poster

Útěk z planety Země

 • anglický

  Escape from Planet Earth

 • slovenský

  Útek z planéty Zem

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Kanada, 2013, 89 min

Komentáře uživatelů k filmu (99)

 • Enšpígl
  **

  Myslím si, že dnešní možnosti umožňují daleko krásnější animace a příběh mě přišel také značně obehraný, odkazy na jiné filmy nefungovaly a návrat do dětského světa se rovněž nekonal, spíš naopak zůstal jsem v tom dospělém, kde peníze jsou na prvním místě. Vlastně ty dvě hvězdy jsou jen proto, že na poli animovaných filmů jsem absolutní laik a netuším zda ty ostatní jsou ještě blbější a nebo naopak hrají tu nejvyšší ligu. Lecos jsem schopen odpustit, ale vypočítavost mezi to nepatří.(29.5.2016)

 • T2
  ***

  Rozpočet $40miliónovTržby USA $57,012,977Tržby Celosvetovo $74,617,406Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,308,527 //počet predaných kusov 161,262Tržby za predaj DVD v USA $5,684,596 //počet predaných kusov 297,866║ príbeh a animácia na úrovni v rámci možnosti a rozpočtu, slušne zábavné a miestami fajn uletené, slušný priemer /60%/(20.12.2014)

 • Shakers
  ***

  Tie modré gebule mi prišli ako z animáku Megamind a chvíľku som aj rozmýšľal, či to nieje nejaký spin-off. Príbeh by nebol zlý (pre deti určite šokujúce odhalenie na záver) a aj keď sa neskôr pridajú k hlavný modrým hrdinom farebný a strakatý, nakoniec to aj to skončí pri modrej, pretože sú to nielen hlavné postavy, ale humor a akcie pre dospelých nemajú čo ponúknuť. Takže modrá je dobrá. 55% - 3*(24.5.2015)

 • playboxguest
  ***

  Další pohádka na téma ufounci na zemi, trochu ohrané a ve všech případech i takřka identické, chvilkama se mi chtělo jít ještě o hvězdu níž, ale skládání jmen slavných rejžů mě docela pobavilo, stejně tak úvod a klišovité finále, navíc je tu docela povedené 3D: ***** , které je rozhodně lepší než ve většině průměrných 3D animáků, ač nejvyšší mety taky nedosahuje, několik trojrozměrných scének jsem si každopádně alespoň jednou zopakovala. 50%(3.9.2013)

 • Cappuccino
  ***

  3D kino-verziu som síce nevidel, ale aj 2D domáca potešila. Je pravda, že sa jedná skôr o animák pre menšie publikum (s výnimkou scén, ktoré narážali na mená slávnych režisérov), nenájdete v ňom príliš veľa dvojzmyslov určených staršiemu publiku, ale čo, i tak je Útek z planéty Zem príjemnou zábavkou, ktorá síce neprináša v rámci filmu alebo žánru čokoľvek nové, ale za to vceľku fajn ubehne a dozaista neurazí.(26.1.2014)

 • klerik
  ***

  Pohodovka s kopou parodických scénok. Scenáristický nič nové (rodinné hodnoty bla-bla), ale akcia je celkom solídna a hlášky ma pobavili. Škoda, že práve úsek filmu, ktorý ma ukázať, že IQ je niekedy viac ako svaly, je najmenej zaujímavý... O niečo slabšie ako MEGAMOZOG i MONŠTRÁ VS. VOTRELCI...(29.7.2014)

 • Dzeyna
  ****

  Já to vždycky věděla, že mimozemšťané jsou skvělí a nechtějí lidem ublížil, ale kamarádit se!(1.11.2013)

 • Fiftis
  ***

  Nie veľmi originálny scenár sa odráža od sľubného protikladu, že emzáci sú tí kladní a ľudia tí záporní. Animák pre nižšiu vekovú cieľovú skupinu s menšími nárokmi. Útek z planéty Zem je ďalší prípad. Iné trailery vás lákajú do kina a rozhodnete sa ísť na film vďaka nim, tu odhalíte tuctovú záležitosť, kde svieže nápady hľadáte ťažko. Útek to vie od slabšieho úvodu a málo zmení do finále, to musí prejsť veľkou kopou klišé. Tak, ako od Planéty 51 som si čo to sľuboval, tu som si nesľuboval nič, takže ani nič mimoriadne som nedostal. Pri konečnom zúčtovaní jasný priemer. Občas príde zaujímavý emzák, vizuálny nápad či instantný vtip. Ako celok Útek z planéty Zem neprináša veľa nového. Niektorí však môžu byť radi, že je tu trošku akčný, trošku vtipný a celkovo akceptovateľný film.(26.5.2019)

 • korbitch22
  **

  Naprosto neškodný animák, jehož forma daleko přesahuje obsah.Tuna klišé (když pointu uhádnete po 5 minutách, je to blbý dokonce i na pohádku pro děti) minimum vtipů, dokonce i ta naše malá vačice se u toho docela nudila.Animace je sice pěkná, ale potenciál je strašně nevyužitý.V oblasti 51 se dalo určitě vytvořit zajímavější a rozmanitější prostředí včetně mimozemšťanů, kteří jsou navíc jen upravenou škálou z filmu Příšerky s.r.o. Jednou jsem vyprsknul smíchem a za to dám milosrdné 2*, víc ani ťuk, 40%.(27.12.2014)

 • honajz
  ***

  Animák, který svými hláškami pobaví spíše rodiče („Georgi! Lucasi! Jamesi! Camerone!“) a neochvějně stojí na rodinných hodnotách, kde si bratři přes svou rozdílnost pomáhají a doplňují se, a kde synové prozřou, že jejich otcové jsou rovněž hrdinové. Hodně věcí jsem doufal, že se nějak lépe vyřeší / uzavře / vysvětlí / vypointí. Šedí mimozemšťané, ta podivnost s otcem hvězdářem (kde to mělo nějakou pointu?), i ostatní mimoni jsou jen do počtu. Celkově příjemně oddechové, s pár skutečně dobrými hláškami či vtípky, ale celkově nedotažené a scenáristicky vlastně vachrlaté (když to srovnám s propracovanými animáky jako Příběh hraček nebo Megamysl).(8.8.2015)

 • ARI50
  ***

  Slabší odvar pohádky ale má svoje kouzlo co nabídnou a jak zaujmout.(10.9.2018)

 • Frajer42
  odpad!

  Tak tohle pro mě bylo skutečně utrpení. Nejvýraznějším nedostatkem tohoto snímečku je to, že není ani malinko vtipný. Dokonce jsem si ho dopřál ve třech dimenzích, přičemž s výjimkou asi 2 až 3 scének jsem celou stopáž pozoroval dimenze pouze 2. Základní myšlenka příběhu byla rozhodně zajímavá a instruktážní video o životě na Zemi očima emzáků bylo také hrozně fajn a v podstatě také tím jediným vtipným. Příběh se velmi brzy přehoupne do sraček, ze kterých už se mu po zbytek stopáže nepodaří vyplavat. Všechny postavičky jsou hrozně nezajímavé a nudné. Vidím to tak, že se budu muset ponořit i s hodnocením hodně hluboko, protože tento počin je blbý snad v každém ohledu a nějaká pozitiva se dají vidět jen pod hodně tlustou lupou. Takže takový mírnější odpádek. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky tatanapope.(31.8.2015)

 • MoiJe
  ***

  Nie zlé, ale oproti pixarovkám a pod. všetky vtípky určené naozaj pre detské publikum. Čo je trochu divné, lebo ponaučením z filmu je, že manželstvo je viac cool ako medzigalaktické dobrodružstvá...(19.5.2013)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Mimochodem, jmenuju se Bing, James Bing....... Hlavní hrdina letí na záchrannou misi do neznámé Galaxie na Temnou planetu, kde někdo volá o pomoc. Na této planetě, jde inteligence pozpátku a tou planetou je naše Země. Jak výstižné. CITÁT - Je čas to tu vyčistit........ Je to docela temný příběh, ale naštěstí je prošpikován humorem a to nejen černým. Mimozemšťané jsou graficky povedení a zábavní, ikdyž z některých jde strach. Převládá modrá barva. CITÁT - Ti tvoji modří idioti všechno zničili........ Je tu pár hlášek a situací z několika známých filmů. Například hláška Hasta la vista Halley, je předělávka hlášky Arnolda Schwarzeneggera Hasta la vista baby, dále tu je situace okolo 68 minuty, která evokuje sérii Vetřelec, můžeme tu vidět honičku ala Hvězdné války a nebo let Supermana. Prostě převzaté věci použité minimálně, aby to nevypadalo jako kopírace a potěšilo to vnímavého diváka. CITÁT - Myslím, že už jsem ti říkal, že přicházím v míru!!!....... Já se bavil, děti taky. Něco málo tomu chybělo, ale co se dá dělat, jako celek to funguje. DIALOG: HAWK (Steve Zahn) - Hele, nechcete nás unést? GARY (Rob Corddry) - Tohle mi neděláme. HAWK - Oni opravdu přišli v míru, to je úžasný.............(12.12.2014)

 • Rosana
  *

  Uječený animák pro děti, který hned zapadne mezi tucty dalších animáků, které jsou všechny na jedno brdo.(19.9.2015)

 • MartinezZ
  ***

  Čekal od toho snad někdo něco velkolepě inovativního? ~ Vypadá to pěkně, autoři si vyhráli s detaily, ale tohle nevzniklo kvůli Oscarům nebo dokonce něčemu dosud neviděnému. Tohle je standard přesně podle příručky. Najdete tu skutečně jen minimum něčeho, co byste již neviděli někde jinde. Ale víte co? Je to jedno. Odsejpá to a nebyl jsem natolik znuděn, že bych posouval v ději. Prostě jednohubka na jede deštivý večer (a je fuk, že dneska nepršelo :) ~ 2,5* ~ To stejné po sto padesáté. Ale uteče to, je to krátké ;) ~ (thx czmimi)(31.5.2013)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Kopa obohratých scénok z rôznych animovačiek, ale zas obalené množstvom vtípkov, zábavy, relaxu... Mnoho nudných miest určite nenájdete. K tomu správne vybraná hudba (dokonca aj spievaná). Pekne vykreslené tváre všetkých postáv s kvalitne a rozumne zafarbenými odtieňmi. Chronologicky usporiadané a štylisticky priemerné. Trošku zráža propagandistická, politická manipulácia, po pravde, čiastočne je nahradená mierumilovnosťou tých mimozemských stvorení. Ale keď vypnete rozum, zabavíte sa.(5.6.2013)

 • silentname
  odpad!

  Kde by sa hľadal asi zbytočnejší, nezaujímavejší a nudnejší animák než je toto? ok, pár príkladov by som asi našiel... každopádne toto je fakt nuda, otras hrúza. Nepozerajte.(20.8.2014)

 • ABLABLABLA
  ***

  "The dark planet. A strange and terrifying enviroment, the only known world which evolution is taking place in reverse. It began with inteligent atractive beings, but were soon overrun by ugly agresive quite terrifying and damn-witted creatures." Fajný oddychový animák, který pobaví, zasmějete se, ale není ničím výjimečným, takže 3,5*. Ovšem pár perliček, co se gagů a hlášek týče tu bylo. "People, people where are your manners? - You're the one talking with the mouth full yourself" A to že si dělali prdel ze Země? Na tom bylo jednoznačně nejlepší. Ale na Planet 51 to nemá. "Nothing says peace like a giant gun, ha? - It's America they supersize everything." Bylo to prostě wicked a nezapomeňte "Foolishly trapped inside pod? - Break glass."(6.4.2014)

 • blackrain
  ****

  Je to blbina. O tom žádná. Sledovala jsem tenhle animák se svým synovcem. Ten se u toho královsky bavil.Tak proč mu neudělat radost. Přiznám se, že já jsem se taky bavila, i když jsem namlsaná jinými a asi i lepšími věcmi. Pohodový animovaný příběh, který se na nic hlubokomyslného nehraje, protože je primárně určen děckám. Sází jedno kliše za druhým. Modří mimozemšťaně jsou prima. Vzpomněla jsem si při sledování na Šmouly.(3.10.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5