Hamilton: V zájmu státu

Hamilton: V záujme štátu

Agent Hamilton: In the Interest of the Nation

Akční / Drama / Thriller

Švédsko, 2012, 107 min

Chladný a hranatý Jack IKEA Bauer aneb jak se z recyklovaného téma západ vs teroristi dá udělat atmosférický thriller. Díky sympatického hlavnímu hrdinovi (pokud je sympatický švéd, co se má poker face celou dobu!) se budete celou dobu držet, aby jste to udýchaly. Pro velké překvapení a na všechny ty americké produkce velký vztyčený prostředníček!(13.11.2012)

Hned jak jsem v úvodních titulcích zahlédl, že v tomto filmu hraje nějaký pan Flemyng, bylo mi jasné, že půjde o řádně tvrdou bondovku. A nebyl jsem zklamán. Není to sice tak efektní, jako veselé eskapády agenta Jejího Veličenstva, nicméně o to uvěřitelnější. Pro roli ústředního masomlýnku s prošlým záručákem byl navíc velmi vkusně vybrán úžasný exemplář, který má bezpochyby ve Valhalle rezervované místo po Odinově pravici jen za svůj xicht, a ne zase nějaký Matný Démon. Škoda jen, že Švédové neudrželi kulervoucí počáteční tempo až do konce, nicméně i tak je to na silnější 4 hvězdy. Za interesantní hrdinovo trauma však nemohu než zaokrouhlit nahoru.(7.12.2013)

Do dneška jsem nerozvážně ignoroval existenci švédských tajných agentů, s čímž ihned končím, neboť mám příliš rád celistvost svého krku. A nepovolím z ostražitosti jenom proto, že některé z Hamiltonových kroků měly k vychytralosti trochu daleko, protože vyšel s několika povrchními škrábanci i ze situací, v nichž by se standardně pevný člověk nedobrovolně rozložil na anionty a kationty. Navíc mne uspokojilo, že zde američtí ochránci světového míru byli přirozeně vykresleni jako iniciátoři světového terorismu a tento pohled poměrně koresponduje s informacemi, které mé ucho pravidelně zachytává v nezávislých médiích.(10.1.2013)

• LuciusWlk

Tak i švédové mají svého agenta. Hamilton však působí trochu těžkopádně a přihlouple. Film není úplná hloupost, avšak postrádá nějaké to napětí a smysl pro drama. Bohužel i na sever pronikl trend epileptik movie a tak se nám obraz třese a třese. Nutno podotknout, že kameraman pravděpodobně teprve koketuje s tímto "cool trendem" a tak je díkybohu trochu zdrženlivý. Scénář je jednoduchý a akce moc není. Průměr, který hodně rychle zapadne do švédských tv noha.(17.11.2012)

Bourne ve stylu Cleanskin,který ani na chvilku neztratí tempo (a proti kterému je Bond trapný vyteplenec co snad ani nepumpuje krev).Pro mě parádní překvápko u kterého sem se skvěle bavil a nejenže to není Jejich,ale ještě sou tu zrovna ti naši hvězdopruhové za kurvy.Však jo.A na Švédy tam není ani to bílé svinstvo.Čili za mě Hamiltone High five!...kchchchch...chrchrl....kchchch...(21.3.2013)

• - Mikael Persbrandt se na roli Carla Hamiltona připravoval tréninkem u amerického týmu Navy SEALs v San Diegu, kde se po delší dobu učil speciálním technikám, jako je odzbrojení nepřítele. Absolvoval také trénink švédské elitní jednotky SSG. (Kritiq)

• - Názov filmu sa objaví v dvanástej minúte. (Johnny.ARN)