Eran Creevy je stále začínajú tvorca no ak to takto pôjde ďalej, môže sa dostať aj do trochu vyššej ligy. Nie žeby Welcome to the Punch bol veľkým filmom, na ktorý sa nezabudne, to nie. Skôr je to malý film s veľkým úsilím neskončiť hneď na smetisku dejín, ktorý ponúkne dobré využitie hodinky a pol zo života. Réžia odsýpa rýchlo a jej základným znakom je decentná kvalita pri pohrávaní si s očakávaniami diváka. Hoci sú niektoré postavy priehľadné, pohľad na dvojicu Jacoba Sternwooda a Maxa Lewinskyho je sterilizujúci práve pre svoju nevypočítateľnosť a zosobnenie osobných motívov obidvoch postáv. Obidve samozrejme prídu do konfliktu a riešenie je v rámci ako príbehu tak aj scenára jedným z najlepšie zostavených kúskov filmu. K nim patrí aj akcia. V modrých farebných filtroch a obmedzeniu svetla vyznieva freneticky no zároveň je prehľadná. Vadí však občas nemiestne používanie spomaleného času, vážne, nie vždy je to uber cool. Aby sa vytýčili aj závažnejšie problémy, odrazím sa od spomenutých motívov. Ich stret je vydarený no ich vyvrcholenie ani tak nie. Pointa je vo svojej povahe síce fajn ale celý koniec akosi odznie do prázdna a nechá problémy visieť v zdanlivom vzduchu, vyslovujúc svoju polemiku nad tým aké rôzne povahy korupcie existujú alebo aj tí good guys sú občas vlastne bad guys. Režisér a zároveň scenárista Creevy tým v riadkoch scenára prichystal bohatšie nejednoznačné postavy hoci sa do nich ťažko vžíva. Skoro to pripomína akoby mala každá kladná i negatívna stránka svoj väčší či menší protipól, no v zásade nie. Film ako celok funguje až na ten suchší záver a nie vždy naplno využitý scenár. 70% ()

JohnSmith

Moc pěkná akčni krimi se stále neokoukaným Strongem a čím dál zajímavějším McAvoyem. K tomu moc pěkně natočená akce a žádný zbytečný machrování. ()

Brain-D

Určité záběry a scény jsou opravdu vymazlené. Bohužel jako celek to spadá spíše do průměru. James McAvoy je skvělý herec, ale do hlavní role bych viděl raději někoho jiného. ()

Beatle

Nejsem si úplně jistá, proč má film tak nízké hodnocení. Je to akční, kamerově vymazlené a dobře zahrané. Ano, děj je poněkud předvídatelný, ale už jsem viděla několik takových britských akčních filmů, a jsou si defacto všechny velice podobné. Barevné, charaktery jsou trochu strohé a zaujaté. Nicméně to stále vidím na 80% i přes opětovně dementní překlad, který nedává smysl. ()

fefee

Pozerateľný klasický akčný priemer nijak nepresahujúci možnosti svojho žánru, bez nejakej výnimočnosti, ktorý neurazí ale ani nijak nezaujme. Raz pozriete a zabudnete... (2,8*) ()

Killda

Kamera, hudba a herecká sestava na velmi vysoké úrovni, ale bohužel příběh silně zaostává. Žádných zásadních zvratů se nedočkáme, jen oprášení některých klišé. Tenhle film přesto zůstává velmi příjemným akčňákem, který se za sebe nemusí stydět, chybí mu snad jen pár originálních, výrazných scén, co by utkvěly v paměti. ()

V.Silver

Mno, tak něco tak slabýho jsem opravdu nečekal, a už vůbec ne od svých oblíbenců Stronga a McAvoye. Naprosto triviální zápletka, nudné akční sekvence, poměrně nepřesvědčivé herecké výkony... Těžko byste ode mě mohli očekávat víc, než 40%. ()

TheRoller

Možno som nedával v kľúčovom momente pozor, ale celý film mi prišiel, akoby som ho pozeral od polovice. Okrem toho, že to bolo neskutočne ploché mal človek tendenciu stratiť sa v tom (len samá kopa mien) a retrospektívne bola celá pointa filmu vysvetlená v dvoch vetách. To teda žiadnu hĺbku nedodalo. Fakt neviem, či mi niečo ušlo, alebo to bolo také slabé. James bol ale úžasný tak ako vždy, Mark bol naozaj Strong (vo všetkých zmysloch), aj keď jeho postava mala prekreslený charakter asi ako kúsok syra v pasci na myši. Vedieť o hlavnom zloduchovi filmu (ktorý nie je hlavným zloduchom), že je zlý a nič viac, je trochu málo. Ani tá deva už nie je to, čo pri Jamesovi stávalo niekedy (Angelina, Keira,..). Ak nič iné, chcel by som mať regeneračnú schopnosť kolena Jamesa McAvoya v tomto filme. Zatiaľ najslabšie možné tri... like... evah. Najlepší moment: Asi scéna s babičkou. Prípadne vždy, keď James nahodí ten neskutočný výraz "som pán herec". ()

