Útok na Bílý dům

• Česko White House Down (více)

Hlava Spojených států amerických, prezident Sawyer (Jamie Foxx), má v plánu uzavřít mírovou dohodu na Blízkém východě a stáhnout všechny americké vojenské jednotky z této oblasti. Potřebuje získat podporu vlády, a tak se snaží její představitele přimět k souhlasu s tímto postupem. Spojuje se proto s mluvčím Bílého domu Raphelsonem a snaží se ho přimět k podpoře. Ten však nemá v plánu návrh podpořit a osobně se domnívá, že stažením vojenských jednotek z Blízkého východu by se mohly Spojené státy dostat do ohrožení. Členem ochranky mluvčího je i mladý svalovec John Cale (Channing Tatum), který má za sebou několik vojenských misí v Afghánistánu. Práce ho nenaplňuje a touží se dostat k ochrance prezidenta USA. Asistentka amerického viceprezidenta mu proto domluvila pohovor přímo v Bílém domě se zvláštní agentkou Finnertyovou, která již léta pracuje pro prezidentovu tajnou službu. John se chce šance chopit naplno, navíc s sebou do Bílého domu bere i svou dceru Emily, která je prezidentovou velkou fanynkou. Agentka Finnertyová roznese Johna na kopytech a práci mu nedá. John je zklamaný, a když se ho po pohovoru dcera zeptá, jestli ho přijali, nemá sílu jí říct pravdu. Dívenka je nadšená a přemluví otce ještě k tomu, aby absolvovali prohlídku této významné budovy. Když se navíc díky prohlídce setká i se samotným prezidentem, a dokonce si s ním natočí video pro svůj blog, je v sedmém nebi. Hlavním šéfem prezidentovy ochranky je Martin Walker, který má za týden odejít do důchodu. Spolu se svou ženou se v současnosti srovnává se ztrátou milovaného syna, který coby voják přišel o život právě v oblasti Blízkého východu. Den probíhá jako každý jiný, alespoň do té chvíle než v budově Kapitolu dojde k výbuchu, při kterém je zraněn i viceprezident USA. Prezidentova ochranka musí okamžitě jednat, zajistit Bílý dům a také dostat prezidenta do bezpečí. V rámci opatření musí také skupina návštěvníků, mezi nimiž je i John, vyčkat v zavřeném salónku. Emily je ale v té době na toaletě a nemůže se tedy nijak spojit se svým otcem. Bílého domu se postupně zmocňuje neznámá organizovaná skupina střelců. Vraždí kohokoliv, kdo jim přijde do cesty. Svědkyní toho se stává i vyděšená Emily, která se snaží najít bezpečné místo k úkrytu, ale přitom stihne natočit na mobil několik záběrů vražedníků a dát je na svůj blog. John má zákaz hnout se ze salónku. I tam se ale dostanou teroristé a drží návštěvníky jako rukojmí. John jim uniká a snaží se najít dceru. Agent Walker řekne prezidentovi, že ho dostane do bezpečí bunkru, ale cestou do bezpečí postřílí ostatní členy ochranky a přiznává prezidentovi, že i on je jeden z padouchů. Do cesty se jim ale připlete John, zachrání prezidenta a společně se vydávají na útěk. Cestou potkají několik ozbrojenců, ale s jejich likvidací si poradí. Ukryjí se spolu ve výtahové šachtě... (TV Prima)

Salus

Emmerich. Co dodat. Dokonale natočená, v tempu, v akci i v kameře skvěle vystajlovaná patriotická patetická sračka. Emmerich! ()

challik

Akčný trhák v štýle BumBumPifPaf. Potešilo ma herecké obsadenie počínajúc čiernym prezidentom s Jordankami Jamiem Foxxom, Maggie Gyllenhaal či vojakom v podaní Channinga Tatuma. Akčné scény boli zaujímavé, ale mám pocit, že vojak ako John Cale by mal vedieť lepšie bojovať, či sa pletiem? Ukázala sa tu aj otcovská láska, čo sa mi páči. Ďalej tu bolo pár zaujímavých scén, napríklad "driftovanie" 18 tonovou limuzínou pred Bielym domom. Ďalej sa mi páčilo, keď sa Sawyer a Cale (Foxx a Tatum) rozprávali o svojich dcérach.... kto by povedal, že dcéra prezidenta si chce dať piercing do pupku? ()

Tomy_Reardon

Jo, tohle me fakt bavilo, hrozne ale.. Tatum vybornej, Fox jeste lepsi, efektove skvely, pribeh dej akce rozuzleni ja si nemuzu pomoci proste sem natcenej.. Ty vybuchy a vystrely.. Pak sice malinko Dieslovska projizdka po golfovym travniku pana presidenta v obrneny limuzce ale prekousnu to!!! ()

JFlower

Nepamatuju, kdy mi "jeden zachrání vše" vadilo tak jako tady. Zároveň jsem se však bavila (o stupeň lepší než Olympus Has Fallen). Je to sice blbina, ale ti dva to prostě umí a bylo to místy i vtipné. Klidně znovu. ()

