poster

Hamilton: V zájmu státu

 • Švédsko

  Hamilton - I nationens intresse

 • anglický

  Agent Hamilton: In the Interest of the Nation

 • Slovensko

  Hamilton: V záujme štátu

Akční / Drama / Thriller

Švédsko, 2012, 107 min

 • Trisis
  *

  Porovnávať toto s Bournom, je ako porovnávať Tomb Raidera (porno verziu) s Dobyvateľmi stratenej archy. Áno, Hamilton je o špiónoch, kameraman tiež zabudol doniesť do práce statív a hlavná postava je tak isto mizerný herec (no Damonové herectvo je proti Persbrandtovému ako Meryl Streep proti Jessice Albe). Dosť porovnávania... Hamilton je nuda, čo sa stane s hlavným hrdinom ma zaujímalo, ako dopad narodenia Krista na vývoj ceny ryže v roku 2893, réžia je priemerná, scenár béčkový, akurát sa to „vinou“ kamery a strihu tvári ako lačné áčko....(23.9.2012)

 • ywo666
  ****

  Parádny špionážny akčný film. Švédi natočili za málo peňazí veľa muziky. Je to jednoduché, ale drsné, temné a celkom civilné. Persbrandt sa očividne na úlohu pripravil a drsňáka som mu veril. Filmu tiež pomáha absencia americkej patetickosti, ktorá býva prítomná v takýchto filmoch. Ja som sa bavil výborne. A scéna keď zaspal s pri jedení jablka. Úplná bomba. Toto si len tak niekto nedovolí. A to točila ženská? Klobúk dole. Pár akčných scén bolo nedotiahnutých, ale aj tak to vidím na poctivé 4*.(4.6.2013)

 • troufalka
  *****

  Opět jeden ze žánrů, které nevyhledávám, ale někdy se to prostě tak zkoulí, že stejně nakonec film vidím. Tentokrát k tomu přispěla Challenge Tour 2018. Stále trvám na tom, že nemusím viděl prostřelené hlavy ani masakrování. Vím, že existují, ale pokud si mohu vybrat, nepotřebuji být u toho. Na severskou akční honičku jsem byla celkem zvědavá. Nakonec to dopadlo lépe, než jsem se obávala. Démonický Mikael Persbrandt, tahle poloha mu neskutečně sedla. To hlavní pro mě byly sympatie k hlavnímu hrdinovi a dobře napsané figury. Osobní linka byla rozvedena tak akorát, aby podpořila tu hlavní akční. Několik silným momentů, které se povedly. Vyjmenovávat nebudu, abyhc nebyla nařčena z vyzrazování děje. Kombinace švédštiny a angličtiny mi plně vyhovovala. Závěr podtrhl celý průběh.(3.3.2018)

 • KOZEL84
  *****

  Bourne ve stylu Cleanskin,který ani na chvilku neztratí tempo (a proti kterému je Bond trapný vyteplenec co snad ani nepumpuje krev).Pro mě parádní překvápko u kterého sem se skvěle bavil a nejenže to není Jejich,ale ještě sou tu zrovna ti naši hvězdopruhové za kurvy.Však jo.A na Švédy tam není ani to bílé svinstvo.Čili za mě Hamiltone High five!...kchchchch...chrchrl....kchchch...(21.3.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Do dneška jsem nerozvážně ignoroval existenci švédských tajných agentů, s čímž ihned končím, neboť mám příliš rád celistvost svého krku. A nepovolím z ostražitosti jenom proto, že některé z Hamiltonových kroků měly k vychytralosti trochu daleko, protože vyšel s několika povrchními škrábanci i ze situací, v nichž by se standardně pevný člověk nedobrovolně rozložil na anionty a kationty. Navíc mne uspokojilo, že zde američtí ochránci světového míru byli přirozeně vykresleni jako iniciátoři světového terorismu a tento pohled poměrně koresponduje s informacemi, které mé ucho pravidelně zachytává v nezávislých médiích.(10.1.2013)

 • - Názov filmu sa objaví v dvanástej minúte. (Johnny.ARN)

 • - Mikael Persbrandt se na roli Carla Hamiltona připravoval tréninkem u amerického týmu Navy SEALs v San Diegu, kde se po delší dobu učil speciálním technikám, jako je odzbrojení nepřítele. Absolvoval také trénink švédské elitní jednotky SSG. (Kritiq)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace