Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

suzanne1997

Jednoduchý, obyčejný, neoriginální, nudný, nezajímavý, bezmyšlenkový, všechna tato přídavná jména vystihují tento film, neubráním se ani srovnávání, které je v tomto případě na místě. Když film začínal, myslela jsem, že se budu celou dobu jenom bavit, smát. Jednoduše jsem očekávala pokračování ve stejném duchu, jako byl první díl - Dědictví aneb Kurvahošigutntág. K tomuto filmu je jednoduše mnoho výtek, které jednoduše musíme říct. Ale na druhou stranu je vyjmenovat, to by trvalo celý den, proto doporučuji se na tento film podívat a zhodnotit, sami uvidíte, jestli pět hvězdiček nebo odpad. ()

Phorbo

Jednička má ten svůj neomalený šmrnc, kterým zaujme měšťáka i vesničana svojí intelektuální debilitou. Nejen, že tomu pomáhá samotný Polívka, ale i hanácké nářečí, které tomu všemu dává tu zhovadilost. To už se až tak dobře nepovedlo tady v druhém díle. Nebudu rozebírat to jak stupidní je příběh, který je na úrovni céčkového filmu. No, možná déčkového, ale to už je diskutabilní. Naopak některé hlášky s klasickým Bolkovým "kur*a" je tak na správném místě, že jsem se tomu i kolikrát zasmál. A hlavně abych vyzdvihnul jednu věc... kamera. To, co pan Krejčí předvádí za tou mašinou je neskutečný. Jestli to má na svědomí režisér, nebo kameraman... to je mi jedno, ale je to naprosto neskutečný. To je prostě bomba na to koukat. Sice od poloviny snímku ta kamera nestojí už za tolik, ale minimálně první čtvrtina stojí opravdu za to. Film vypadá, jako kdyby ho točila americká produkce, která už má něco za sebou a umí s tím obrazem dělat pořádné divy. I když to viditelně jde i u nás. A proto jenom dvě hvězdičky. Za kameru, a dobře časované kur*a ()

ac3r

Snečku, snečku, kurva vystrč růžky! :-) Že to nebude taková raketa jako první kultovní díl asi čekal každý, ale zas tak odpadový to taky není. Velké zklamání pro mě bylo, že Donutil dostal ve filmu asi dvě minuty a místo něj tam strčili otravnýho Heřmánka. Podle mě největší chyba celýho filmu, vždycky když si s Polívkem sekundovali nebyla o zábavu nouze. Škoda, velká škoda! Ale těch zábavných momentů a hlášek se tam učitě několik najde a za pár let se na to zase rád podívám. Dávám jako někdo pro něhož je první díl srdcová záležitost tři hvězdy, ale objektivně asi spíše ty dvě. ()

NJD

Tak jenom doufám, že si timhle filmem Polívka vydělá dostatek peněz, aby mohl splatit všechny svoje reálný dluhy a nemusel nás otravovat ještě trojkou. Uznávám sice, že pár světlejších momentů se ve filmu objevilo (,,Nečteš Špačka?"), ale bylo jich bohužel kurva málo... ()

peto580

Je to kokotina jak vrata. Tie 2 hviezdy sú iba kvôli Bolkovi a jeho svojskosti aj keď kvôli tomu filmu musel ísť hodne dole no robil čo mohol a ja som mu to vzal všetko. Lenže to na dobrý film nestačí, bohužiaľ. Bolkovi ako smutnému klaunovi za kontrast medzi vtedajším a terajším svetom veľké plus a 2 hviezdy odo mňa. ()

Ukko odpad!

Tak tohle, vážení přátelé, je opravdu filmařský peklo. Vlastně ani není potřeba nic víc dodávat. ()

Imrwere odpad!

Dědictví aneb KurvaTohleSnadNe!!! Jen doufám, až se mi tahle zhovadilost v hlavě rozleží, že ve mně nenechá pocit znechucení i prvního filmu, to bych věru nerad. Ale oni mi říkali: "Nekoukej se na to, kurva, nekoukej." A já neposlechl, kurva neposlechl a teď to mám, patří mi to! ()

mosnak odpad!

Jedním slovem HNUS! Nevtipné pokračování něčeho co nemělo nikdy vzniknout. Opravdu se našel někdo, kdo na to šel do kina? Sedláček by měl všem vrátit peníze a mě zpět zbytečně stáhnutých 924MB! - 0% ()

Wienczaa odpad!

Pokud jste stejně jako já měli rádi první díl Dědictví, tak vás varuji předem, ani se na toto nedívejte. Nenapadají mě v tuto chvíli dostatečně výstižná slova, která by reflektovala tady tuto děsivost. Ale napadá mě jedna věc, když někdo natočí snímek a ten se stane divácky velice úspěšným, tak by měl do budoucna dostávat ocenění za to, že bude natolik psychicky silný a nenatočí jeho pokračování, což se ale bohužel v tomto případě stalo. ()

HonzaSim

Nedivím se, že rozdíl oproti jedničce je v hodnocení tak propastný, ono to vlastně žádný děj ani nemělo.. V první polovině jsem se hodně přemáhal, abych u toho vydržel. Druhá část byla trochu zajímavější a pár hlášek Polívky padlo, ale to je na 106 minut hodně málo. Sledovat film lehce v náladě, možná bych se bavil víc. Jinak se přidávám k názoru, že pokračování bylo zbytečné, ale kdo by nechtěl z úspěšného filmu vytřískat peníze ve dvojce, když lidi na to hlavně ze zvědavosti stejně půjdou? Alespoň, že byla lehká návaznost na první díl, takže dávám alespoň dvě hvězdy. 30% ()

kritiklon

Že to dopadne tragicky se dalo čekat ještě než byl natočen první záběr. Naprostá zbytečnost točit taková pokračování. Závěr prvního filmu byl zkrátka dokonalý a nemělo se do toho zasahovat. Koruna je z toho cítit z Vizovic až do Prahy. Lhal bych kdybych tvrdil že jsem se párkrát nezasmál. Ale když vezmu v potaz, že jsem to spočítal na prstech jedné ruky a že ten nejslabší vtip či hláška z prvního dílů je lepší než ta nejlepší ve dvojce, je to zoufale málo! A tak přiblblý děj jen diskredituje předchozí dílo! Páni herci, máte opravdu zapotřebí si takto pošlapat pověst? Tento fakt chápu pouze u Bolka, ten kvůli dluhům přišel snad i o svůj klaunskej nos z "Manéže" ale ti ostatní mi nepřijdou že by zrovna dřeli bídu. 1,5* za 34% ()

Garch odpad!

Každý další záběr víc a víc popírá původní DĚDICTVÍ. (A to jsem si nechal několik let, než jsem si na pokračování troufnul.) ()

Milky. odpad!

Opravdu se mi moc nestává, že bych film nedokoukal. Tady to ale fakt nešlo. Zápletka mi přišla násilně vymyšlená a zbytečná, herci mi přišli, jakoby se ani nesnažili hrát, prostě "no jo, je to kult a nemám teď stejně do čeho píchnout tak jim to tam odrecituju, dostanu nějaký ten bakšiš, ať mám z čeho zaplatit nájem". Celkově většina scén z Bolkova statku mi přišla divná, dokonce ani ne televizní, ale spíš až dokumentární nebo amatérská. Naprosto zbytečný film, ve kterém jsem nenašel nic, co by mě zaujalo. Neměl mi co nabídnout. Dokonce jsem tam nějak neviděl ani Bolkovu starou partu, která v jedničce tvořila docela důležité pozadí. Nechápu Polívku s Havlovou, že do toho vůbec šli. Aspoň ta Vojtková měla rozum. ()

mira007

První dědictví byl svým způsobem divoký ale geniální film s postřehy, jejichž váhu stvrdil až čas. Zato tento druhý film je takové unylé, posmutnělé melancholické nic bez trocha vtipu se spoustou nudy. Já to ani nedokoukal... a to jako filmový fanda sbírám všelijaké filmové kuriozity. Prostě hloupý, zbytečný film. ()