Hollohlaway

Příjemně britské obsazení a skvělá angličtina, to je plus tohoto filmu. Ovšem mínusů je mnohem víc, bohužel. McAvoy u mě prostě akční typ není, a nikdy nebude, a jeho pobíhání s pistolí je spíš k smíchu. Navíc hraje dost podivnou figurku plnou pomsty a sveřeposti, až nelogicky bažící po zatčení známého lumpa.. Mark Strong je naopak vynikající, ale scénář podivně tápe, akce je děsivě roztahaná, a závěrečná přestřelka ve skladišti je vysloveně směšná. ()

kenkaku

Tento film jsem prakticky díky stupidnímu překladu názvu zcela ignoroval (neměl jsem chuť se dívat na film o nějakém rváči co vyhrožuje okolí). Vlastně nebýt Jeremyho Clarksona, který na film upozornil v sérii TopGear tak mě celkem úspěšeně minul. "Punch" totiž (a tedy velké písmeno v originálním názvu to napovídá) je název a v tomto případě jde o místo, které má na děj celkem zásadní vliv. Tedy drazí distributoři.... není "Pecka" jako "pecka". A díky tomu opět (po profi překladu) mění název filmu zcela svůj význam. To je totiž jediné, co se dá filmu vytknout. No... dobře ještě možná snad to že nebyl ještě lepší. Že byl "jen" normální a průměrný. Vše totiž funguje přesně jak má. Díky příjemné stopáži film uteče jako voda a nenudí. Není na něm prakticky nic (zhola nic) iritujícího. Zpracování po všech stránkách v pořádku. P.S.: pokud patříte do skupiny "Klišistů" (těm co rádi používají sloko klišé a jsou hrozně dotčeni že něco podobného už viděli). Klidně si jednu hvězdu sundejte (a zamyslete se kolik filmů jste viděli a jak moc je pravděpodobné že uvidtíte stále něco nového a "neviděného" ;)) ()

sedm.1

Welcome to the Punch je poměrně svižná a zábavná krimi, kde nejvíce oceňuji postupnou gradaci, a to až do velice slušného a nečekaně akčního finále, zároveň mě bavila ale i poměrně výrazná nekompromisnost a samozřejmě i velmi působivá, ojedinělá britská atmosféra, která svým filmům dodává punc originality a jedinečnosti. Velkým pozitivem je pak i obsazení, kdy jak McAvoy, tak Strong jsou týpci, kterým jejich nasranost, odhodlanost a zároveň i mužnost lze skutečně uvěřit, oba jsou navíc velice charismatičtí a jejich vyhrocený konflikt je vážně působivý. A i díky nim pak lze zde navozené emoce považovat za funkční, v závěru jsem byl opravdu jak přikovaný. Konkrétně zápletka pak sice není nikterak originální, ale má dynamické tempo, hluchých míst je minimum a najde se tu i pár scén, které jsou opravu hodně fajn. Nicméně tu musím této podívané vytknout i jednu zásadní věc, a to především v první polovině filmu opravdu zbytečnou překombinovanost, kdy sice nakonec do sebe vše bez problému zapadlo, ale trochu té přímočarosti by v tomto případě jistě tentokrát neuškodilo, toho nesmyslného zatahování do děje dalších a dalších zcela zbytečných jmen, postav a dějových odboček bylo až nesmyslně moc a stejně na výsledek neměli vůbec žádný dopad a smysl. Welcome to the Punch zkrátka není sice žádný zásadní filmový počin, nicméně v rámci žánru jde o záživnou podívanou, která rozhodně neurazí. Opravdu lepší průměr! ()

Lukoboss

Taková normální kriminálka, kde je na počátku nějaká zápletka, které se příběh drží, pak nastane zlom, takže se dějová linka trochu modifikuje a to je všechno. Prostě to normálně plyne, sem tam nějaká ta přestřelka, pár dialogů a prohození drsňáckých vět, no a můžeme se pomalu vrhnout na poslední závěrečnou akci, která je samozřejmě tím největším z celýho filmu. Nic novýho, nic převratnýho, prostě to odpovídá zdejšímu hodnocení. ()

klukluka odpad!

Co to jako bylo?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????KOKOTI! ()