Goumen

Zábavný akční film, který si drží celou dobu slušné tempo. Je to sice dost přehnaný a konec je hrozně americkej, ale bavil jsem se dobře. Jen sem si nemohl zvyknout na Foxxe v roli prezidenta, tahle role se k němu fakt nehodí. ()

brasek

Ó môj bože! Z tohto filmu mi bolo zle, taký naivný príbeh už dávno svet nevidel. Nevkusný humor a nechutná malá beštia s mobilom tomu všetkému dávajú korunu. ()

Jamall

Vyváženě akční, cheesy, Emmerich prostě umí pracovat i s těmi největšími klišé. Opravdu lahodná destrukce Bílého domu s dokonalým balancem mezi nekompromisní akcí a humorem. ()

imaginer21

Svižná, leč povrchní jednohubka s přímým tahem na branku a natolik líbivým obsazením, že v zásadě neurazí. V případě Emmericha ale ani výrazně nezaujme. Tady hlavně proto, že jde o téměř bezduchý mix všeho, co jsme už viděli, někdy dokonce bez sebekázně přes kopírák. Sám jsem napočítal aspoň 4 klasiké akčňáky smíchané v jendom koktejlu: Smrtonostnou past, seagalova Přepadení, Skálu a v neposlední řadě i Matrix (scéna ve výtahové šachtě). Znalci žánru by jistě našli nespočetně víc odkazů. Zkrátka není moc o co stát, až na těch pár buddy momentů a celkově výsostného tempa, díky němuž ty dvě hodiny uplynou jak Dunaj pří povodni. ()

SZYslak odpad!

Odpad, nekompromisně! Amíci, jděte do hajzlu s takovýma sračkama a ty svý hrdinný filmový prezidenty si strčte do rekta. Kriminálníka Havla na vás, holoto!!! Miloši, trhej!!! Tak alespoň štěkej, potvoro líná!!! ()

Chaloupek

Jujda to bylo hloupoučký. Viděl jsem to omylem, tak to omylem nebudu radši ani hvězdičkovat. Ostatně si jich to moc nezaslouží. ()

Kozlowski8

Bílý dům je napaden těžce vyzbrojenou polovojenskou jednotkou. Prezident Spojených států má ale velké štěstí v tom, že je zrovna mezi turisty na prohlídce Bílého domu John Cale a jeho dcera... Jak jsme u Rolanda Emmericha zvyklí, dostává se nám od něj pulsující, svižný příběh, v němž má, kromě napětí, své místo také humor a nechybí  ani skvělé vizuální zpracování. Filmu se dá vytknout snad jen až přespříliš všemožných klišé a nadměrného patosu a občasné přepálené a přeplácané dějové kombinace což ovšem (bohužel) rovněž často patří k dílúm tohoto režiséra.. Dokonce i - pro mne herec-neherec - bezkrevný a bezvýrazový Channing Tatum se vcelku činil a role mu docela padla. Sice slabší, ale 4*. 70 %. ()

nanamarak1

Nejsměšnější film, který jsem za dlouhou dobu viděl. Ty stupidní hlášky hlavního dua několikrát překročili hranici trapnosti a stali se vtipnými na nové meta úrovni. A ten závěr, když ta holka začne mávat emérickou vlajkou na přilétající stíhačky, u mě způsobil krach močového měchýře spojený s promoknutím lacláčů. Objektivně to moc dobrej film není, ale čistě subjektivně jsem se dlouho takhle nezasmál. Dávám pobavených 70% i díky faktu, že věřím, že je to sranda záměrná. ()

Pan.Antonin

"Můžete mě tou raketou přestat mlátit do hlavy?" Mistr pohádkář pro dospělé Roland tentokrát přišel s velmi dobrou akční jízdou, která sice na úplnou špičku (Smrtonosná past) trochu ztrácí, ale zaslouží si čtyři hvězdy. Akční scény jsou skvělé, vtipné hlášky tam jsou, z herců září zejména James Woods a Jamie Foxx, ale slušnou práci odvádí i Tatum. Pár slabších míst tam přeci jen bylo, ale celkově převažují pozitivní prvky a film si určitě ještě někdy pustím. ()

endrix

Tak tenhle útok na Bílý dům má všechno, co ten druhý (Pád Bílého domu) nemá. Sympatické postavy, děj, který je (samozřejmě v mezích žánru) ne až tak předvídatelný, slušnou akci a nebere se až tak vážně. Jo, tohle byla zábava. ()

Talita1

Mám veľmi rada tento akčný film. Šéf prezidentovej ochranky sa stáva zradcom: "Moji ľudia ovládajú Biely dom. Majú 61 rukojemníkov." Našťastie je policajt John (Channing Tatum) v správnej chvíli na správnom mieste. Žiaľ v Bielom dome je rukojemníčkou aj jeho vlastná dcéra. Záchrana prezidenta, dcéry i vlastného života, to všetko prináša dobrú akciu, výborné a občas vtipné dialógy a tie správne emócie. ()

Underworld míří do Prahy

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (více)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn