Prášek je malé práškovací letadlo s bohatou fantazií a velkými cíly. Chce se zúčastnit slavného závodu Letem světem, a proto pilně trénuje rychlé přelety nad kukuřičnými poli i kličkování mezi stromy. Díky přetěžování motoru mu pravidelně shoří těsnění ložisek motoru. Práškova kamarádka ho varuje, že dlouhodobé přepínání motoru může mít tragické následky. Prášek by rád zdokonalil své dovednosti, jeho kamarád mu proto doporučí, aby požádal o pomoc bývalého leteckého instruktora a válečného hrdinu, Skippera. Ten však odmítne s tím, že Prášek nemá v závodě žádnou šanci. Závod se blíží a Prášek musí projevit obrovskou odvahu a vystoupat do výšek, o nichž se mu nikdy ani nesnilo. (TV Nova)

Diceros

Strašný. Potenciál udělat ze stylu aut celý svět s dalšími spinofy jo super proč ne! Říkal jsem si... jenže tento film je úplně o ničem. Takováto vykrádačka totiž snad nemá ani obdoby. Závodníka Bleska zde nahrazuje Prášek, tedy ousider, který chce moc závodit ale neví jak a nemá zkušenosti. Nejlepšího kamaráda odtahovku Buráka nahrazuje cisterna jehož jméno si ani nepamatuju - oproti Burákovi ale musíte ještě odebrat vtipy a zábavnost. Luigiho zde nahradí vysokozdvižka. Samozřejmě někdo musí Práška naučit správnému chování a stylu závodění, takže namísto veterána závodáka Horneta zde máme veterána z války Skippera. Nabručeného, neférového povrchního šampióna závodů Chicka nahradí uplně stejně chovající se Ripslinger a aby se to nepletlo tak mu dáme i stejnou barvu zelenou atd. Film je prakticky totožnej a navíc ale osekanej oproti autům o trefný stylový vtip, dále si dejte pryč veškeré půvabné scény, věci pro zamyšlení a mravní ponaučení (které dělalo pixarovské filmy tím čím byly), vše zrychlete aby to rychleji odsejpalo no a máte výsledek. Jediná myšlenka filmu že člověk nemusí dělat vždy to k čemu byl určen a co ho nebaví je sice super ale když je vše ostatní o ničem a již viděno v lepší verzi tak k čemu to. Za mě 2* a kdybych neviděl auta tak bych dal 3* takže tak ()

johnyoss

Nejdřív auta, teď letadla. Co bude příště ...tanky, tramvaje, sekačky ... ? Pixar má tu výhodu, že má kvalitní grafický zpracování, na který se dá opravdu dívat. To je tak asi všechno, veškerý nápady jsou tu tam, takže asi originalitu, už člověk nemůže čekat. Příběh je téměř totožný s autama, jen prášek není populární, to je tak asi všechno. Hodnocení 5/10 ()

kevin86

ačkoliv mám hrozně rád animáky, tenhle příběh už tu několikrát byl a je jedno jestli jsou v hlavní roli auta, letadla a nebo vlaky. Škoda. ()

xenon96

Průměrná pohádka na motivy filmu Auta. Nebojím se říct že auta byly mnohem lepší, ačkoliv shledávám velkou shodu děje Aut a Letadel. Pořád je to jen o tom že má hlavní postava sen stát se závodníkem, do toho se zamotá starý "závodník" který ho úspěšně dovede až k cíli. Prostě jen další pohádka kde auta a letadla popíjejí benzín, navzájem se předhánějí a nakonec stejně vyhraje ten do koho by to nikdo neřekl. Pokud už nevíte co by, koukněte na to. Jinak je určitě spousta lepších filmů. ()

zeromen

Nebylo to špatné, ale takový další neoficiálních díl Auta 3.? Dávám 4 hvězdy za vtip, animaci a trošku ohraný děj. Co bude příště fakt nevím možná mluvící vibrátory:-) ()

NeOn1702

Hrozně naivní film. Byl jsem hodně zklamaný z průběhu děje, jako kdyby bylo všechno neskutečně jednoduché a bezproblémové. Námět nebyl moc nápaditý. Naštěstí tu byly skvělé postavy s výbornou animací. Asi nejvíc se mi líbil dabing Michala Dusíka jako moderátora. ()

