Rozbitý svět

Skunk je 11 let, je diabetička a je dost cool. Letní prázdniny právě začaly a její dny jsou plné bezstarostných nadějí. Pak ale pan Oswald, hnusný chlápek, který žije přes ulici, zbije Ricka, milého, ale labilního kluka odvedle, a Skunk začne ztrácet svou nevinnost takovou rychlostí a takovým způsobem, že se jí to vymyká z rukou. Její domov, její okolí i její škola se stávají místy zrady, kde se šťastné jistoty dětství začnou ztrácet před pochybnostmi plnými strachu, a složitý, rozbitý svět naplňuje její budoucnost. Skunk hledá záchranu na tom posledním místě, které jí zbývá a kde ví, že ji může najít – v  nevysloveném přátelství s milým, zraněným Rickem – a upadne do zmatku, který jí nečekaně a vesele znovu nabídne možnost volby. Možnost volby zůstat na místě, které jí nikdy nepatřilo, anebo ho navždy opustit – žít, nebo zemřít. (AČFK)

Aljak

Ďalšia sociálna dráma v podaní filmovej Británie. Námetovo opäť veľmi pozoruhodné dielo a celý ten pohľad na situácie, ktoré vypĺňali príbeh bol dosť zaujímavý. Avšak veľmi veľmi dlho trvalo, kým som sa v tomto filme zorientoval a nejako mi všetky tie medziľudské vzťahy prišli až prehnane náročné. Spracovanie ma teda narozdiel námetu až tak veľmi neoslovilo. Príbeh to bol z veľkej časti vlastne dosť depresívny, ale na druhú stranu aj dosť reálny. Všetky tie krivé obvinenia, šikana, (ne)priateľstvá a nečakané zvraty vytvorili dobrú zápletku, no celkový dojem z tohto filmu je u mňa žiaľ len priemerný. Británia predsa takéto príbehy dokáže premeniť aj na oveľa lepšie diela. ()

dubinak

No a co, že to mělo příliš postav? Že jsou nerozvedené a my tak dokonale nepoznáme jejich pocity a charaktery? Třeba to tak prostě jednou mělo být. Broken nabízí minipříběhy tří rodin, které se nějak vždy něčím spojují, vše souvisí se vším a sem tam se tam mihne ještě někdo další, třeba v podobě Cilliana Murphyho. Zpočátku to na mě ale nepůsobilo žádným objevným, ba úchvatným dojmem. Přišlo mi to až moc průměrné, na něco, jež získalo ocenění. Toto drama tolik nedrtí psychiku, nehraje na divákovy emoce, spíš si pohrává s odstíny tohoto šedého světa a poodhaluje je jeden hezky po druhém. Někdy se zableskne optimismus, po chvilce zase plaveme v rozbouřených vlnách. Je tam trochu od každé špatné věci. Jako by nás Norris krmil malou lžičkou. Navíc film hodně pulzuje hlavně díky pěkným flashbackům do nedávné minulosti a je tam spousta skvělých herců, proto doporučuji. ()

laik_60

taký malý kúsok sveta .. tri domy .. tri rodiny .. malý - malilinkatý svet a je "rozbitý" na cimpr campr. Scenár vychádza z akejsi prapodivnej náhody, ktorá vedie k tomu, že v blízkosti býva rodina s mentálne postihnutým synom, vdovec s diabetickou dcérou Skunk (na to meno si nie a nie zvyknúť - ale malá ju hrala obdivuhodne) a skupinku susedov dopĺna arogantny , ako z reťaze odtrhnutý, vdovec s troma neposlušnými pubertiačkami - dcérami. Do toho ešte zapadá škola a uradnícke až byrokratické správanie zdravotníkov a polície. Celý ich svet sa vzájomnými konfliktami rozbíja a rozbíja a rozbíja. :( ()

dr.fish

Precizní drama. Když se něco posere, sere se to až do konce. Není to ani moc depka, je tu humor, nadsázka, ale i napětí a strach. Tim Roth je výtečný, ale Eloise všechny převálcovala. Važme si toho co máme- zítra už to nemusí být pravda...80% ()

smrt.ka

Ten film neměl prostě chybu. Už dlouho jsem u filmu nebrečela, obzvlášť tak "vehementně". Krásná filmařská práce a důkaz, že síla tkví v jednoduchých příbězích. ()

LeoH

Ještě pár minut před závěrečnými titulky jsem si myslel, že se na autory budu zlobit za to, jak nejdřív rozehráli slibnou, citlivou, ze života dobře odpozorovanou mnohovrstevnatou partii, jen aby s ní v koncovce zakormidlovali do bezpečného přístavu slzopudného melodramatu. Těch posledních pár minut ale měli celé kino včetně mé maličkosti na lopatě tak, že jsem jim odpustil a šel domů lehce rozechvělý. Pak jsem se na to vyspal a druhý den už ve mně mnoho nezůstalo. ()

tatanapope

Zajímavý film z dobrou a originální pointou.Tři rodiny, žijící vedle sebe a zdánlivě nezajímavé sousedské vztahy se od samého začátku doslova osudově propojí a vše bude souviset se vším, až z toho vyjde tragédie i štěstí. Viděno v rámci Filmová Výzva 2015 od ELIAS ()

octopuska

Parádní psychologické sociální drama. Výborné herecké výkony a skvělý scénář. Mezilidské vztahy to bude vždycky aktuální a důležité téma.Tady celkem drsně a syrově podané. Hodně podobně jako ve Fish Tank. ()

andrii

Tady venku i uvnitř je. Něco závadné, něco záhadné. Zbořil se, domeček pro panenku. Povolejte Noemovu archu s vhodným náčiním teď hned. Tenhle blok je jako hromosvod, negativních proudů vchod, kde i kousek něhy zavalí husté anglické mlhy, hrozící intolerance. Lidské bytosti, duše z předměstí, zhoubně obtěžkané existencí, mají v sobě zasekané střepy. Kdo je vytáhne a svět do normálu slepí? P. S. Mít Cilliana za učitele, každý den a ráda byla bych i po škole. :-) ()

