Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (CinemArt)

Greg25

Čisté ukázkové melodrama režírované s citem pro postavy, detaily i atmosféru. A pak že melodrama nejde natočit kvalitně, ale jde, když se chce. Zde navíc podpořené skvělými hereckými výkony. A pokud se bavíme o pravdivosti zobrazení citu či lásky v rámci melodramatu, pak Prodloužený víkend na celé čáře dává Zápisník jedné lásky, který je ze záhadných důvodů strašně nadhodnocován. To Prodloužený víkend má v sobě lehkou poetičnost a hloubku, samozřejmě v rámci daného žánru. 85% ()

Erik7595

Nebyť celkovej neuveriteľnosti (to mi chcete povedať, že sa toto všetko odohralo v priebehu jedného víkendu?) a miernej vykonštruovanosti príbehu mi ten film pripadal veľmi príjemný, emócie a chémia medzi hercami fungovali skvelo, herecky to Kate Winslet neuveriiteľne ťahá kvalitatívne nahor, taktiež Josh Brolin, vďaka jeho charizme. Ale nedokážem filmu uveriť, najmä ten začiatok filmu, v ktorom sa postava Winsletovej k faktu, že musí ukrývať označovaného nebezpečného vraha, tak jej správanie mi pripadalo mierne nereálne. S celkovým vyústením deja nemám problém, len mi vadí to časové ohraničenie, v ktorom.sa film odohráva. Film tak vyznieva pre mňa dosť nereálne. Ako príbehovo ma to zaujalo, romantika príjemná, herecky je to perfektné. Keby sa to nedržalo danej knižnej predlohy v danom časovom ohraničení deja, bolo by to pre film len lepšie. Stále príjemný film, s dojemným koncom, celkovo som očakával ale viac. 60% ()

Hepy13

Velmi pozoruhodně vztahově vystavěný příběh matky, syna a jednoho kriminálníka. Kterému by azyl poskytla snad každá osamělá žena která potřebuje hodinového manžela. Na kýče kašlu a radši je zapeču do broskvovýho koláče. Kate skvělá, a ten její vyděšený výraz v obličeji pokaždé když jí hrozilo nějaké nebezpečí - super. Brolin charismatický. Akorát jsem nechápal proč tam měli pořád odemčený dům při tak velkém riziku které jim hrozilo. Na druhou stranu vím ze američani téměř nezamykají svá auta ani domy. ()

Fifer

Jsem v šoku, že tvůrce tak skvělých filmů šáhl po téhle neuvěřitelně trapné limonádě. Příběh tu byl mockrát a po pravdě, i Van Damme v Není uníku (stejný příběh) byl možná lepší. Děs, hrůza a klišé. ()

KOZEL84

Takový syndrom by člověk nenašel ani ve Stockholmu.Mukl je vtom samozřejmě naprosto nevinně a protože je to tak fajn a férovej chlap tak mamce povaří,vypere,vyžehlí,vyčistí okap,upeče koláč,poseká távníček a ''poseká trávníček''.Ty krááávo,to psal jako kdo?Tak v půlce to začlo být trochu zajímavější a nějaké to napětí se objevilo.Herci fajn,natočené taky dobře a nenudil sem se.Akorát je to nesmyslovina jak svina'.Stejně tak skoro 4.Svět není Dokonalý no. ()

Mona-Lisa

Hodně intimní zážitek v mnoha ohledech, od všudypřítomných slunečních paprsků křižujících mnoho záběrů k detailům na konečky prstů. Kate Winslet by v mých očích nepodala jiný než bravurní výkon snad ani s přiloženou pistolí u hlavy, Josh ji rovnocenně sekunduje a světe div se, ani kvůli místy prkennému výkonu Gattlina Griffitha jsem nemusela netrpělivě sledovat hodinky. Tak nějak to na mě ve výsledku pozitivně zapůsobilo, ale nepostřehla jsem aspoň jediný WOW moment pro pátou hvězdu. ()

adriane9

Jsem mile překvapena už tím, že od začátku mi hlavní hrdina nebyl nijak sympatický což se změnilo ve chvíli kdy se oholil :)..Ale k filmu.. Úžasný herecký výkon Kate Winslet a kvalitní námět, reálné zasazení děje do osmdesátých let a celkové emoční vypětí to vše najdete v tomhle snímku.. Čekala jsem silný příběh a bylo mi jej naplno dopřáno.Doporučuji. ()

jasanka

To je taaak smutný... - první myšlenka, která mě po zhlédnutí napadla. Zajímavý příběh, pomalý děj (v pozitivním smyslu), výborní herci. Kvalitní romantické drama. ()

zahadum

Je a aj nie je to Reitman, je to v prvom rade dlhé..veľmi dlhé...pocity a napätie na začiatku sú paradoxne veľmi rýchlo odfláknuté a koniec je zase nekonečný a zbytočne až blbo doslovný...celé je to mdlé a ospalé ako letná horúčava.... ()

Richie24

Ou jé... Jak tohle někdo může nazvat červenou knihovnou á la Rosamunda? Nekterým lidem prostě nerozumím. Procítěné, komorní a hluboké drama, které krom vynikající režie a fantastických hereckých výkonů Kate Winslet (jako téměř vždy a všude) a Joshe Brolina přináší i opravdu zásadní a pichlavé výroky ze života - za všechny viz ve filmu nadvakrát potvrzený "nic člověka nepřekvapí víc, než pravda...". Jediné, co mi při sledování snímku už drobet vadilo, bylo až přehypované Frankovo "chucknorrisovství". Záměr scénáře dokreslit tím jeho minulost je zřejmý, nicméně právě kvůli této "dokonalé" kaňce to pro Labor Day není za 5, ale "pouze" za velmi silné 4 ****. Opravdu skvělý film! ()

matthew.17

Aj keď veľmi dobre zvládnutá, stále nič-nové-prinášajúca žánrovka... Keby som nevidel všetky filmy Kate Winslet možno hodnotím vyššie. ()

owwidius

Trochu som sa obaval (uz len z posteru) ze to bude sladkokysla ukecana pozuzlanina z americkeho vidieku, ale nakoniec to bol uplne iny zaner, a musim povedat, ze fakt vydareny. Odporucam nepozerat trailer, je lepsie ked clovek netusi o com to bude. Dost zaujimava zapletka na malom mieste, s malo ludmi a v kratkom case, ale nuda rozhodne nehrozi. Zopar tazsie uveritelnych momentov mi az tak nevadilo a uzival som si hlavne vyyybornu, prekvapivo napinavu atmosku. Nie dokonaly, ale rozhodne zaujimavy filmik. [#15/2014] ()

Rockerman

Má milovaná Kate opět nezklamala! Svou vystresovanou a zlomenou Adele, která se nadechuje k nečekané šanci žít zase opravdový život zvládla jako vždy, výborně. Se samotným filmem je to kapánek horší. Nápad není nějak originální, ale to by nevadilo, jenže příběh nejlaskavějšího násilníka, který se vzorně stará o neúplnou rodinu chvílemi nudí. Prostě ta stopáž je příliš natažená. Musí se to doplňovat neustálými vzpomínkami tu Adele nebo Franka a je tam toho moc. No a ten limonádový závěr? Tak Kate si to zasloužila, ale působilo to poněkud lacině a proměňuje se ve slaďoučkou romantiku. Dívatelné to je, ale pociťuji mírné zklamání. ()

Olík

Na můj vkus si víkend na gauči učebnicové mature Kate Winslet charismatem přetékající uprchlík aka údržbář Josh Brolin prodloužil až, až. Téměř dvě hodiny pokojového love dráma se zkrátka Jasonu Reitmanovy nepodařilo ukočírovat až do konce. Nedokázal udržet počáteční atmosféru, pocity, nálady....zkrátka skok z emočně precizního dramatu k nevěrohodnému vlekoucímu se balastu. Jestli si mohu dovolit soudit, tak adaptace Maynardova románu Sváteční víkend není tou pravou látkou pro cynika Reitmana. ()

JankaJBLK

Tento film bol priam neskutočný by som povedala, aby muž ktorý sa skrýva pred zákonom vedel spraviť všetky domáce práce a aj práce okolo domu tak to je snáď možné len v rozprávkach:) Žiaľ mi to prišlo dosť neskutočné.... ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?