Letadlo se čtyřiapadesáti cestujícími na palubě ze zřítí přímo před malým gaunerem Berniem LaPlantem (Dustin Hoffman). Coby první osoba, která se ocitla na chaotickém místě nehody, bez váhání nasadí svůj život a zachrání všechny lidi z havarovaného letadla. Protože mu však životní zkušenost velí zbytečně na sebe neupozorňovat, raději se z místa neštěstí vytratí do deštivé noci. Mezi zachráněnými je také ctižádostivá televizní reportérka Gale Gayleyová (Geena Davisová), která chce získat prvotřídní reportáž zjištěním totožnosti neznámého "Anděla letu 104". Je vypsána odměna jeden milion dolarů. Bernie však svoji šanci zmešká. Ocitne se ve vězení a jeho roli převezme bezdomovec John Bubber (Andy Garcia), jemuž Bernie celou záchrannou akci vylíčil. Zdrcený LaPlante ve vězení sleduje Bubberovu hvězdnou kariéru. Po propuštění se zkouší o peníze přihlásit, ale nikdo jeho historce nevěří. V dramatickém závěru dojde ke konfrontaci skutečného i fiktivního zachránce na římse luxusního hotelu. (Cinemax)

MikO_NR_1909

Celkom príjemná oddychovka, ktorú som dávnejšie videl parkrát v TV. Ale nebyť Hoffmana, režisér by si s dejovou líniou nedokázal poradiť. Tie humorné momenty by sa vďaka rutinnejším zručnostiam dostali do úzadia. Tak markantný rozdiel to v celkovom vyznení dokáže spôsobiť - viď, akú pozornosť (a snáď s ešte vyšším stupňom charizmy) si berie taký Jack Nicholson. ()

Vojcl

Brilantní snímek, který nádherně ukazuje, že i obyčejný člověk se může v kritické situaci stát hrdinou, a především pak jak současnou společnost snadno ovlivňují média.. Samozřejmě i tento film má své mouchy, ale všechno dokonale zakryje svým tradičně perfekcionistickým výkonem mistr Dustin Hoffman... ()

Vědma

Film, od kterého jsem nic neočekávala, začala jsem se na něj dívat spíše z nudy a mile mě překvapil svou jednoduchou zábavností s lehkým přesahem. Kromě Geeny Davis, kterou nemám ráda a ani jsem jí roli nevěřila, mě příjemně překvapilo, kolik dobrých herců zde hrálo a taky jak se mi líbil Andy Garcia ještě víc než Dustin Hoffman. ()

uterox

Zajímavý film. Já mám rád filmy o hrdinech a také zároveň, když se nám film snaží říct nějaké to poselství. Tady je to o tom, že ne vždy co média automaticky považují za pravdu, pravda i je. Byl jsem spokojený. ()

Figu

Pravdou je to, že dnes to mají rejžové a scénáristi kurva moc těžký vymýšlet něco nového! Nejen aby to působilo originálně, ale především, aby se to líbilo. Proč? Většinou to vyžraly zlatý "devadesátky"! Hrdina proti své vůli je toho krásným příkladem... Nemluvě o tom, že kvality Hoffmana jsou dnes horkotežko k zastižení! Podstivý komediální drama se supr tečkou! 80% ()

Martin741

Nudna komedia, ktorej ide o to, ako jeden clovek sa snazi prechcat toho druheho. Dustin Hoffman hral biedne, Geena dais Joan Cusack taktiez biedne hrali, film v kinach komplet zhorel, pre isteho Chevy Chase -a /Blazniva dovolena 1983, Vanocni Prazdniny 1989/ boli 90. roky nemilosrdne : 30 % ()

Nach

Morální dilemata, nespravedlnost světa, antihrdina, to vše tento snímek skvěle vystihuje. Herecky excelentně obsazené drama, které je jen ve špetce komedií. Spíše než komedie, tak je to serodrama, protože mě po většinu stopáže nevýslovně sr...lo to, jaká nespravedlnost se tu děla hlavnímu hrdinovi. Co naplat, že o tu slávu nestál. Naopak ale nemohu upřít snahu o realistický přístup. Jde prostě o film, který buď má velké koule, nebo byl natočen proto, aby co nejvíce lidí naštval a minimum je bavil. Já doufám v to první a i proto zvedám palec nahoru. 75% ()

Joges

Tento film jsem viděl snad už popáté, pokaždé mě příjemně pobavil. Známka toho, že Hrdina proti své vůli je dobře zpracovaný. Povedený scénář, dobré postavy a Dustin Hoffman jako vždy odvádí výkon na jedničku. ()

gabin(a)

Viděla jsem znovu a musím přidat hvězdičku. Výborný obrázek, jak to chodí v médiích. Zajímavý Chevy Chase v roli nesympatického pragmatika. A docela zajímavý pohled na známý fakt, že hrdina nemusí být vůbec kladný a hajzlík zase tak špatný. Hezky natočené, jak to ostatně Frears umí. ()

pakobylka

----- "Kdybych měl stěrače v pořádku, svítilo by podělaný slunce !" ----- Jenomže stěrače zcela evidentně v pořádku nebyly. Popravě ... nejenom stěrače. Ale právě díky neutěšenému technickému stavu svého vozidla se ocitl ve správnou chvíli na správném místě. Ovšem přineslo mu to jen a jen problémy. Co jiného taky mohl čekat, když ho trable všeho druhu odjakživa samy systematicky vyhledávaly ! Půvab snímku se ukrývá v detailech. Jeho humor je nevtíravý a svým způsobem očistný - dokáže dojmout i rozesmát. Vypráví o mediálním obrazu světa, který dokáže hravě vytlačit realitu. Ale ... víte ... na druhou stranu: Bylo by povznášející, kdyby vždycky vznikal s dobrými úmysly - alespoň z poloviny ... kdyby někde v pozadí kromě touhy po senzaci držela čestnou stráž i upřímná snaha zjistit PRAVDU. Co naděláte ... svět chce být klamán - a dokonce ani taková profesionálka jako Gale Gayleyová na tom nic nezmění. Finále možná zbytečně tlačí na pilu: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Je přece totální pitomost přemisťovat se na římse VE STOJE, když můžete učinit totéž pěkně na všech čtyřech - s daleko menším rizikem. Ale to je jen drobnost, která na celkové vyznění filmu nemá větší vliv ... 4,5* ()

Juto

Tento film je skutočným pokladom. Skúma nielen krehké ľudské problémy, ako je rodinná zodpovednosť, láska, naše stigmy, ktoré kladieme na hrdinov, ale je to sakra zábavný film. 9/10 ()

dr.fish

Ve své době pecka, nyní malinko vyčpělé ale pořád dobré. Mědia tehdy začínaly vládnout světu. Dnes už to ale nikoho nepřekvapí...80% ()

fantoci

Pevedená komedie, jejíž podstatou je úloha médií v dnešním světě. Komedie o americkém snu, hrdinech a pátnácti minutách slávy. Názorná ukázka toho, jakou mají dnes média sílu a vlastně to jsou ony, co vytvářejí politiku, určují zájem lidí a vytvářejí jejich názory. Jak snadné je manipulovat s davy. Využívání hudby tak, že ani jedno oko nezůstane suché. Dustin Hofman se v rozmezí pár let objevil hned ve dvou komediích na obdobné téma. Lepším filmem je však Vrtěti psem. Oba snímky doporučuji ke shlédnutí a též doporučuji poučit se z nich. Při sledování jakýkoliv zpráv vždy přemýšlejte, jestli nejde o něčí lobby a komu ony zprávy prospívají. Realita je většinou jiná, než nám ji novináři a publicisté prezentují. ()

chelseaman22

Doposud jsem Dustina žral, ale po tomhle ožraleckém a nerudném výkonu se mi zprotivil jako Mirku Dušínovi Dlouhé bidlo. Zápletka tedy není zrovna šťastná, zejména moderátorka je tak naivní ženská, že bych jí hned dal korunu, aby si šla do Prioru koupit mamutí ploutev. 57% ()

HonzaBez

"Život bývá někdy hodně složitej, přímo divnej. A lidi někdy nejsou tím, čím se zdaj bejt..." Berni LaPlant (skvělý Dustin Hoffoman) a John Bubber, dvě na první zdání podivné existence (zlodějíček a bezdomovec), a přeci oba hrdinové. Ten příběh se možná může zdát trošku těžko uvěřitelný, přesto v sobě skrývá skvělou myšlenku. A nemusíte žít zrovna v Americe, abyste si uvědomili, jak často my lidé (ovlivněni médii) dáme na první dojem a jak se necháme právě médii (nejen těmi oficiálními) někdy zmanipulovat v našem vnímání reality. Doba fakenews, jako by byla stvořená k tomu, aby si člověk tu myšlenku, že lidi (a věci) někdy nejsou takoví, jak se zdají být, obzvláště vštěpoval do hlavy. Jinak co mi trošku kazilo zážitek z celého filmu, byla ta scéna, kdy Berni LaPlant ve výšce nejdříve zachraňuje Johna Bubbera a potom naopak. Chápu, že to pro vývoj filmu bylo důležité, přesto z toho sledování dotyčných, jak řeší důležité životní otázky na římse věžáku, mi moc příjemně po těle tedy nebylo... ()

lennyd

Bernie LaPlante (Dustin Hoffman) je člověk, kterému se nic moc nedaří - je vyhozený z práce a vlastně i z domu, manželka se s ním rozchází a dokonce by měl jít do vězení. Náhodou se jednoho dne připlete k havárii letadla, a víceméně nevinně se mu podaří všechny zachránit. Protože spěchá za synem, zmizí z místa "činu". Ale jeho záchraný akt vyvolá velké mediální ohlasy a "hrdinovi" je slíbena odměna miliónu dolarů (která by LaPlantovi vyřešila více problémů). Ale jako hrdina se přihlásí LaPlatnův kámoš John Bubber (Andy Garcia), kterému LePlant všechno vycinkal ... Opět jeden ze snímků, které ukazují sílu médií ve veškeré nahotě. Pokud je kdokoliv miláčkem médií, je okamžitě i miláčkem celého lidu - oproti tomu, ten na koho si média zasednou, si ani neškrtne. Dustin Hoffman si do této role vzal něco z RainMana (takovou dětskou naivitu), takže byl docela k sežrání. Andy Garcia jako druhý hrdina byl taktéž výborný, jen třetí do party - Geena Davisová se k nim podle mne moc nehodila (i když její procitnutí bylo taky dobré). Docela mě překvapil závěr, který jsem nečekal... ()

Autogram

Mediálny obraz hrdinstva je viac ako skutočné hrdinstvo. Keď natočiť samovraždu má väčšiu hodnotu ako zachrániť samovraha, so spoločnosťou niečo nie je v poriadku. Do takého štádia, ako vo filme, sme dnes možno už aj dospeli, so svojim mobilom je reportérom úplne každý. To je len úvod filmu, nasleduje vyborný ukecaný Hoffman ako notorický lúser, ktorého náhoda prinúti stať sa hrdinom. Neužije si to a po celý čas až do konca som čakal, kedy to už konečne bude. Mnohé momenty sú správne komediálne pritiahnuté za vlasy, a vždy nasleduje aj nejaké poučenie naruby. Výborná zábava, silné štyri hviezdy. –––– Vaše jméno se stane synonymem pro cynické zneužívání a vydíraní! Nedostanete ani cent! –––– Taková snůška keců. Může takhle kecat někdo, kdo není prezident? ()