Apokalypsa: Vzestup Hitlera

• Česko Apokalypsa - Hitler (více)
Francie, 2011, 1 h 50 min (Minutáž: 55 min)

Epizody(2)

Adolf Hitler v roce 1924 napsal, že „silnější rasa vyhladí slabší rasy“. Nikdo ale nepředpovídal, že by se z něj mohl stát německý diktátor a samozvaný „Vůdce“. Ve válečných zákopech první světové války pochopil zneuznaný umělec a samotář Hitler své poslání: zachránit Německo. Nejdříve byl pro většinu Němců pouhým bláznem na pokraji politického pole. Rozhodujícím okamžikem obratu se stala hospodářská krize roku 1929. Ve strachu z chaosu a nebezpečí ze strany „rudých“ volila většina občanů Hitlera. Mladá demokracie je ohrožena a není tu nikdo, kdo by ji bránil. Nacistický diktátorský režim začíná svou nelítostnou éru. Hitler prohlašuje, že jeho přáním je mír, ale připravuje se na válku. Na Apokalypsu. (oficiální text distributora)

Duke90

K tomuto člověku už asi není potřeba nic víc dodávat.... Jediné co mu bohužel nikdy nebudu moci upřít je jeho gigantická schopnost dokonalého řečnictví a oblbování svého vlastního národa. Kdyby se takto Hitler věnoval věcem, které by světu doopravdy prospěly, asi by se dost možná stal jedním z nejúspěšnějších lidí v "cílevědomosti"... Škoda že jeho "talent" vycházel jen z pocitů méněcennosti a totální psychické nevyrovnanosti. ()

Forsetino

Historie nacismu v kostce, vcelku hezky zpracovaná. Dokument končí v roce 1935, což je dobře, protože jsem se osobně bál, že autoři budou chtít shrnout 2. sv. válku do posledních 10 minut, ale to se nestalo. ()

Brano

Výborný a objektívny dokument, ktorý zobrazuje vzostup Hitlera k moci. Skvelé autentické zábery sú doplnené farbou, skvelou hudbou a komentátorom. Ako fanúšik tohto žánru som si to nemohol nechať ujsť a jednoznačne ho označím spolu s ”Apokalypsa- 2. Svetová vojna” za najlepší vojnový dokument. ()

Guran

Sérii Apokalypsa miluji. Tito Francouzští filmaři naprosto dokonale točí své válečné dokumenty, tento film o Hitlerově kariéře je ještě lepší, než jsem čekal. Máme tu jeho rodné město, rodinu, působení v 1. sv. válce, jakými zraněními si tam prošel, jakých bitev se zúčastnil a samozřejmě jeho působení v politice, které je hlavní náplní tohoto dokumentu. Nečekejte, že tu bude rozebírána ním způsobená válka. Dokument se zajímá pouze o jeho politickou kariéru v meziválečném období. Chválím zpracování a velký důraz filmařů. Ukázkový dokument o jednom z nejhorších lidí na světě. Vřele doporučuji, hodně se o Hitlerově politické kariéře dozvíte. ()

subic

Jak to vlastně tenkrát bylo s Ádou. Historie nám na příkladech ukazuje, jak snadno se dají zmanipulovat masy, že se to dělo dříve a děje se i dnes. Chce to v podstatě jen přesvědčené zdatné řečníky, jako byli např. Lenin, Trockij, Mussolini, Hitler... z poslední doby např. italský Berlusconi a náš Andrej. Je potřeba se hlavně držet hesla, že 100x opakovaná lež se stává pravdou. ()

MartinDrhlik

Komentář zbytečně nezahlcuje informacemi a subjektivními interpretacemi - snaží se být pouze popisným, což zde je ku prospěchu. Dokument nabízí i málo známé záběry. Za koloraci hvězda navíc. ()

blondboss

Skvelý dokument o vzostupe Adolfa Hitlera k moci, ktorou si napokon vynútil začiatok druhej svetovej vojny a jednej z najväčších svetových genocíd ľudskej histórie. Unikátne dobové zábery opäť vo farebnom prevedení, množstvo detailov z Hitlerovho života a veľmi dobre zobrazená atmosféra medzivojnovej doby. Toto by skutočne malo byť súčasťou výučby dejepisu. 95 % ()

wesker

Série Apocalypse Hitler a WWII jsou jedny z nejlepších dokumentů o této tématice. Co záběr to skvost výborně sestavené bez propagandistických blábolů. To že je komplet v barvě jen podtrhuje vyjímečnost tohoto dokumentu. ()

ProfChudak

Jeden z naj dokumentov o nacizme. Neopakuje známe udalosti, ale snaží sa prinášať málo známe fakty, zábery, denníkové zápisky účastníkov a prejavy aktérov. Rozhodne poučné a zároveň nenudné strávenie času. ()

DaNvYto

Výborně zpracovaný dokument o člověku, který naprosto změnil chod dějin a rozpulil je na: Před a po druhé světové válce. Smutné na tom je, že dokument skvěle poukazuje, jak Hitlerův pomalý ale jistý vzestup všem okolo v té době byl u zádele. ()

Iroquois

Zatím to vypadá velmi dobře (po 1. díle), spousta zajímavých nikde neviděných záběrů, aneb i Hitler byl barevný... ()

finkie

Výborný dokument. Mám ale chuť minimálně dvě hvězdičky sebrat za tradiční český nešvar spočívající v tupém dabování všeho, co kdy vyloudilo jakoukoli hlásku. V tomto případě tedy nadabování historicky unikátních projevů Hitlera, Goebbelse a dalších nácků. Vzhledem k tomu, že za svůj pochybný úspěch vděčila tato individua z podstatné části osobnímu charismatu, jež bylo obzvláště u obou jmenovaných silně spjato s jejich až démonickým hlasovým projevem a řečnickým uměním, považuji jejich české předabování už nikoli za pouhý nešvar, tady se dá hovořit přímo o zločinu. Náš divák je tak okraden o velký díl původní hodnoty dokumentu. Francouzští tvůrci ale za blbost české režie pochopitelně nemohou. ()

slamic5

Spousta zajímavých záběru, krásné kolorovaných a i pro znalce tématu se najde pár nových zajímavých informací ()

marcel.demo

Hezké, barevné, přehledné a povinné opakování faktů již stokrát slyšených a záběrů stokrát viděných... Neznalé tématu může trknout... Pro alespoň středoškolsky vzdělané nic nového pod sluncem :( 3/5 ()