Tosi

Broken je film nabitý emocemi...štěstím, smutkem, láskou i hněvem...ale až v posledních patnácti minutách leží ten pravý zakopaný poklad. ()

bubun

Skoro bolestivý tenhle film dokoukat, hlavně kvůli bezpráví dějící se nevinným lidem. Ve filmu je celkem jasně definovaný dobro & zlo (až na pár okamžiků, které to trochu rozostří), což mi nevadilo samo o sobě, ale spíš kvůli tomu, že film kvůli tomu působil trochu neuvěřitelně - fakt divný, že by jim to tak dlouho procházelo. Ze silných čtyř hvězd na slabé čtyři to pak srazil příliš "doslovně-metaforický" konec, ten mi přišel opravdu hodně navíc. ()

lennyd

Tato ulice byla vždycky docela příjemné místo pro život - všechny rodiny se navzájem znaly, a respektovaly. Ale to se jako mávnutím kouzelného proutku změní, když je mentálně zaostalý syn jedné z rodiny označen dospívající dívkou z druhé rodiny jako ten, kdo ji znásilnil. Její otec chlapce brutálně zbije - a i když je toto obvinění později prokázáno za nepravdivé, vztahy v ulici to navždy pokazí. To vše sleduje jedenáctiletá Skunk, potýkající se svými (rodinnými) problémy, jako je diabetes a nefunkční rodina... Na filmu mi nejvíc vadila jeho roztříštěnost - respektive až příliš mnoho příběhových linií, které s sebou souvisely jen velmi málo či vůbec. A tak zde máme jedenáctiletou holku (btw - prima herecký výkon Eloise Laurence) s diabetem, šikana od starších spolužaček, kdy její chůva randí s jejím učitelem (leč spí s jejím otcem), ona sama prožívá první lásku a do toho všeho vztahy v sousedství (namyšlené kravky vs. mentálně zaostalý klučina). Prostě toho všeho bylo moc, a tudíž žádná z linií neměla tu potřebnou příběhovou hloubku - a mrzelo mne to o to víc, že film měl vskutku fajnové herecké obsazení (Tim Roth, Cillian Murphy). Z mého pohledu trochu promarněná šance.. ()

elanius

(3/2014) / Už od začiatku je cítiť niečo zlé čo sa vznáša v atmosfére pokludnej anglickej štvrte. Tento malý filmík dávkuje depresiu a mizériu v rôznom tempe, samozrejme so slušnou gradáciou ku koncu. Nedá sa nespomenúť na podobný Disconnect. Tieto dva filmy majú toho veľa spoločného. Kvalitatívne zhruba na rovnakej úrovni. Broken zaujme typickou atmosférou UK filmov, civilnejšie spracovanie je možno ešte vhodnejšie ako efektnejší Disconnect. (8/10) ()

RumbleFish

Další z řady výborných malých/velkých britských filmů... Jistá nedotaženost jednotlivých dějových linek/postav mi v tomto případě vůbec nevadí, protože se jedná o jednoznačně pocitový film... radost, smutek, vztek, beznaděj, naděje... v průběhu filmu se jich v divákovi vystřídá opravdu dost... Silné sociální drama, perfektní Eloise Laurance v roli Skunk! ()

L_A_D_A_S

Takový nemastný neslaný.. Filmů o "rozbitých světech" je hodně ale tenhle teda řadím mezi ty horší.. již od první minuty víte že snímek jede podle klasického schématu, tedy že nedopadne dobře, všichni jsou utrápení, všude samé neštěstí etc etc.. a zhruba v polovině filmu není těžké uhádnout závěr. Některé prvky (každému hubu rozbíjející otec Oswald) jsou až komické místo aby byly dramatické a některé (černošky každých 15 minut rozhazující exkrementy) jsou absolutně mimo mísu. I tak ale 3* ()

Kurikmoon

Parádička. Kto má rád filmy, kde Vám realita môže dýchať do ouška, tak tento počin zo života sa Vám môže páčiť. Herci presvedčivý, hudba výborná. Ešte trošičku a dám plný počet. Broken si zaslúži potlesk. Oplatilo sa ísť do kina. ()

Autogram

Veru nie jednoduché detstvo a dospievanie v tej zvláštnej anglickej uličke. Dievča so zvláštnym menom (alebo prezývkou) Skunk toho za pár dní zažije priveľa na svoj vek, ale dobrým srdcom sa snaží priviesť druhých späť do normálnych koľají. Keď sa nedarí, situácia sa komplikuje až do extrémov a je toho až priveľa na jeden film. Ale svižné filmy mám rád, takže spokojnosť, až na pár scén akoby z iného žánru. Občas som si nebol istý, či som v aktuálnom dianí, v spomienkach postavy alebo v blízkej budúcnosti. ()

PF 2014

PF 2014