Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible týmu, vyšetřujícího zločiny v norské metropoli. Na jedné straně je to výjimečně dobrý detektiv, jehož netradiční metody skoro vždy vedou k úspěchu, na straně druhé se však jedná o nezodpovědného alkoholika s tolika prohřešky, že je už dál nechtějí přehlížet nejen jeho nadřízení, ale ani jeho přítelkyně Rachel (Charlotte Gainsbourg), s níž se právě rozešel. Jediné, co stojí mezi ním a pitím, je případ, který by ho přivedl na jiné myšlenky. Ke smůle jedné ženy, která zmizela uprostřed noci ze svého domu a o pár dní později byla nalezena brutálně zavražděná, se Harry právě dočkal. Postavený sněhulák, který na místě činu zůstal jako jediné vodítko, naznačuje, že tenhle pachatel si chce hrát a že si dost možná už párkrát takhle hrál i v minulosti. A že ho to baví čím dál víc a nehodlá s tím přestat. Přestože Harrymu v pátrání pomáhá brilantní mladá vyšetřovatelka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), nepřestávají policisté tahat za kratší konec. Záplava domnělých i pravých stop a hned několik podezřelých vytvářejí pachateli dokonalou clonu, za níž může nerušeně stavět sněhuláky, vraždit a dělat si legraci z Harryho Holea. Jenže skvělému poldovi stačí i vrahova nepatrná chyba k tomu, aby se chytil stopy a už ji nepustil. (Cinemart)

lesis

Prvni podivani tři hvezdy, nasledne prectena cela serie Jo Nesbo a po roce shlednuti Snehulaka a zmeneno na jednu hvezdu. Pokud budu brat opravdu předlohu dle knihy, tak jedine, co se shoduje jsou jmena (od vyberu hercu-vsichni uplne spatne přes dialogy po samotne udalosti uplne uplne spatne, vse jinak...) Pokud budu brat americke ego, ktere proste nesnese vyborne skandinavske knihy, filmy,serialy a vse museji predelat uplne nesmyslne po svem, tak naprosty brak a odpad-vypichli z cele serie “nejbrutalnejsi” dil ( doprkna proc neudelali tech sest predchozich strjne dobrych) a udelali z nej horor s poutavyma ksichtama. Jen za ty ksichty, kteři jsou jinak vyborni herci davam hvezdy nakonec dve. ()

Audry.H odpad!

Film nemá s předlohou společného vlastně nic... Je absolutně vynechán motiv a v podstatě i to, co oběti spojuje. Ne, nelíbil se mi. A ten konec? Co to jako mělo být??? Jediné, co stalo tak nějak za to, byla krásná norská krajina v zimě. Bohužel nemůžu dát ani jednu hvězdu, protože to za to prostě nestálo. ()

laker4life

Nebylo to tak blbý, jak jsem čekal. Kniha byla super, tempo filmu odsejpalo celkem svižně, exteriéry krásný, některý momenty (Val Kilmer na hoře Ulriken) vizuálně krásný. Atmosféra jakž takž, v tom je kniha jinde. Finále banální, rychlý, nudný. Tohle mohla být skvělá temná detektivka. A nezachránili to ani skvělí Micheal Fassbender (tu permanentní opici hrál fakt dobře) a Rebecca Ferguson (příjemný překvapení). ()

Toja34

Bylo to slabé. Hlavní problém je, že ve filmovém zpracování je Harry Hole někdo úplně jiný. Prostě nestačí, že hlavní hrdina pořád chlastá, tvůrci filmu nedodrželi charakter hlavní postavy. Měli to pojmenovat třeba Zima a detektiva třeba Svena a už by to byl dobrý TV film. ()

Utnapishtim

Proč se v Norsku vůbec srát s nějakou norštinou, když můžou být všechny noviny, policejní dokumenty, billboardy a neony v angličtině, že ano. Jo a jinak to scénáristicky skřípe prakticky po celý film a tak nezbývá, než se jen kochat idylickou krajinou ze Záchrany na zledovatělé silnici. ()

hori14

Dávám 4 hvězdy, protože film vůbec špatný. Osobně jsem ho žral od začátku do konce a až ke konci jsem věděl kdo je vrah. Podle mě hezky povedený a napínavý kousek. Bude to i tím, že jsem nečetl knihu. ()

Kikaa_B odpad!

