Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

Joostas

Polívka byl naprosto geniální básník humoru.Mohl být ve stejné vánici jako Pelevin. S filmem se míjí.To,co dokázala ještě prosít Chytilová,se v tomto zoufalém pokračování nepodařilo. Něco jako U nás v Mechově či jiné komunální satiry z dob nomenklatury. Velmi zajímavý by byl film z Polívkovým příběhem. Kdo by jej ale hrál mne nenapadá. ()

silak_xup

Do kina jsem šel bez jakýchkoliv předsudků a očekávání, jelikož jsem před tím četl zdejší komentáře, nechtěl jsem se jimi nechat ovlivnit. Ale bohužel, stalo se to, co píše většina lidí. Film začne pohřbem Vlastičky, který z povzdálí sleduje ,,Irenka´´ a kde by měli být asi některé hlášky zpívajících babiček vtipné, nebo nevím proč vůbec mluvili. Bohuš nepije a začne zase chlastat. Zamiluje se do herečky, chce koupit zámek, na chvilku ho zavřou do blázince, objeví se božský Kája, koupí zámek... no a to je všechno. Film je prostě uplně prázdný... Já jsem se vážně uplně nudil... nějak to do sebe celé nezapadá a je to celé uplně bez nápadu, bez pointy. Dost mě to mrzí, Bolek Polívka je můj oblíbený herec ale tohle se prostě nepovedlo. Přiznávám, asi 4x jsem se zasmál ale už ani nevím čemu a to je nejhorší. Pokud bych to měl porovnat s prvním filmem, který patří mezi mé oblíbené odpočinkové filmy a u kterého se pořád směji, tak je to totální propadák. Fakt mě to hodně zklamalo, už je to druhý film s Bolkem který jsem za posledních pár měsíců viděl, který byl totálně o ničem (ten první byl Revival) ()

route60

Pokračováni údajného kultu Dědictví aneb Kurvahošigutntág no, možná pro někoho pro mě rozhodně ne ale říkal jsem si že si na pokračováni zajdu a byl jsem svědkem filmu bez vtipu a zábavy ale zato hóóódně drahou reklamu na bývalou Polívkovou usedlost, Robert Sedláček mě zklamal ale asi to nebyla čistě jeho chyba protože Bolek Polívka napsal scénář z řadou na sebe bez špetky navazujících scén, u první části jsem sledoval příběh kterak blb ke štěstí přišel a nebyl jsem nadšen ale alespoň jsem se sem tam zasmál ale u pokračováni divák sleduje trapné pachtění Bohouše a jeho vulgárni klení je k pláči, dokonale trapný výstup pána Gotta je jen smutnou třešničkou na prohnilém dortu zvaném Dědictví aneb Kurva se neříká. 15% ()

benedict

Po dlouhé době navštívím kino a tam prázdno...pouhý týden po premiéře! Můj společník pak řekl,že se v kině spí moc dobře. Je pravda,že jak doba,tak situace se po 22 letech změnila,ale přes to člověk nemá mít velká očekávání. ()

baclajean

na "jednotku" sa samozrejme nechytá, no i napriek tomu dávam vysoké hodnotenie. Veľakrát som sa zasmial, pričom raz som dokonca vybuchol, takže film hodnotím ako výborný. Možno by som do niektorých úloh obsadil iných hercov a herečky, a možno by som do hudobného podmazu miestami zasadil úplne odlišnú hudbu, ale nič nie je dokonalé, treba to brať tak, ako to je :) ()

Gig

Já bych citoval přesně to, co zde píše Tosim. Není víc, co bych dodal. Pokračování cituje hlášky původního filmu místo toho, aby přišel s něčím novým. Těžko budu používat i v životě hlášky, které jsem sám vyslovil před dvaceti léty apd... Stejný problém jako u Sněženek. A navíc se tu objeví opět Gott a spol, kteří měli původně jen epizodní roli spointou a tím tu nemají co dělat.... Chjo... ()

martins

Tak nezklamali, to bylo zase zbytečné vyhazování peněz, dvacet let je prostě znát na každém, z původní sestavy jich moc nezbylo a krom Arnošta tam mají pouze malinkatou úlohu. Bohouš má najednou dceru a vnuka, to vše stihl za 20 let?Pár dobrých gagů, jedna dobrá scéna v protialkoholní léčebně a jinak nuda, nuda. Paní Havlová zde vystupuje jako dáma, nikoliv jako ta původní Vlastička, rodinný podnik zastupuje dcera Anna Polívková, koproducent Nova si prosadila Borhyovou tak o důvod víc na film raději nekoukat, nové postavy Heřmánek, Lasica nebo Pavlata hrají dobře, ale je to prostě málo. Přesto film shlédlo přes 110 tis diváků, což není zas tak špatné číslo. Jednu hvězdičku z nostalgie prvního dílu a také, že to není nejhorší pokračování co se natočilo. ()

DonBraso

Dvakrát jsem se zasmál a to byla celá paráda.Film je naprosto zbytečný,scény natahující a ještě naprosto zbytečné,které jenom slouží k tomu,aby byla delší stopáž(vrtulník,koně).Je fakt,že film byl vlastně úplně o Bolkovi.Dluhy má,točilo se na jeho farmě a tak mohl hrát sám sebe.Ostatní je tak pro smích.Vlastička Casper,Irenka no name,Gott helekal,Čvančarová cintáky a scenář žádný.Nejhorší je ten kontrast s jedničkou,který se projeví už od druhé scénky po pohřbu.Ale nalijme si čistého vína,kdo čekal super film? ()

DuMonT

Ako bol prvý diel presýtený humorom, tak je druhý diel nudný a uťahaný, plný zbytočných dialógov a celkovo bez akejkoľvek zápletky. Mal som čo robiť aby som to dopozeral. Očakával som viac. ()

Blazis34

Celý film se nese ve smutném duchu úmrtí Vlastičky, a tak mě i vlastně bavil. Respektive nebavil. Byly dva momenty v celém filmu, kdy jsem se pousmál, nic víc. A to je na komedii sakramentsky málo. Obecně druhá pokračování se čechům (a nejen jim) moc nedaří a myslím, že i tento film je toho důkazem. Dávám 25% - jedna hvězda. ()

PamelaJJK odpad!

Bez 20 minut krutá tortura. Pocity? Nuda, pachuť trapnosti, absence humoru. Za celý film jsem se nezasmál ani jednou!!! To, že je komedie??? Obsazení obstojné, ale přišlo mi, jakoby to samotné herce nebavilo... Všechno působí amatérsky, neuvěřitelně a film nemá žádný spád. Chybí tah na branku. Film nemá absolutně čím zaujmout a neskutečně nudí. Asi 5x jsem byl na hraně mezi bdělostí a spánkem. Nebýt skvělého prvního Dědictví, tak bych tohle zbytečné pokračování vzdal už někdy po 20. minutě. Takhle jsem ale pořád doufal, že NĚCO přijde, ale přišlo akorát VELKÉ NIC a BRUTÁLNÍ ZKLAMÁNÍ!!!!!! Druhé Dědictví je ztráta času a i koukání do zdi je užitečněji strávený čas. ()

blanic

Čekal jsem, že to bude průšvih, ale že na nás pánové vybafnou s takovou břečkou, to mě nenapadlo. Sedláčkovu pověstnou režii jsem jaksi nezaregistroval.. aby taky jo, když už se ve filmu o filmu alibisticky vymlouval, že jde v podstatě o Bolkův celovečerák. A to ještě režisér prohlásí, že má pan Polívka nápadů na čtyři takové filmy. Díky.. stačil jeden. Polívkův humor slábne přímo úměrně s jeho věkem, i z manéží je to patrné. Nápady prostě dochází a je třeba se tomu sebekriticky postavit. Pouze touha se neustále exhibovat už nestačí, pár úsměvných scén zde najdeme, ovšem představují jenom drobné kapky v hořkém moři trapnosti. Herecké obsazení čítá hordu důchodců na prahu vyčpělosti, nová Irenka Čvančarová působí nevýrazně.. Když už nechali Vlastičku zemřít, tak tam neměla být vůbec.. prostě a jednoduše.. Pokud má Bolek ještě nějaké nápady, ať se vykašle už na Bohuša a zkusí něco nového. Dost bylo stařecké bodrosti, sentimentality a nostalgie. ()

tsatsiki

Je docela neuvěřitelné, jak po tolika problémech,které tvůrci měli ( exekuce Polívky,nedostatek peněz, několikrát přepisovaný scénář) natočili takový film. Není to komedie jako první díl, spíš je to smutný pohled na dnešní dobu,kdy milionáře každý zneužívá a Polívka zde ukázal svůj osud. Vůbec mi nevadilo, že to byla reklama na zámek Rodena a farmu Polívky, alespoň ušetřili. První půlka než jsem si zvykl, že to nebude jak první díl mě trošku nudila, ale když si člověk na to zvykne, tak to je docela dobrý film. Dávám 50% a 3*. ()