Vendula s Martinem Vrážem se poznali na vernisáži studentů akademie výtvarných umění. Vendula plánovala dráhu umělecké malířky, ale místo toho se vdala, porodila tři děti a stala se z ní žena v domácnosti. Martin pracuje ve firmě, která se zabývá marketingem zaměřeným na hračky a hlavní sídlo má v Rusku, kam by měl jít Martin pracovat. Své práci věnuje hodně času na úkor rodiny a s Vendulou už na sebe nemají žádný čas. Když jede celá rodina za Martinovým tátou na víkend, dojde Vendule trpělivost: nechá děti s Martinem a sama jde za tchánem do hospody. Tchán ji chápe a vyprovokuje Martina k uzavření sázky, že se nedokáže sám postarat o své tři děti po dobu jednoho měsíce. Vendula tak má celý měsíc pro sebe, může odpočívat, bavit se a vrátit se k malování. Zato Martinovi nastávají těžké chvíle, neboť nemá představu o chodu domácnosti ani o tom, že dětem musí určovat pravidla... (TV Prima)

Harapes

Pro mě nečekaně příjemná komedie.Ano,najdou se diváci,kteří mohou namítat,to klišé v českých komediích,jako to hlídání dětí apod.Ale proste na mě to zapůsobilo moc příjemně a moc se mi film líbil.Není to Poledňáková a je to jen dobře. ()

peetriss

Ze začátku svěží film se v průběhu začíná zadýchávat, ale přesto na české poměry s přimhouřením všech očí celkem dobrá pohodovka s obstojným Taclíkem, zatraceně přitažlivou Bokovou a vynikajícím otcem Paulovičem. Martin a Venuše je film, u kterého jsem se vyloženě nenudil, umí urdžet divákovu pozornost, je však kalen rádoby cool prvky zahánějícími děj na hranu absurdnosti či prostřednictvím uřvaných neposlušných dcer ke křečovité novodobé variaci na S tebou mě baví svět. Objektivně jsem filmu jemně přidal, ale protože jsem si v něm přecejen něco dokázal najít, což není u české komedie pravidlem, ty tři mu dám. ()

Asmodin

Rodiný film... zkrátka se u něj nebudete řezat smíchy, ale některé scénky stojí za úsměv, není ani extra romantický, ale dá se na to koukat. Kladně bych ohodnotila výkony Marka Taclíka, je vidět, že může hrát i obyčejný lidi nejenom psychopaty a šílence. ()

Kejt.lin

Tohle je přesně ten důvod proč se říká, že Český filmy stojej za starou belu! ..Film bez duše, spádu, dynamičnosti a hlavně - bez jakýkoliv originality. Nevidim vlastně ani žádnej důvod proč se na Martina a Venuši kouknout. Protože je to tak strašně opakovanej příběh ze života? Super no, to je každej druhej. ()

SpameR

I když prvky komedie a romantiky nejsou moc znát, tak věřím, že "rodinné typy" tenhle film zaujme. Aneb příjemný film do manželské postele :-D ()

Piškotka

Docela svěží rodinná komedie s vynikajícím Markem Taclíkem a malými holčičkami. Netřeba podceňovat muže, že nezvládnou péči o děti. Nesedělo mi zastoupení rolí - Budař, Kraus, Matonoha, Hanák, Moravcová. Mělo to nádech rádoby vyšší společnosti, bohémy a sterility. Běžná česká domácnost by podle mě byla lepší. Moc hezký hudební doprovod Michala Hrůzy a Kláry Výtiskové. ()

Prochy38

Nic moc nového. Ale pro mě příjemné koukání. Jednak je K. Boková nádherná, dvak je M. Taclík skvělý. Je to hooodně přitažené za vlasy a feministky si musí tuto jednohubku užívat, ale mně se to líbilo i tak. Dobří herci ve všech rolích. Mimo mísu mi přišla scéna s vycpávačem Krausem a dost mě mrzela snaha o nevěru za každou cenu... Asi se neumím do té ženské vcítit, ale nepřišlo mi její jednání v době "sázky" úplně fér.... ale nechci rozebírat, co měla která postava v hlavě. Řeším, jak na mě působil film a .... moc fajné! ()

mira007

Stokrát omletej motiv S tebou mně baví svět, ale tady to moc nefunguje. Jedinej důvod proč to dokoukat byla spíš ta dějová linka Boková ( dokonce něžně nahá koupací scéna) - Budař a scéna v blázinci s Hanákem. ()

EllienPM odpad!

