Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

Brano odpad!

Ako veľmi som sa na to tešil, tak som bol aj sklamaný. Za celý film ani jeden vtipný moment, ani len najmenší pokus o to. Sedláček dúfam, že so svojím dielom je spokojný a nabalil sa dobre, na mene výbornej jednotky. Pretože toto je pľuvanec do tváre Chytilovej, ktorá natočila najlepšiu československú komédiu. Neustále spomínanie a vybavovanie si Vlastičky bolo až trápne, Bolek Polívka bohužiaľ už tiež nie je čo býval. Nové herecké obsadenie bolo otrasné, hlavné s tým nesympatickým sucharom doktorom. Neviem ani vlastne o čom už tento film bol, pretože to nemalo hlavu ani pätu. Navyše ta hudba, ktorá mi už po pár minútach začala liezť na nervy, mi prišla ako z nejakej debilnej telenovely. ()

MillaJ

Co si budeme povídat....na jedničku to prostě nesahá ;). Těšila jsem se na duo Bolek a Míra, bohužel ten si tam zahrál takový štěk. Z Ivanky nám udělali chamtivku a Dagmarka byla takový nadbytečný duch. No co, ještě že tam byl ten Bohuš...ten nám srší vtipem a to mi stačilo...ukázal nám jeho krásnou farmu a Aničku. Proto ☆☆ ()

MrMir

Bohuš jede na koni, Bohuš sedí na terase, Bohuš jede na koni, Bohuš vzpomíná a chlastá a Bohuš jede na koni. Film plný retrospektivních odkazů, otřepaných hlášek a bohužel nudy. Tento film měl být natočen už dávno, jiným režisérem, s Bolkem ve formě a měl být jinak laděný...... ()

radys.v

... aneb když se snažíš vydělat prachy na blbých divácích, protože jsi po uši v dluzích ... vážně mě až udivuje, jak se člověk může snížit ... veškerý svůj herecký um si Bolek vychalastal z hlavy ven ()

64B

Jedinou hvězdičku dávám za minicameo na konci Donutilovi, protože sem ho tam už fakt nečekal. Bohúšu, tohles nevymyslil.. ()

kubilov

Po legendárním Dědictví dvojice Chytilová-Polívka jsem si už několikrát představoval, jak asi Bohušův život mohl pokračovat a hele.. pokračování po 22 letech. Skepse z dalšího nesmyslného pokračování nebo snad zoufale nízké hodnocení mě neodradily a Bohušův příběh s prachama a chlastem vol. 2 jsem si dal, a nakonec i moc rád. Sedláček s Polívkou totiž vytvořili přesně to, co jsem si kdysi vysnil, jak asi mohl vypadat Bohušův život s deseti miliony v kapse. Ano, místy je to vážně mimo, až jsem si říkal, že to bylo až příliš, ale pak mě z toho vždy vyvedla ta milá atmosféra, zase po letech překonávající se Bolek a hned mi z toho vyšlo ve výsledku docela důstojné pokračování, které sice vzniknout rozhodně nemuselo, ale o žádný průser se taktéž nejednalo. Jen se tady hold někdo neumí odprostit od minulosti. Čvančarová, Lasica a.. Donutil, potěšili! ()

WolfIssen

A tak po uši zadlužený samozvaný valašský král nabídl zlatému slavíkovi dalších pět minut jeho neutuchající slávy... Trapnost největší z této zprzněnosti přímo číší. ()

Mamlas odpad!

Výblujek nějaké chorobné mysli. Něco tak idiotsky otřesného a špatného si snad ani ten ochlasta Polívka nezasloužil. Strašné, hrozné, ... nejde slovy popsat ()

MartinTerran

Co jsem to vlastně viděl? S původním dědictvím to mělo společného jen to že tam hraje Bolek a že má prachy. Vůbec jsem nepochopil smysl filmu a ani jeho zařazení do žánru komedie, protože je to hrozná NUDA. Mě to přišlo spíš jak reklama na chlast a ke konci na protialkoholní léčebnu. A že jde všem o prachy, jako bychom to všichni nevěděli. Abych to shrnul film není vtipný, příběh je téměř nulový čili to stálo za starou bačkoru - 1*. Hodnocení: 15/100. ()

Budisovie

Za prvé, reklama sa serie už aj do filmov a to tak okato, že je to na grc, chcel som dať odpad, ale za druhú polovicu filmu dám 2 hviezdičky, pretože tam bolo pár vtipných scén. Žáner by tu sedel asi tragikomédia. Veľa zbytočností a naväzovanie na staré veci. ()

Black3R odpad!

Ako hovorí jedno amatérske improvizačné trio 3T: "Dlho a trápne!" Nemastné neslané a nechutné. Slabé herecké výkony a z deja má divák iba zmätok. Nevedel som sa v tom zorientovať. ......5% ()

dalibor.durcak

Ačkoliv dopředu tuším, že se mi ten film líbit nebude, stejně se na něj podívám, já blbec. No a dopadlo to tak, jak jsem si myslel. Film se mi nelíbil, mnohdy jsem se cítil trapně za ty, co v něm účinkují. Nejtrapněji mi samozřejmě bylo, když jsem zahlédl protlačené hvězdičky naší komerční televize. Fuj a grc. Dvakrát, třikrát jsem se za těch 100 minut zasmál, to rád přiznám. Za tohle jednu hvězdu a tu druhou z respektu k Polívkovi, kterého tak nějak "můžu" ()

vitac.

Jedna hvězdička za obraz křtinského kostela v Arnoštově kanceláři a druhá za hezkej leteckej záběr z helikoptéry od pístovickýho hřbitova po račickej zámek při závěrečných titulcích, třetí za představu sedmi a půl mega keš v náprsní kapse...:) ale tak ne - tři by bylo moc. Ani za kořalku a upřímnost, co byla z Bolka cítit:) Tak nevím... Chtěli něco autoři dílem sdělit? Chtěli diváka pobavit? Nebo jen nostalgicky zavpomínat? Ať nad tím dumám sebevíc, mně se Dědictví 2 nejvíc jeví jako zbytečněj film... Přesto nemůžu říct, že bych se jím nějak protrápil nebo se vyloženě nudil, to ne, a i ta špetka melancholie v něm obsažená do mého nedělního podvečera dobře zapadla. Jenže tomu chyběl, až na pár čestných výjimek, vtip a aspoň trošku pořádný děj. Takové jídlo bez chuti, o kterém už za chvíli ani nevíte, že jste je vůbec jedli. Ale na tu chvíli přeci jen nějak zasytí. ()

Romeroo

Neskutečný propadák se vším všudy...snad jen prostřední pasáž je trochu zajímavá a mírně usměvná. Začátek jak ze špatného hororu, scénky kde se Bohůšovi zjevuje Vlastička naprosto zcestné...konec filmu jasně předem daný. Upřímně jsem se za celý film nezasmál, maximálně jednou pousmál. Sice si Bolek udělal film podle sebe, ale měl si to pro tentokrát odpustit. Těsně nad odpadem z úcty k prvnímu dílu a Bolkovi. ()

lusa odpad!

Bohumile, Bohumile.. Cos nám to udelal.. Absolútne nepozerateľný, nezábavný, trápny a nudný výplod prepitej hlavy. Pardón, Bolku, tos posral. Odpad! ()

SmoldaMara

Dobré to nebylo, ale zas tak hrozné taky ne. Asi jsem čekal méně a tak jsem byl nakonec překvapen - část hodnocení připište nostalgii. ()

XXXXXXXX odpad!

Dědictví 2 je ukázkový příklad toho, proč by se neměly točit rádoby nová pokračování po x letech. Důvod je jednoduchý: protože vznikne SRAČKA. A nejinak je tomu i v tomto případě. ()