Zombi 2

• Itálie Zombi 2 (více)

Fulciho brutální vize plné krve a vnitřností jsou tím nejlepším, co může světový horor nabídnout. Do newyorského přístavu vplouvá opuštěná loď. Odkud plachetnice připlula a co se stalo s její posádkou? To jsou otázky, které si klade nejen dcera majitele lodi Anne, ale i novinář Peter. Vydávají se spolu na Antily, aby zde za neustálého rachotu bubnů poodhalili roušku děsivého tajemství, plného voodoo rituálů, krvavých orgií a obživlých mrtvol. (Řitka video)

Oktavianus

Rychlé, jednoduché, brutální, zábavné. Fulci se přesně trefil do toho, jak má zombie horor vypadat. A navíc s nadhledem a atmosférou tak vášnivě lepkavou jako ovzduší na ostrově kdesi v Antilách. Hudba je stylově výborná, přesně v rámci počínajících osmdesátých let (já vím, je to protimluv, výborná hudba v osmdesátých letech, ale sem to tak nějak sedí), která se střídá s nonstop rytmy bubnů od vúdú rituálů. A ledasjaká scéna je skutečně nezapomenutelná: závěrečný pochod na Manhattan, souboj zombíka se žralokem, vypíchnuté oko... Zatraceně zábavná zombíkovina. Tak to má být. ()

anais

Vším co mohu napsat bych opakoval ostatními hodnotícími řečené. Tenhle film je strašný, ale současně neuvěřitelně zábavný. Vrcholem filmu je fantastická scéna souboje zombiho a žraloka, při jejímž sledování jsem si připadal jak pod vlivem nějaké drogy. Rozhodně doporučuji, a nemíním to nijak ironicky. ()

Pítrs85

Takhle nějak má vypadat košer zombie horor, zapomeňte na moderní zombíky, co zdrhaj jak Usian Bolt s koudelí za prdelí, navíc žádní nakažení, ale krásně červíkama prolezlý mrtvolky, co vstávají z hrobů, plouží se jak já po probuzení a maj zatraceně velkou chuť na vaše maso. Zkrátka horor, co ctí všechny atributy zombie zákonů. A tak to má být, spokojenost veliká, na rok '79 neuvěřitelný masky, klobouček. ()

d-corso

Po technické stránce možná nejdokonalejší horrorový Fulci. Vynikající kamera, skvělý střih a výtečné masky. Atmosférická podvodní scéna se žralokem a vylézání nemrtvých z hrobů na starém španělském hřbitově, nemají v zombie subžánru dodnes obdobu. Tah na bránu je sice přímočařejší, než u dvou dalších snímků velké trojky (Beyond, Dům u hřbitova), ale na půvabu v žádném případě neubírá. Pod celkové výrazně depresivní vyznění filmu se zásadním způsobem podepsala také mistrovská hudba Fabia Frizziho. ()

SOLOM.

Já se rovněž přidávám ke kritikům tohohle filmu. Já zombie žánr moc nemusím a jediné filmy které uznávám jsou ty od Romera a [REC]. Tohle mi přišlo spíš jako nějaká parodie. Ty zombie byly k smíchu a i když v době natočení to musela být bomba, tak dnes to můžou klidně pustit i odpoledne, protože nic strašidelného k vidění není. Ta scénka se žralokem nic moc- nevím co se vám na tom líbí. Ač mám Fulciho rád, tak tenhle film je z kategorie průměrných. Jediné co bych pochválil víc je docela zajímavý konec. ()

eraserhead666

No ty kokot!!!!! Druhý nejlepší zombie film, co jsem kdy viděl a třetí nejlepší od mistra Fulciho. Tohle jsou zombíci, jak je mám rád, tady navíc s dost povedenýma maskama. Exotické prostředí, dobrá kamera a několik opravdu parádních scén - podmořský souboj zombíka se žralokem, vrážení dřevěné třísky do oka (ta je opravdu vymazlená) a nebo vylézání zombíků z hrobů. Prostě paráda. ()

matestlust

Fulciho filmy mě nikdy nebavili, Lucio měl absolutní nevkus co se výběru herců týče a každý jeho film zachraňovalo jen extra brutální gore. U tohohle snímku tomu není jinak. Pitomost od hlavy až k patě, gumoví herci, to vše, versus ultra krvavý a žádné servítky si beroucí řezničina. Za gore 5 *, za ostatní odpad. S přihlédnutím na datum vzniku dávám 3*. ()

Gary

S velikým přihlížením na to, že film už je poněkud starý. Ale i tak nabízí alespoň dvě opravdu nechutné scény. Ta s okem by opravdu obstála ještě dnes. ()

erl

Zombi 2 bylo mé první setkání z tvorbou mistra Fulciho a musím říct že to byle velice příjemné setkání . Fulci má velice osobitou režii která se vyžívá především v detailním násilí a ponuré , nejisté atmosféře. Masky zombíků jsou pěkné , hudba jednoduchá a působivá herci hrozní:) Prostředí ostrova je exotické a originální . Vše graduje v napínavém finále kde Fulci vytvoří nervy drásající podívanou. Zombí filmy mám rád a myslím si že tento kousek patří mezi to nejlepší co může tento žánr nabídnout. ()

corpsy

Popri Romerovej trilógii azda druhý najznámejší zombie horor v histórii. Je to síce napodobenina ( podobne ako spústa ostatných talianských brakov tej doby ), ale s majstrovsky vystavanou atmosférou. Trash nahrubšieho zrna v tom najlepšom zmysle slova. ()

liquido26

Když si tvůrci dovolili vydávat to za sequel k Romerovu Dawn of the Dead, tak jsem od začátku čekal klasickou městskou zombie apokalypsu. Ale tento film se rozjíždí hodně pozvolna, hodí nám sem tam nějakého toho zombíka a spíše sleduje hlavní postavy pátrající po zmizelém otci jedné z nich. S časem, ale zombie count narůstá. Docela originální (např. podmořský boj: zombie vs. žralok), docela dobrá atmosféra tropického ostrova dává vzpomenout na staré černobílí snímky, které zasazovaly první voodoo zombíky do stejných lokací, a hlavně ty masky a efekty se povedly a vytváří často dost nepříjemný zážitek (myšleno samozřejmě jako pochvala :-)) ()

Astaroth12

Začalo to jachtou ktorú nikto neriadil a len si tak plávala do prístavu.Pobrežná hliadka ju dostala do prístavu a pri prezeraní tak prázdna nebola.Potom sa dej presúva na exotický ostrov a tam to začalo byť husté.Veĺa krvi,rozkladajúce sa telá a hnus kde sa len pozriete,to sú hlavné znamenia tohoto filmu.Zombie vs. Žralok ten podmorský boj bol zaujímavý a to sa nevidí každý deň.Masky boli dosť prepracované a film si hlavne zakladá na zaujímavých scénach ako tá ako jej ťahal vlasy cez okno a oko sa jej zabodlo do dreva a takých scén tu bolo viacej a aj preto je tento film lepší ako vačšina zombie produkcie.Musím uznať že je to jeden s tých lepších zombie hororov. ()

fcreading

Majster braku Fulci, ktorý sa preslávil týmto hororom najmä v Amerike, mi znovu dokazuje že vie natočiť naozaj kvalitný horor s malým rozpočtom. Scénka pod vodou, kde Zombie bojuje proti žralokovi je úchvatná a samozrejme nesmiem zabudnúť na slavnú scénku vypychnutie oka, a plno dobrých gore záberov, a samozrejme najmä masky zombíkou, ktoré vyzerajú fantasticky 99 percent. ()

Zayl

Tradičně naservírovaná Fulciho okázalost a smyslovost pro obraz. Neopustil od své gore image a naopak přidal několik geniálních scén. Na pomyslném žebříčku nedostižně vyčnívá podvodní scéna boje zombie s žralokem. Méně obvyklé jsou exteriéry, ve kterých se odehrává převážná většina filmu, ale na kolena ho to nesráží. Horší je to s dějem samotným, který se neskutečně vleče a během hodiny nezaznamenává skoro žádný posun. Zombies je taky pomálu, avšak jejich masky jsou perfektní. Dostačující náplastí je konec, který uzdravuje ztráty předešlých minut. Za zmínku také stojí fantastická hudba Fabia Frizziho, která podtrhuje pesimistickou atmosféru. Fulci s Zombi 2 sice nezklamal, ale ani nenadchnul. Z jeho tvorby u mě navždy jedničkou zůstane L'aldilà. ()

Cimr

Hororu jsem ochotný odpustit spoustu věcí: Když je staromódní, nepovedený, nechtěně komický, dokonce i když není strašidelný. Odpustit se nedá jediná věc - když je to nuda. A to je tento případ. Prostředí je ohrané, postavy nemají žádné motivace, jen se tak divně plácají... Kromě zápasu zombie se žralokem a jednoho vypíchnutého oka není o co stát. ()

iolaos

brilantni ultranechutnost a dalsi mistrovsky krvavy skvost z dilny genia Lucia Fulciho... suverenni reprezentant zombie zanru (pozdejsi petihvezdickovy Burial Ground: Nights of terror je jen odvar) .. film, ktery prehodnotil muj zebricek nejoblibenejsich filmu vubec. Jedny z nejexcelentnejsich masek co horrorove platno nabidlo,.......navic skvele ladici minimal synth Fabia Frizziho,........ a proslulá podmorska scenka patrici do briliantoveho fondu horrorove zrucnosti,......Romerovy zombiehorrors Lucio timto snimkem degradoval do filmu druhe kategorie. ()

K.I.N.G.

I smrt může mít styl. Neuvěřitelně brutální vymakaná gore hříčka, pohrávající si s divákem jako vítr s kouskem papíru, vysázená množstvím krve, střev, sajrajtů a atmosféra, která se neobejde bez krásné hudby, žen a mrazivých pohledů. Jeden z nejlepších zombie hororů, které jsem doposud viděl. ()

Gorehound

S každým ďalším zhliadnutím stále neskutočná pecka v nádhernom prostredí, s fantastickým gore a perfektným technickým spracovaním. Jeden z mojich najobľúbenejších filmov vôbec. ()