Toto píši rok po (nedobrovolném) shlédnutí snímku z busu cestou na jih Evropy. Dodnes trpím. Trauma z těch uječených dětí se vážně podepsalo na mém psychickém zdraví. Vážně. ()

ArthasKarfa

To je po dlouhé době hezký rodinný film bez nějakého make upu a jiných umělých dodělávek, rodina, práce a do toho hromada starostí. Myslím, že většina z nás si odpočine právě u něčeho co není normálnímu smrtelníkovi vzdáleno tisíc světelných let. Tento film je ukázkou, že i za pár korun se dá natočit pěkný film, na který se můžete podívat s celou rodinnou bez strachu, že z něj děti utrpí duševní trauma a že u něj usnete. Pohodové, lidské a přirozené s hromadou zábavy v čele s Markem Taclíkem a krásnou Kristýnou Bokovou. ()

filipvrbik

Dobrá česká komedie s typickou zápletkou, aneb muži se neumějí postarat o děti....jako přes kopírák S Tebou mě baví svět, ale tot se mi kupodivu líbilo víc...byla to docela sranda a to komedie má být...dobrý je za tři....60% ()

nonick1 odpad!

Další naprosto zbytečná holírna, hltající peníze daňových poplatníků ze Státního fondu ČR pro podporu české kinematografie, s plytkým scénářem, mdlými hereckými výkony a beznadějně tápající režijí, navíc skrz naskrz prošpikovaná product placementem, kterému tentokráte vévodí trojcípá hvězda. A hudba? Hrůza. ()

dawe787

Průměrná a oddechová nová česká komedie, u mě však nepokořila loňské hitovky jako Probudím se včera nebo Láska je láska. ()

piranha

Kdo má takovou dobu koukat na nevycválaný paňáry, který se soustavně snaží svého otce přivést do blázince, a o přestávkách mezi tímto sledovat Budaře v nepadnoucí roli okouzlujícího svůdníka? U mě tedy jen pár vtípků padlo na úrodnou půdu. ()

matkoulko

Tak to sme sa opäť vybrali na amfík (do letného kina, som zistil, že som jediný kto to tak volá). Retro starý amfík pred rekonštrukciou (prosím nerobiť, už som videl jeden zglobalizovaný a už tam nechodím), so starým bufetom, párky už druhý krát po sebe nemali, plechovka G-éčka stála nekresťanských 35Kč, navyše v tých úmorných "vedrách" zteplala za 5min. :( Ale k veci, napriek tomu príjemný zážitok. Bože, čo komu zase vadí? Bolo to skvelé, vtipné, zábavné, malo to i hlavu a pätu, sympatických hercov a jednú nádhernú herečku... V porovnaní s komédiami ktoré sa teraz produkujú rozhodne nadštandard. Áno, má to svoje muchy, ale mne nevadili ani komáre okolo, jednoducho som sa bavil... ()

Olík

Ze zhlédnutí dalšího z Chlumského pokusů dostat se do širšího diváckého podvědomí jsem si odnesl pouze to, že by Kristýna Boková-Lišková i po třech filmových dětech stála za hříšek (stejného názoru byla zřejmě i postav hraná Janem Budařem) a když už nevíte kudy dál, tak vsaďte na děti a ony Vám svou bezprostředností nějaký ten bodík uhrají. Trochu málo, že? Tak teď to zkusíme s Doktory z Počátků :( ()

MickeyStuma

Pohodová komedie o tatínkovi, který se vsadil, že se dokáže postarat o své tři děti. Děti jsou živé, tatík nezkušený, to by mohla být záruka dobré zábavy. A není tomu tak. Nejedná se o crazy komedii, takže se divák smíchy za břicho popadat nebude. Spíše se snímek blíží k odpočinkové rodinné podívané. Příběh plyne volně a sem tam se ta humorná situace objeví. Námět není nic nového pod sluncem. Všichni máme v paměti úžasný snímek 'S tebou mě baví svět'. Tam jich však bylo více. Tady se jede sólo a jak jinak, naskytá se jeden problém za druhým. Jako již zmíněný snímek se tento počin určitě evergreenem nestane, ale přesto stojí za povšimnutí. Nakonec, každou ženu nic tak nepobaví, jako chlap starající se o děti. ()

BeranSon

V poslední době je na tom česká kinematografie dosti nestále. Občas se podaří natočit nějaký ten film, který je skutečně hodnotami nadprůměrný, jenže zbytek dopadá jako Martin a Venuše , či dokonce hůře. Tím nechci nijak naznačovat, že by tento snímek byl nějak enormně špatný, jen že není prostě nijak záživný, nemá vtipné ani citlivé momenty, nemá nic co by mě na filmu přitahovalo, co by mě chytlo... Když je film takto neokořeněný, tak jeho sledování pro mě nemá patrně žádný smysl, ovšem po konci tohoto snímku, jsem měl pocit celkem příjemný a zaplať pánbůh, že jsem se v některých scénách našel. - 4/10 - ()

animario

Dlouho jsem neviděl žádnej českej film,potažmo romantickou komedii,tak mi to na naše poměry přišlo celkem koukatelný (taky jsem v sobě měl 3 decky vína a jbmnt náladu). Začátek slušnej,ke konci už trochu nezájem,ale dokoukal jsem. Z našich končin lezou určitě mnohem horší filmy. A ty děcka tam náhodou byli vtipný. ()