La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

Gilmour93

Za zrcadlem a co tam Belénka našla... Přijít u mysteriózního thrilleru s originálním nápadem, aniž by se zabrousilo do obsahu seriálu Svět tajemných sil, to by se mělo v současné době vyvažovat zlatem. V dobrém slova smyslu triviálnost zápletky i zvolená kompozice vyprávění přináší zasloužené body, ale na pět hvězd by tuhle variaci na téma „sejde z očí, sejde z mysli“ musel režírovat Hitchcock a dirigentskou taktovku třímat Cary Grant.. Docela nechápu, proč si Adrian tahal do ložnice ty malé činely, když už jich musel mít dost z orchestřiště.. ()

George Stobbart

Kvalitný španielsky thriller o mladom dirigentovi, ktorému jedného dňa náhle zmizne priateľka. V presvedčení, že od neho odišla si časom nájde novú známosť, ktorá si však počas pobytu v jeho sídle začne všímať podozrivé veci... Film má od začiatku príjemné, voľné tempo, zoznamuje diváka so sympatickými postavami a okolitým prostredím, na ktorom sa nenápadne rozprestiera záhada zmiznutej dirigentovej ex-priateľky. V polovici stopáže ale nečakane priklincuje do sedačky nápaditým a nepredvídateľným zvratom (!nepozerať trailery, nečítať obsahy!), ktorým však zároveň už dosiahne predčasný filmový vrchol. Od tejto chvíle následne ponúkne pohľad na príbeh z tzv. druhej strany, kedy je divákovi krok po kroku všetko objasnené, čo je síce fajn z hľadiska komplexnosti príbehu, no na druhej strane to už nenecháva priestor predstavivosti ani ďalšiemu rozvoju potenciálu, keďže pomaly prichádza samotné finále, ktoré je však po tomto už predvídateľné. To sú ale asi jediné rozpory, ktoré by som filmu mohol vytknúť. Ináč je všetko ako má byť; kvalitní herci, zručné spracovanie, štýlová audiovizuálna stránka a výborná, znepokojivá atmosféra s niekoľkými hororovými elementmi vytvárajú znamenitú žánrovú pochutinu, akých nie je nikdy dosť. ()

TeeAge

|| Scenár: Amdrés Baiz / Predloha: Hatem Khraiche / Príbeh: Arturo Infante | Hudba: Federico Jusid | Produkcia: Andres Calderon, Andrés Fernando Calderón, Cristina Conti | Distribúcia: 20th Century Fox, Fox | Štúdio: Avalon, Cactus Flower, Dynamo, Fox Internation Productions | Rozpočet: 2,6 miliónov $ | Tržby: ? $ || Asi najatmosferickejší film, ktorý som tento rok videl. K dokonalosti mu chýba veľmi málo. Možno je to tým, že je úplne iný, než všetko naokolo. Je inak natočený, zrežírovaný a hlavne, zahraný. Musí sa vidieť. 85% | Blu-Ray, THX, ES DTS | ()

sniper18

Je to vydarený mierne mysteriózne ladený thriller. Má celkom dobrý príbeh o úspešnom dirigentovi, ktorého opustí priateľka a tak si rýchlo nájde náhradu, peknú čašníčku, ktorá sa do neho zamiluje a rovno aj k nemu nasťahuje. Lenže v dome sa deje niečo podivné a tak si ona začne uvedomovať, že musí zistiť, čo sa v skutočnosti stalo s jeho bývalou priateľkou. So spracovaním som veľmi spokojný, spočiatku to vyzerá, ako klasický predstaviteľ tohto žánru, ktorý tu už bol mnohokrát, síce to prakticky celú prvú polovicu pôsobí až príliš civilne, film sa venuje obzvlášť hlavnej dvojici a len občas sa objaví aj niečo aspoň trochu tajomné, ale nenudil som sa ani tu, za čo môže asi hlavne veľmi príjemná postava čašníčky. Ale v polovici film získa skvelý zvrat, ktorý všetky predchádzajúce udalosti ukáže v úplne inom pohľade, čo mám veľmi rád a toto ma veľmi bavilo. Získala si ma hlavne skvelá scéna komunikácie. Ale spokojný som aj so záverom, síce sa časom dal očakávať, ale presne niečo takéto som aj chcel. O hororových scénach sa až tak moc hovoriť nedá, ani ich tu moc nie je, ale aj tých pár ma bavilo, hlavne scéna vo vani a film má občas aj celkom slušnú atmosféru. Herecké obsadenie sa mi páči, krásna Martina García, ktorá tento film veľmi spríjemnila, sympatická postava dirigenta, aj keď som polovicu filmu nevedel, čo si mám o ňom myslieť, ale bavilo ma aj tých pár zvyšných postáv. Réžia a technická stránka sú vydarené, Španielom tento žáner v poslednej dobe ide veľmi dobre a to vidno aj v tomto prípade. O tomto filme som vopred prakticky nič nevedel, ale žáner, krajina pôvodu a dobré hodnotenie ma jasne presvedčilo, že sa to oplatí a urobil som dobre, aspoň som si mohol užiť skvelý zvrat v strede filmu a bavil som sa nadmieru dobre. 78% ()

genetique

Skvelý nápad a ešte lepšia realizácia. Mrazivý thriller, ktorý mal miestami horrorové črty, napätia je tu na rozdávanie a záver by som prirovnal k zvratu typu Shyamalanovej skoršej tvorby. Veľké prekvapenie. Baiz je presne ten typ tvorcu, v ktorých drieme veľký potenciál a chcel by som, aby sa ubrali tým smerom ako napr. del Toro, ktorého ako jedného z mála nepoškvrnila hollywoodska produkcia a ide si stále svoje. 85%. ()

Eliott

Nekonvenční Španělské filmy mě baví čím dál více. Opět jedinečný a zajímavý námět filmu, který byl od druhé poloviny vyšperkovaný do dokonalosti. Nejvíce se mi však líbí konec kdy cítíte zlost, lítost i naději a ptáte se sami sebe: ,,jak to tedy celé dopadne?". Hodnotím tedy mimořádně kladně 90%. ()

hellstruck

Za každou šílenou ženou hledej muže, který ji k tomu dohnal. :) Opravdu velice originální film se svěžím unikátním vyvrcholením. A přitom je to vesměs velice jednoduchá zápletka. Po dlouhé době jsem zůstala na film zírat s otevřenou pusou a vyvalenýma očima, po dlouhé době mě film přechytračil a po dlouhé době dávám bez zaváhání plné hodnocení. Ano, je pravda, že k velkému odhalení dojde už v polovině filmu, ale to film nijak nepoškozuje, naopak. Herci byli přesvědčiví, atmosféra nervy drásající a tak to má u správného thrilleru (ne hororu!) být. ()

Kaka

Španělský low budget flick, který výborně kombinuje hororovou atmosféru, survival, love story a vztahové drama. Vše mixuje tak akorát rovnoměrně, s výborným twistem uprostřed filmu, s pevným vedením tvůrců a vynikajícími hereckými výkony vlastně úplně neznámých, ale dobře obsazených herců. Další z řady filmů za pět peněz, které mají nápad, napětí a udělají víc parády, než kdejaký blockbuster se kterými jsou obvykle spojena automaticky vysoká očekávání. ()

akisha

Výborně! Jsem velký příznivec filmů tohoto druhu. S pár herci, velkým domem, skvělou hudbou a dobrým nápadem se dají dělat divy! Upřímně - nečekala jsem zrovna takový vývoj, a to je dobře, protože hned ze začátku se nabízející řešení by byla dost nuda, tohle je mnohem lepší. A svoje udělala i velmi dobře zvolená vážná hudba, některé scény skutečně moc hezky zdramatizovala. ()

castor

Bez trailerů, bez čtení obsahů a jakýchkoliv informací (doporučuji) jsem se do téhle nenápadné španělské thrillerové lahůdky bez krve pustil, a právě oproti jiným jsem si naplno užíval (některými) odsuzované i první desítky minut, kdy si s námi tvůrce spíš pohrává. Jenže právě tahle červená knihovna báječně naladí na to, co bude následovat. Nečekal bych, že mě další minuty čerstvé originality tak pohltí. Atmosféra honosného osamoceného sídla funguje na jedničku, herci jsou patřičně sympatičtí, a i když jsou některé zvraty už lehce čitelné, maestro Adrian a jeho dvě (tři) kočičky se úderným příběhem prodírají s takovou lehkostí, až tuzemský divák závidí, že se něco takového netočí u nás. Pohled z druhé strany, skvěle vygradované scény, hudba, hodně tvrdé prozření, minimum nelogických záchvěvů. Jen ten závěr si žádal o krapet lepší péči. Snad Američané nebudou chtít natočit remake. ()