Rarity_MLP

Graficky velice povedný film, letouny odpovídají reálným předlohám a je zde i něco málo děje. Nicméně každému kdo viděl legendární Auta musí být jasné, že film je jakousi jejich odvozeninou. Zápletka se opět točí okolo světového závodu, tentokráte pochopitelně leteckým, kdy je všem dopředu jasné, jak bude závod probíhat a kdo nakonec zvítězí. Postavy jsou až nápadně podobné Autům a je jasné, co od nich může divák čekat. Nicméně se stále jedná o příjemné a mile zpracované dílko, které si rozhodně zaslouží dobré hodnocení. ()

draxxi

Jako neni to spatna pohadka, ale preci jen uz tomu chybi ta originalita. Vzali Auta pres kopirak, primalovali kridla a hura vydelavat... Ten kalkul je z toho proste citit... Jestli priste udelaji lode nebo vlaky, ja to asi vynecham... 22/12/2020 63% ()

soukyd33

Tak tohle se povedlo. Ukázka toho, že nápady Disney má. Příběh 👍 Soundtrack 👍 Animace, jako auta. 👍 Akce. Poznámka: Film má dobrý odkaz. Hvězdiček 4 ()

tajemna

čekala jsem víc, beru, že pro děti to může být zábava, ale pro mě to byl jen a pouze film, který se snaží "vytěžit" co nejvíce z Aut, nic originálního, nic vtipného, a ani mi nebylo líto, že jsem si v polovině filmu musela odskočit na pět minut ze sálu...a nejvíce mě vyděsil fakt, že se chystá dvojka (která předpokládám bude zcela ale zcela zbytečná) ()

claudi77

Od tohto filmu som úprimne očakávala viac. Ale je to jednotvárne a nudné, dej predvídateľny. Okrem toho mi to príde absolutne odkipírované od Áut. Proste zbytočne vyhodené 4€. Tá hviezdička je aspon za tú krásnu animáciu inak nič.. ()

bratr_jezek

Vtipný nápad o letadlu trpící závratěmi a snícím o velkých závodech při práškování pole ve Vrtulákově by byl velmi povedený, kdyby se něco podobného již neobjevilo v Autech. Přesto je Prášek Skočdopole (vtipný překlad) sympatický a děti (hlavně ty menší) si ho zamilují. V jeho kariéře mu pomáhají nejen kamarádi z rodné vesnice, ale i pár kolegů ze závodu, které si získal svou srdečností. Děj bohužel opět kopíruje Auta - postaví Práškovi zlého soupeře schopného i podrazů, vyšle ho na cestu kolem světa, objeví se tu samozřejmě i osudová láska. Dokonce i mnohá poučení již bylo řečeno v Autech - např. že přátelství je víc než závod. Díky několika podařeným vtípkům a skvělé animaci příběh (i když vykradený z jiného animáku) neurazí a film se snadnou udrží u klasického průměru. ()

Norri

Možná vás mých 5* překvapí, ale dávám je za "kameru". Příběh nestojí za řeč. Klasický příběh outsidera, který je na konci největší king. Nic víc. Ale úhly a dynamika leteckých záběrů mě dostávala. A přesně kvůli tomu jsem do toho kina šel. ()

pajapeta

Ať si kdo chce co chce říká, je to film pro děti a jako takový funguje. Kluci (7 a 9 let) si Práškovo dobrodružství pěkně prožili, sympaťáci zase vyhráli a tak to má bejt. Pro dospělé - ano, je tam méně humoru, než v Autech. Děti si svá místa k smíchu najdou. ()

curtys

Letadla / tak ako aj auta / su hlavne pre deti. A z tohto pohladu som ich aj hodnotil. Podla mna sa to detom paci, pribeh je klasicky rozpravkovy, grafika velmi pekna. Mnohy to hodnotia ako slabe - podla mna preto lebo ocakavali nieco prevratne a lepsie ako auta. Mozno pre dospelych je to trochu slabsie ale pre deti je to podla mna super rozpravka a urcite si to uziju . A nejake tie hlasky pre dospelych sa tam nasli... takze netvrdim ze sa to nedalo spravit aj lepsie ale pre mna to bola prijemne pozeranie a maly si to uzil. ()

Foulic

Vydařený animáček, který nezklame žádnýho špunta..nevím jak píšete že animáky jsou předvídatelný - to je celkem každej animák - když jsou určený dětem. mě osobně se tenhle styl líbí a moc rád na něco podobnýho zajdu opět se synátorem pochroupat popcorn...za mě 4*. ()

Majez

Souhlasim s Mic-hal. Vemte scenar aut a nalepte na to letadla. Hlavne at se to dobre tiskne na penaly, batohy a hrnky. Se synkem jsme velci fandove aut 1 - 2. Tohle je uboha slatina. Za ktere jsme zbytecne vyhodili penize. Misto Mc Queena je Prasek, misto Saly - borka mechanicka, atd atd. Byl jsem opravdu zklaman. Synek (3,5) chtel po hodine domu a ja vul ho tam drzel az do konce v nadeji, ze to bude lepsi. NEBYLO ()

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Disney posílá do kin letadla a velký mráz