Epizody(10)

Přestože jeho královstvím neustále otřásá zrada a rozbroje, jsou Ragnarovy dobyvatelské touhy pořád neukojené a vede svoje bojovníky na Paříž. (Netflix)

Marlo

Chtěl jsem napsat komentář k začátku čtvrté sérii ale tak trochu se to týká i té třetí. Pomalu se nám Vikingové začínají nakloňovat z historické podívané k tele novele.... a je smutným faktem že to tak bude nejspíš i dál..tento seriál bohužel vyvrcholil druhou sérií a teď stagnuje...ach jo ()

Tumbik

*SPOILER* Díl od dílu lepší, každá další série o něco lepší než předchozí. Vynikající zpracování, díly při obléhání Paříže neměly chybu - brilantně zvládnuté bojové scény, výborně se vyvinul i příběh, pozvolné tempo první série se stupňovalo do úžasné druhé série a vydrželo až do série číslo 3 - bezchybně zvládnuto (jak scénáristicky, tak i z pohledu hereckých výkonů. Sice se celkem často se v této sérii hrálo na city (ale to mi v nejmenším nevadí). I po třech sériích je to neskutečně zajímavý, poměrně dost historicky přesný a dokonale zpracovaný seriál. :) ()

Orion12

Tak jo , druhá série byla vrchol v politice a bitvách. Tady šli tvůrci do ještě epičtějších a krvavějších bitev , ty bitvyyy. Předešlé série měly spousty bitev , ale na bojišti bylo tak maximálně 100-200 bojovníků. Ve třetí sérii jsem měl pocit , že koukám Pána prstenů. I tisícové bitvy - bylo vidět že rozpočet šel slušně nahoru. Taky zde bylo více asgardských bohů mytologie a tajemna. Více byl vidět rozpor mezi křestanskou církví a vikingským náboženstvím , což bylo super. Každá postava si prošla vnitřním soubojem o své víře. Máme zde zase nová království a Paříž a císaře Franské říše , kteří slušně zamíchají kartami. Naladí na další sérii , doufám že se budou držet ve stejné kvalitě. Soudrack snad ještě lepší než v minulých sezonách. ()

ZionelloSVK

Celá séria neskutočným spôsobom graduje a získava na, nie len, kvalite, ale aj hodnote. Celkový dojem z tretej série je taký že tu už sa viac pozeráme na omnoho hlbšie vnútorné boje, príbehy postáv, vzťahy a zážitok je oveľa viac emotívnejší. Prvá aj druhá séria začínala postupne naberať všetky tieto vlastnosti a až štvrtá séria to využila naplno a diváka postavila pred naozaj pre mňa vrcholné dielo čo sa týka expresívnosti deja ako takého. Zrejme som zaujatý ako fanúšik tejto série, avšak rovnaký zážitok zaznamenala aj priateľka ktorá Vikingov odpisovala ako o ničom seriál až do ukončenia druhe série. Tretia ju chytila a pochopila že sa to celé nesie v inom rozmere ako bežné historické seriály, ktoré sa nenesú úplne podla 100% reálnosti. Za mňa 99% ()

izmi

Nemůžu si pomoc, ale ani třetí série mě za srdce prostě nevzala. I když to není nuda, výprava je hezká, tak ty charaktery jsou prostě takový nijaký, plochý, k ani jedný z postav jsem si nevytvořil vztah a v podstatě je mi úplně jedno, co s ní příběh udělá. A opět platí to, co u série dva - skutečně napínavý a zajímavý byl, až poslední díl série. Vikingové v porovnání s The Last Kingdom prohrávají na všech frontách. Uhtred, son of Uhtred, je mi svědkem :-) ()

K1K0

3. séria ďalšia výborná séria plná nečakaných zvratov, nájazdov a súbojov, Athlestan vie o ďalšom možnom nájazde o ďalšej krajine Paríž. Ragnar sa posnažím dobiť Paríž, po neúspešnej akcii, jeho brat Rollo dostane návrh od kráľa, ochrániť Paríž pred svojim bratom. ()