*CARNIFEX*

Film je dokonalým vyobrazením toho čo mi chlapi už dávno vieme. A to je "fakt", že ženská blbosť nepozná hranice. Čo je aj jediným "hororovým" motívom, lebo tento film z hororom nemal spoločné absolútne nič. Len vďaka originalite príbehu a samotnému záveru, udeľujem tri hviezdy. Samotný snímok ma totiž dosť nudil. Až na pár momentov, bol úplne bez napätia - 65%. ()

Dan9K

Miluji filmy s takhle úderným námětem. To to jde pak všechno samo. Hlavní pointa filmu mě naprosto dostala. Tohle jsem fakt nečekal. Bylo mi hrozně líto, že film skončil v nejlepším, ale kdyby pokračoval dál, tak už možná v tom nejlepším neskončil :-). Ale co, stejně to chci delší! A vám povrchním pitomcům, co si stěžují na malá prsa hlavních protagonistek, vzpamatujte se! Taky byste asi nebylo zrovna rádi, kdyby vám nedali práci kvůli vašemu malému penisu. A navíc, Clara Lago je nádherná po všech stránkách a Martina García je, když už nic, hezká v obličeji. A je to vlastně tak trochu záporňačka, takže jestli to, že má prsa po tatínkovi, vám na ní vadí, tak to aspoň splnilo účel, protože jí přece nemáme mít rádi a máme mít rádi Belén! Btw. i začátek mě bavil, buďte taky trochu žánrově flexibilní, no ne! ()

Faustka

Kolumbie ukázala svou tvář. Šokující, mrazivé, sugestivní psycho srovnatelné s vrcholnými díly Alfreda Hitchcocka. Po shlédnutí La Cara oculta klidně neusneš. A rada klukům: když nevidíš na holce prsa, vezmi si lupu, obraz se hned zaostří. ()

petero

Ústrednou postavou je úspešný dirigent ktorého zastihujeme v momente ako si pozerá video kde mu dáva zbohom jeho priateľka. Žiaľ ide zapiť do podniku, kde to trošku preženie, no práve tu sa spoznáva s mladou barmankou, netrvá dlho a zblížia sa. Ona sa k nemu nasťahuje, avšak niečo v dome nie je v poriadku. Popritom polícia vyšetruje zmiznutie dirigentovej priateľky a potom skok a film nám ponúkne pohľad na to čo sa udialo pred tým všetkým čo sme doteraz videli... ()

gogo76

Neviem či horor je správne zaradenie, ale povedzme, že v druhej polovici má k nemu tento film veľmi blízko. Všetkých, ktorých prvá pol hodina veľmi nechytí, musím upokojiť, pretože potom to stojí za to. Zrazu to do seba začína pekne zapadať ako skladačka od Iňaritta, pribudne niekoľko napínavých scén a film je čoraz temnejší. Akonáhle sa v Južnej Amerike spomenul Nemec, bolo mi jasné, že pôjde o bývalého nacistu. Jeho nedobitný bunker má čosi do seba. Španieli si pochvalu určite zaslúžia. Film mi pripadal napínavý, svieži a na dnešné pomery celkom originálny. Jedli by ste staré konzervy z povojnových 50-tych rokov? Isteže, museli by ste...80%. ()

Davies182

Maximální zážitek pokud absolutně netušíte do čeho jdete. Minimum niterných nedostatků tohoto křížence dramatu jako řemen se sugestivním thrillerem zaniká přímou úměrou tomu, jaké psychologické peklo se zrovna odehrává na obrazovce. Fandil jsem a zároveň nenáviděl každou postavu, zapomenete dýchat. ()

darkrobyk

Kdo jinému jámu kopá a za blbost se platí - hned dvakrát! Děvkař a zhrzené milenky. Chlap je nesympatický, ženy nechaly své hlavní zbraně doma. Ale nechšť, kdyby byl příběh opravdu takový, jak jsem si dle komentářů myslel. Horror ani omylem a thriller? A kde je prosím ono napětí? Mohlo by to být pěkné drama, ale není. To uměli režiséři francouzské nové vlny, Italové, Bergman, ale i Herz či Kachyňa. Asi jsem se naladil na jiný film a současně se těšil, co mí oblíbení Španělé předvedou...nu, tak tohle už si opravdu nepustím. A kdyby bývali všichni zhebli, bylo by mi to jedno... ()