Cetla jsem knizku, ktera byla skvela. Tudiz jsem ocekavala i dobry film. Bohuzel. Absolutni zklamani a slatanina. ()

Milonak

Severské detektivky a filmy mě zatím úplně míjely, od Nesba jsem četl jen Přízrak a celkem mě zklamal. Když jsem viděl, že dávají Sněhuláka, kde se objeví Harry Hole, tak proč se nepodívat a třeba si opravit názor na autora. Pevně doufám, že kvalita filmu nejde ruku v ruce s knihou, protože tohle je hodně nepovedená záležitost. Jediné co mě zaujalo je severská atmosféra a prostředí, film samotný je absolutně bez šťávy, je tam spousta hluchých míst a scény jsou za sebe postavené bez ladu a skladu jako kostky z domina. Herecké výkony úměrné počasí - chladné a nicneříkající. ()

ravo2

Docela slušná detektivka, člověk se nenudil, ale záhadou je, jak zločinec dokázal některé svoje zločiny udělat. Taky moc nedávalo smysl, proč jistý člověk nepřivedl policii na stopu hned, a místo toho nejdřív při výslechu lhal. PS: knihu jsem nečetl. ()

mudrscorpion

Tyhle promarnene sance nikdy nepochopim. Tvurci meli skvele herce, dokonalou predlohu - knihu kde nechybi skvely pribeh, napeti, poutava zapletka a pomerne necekane rozuzleni.... Potom to vzali, zmuchlali, hodili do zachodu a natocili tohle... ()

wollfy

Bohužel jsem četl celu sérii takže za mne velký špatný. Ale kdo není v obraze ohledně předlohy může to vnímat jako vcelku slušnou severskou krimi. ()

milos.bradik

Děj plný nelogičností a nesmyslů. Možná se mi to nelíbilo i proto, že mám raději detektivky, kde není potřeba některé věci vysvětlovat retrospektivními scénami. Spíš než krimi je to fakt jen nelogický shluk událostí. Takže uděluji dvě hvězdičky spíš ze soucitu. ()

Jimmy73

Naprosto nezáživné, zmatené a nudné, vypnuto po 23 minutách....Tak přece jen jsem dal druhý den filmu šanci a dokoukal ho do konce, ale zůstávám u svého prvního tvrzení, že film je nezáživný a konec strašně trapně natočený. ()

Nikol45

Mě se Sněhulák líbil. Napětí nechybělo a severské filmy mám moc ráda. Opět nezklamali . Jen konec mohl být více dramatičtější. ()

peproch

Knihu jsem nečetla a vůbec neznám detektivní žánr a už vůbec současné severské krimi. Porozuhodná mi přišla kratičká rozprava, kdy detektiv Harry nemá případ k práci a nadřízený se mu omlouvá za nulovou kriminalitu v Oslu. Kriminalitu tedy nutně pak vytváří kriminalista sám, už jen tím, že je, že je ve vztazích, že je v životní mizerii alkoholu a impotence. Vražedný sled jej tedy zasahuje  a nebýt jej, krutost by zůstala neznámá. Opravdu je tedy v Oslu nulová kriminalita nebo je policie neschopná dopadat současné vrahy a vyšetřování se odkládají a zastavují a anihilují v severské tmě, zimě a pustině? Film je mi zajímavý, protože takových podobných neznám, kromě Fincherovy Girl with dragon tatoo ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (více)

PF 2017

PF 2017