Říkají o něm, že je dinosaurus, on to však bere jako poklonu. Detektiv inspektor Jack Regan vede slavný přepadový oddíl londýnské policie a je to policista starého střihu, tvrdý jako žula. Výsledky má, jeho drsné metody se však pomalu přestávají vedení policie zamlouvat. Nedávají spát především důstojníkovi z oddělení vnitřních záležitostí Ivanu Lewisovi, který by Jacka asi nenáviděl ještě mnohem víc, kdyby tušil o jeho milostném poměru se svou atraktivní ženou Nancy. Zatím jen pozorně sleduje práci Jackova útvaru a čeká na jakoukoli chybu. Když Regan neuposlechne rozkaz, rozpoutá se v centru Londýna přestřelka mezi bankovními lupiči a policií, která Jackovi zláme vaz. Je suspendován a posléze i zatčen a uvězněn. Ještě ale není vše ztraceno, Regan i jeho tým udělají vše pro to, aby očistili svou pověst a zajistili průchod spravedlnosti. (Česká televize)

Lacike

Dejom a niektorymi scenami mi to pripomina skvely film Heat (hlavne slusnou prestrelkou, ktora je ale len jej podstatne slabsim odvarom). Len s tym rozdielom, ze tentoraz sa film venuje iba policajtom a zlodeji tu maju minimum priestoru. Zarputily hlavny hrdina mi zase pripominal Vica Mackeyho z fantastickeho serialu Shield. Winstone je pôsobivy, ale Vic Mackey by si s nim vytrel rit. A tak by som mohol pokracovat dalej. Skoro vsetky sceny, podzapletky a postavy mi tu pripominali nejake ine filmy v ktorych boli prevedene ovela pôsobivejsie. Vzhladom na rozpocet je vysledok celkom pôsobivy, ale ku zanrovym klenotom sa tento film v ziadnom ohlade ani nepriblizil. Proste len solidne becko. Ako pilot k nejakemu serialu to funguje dobre a pripadne dalsie diely nevynecham. 6/10. ()

verbal

Výraz "dobrý anglický film" je ve většině případů těžký oxymorous, něco jako prsatá gymnastka, impotentní pornoherec či neposkvrněná kurva. S nemalým překvapením musím konstatovat, že tahle kurva je multiotvorově zprzněna, pornoherec má dokonalou erekci a na gymnastčině hrudníku by se daly s úspěchem hrát deskové hry. Perfektní, akční a výborně natočená exhumace inspektora Regana. Ray Winstone s vizáží manekýna z reklamy na puding z prasečích ledvinek sice se svou porážkovou vahou za těmi svižnými zločinci kapku funí a karmínová barva jeho obličeje svědčí o tom, že mu cholesterol vyhonil systolický do astronomických hodnot, nicméně jakmile se dostatečně vydýchá a vrazí si pod jazyk nitrák, je to katalogový, krutodrsný drsoň a je s ním náramná zábava. Navíc dává hřejivou naději všem pětapadesátiletým otyloňům, protože ve filmu pigluje nádhernou kikinu naprosto mimo jeho ligu, která by mohla být z fleku jeho dcerou a normálně by o něj neopřela kolo ani za prachy. Myslím, že dodnes si z toho natáčení někde leští viagrou motivovaného lemroucha. ()

Roman.Ticka

Tvrďárna jak sibiřský beton. Při vzpomínce na úporné tahání kačera, nahazování motoru na trojkolce a absolutoriu v oboru žabí anatomie to musí být v teple a bezpečí obýváku učiněné chlapácké adventure. Ve výčtu plochých či chybějících iniciačních technik soudobé civilizace by se dalo pokračovat, ale vrátím se raději k filmu. Tomu v podstatě nic nechybělo, kamera, režie, hudba, zákoutí Londýna i tomhardyovský delikvent se vyvedli, ale nesedl mi dýchavičný Ray Regan. Jsem si naprosto jistá, že na míru šitou roli trestuhodně ukradli Brusi Willisi. ()

SaNcHeZ_cz

Speciální londýnská policejní jednotka a recyklace všeho možného za posledních několik let. The Sweeney je šíleně neoriginální policejní akcí, která však dokáže pobavit, nabízí slušnou atmosféru a spád. Ne že by to bylo kdovíjaký zázrak, nicméně v dnešní konkurenci i tohle stojí za to ocenit. V rámci letošního roku jedna z nejsvižnějších oddychovek. [75%] ()

sharky

Takhle drsná kriminálka tady nebyla od doby Delona a Ventury, ale na kolena ji sraží nevěrohodné a hloupé chování postav a určitá přestylizovanost. Nicméne myslím, že režisér Nick Love by měl přesto být hlavním kandidátem na zfilmování příběhů Harryho Holea... A pro mě neznámá Hayley Atwell je fakt krásná...:) ()

• Richard Hammond navrhol, aby v scéne s naháňajúcimi autami vystúpilo Buggatti Veyron. Jeho cena bola milión libier a režisérovi to navrhol, keď zistil, že celkový rozpočet predstavoval tri milióny libier. (vander19)
  • George Carter (Ben Drew) nosí hodinky značky Hamilton Khaki Navy UTC. (dyfur)
  • Auta účastnící se scény pronásledování jsou Jaguár XFR a Ford Focus 1.6 stylizovaný do podoby ST. (StarPlate)