Reklama

Reklama

Call Girl

  • Švédsko Call Girl (více)
Trailer

Obsahy(1)

Stockholm, konec 70. let. Dokonalá ukázka utopické společnosti. Politická neutralita a atomová energie jdou ruku v ruce s ženskou nezávislostí a sexuální revolucí. Ale pod naleštěným povrchem pulzuje řada dalších tužeb. Na vládní budovu létají kameny a domovy pro mládež se stávají svůdným, třpytivým a špinavým světem sexuálních klubů, striptérských show a diskoték, byty slouží jako nezákonná a výnosná místa pro rande. Call Girl vypráví příběh o tom, jak je mladá Iris vyzdvihnuta ze dna společnosti do bezcitného světa, kde nám moc může zajistit cokoliv. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

evulienka3 

všechny recenze uživatele

Film s mojím obľúbeným hercom Davidom Dencikom. Veľa priestoru sa mu nedostalo a znova bol dokaličený maskérmi, ale už som si zvykla, že jeho vzhľad nie je jeho prednosťou, tie sa skrývajú niekde úplne inde. Film rozpráva príbeh o tom, ako to v dnešnom svete funguje či vlastne nefunguje. Príbeh o obetiach systému, ktoré si sami vytvárame nie len na to, aby niečo fungovalo, ale hlavne na to, aby sme vedeli pod nimi veľa skryť a maskovať naše skutočné charaktery. Moc môže všetko, bezmocný veľa šancí nemajú a je úplne jedno akú má táto moc pomenovanie. Stačilo ale mojich filozofických úvah, vráťme sa k filmu. Ten bol typicky severský. Pomalé tempo rozprávania, odstup a chlad. Kto nie je zvyknutý, zrejme spokojný nebude. Ja nemám čo vytknúť. Výborná dráma. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Koukám, že ve Švédsku to taky žije. Chvíli politickej thriller, chvíli sociální drama....fakt užasný sledovat jak jsou politici všude stejný zmrdi. Většinu času věnujou těm svejm křivárnám a zbytek času krměj stádo kecama o demokracii. Film působí hodně chladně, což nevadí protože díky tomu máš pocit že sleduješ reálnou událost bez zbytečných filmových příkras, problém je, že tvůrci tomuhle díku nedokázali dát přijatelnou stopáž, což je jediná slabina tohohle bijáku. ()

Reklama

stub 

všechny recenze uživatele

Vynikající téma zasazené do atraktivní doby, utopené ve filmařské nemohoucnosti. Film vůbec neví, co se snaží sdělit a výsledné vyznění má jen krůček k tomu, že prostituce je vlastně bezva, jen kdyby ta politika nebyla takové svinstvo. Mám pocit, že režisér natočil desítky hodin materiálu, se kterými si vůbec nevěděl rady (ostatně, gros jeho tvorby jsou seriály) a nebohý střihač se pak nepříliš obratně snažil vyrobit z toho cosi, co by dávalo alespoň elementární smysl. Ono je to těžké - musím-li být za každou cenu liberální a tolerantní (a v tom jsou Skandinávci obzvláště vyhrocení), mohu být těžko zároveň autenticky kritický. Jedna hvězda za téma, jedna za obstojné herectví (zejména představitelka hlavní role hraje dokonale...pokud to tedy hraje). ()

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

Malé upřesnění oficiálního textu distributora: Příběh filmu se neodehrává koncem, nýbrž v polovině 70. let, konkrétně v průběhu několika měsíců před švédskými parlamentními volbami 1976. ABBA prudce míří k vrcholu popularity, v jedné ze scén se ve druhém plánu objevuje v televizi se svou Dancing Queen... ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Z atraktívnej a stále aktuálnej témy dokázali tvorcovia vytĺcť iba priemerný film, ktorého najväčším nedostatkom je jeho dĺžka. Pritom tých 140 minút si nevynútil košatý dej, ktorý nebolo možné skrátiť, ale nezmyselné opakovanie rovnakých sekvencií, ako keby tvorcovia neverili divákovi, že ideu dokáže pochopiť hneď na prvý krát, Film je o hre, ktorá sa hrá už veľmi dlho a ktorá funguje bez ohľadu na krajinu a jej zriadenie. Z času na čas sa vyskytnú nejaké poruchy vo fungovaní, niekto sa pokúša vniesť do nej princípy ako napr. "padni, komu padni" a vtedy sa ukáže, že túto hru hrajú vplyvní a mocní, pre ktorých nie je problém obstarať si rýchle a účinné odstránenie rušivých vplyvov, aby všetko mohlo fungovať ako doteraz. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

  • Představitelce třináctileté Iris Sofii Karemyr bylo při natáčení tohoto snímku sedmnáct let. (Terva)

Související novinky

20. Dny evropského filmu oslaví kulatiny

20. Dny evropského filmu oslaví kulatiny

06.04.2013

V tomto roce vstupují 20. Dny evropského filmu do nové dekády - letos je to 20 let od vzniku filmové přehlídky. Program zahrnuje na 48 filmů z více jak 25 evropských zemí. Praha 11. - 18. 4. / kina… (více)

Reklama

Reklama