• NinadeL
  *****

  3. série je opět ještě o kus lepší, než ta předchozí, v což se pomalu nedalo ani doufat. Ale kombinace nájezdů do sedmi anglosaských království a na Paříž společně s domácími příběhy, ve kterých si nikdo není jistý tím, kde končí realita a kde začínají hry Ásgardských bohů, to je radost...(8.1.2019)

 • Frajer42
  *****

  Spoilery! Třetí série neztratila na skvělosti lautr nic. Ragnar a jeho tým se přijeli kamarádit do Anglie a poté dokonce i do Francie. Díky úžasnému anglickému králi přibylo také nějakých těch intrik a podvodů. Stejně tak přibylo soubojů. Především bych vyzvedl závěrečné obléhání Paříže, které bylo opravdu chuťovkou. Ragnar má vyšší a vyšší cíle a opravdu je nač koukat. Také správně vzrůstá mezináboženské napětí a celé je to prostě super. Už aby tu byla série č. 4!(1.12.2016)

 • joker.george
  *****

  Zatím nejlepší série, během které jsem si říkal, že by ji nejeden díl dokázal úspěšně zakončit. Ale stejně se tím nejlepším možným vrcholem ukázalo postupné dobývání Paříže. K bitvám, postavám a odsýpajícímu příběhu se postupně probojovalo i politikaření, a atraktivita seriálu se tak i nadále zvětšuje. Jen ta práce s jazyky pořád není úplně dodělaná a uhlazená. (Netflix)(7.3.2017)

 • VanTom
  *****

  Falešná vstřícnost a nevyzpytatelnost wessexského krále Egberta skvěle vyvažovala telenovelové milostné pletky (především ženského) osazenstva Kattegatu. Vrchol série však jednoznačně přišel s doslova dechberoucími (i měřítkem) bojovými epizodami dobývání Paříže. Tam jsem skoro nedýchal. O výraznějším příklonu k mysticismu (věštby, vize, bohové) a otázkám náboženství obecně nějak nevím, co si myslet. 90%(28.4.2017)

 • Lachtaan
  *****

  Hodnotím stejně jako řady předchozí, třebaže by si 1. i 2. zasloužily o hvězdičku méně, když je porovnáme s tím, jak se tahle nekompromisní řežba konečně rozjela. Zasekl jsem se letos v únoru ve druhé sérii právě proto, že mi nepřišla ničím výjimečná. Ale těchto 10 dílů už z Vikingů dělá zcela jiné kafe. Obzvláště poslední části, kdy je nám konečně servírovano očekávané obléhání Paříže. Jsem rád, že můžu brát Vikingy jako seriál, na který nekoukám jen kvůli velkolepým bitvám. I na akci poklidné díly totiž opravdu stojí za to je vidět.(31.12.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace