Úsměvné historky nesmělého středoškolského profesora a prohnané septimánky... Do dívčího gymnázia nastupuje nový profesor, nesmělý a nepraktický Karel Suchý. Od samého počátku se stává předmětem čtveračivého zájmu gymnazistek. Ve vymýšlení alotrií vede Věra Matysová, neteř bytné, u níž mladý profesor bydlí. Rozpustilá studentka se s celou třídou vsadí, že dostane od nového kantora hubičku… Sentimentálního dívčího románku Ferdinanda Tomka, zapadlého básníka, který se zde skryl pod pseudonym Adéla Červená, se v roce 1932 ujali scenárista Václav Wasserman a režisér Martin Frič. Ten do hlavních rolí obsadil jedny z prvních hvězd zvukového filmu – Anny Ondrákovou a Karla Lamače – a natočil s nimi divácky velmi úspěšnou situační veselohru o svízelích mladého středoškolského profesora. I další role byly obsazeny oblíbenými tvářemi – Theodorem Pištěkem, Antonií Nedošinskou, Světlou Svozilovou a brněnským komikem Valentinem Šindlerem – „stréčkem Křópalem“. Ve filmu se mihne do té doby neznámá statistka Nataša Gollová. S úspěchem se setkaly i písničky Járy Beneše s texty Jaroslava Mottla a Karla Lamače. (Česká televize)

filipvrbik

Taková spíš groteska, ještě podobná němým filmům, však je to taky z roku 1932, Není to špatné, ale většina předválečných filmů je lepších... ()

zdeny99

Anny Ondráková je na začátku filmu prezentovaná jako Bridget Bardot z filmu A BŮH STVOŘIL ŽENU. Jenže místo francouzské femme fatale připomíná spíše staročeskou Anču zpívající jako Vlasta Burian a chodící jako Charlie Chaplin. Je hodně naivní, stejně jako její spolužačky a vlastně celý tento film. Kromě klasické prvorepublikové veselohry je to především filmová červená knihovna, v níž se studentka zamiluje do doslova odpudivého kantora (Karel Lamač). Možná ve své době to byla sranda, dnes je to spíš prvorepubliková blbost na zaplnění díry v televizním programu. [1345. hodnocení, 53. komentář, 65%] ()

tranquill

Příjemná romantická komedie s rozpustilou Anny Ondrákovou. Jedna hvězda navíc je ale za hanáckýho stréčka Břóchala :-))) ()

Biopler

Príbeh je prostučký, hlúpučký. Naivita niektorých scén je dnes k zasmiatiu. Ale to čo predvádza Karel Lamač je niečo fakt iné, neopozerané. Skrátka jeho výkon ma dosť zaujal. Je hodne svojský, niečo ako legenda medzi komikmi Burian. Jeho gestikulácia, mimika, choreografia a dojem sú jedinečné, chcem si ich vychutnávať aj v ďalších snímkoch. ()

MELODY

Zvláště vydařená je poslední scéna filmu: studentka septimy bude vyloučena z gymnázia, neb se bude vdávat za profesora. V praxi to znamená, že vzdělání, jehož dokončení ma na dosah ruky, vymění za zástěru, bělostné záclonky a nedělní roštěnou- feministky musely šílet! ()

haWranka

Neskutečná pitomina, na kterou se dalo koukat jen z mála důvodů. Jedním z nich byla rolička Nataši Gollové, tu jsem prostě musela vidět. A tou další pak výkon Karla Lamače (a touha vidět jeho proměnu). Jinak jenom nuda a mně nesympatická hrdinka. ()

E lan

** jen z důvodu historického početí tohoto filmu. Z přehrávanách gest je znát vliv ještě němého filmu, scénář je prosťoučký a herecké výkony tragické. Přesto je na co se dívat a co z čeho se (po)učit... ()

ppospisil

Velmi zábavná veselohra s jednoduchým dějem,ale výborným hereckým obsazením.Karel Lamač převedl fantastický výkon,a k němu půvab slečny Věry resp.paní Ondrákové! Další plus bod za hanácké nářečí školníka,to jsem se z duše zasmál, pěkný (podceněný) prvorepublikový film na zpříjemnění odpoledne. 80% ()

ZnalecH

Kdyby se mě někdo snažil přesvědčit, abych koukal na černobílý film, tak by asi neuspěl. Proto mě tak moc dostalo to, že jsem od filmu téměř nemohl odtrhnout oči a čekal jsem, jak to dopadne. Jedná se o komedii, která rozhodně pobaví a je tam i mé oblíbené Gymnázium. 90% ()

DadysGirl

Film je to hodně starý a tomu také odpovídá kvalita... Všechno je ještě takové naivní. Herectví trochu jako na divadle... Ale jinak celkem milý příběh... jo dneska by ho zažalovali a už by si asi ani neškrtnul, ale tenkrát prostě řekl, že si jí vezme a bylo... :) ()

IvonaK odpad!

Dívala jsem se na to jenom proto že je základní film ze školních lavic. Jinak už jsem dopředu věděla jaké je tam téma. Takže zmalovaná obluda které říkali krasavice škodila druhým a měla z toho náramnou legraci a nakonec ji za to nikdo ani nepotrestal. A to že někdo sedne na mokrou houbu nebo do něčeho šlápne, tak tomu se smějí holčičky ve školce a ne dospělí lidé. Takže za mě 0 %. ()

Havala

Jako herec by si Lamač nevydělal ani na suchý chleba. Film díky němu působí jako špatná groteska. Je zde vidět spousta herců ve vedlejších rolích co se později prosadí. Škoda Anny Ondrákové, která utekla ta řemeslem jinam. ()

Pitryx

Postava pro pana Lamače jako ušitá. Takže je o zábavu postaráno. Přidávám ještě deset za školníka hovořícího jak v Holomóci. Snímek pro celou rodinu. *** A PŮL ()

ostravak30

Možná je to romantický film, ale s komedií nemá snímek moc společného. Ve třicátých letech nejspíš bylo normální randit se svým profesorem, takže z tohoto pohledu nelze film hodnotit. Nicméně celá zápletka je až příliš jednoduchá a trochu slaboduchá včetně toho, jak se dojde k cíli. Zajímavostí tohoto filmu ještě je, že zde hrál Jaroslav Marvan, který byl vidět jen pár minut a v jednom záběru dokonce zakrývá větší část jeho obličeje lahev. ()

Danulinda

Škoda, že nebyl konec více propracovaný, a že hlavní hrdina mnohem více nepotrápil hlavní hrdinku, mohlo to být vtipnější a šmrncovnější. Nicméně i takto stojí dílo za shlédnutí, avšak řadí se pouze k průměru filmů 30. let. ()

Gig

Na můj vkus příliš naivní snímek se študáckou telmatikou. Z předvalečné doby vznikly lepší snímky o studentech. Co je pozitivní v tomto snímku, to je sanotný kantor v podání Lamače, pokud ho beru jako satirickou postavičku ala Poláček a prítomnost Nataši Gollové. ()

PetraMishka

Karel Lamač jako starý mladý profesor na dívčí škole a Anny Ondráková, která se se spolužačkami vsadí, že z něj vymámí hubičku. Červená knihovna, která je trochu naivní, ale ne úplně hloupá nebo trapná. Navíc Anny byla skvělá, i když už dávno neodpovídala postavě studentky, a Oscar Marion jako druhý nápadník byl zajímavý. ()