Reklama

Reklama

Hamilton: V zájmu státu

  • Švédsko Hamilton - I nationens intresse (více)
Trailer

Obsahy(1)

Žádný agent švédské tajné služby nemá právo zabíjet. A to za žádných okolností. Leda že by se jednalo o nutnou sebeobranu nebo to bylo v zájmu státu. Tímto kodexem se řídí i tajný agent Hamilton, který je právě na misi kdesi v pohraničních horách Uzbekistánu. Jako řidič pronikl do skupiny nejhledanějších evropských překupníků zbraní, kteří neznámým zájemcům nabízejí kolekci technologicky vyspělých strategických raket. Hamilton odhalí mezinárodní zbrojní spiknutí a zjistí, že k masivnímu teroristickému útoku má brzy dojít přímo na švédské půdě.
Akční thriller byl natočen podle novely švédského spisovatele Jana Guilloua, který ve své populární knižní sérii proslavil smyšleného špiona Carla Hamiltona přezdívaného „Coq Rouge“ (Červený kohout). (North Video)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (133)

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Hurá, hurá a ještě třikrát hurá. Konečně někdo natočil normální bondovku! Nikdo v ní není debil a všichni jsou "pouze" lidé. Když dostanou nakládačku tak mají modřiny a když mluví, tak jim z huby nepadají dementní fráze. Evropský přístup a uvažování mě natolik šokovalo, že jsem místy i radostně tleskal- to proto, že to prostě byl úplně normální (!!!) film. Přímočaré, rychlé a vcelku i chytře vymyšlené. 90% ()

alchac 

všechny recenze uživatele

Hned jak jsem v úvodních titulcích zahlédl, že v tomto filmu hraje nějaký pan Flemyng, bylo mi jasné, že půjde o řádně tvrdou bondovku. A nebyl jsem zklamán. Není to sice tak efektní, jako veselé eskapády agenta Jejího Veličenstva, nicméně o to uvěřitelnější. Pro roli ústředního masomlýnku s prošlým záručákem byl navíc velmi vkusně vybrán úžasný exemplář, který má bezpochyby ve Valhalle rezervované místo po Odinově pravici jen za svůj xicht, a ne zase nějaký Matný Démon. Škoda jen, že Švédové neudrželi kulervoucí počáteční tempo až do konce, nicméně i tak je to na silnější 4 hvězdy. Za interesantní hrdinovo trauma však nemohu než zaokrouhlit nahoru. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Že je válka celkem slušnej byznys je celkem jasné. A nijak převratnou myšlenkou není ani to, že se zbrojařské společnosti a jejich soukromé armády snaží ozbrojené konflikty uměle vyvolávat a podporovat. Jediný rozdíl oproti podobným filmům z americké produkce je to, že vše odhaluje švédský agent a nikoliv poctivec zabalený do americké vlajky. A samozřejmě je přítomna i klasická syrová severská filmařina, nehrající příliš na slzičky (i když ty tendence tu byly). Herecky potěšila spíš dvojice padouchů v podání dua Flemyng-Gregory, protože co se hlavního hrdiny týče, tak ten oplýval mimikou spícího medvěda. Ale to ani nevadilo. Prostě slušná špionážní jízda ze Severu, která má říz i zápletku. 80% ()

LuciusWlk 

všechny recenze uživatele

Tak i švédové mají svého agenta. Hamilton však působí trochu těžkopádně a přihlouple. Film není úplná hloupost, avšak postrádá nějaké to napětí a smysl pro drama. Bohužel i na sever pronikl trend epileptik movie a tak se nám obraz třese a třese. Nutno podotknout, že kameraman pravděpodobně teprve koketuje s tímto "cool trendem" a tak je díkybohu trochu zdrženlivý. Scénář je jednoduchý a akce moc není. Průměr, který hodně rychle zapadne do švédských tv noha. ()

peetriss 

všechny recenze uživatele

Hamilton se pohybuje po celém světě, umí se mlátit, umí to se zbraněmi - prostě takový švédský Bourne. A nemyslím to věru zle, protože Hamilton je pro mě lehce příjemným překvapením. Film má spád (i když ve druhé polovině přecejen na obrátkách trohu ubírá), je zajímavý, dobře natočený a je sám o sobě i zábavnou podívanou. Akční scény si v ničem nezadají s hollywoodskou produkcí. 70% ()

Galerie (24)

Zajímavosti (2)

  • Mikael Persbrandt se na roli Carla Hamiltona připravoval tréninkem u amerického týmu Navy SEALs v San Diegu, kde se po delší dobu učil speciálním technikám, jako je odzbrojení nepřítele. Absolvoval také trénink švédské elitní jednotky SSG. (Kritiq)
  • Názov filmu sa objaví v dvanástej minúte. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama