Reklama

Reklama

Call Girl

  • Švédsko Call Girl (více)
Trailer

Obsahy(1)

Stockholm, konec 70. let. Dokonalá ukázka utopické společnosti. Politická neutralita a atomová energie jdou ruku v ruce s ženskou nezávislostí a sexuální revolucí. Ale pod naleštěným povrchem pulzuje řada dalších tužeb. Na vládní budovu létají kameny a domovy pro mládež se stávají svůdným, třpytivým a špinavým světem sexuálních klubů, striptérských show a diskoték, byty slouží jako nezákonná a výnosná místa pro rande. Call Girl vypráví příběh o tom, jak je mladá Iris vyzdvihnuta ze dna společnosti do bezcitného světa, kde nám moc může zajistit cokoliv. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Věřím tomu že to tak bylo!Záběry jakoby autentické.Kdy občané ani netušili jaká politická špína klokotá pod povrchem z pozlátka a slibů.Dopadlo to tak,jako to dopadnout muselo.Tvůrci nic nevnucovali,je na divákovi jak si to přebere.Skvělé vykreslení té doby kdy se příběh odehrává.Muselo být pracné sehnat rekvizity,auta, kostýmy.maskéři též odvedli dobrou práci.Skvělá kamera a režie.Upozaděná hudba: v té době moderní světové šlágry. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Švédský zástupce na Oscary 2012 -- Tak doufám, že za 20 let vznikne u nás podobně odvážnej biják o aféře Nečas - Nagyová a spol. Chci tam kozy, fet a sex nezletilých. A dostane to Oscara třeba. Esteticky okouzlující, Hoyte van Hoytema zase kouzlí a jsem zvědavej na jeho spolupráci s Nolanem. Ale jinak je to přeci jen moc řídké na 140 minut. Pokud takhle dlouhé, tak by to mělo být osobnější. 7/10 P.S. Pořád jsem čekal, jestli někde zazní ABBA. Dočkal jsem se :) ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že tenhle snímek se mi líbil. Ne tím, co zobrazuje, ale tím, jak je to zobrazeno. Ten retro nádech je nádherný a je do dopilováno tím, jak jsou všichni oblečeni, jaké to má místy nadpozemské tempo. To sedí dokonale. Chlapi jsou tu skutečně hnusní, některé ženy neméně, ale ani oběti zde nejsou skutečnými oběti. I takhle vypadala 70. léta. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Mierne dusné a znepokojivé. Terorizujúce diváka osemdesiatkovým elektronickým soundtrackom (ktorý je niečím medzi brakovým talianskym hororom a Hornerovým Commandom). Film sa rozbehne až v poslednej štrtine, dovtedy je zbytočne zdĺhavý, prostituovanie hlavnej hrdinky ukazuje na zbytočne veľa príkladoch. Atmosférou, herecky a finálnym vyznením ale veľmi dobré. S o 20-30 minút kratšou stopážou by to bolo bomba. A tiež by som pritlačil na pílu v spomínanej dusnote a v sexe. ()

Mishqo 

všechny recenze uživatele

Film na mňa pôsobil dosť neosobne a odťažito na to s akým materiálom pracoval - sofistikovaná sieť prostitútok pre majetných a významných zákazníkov (politici, štátnici a iní vysokí hodnostári=potencionálny škandál) a zároveň využívanie nezletilých dievčat práve pre účely prostitúcie. A minutáž bola tiež troška prestrelená. Ale ako hovorím námet bol výborný, aj zasadenie do 70. rokov a ich atmosféra, a super hudba. 70% ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

  • Představitelce třináctileté Iris Sofii Karemyr bylo při natáčení tohoto snímku sedmnáct let. (Terva)

Související novinky

20. Dny evropského filmu oslaví kulatiny

20. Dny evropského filmu oslaví kulatiny

06.04.2013

V tomto roce vstupují 20. Dny evropského filmu do nové dekády - letos je to 20 let od vzniku filmové přehlídky. Program zahrnuje na 48 filmů z více jak 25 evropských zemí. Praha 11. - 18. 4. / kina… (více)

Reklama

Reklama