Padesátiletý spisovatel Vili se roku 1973 v New Yorku díky svému dospívajícímu synovi poznává s ženou, která mu připomíná jeho osudovou lásku, krásnou belgickou Židovku Colette, s níž se seznámil před třiceti lety v koncentračním táboře v Osvětimi. Bohužel, Vili nebyl jediný, komu Colette padla do oka. Neurvalý zájem o ni projevil i velitel přidruženého osvětimského tábora zvaného Kanada, bezohledný a cynický Weissacker. Colette podvědomě cítí, že je vystavena jeho zvůli, a že pokud chce přežít, musí se mu podvolit. V kruté fabrice na smrt ale klíčí i další vztahy, ať už vězeň, nebo kápo, blízkost někoho druhého je jednou z mála radostí a tou největší nadějí na přežití. S postupujícím časem se ruská fronta blíží, ale osvětimské pece polykají své oběti po tisících a fašisté tuší, že jim nezbývá příliš mnoho času. Je nutné jednat. Je myšlenka na útěk bláhovým snem, nebo jedinou reálnou šancí na přežití? A jak velkou roli v našich životech hraje náhoda či něco, co bychom mohli nazývat osudem? Colette je velký příběh o útěku za svobodou, film se silnou a bezprostřední katarzí z právě viděného a prožitého. Zdůrazňuje nadčasové etické hodnoty, jakými jsou láska, svoboda, zodpovědnost za svůj život i nutnost bránit svou integritu vždy a za všech okolností. Colette není dokumentem, ale fikcí sestavenou z mozaiky skutečných, historicky doložených příběhů. (Česká televize)

Great.Gatsby

Kvalitný počin z českej produkcie o romantickom príbehu z tábora smrti. Oceňujem absenciu klišé a silné charaktery - Mauréry a nemecký bachar boli naozaj dobrí. Kamera a efekty na veľmi dobrej úrovni. ()

Trumpetista

Film je skvělý! Bohužel je mi tu z některých komentářů na zvracení! Trocha úcty k miliónům obětí holocaustu by neškodilo! ()

Spike86

Chvílemi hutná atmosféra je bohužel narušována naprosto nepovedenými postsynchrony. Příběh má svá hlušší místa, při čemž ten konec mi tam teda moc neseděl. Líbila se mi výprava, ze které bylo vidět, že rozpočet měl docela úroveň, ale třeba scéna s Rusy na koních působila docela divně. 65% ()

Nevis

Natočit film o vyvražďování Židů v koncentračním táboře začíná být čím dál tím těžší...tedy, přijít s něčím novým, s novou myšlenkou. Předloha A. Lustiga tento problém vyřešila, proto jsem doufala, že uvidím kvalitu. Každý snímek o holocaastu svým způsobem v člověku něcho zanechá, hlavně tedy drsné naturalistické scény a každodenní realita z tábora. Na druhou stranu je těžké brát vážně film, kde jsou v hlavních rolích obsazeni Henry z Ulice a Emma Smetana z Novy. Jirka Mádl se mi ve filmu líbil, Colette taky, SS man taky. Ale je to fakt těžké jim tu roli věřit. když mají paruku, ve které vypadají jako. No, příště to třeba vyjde. Konec zajímavý. ()

Lukkyn

Jirka Mádl se konečně v mých očích vymanil ze škatulky - blbečků, idiotů a polodementů , které zatím hrál!!Tohle není film pro zástupy jeho náctiletých fanynek. A po delší době je to dobrý český film. Bohužel zůstalo jen u lehkého nadprůměru a tak výš jít prostě nemůžu. Nesdílím totiž pocit tvůrců , že koncentrační tábor se rovná hotelu, kde si vězni pobíhají a scházejí pomalu jak chtějí, není to místo pro vysportované případně tlusté vězně. Prostě ty hrůzy , které vidíme v dokumentech tu na mě nedolehly. Ale jak říkám je z to cítit , že na to byly peníze a že chceme konečně trochu dohnat Hollywood a tak hodnotím na naše poměry jako nadprůměr. ()

Naby

Průměrný milostný příběh, položený do jedné z nejhrůznějších dob a to z něj dělá nadprůměrný film. Zároveň příběh ukazuje, že není nic horšího než přijít o svobodu. Určitě film stojí za zhlédnutí, ale i když si myslím že je film dost drsný, tak ve skutečnosti to bylo určitě mnohem horší. Celkem 3,9* ()

Peddro

Silný příběh, ale dle mého názoru nevýrazné herecké výkony. Takový průměr na který se vzpomínat nebude. ()

Punkies odpad!

Otřesný! Téma koncentračních táborů, zvěrstev, která se tam děla a lásky dvou židů, kteří si mezi sebou šuškají a i š.kají prostě nejde dohromady! A ten postprodukční dabing? Hlasy se nemění, celý film zní monotónně, nejsou v tom žádné city, prožívání... tohle téma mě dost zajímá a nemám ráda českou kinematografii, ale riskla jsem to... no, udělala jsem chybu a ráda bych si vymazala z hlavy, že jsem tohle kdy viděla.. ()

Trescha

Výborný film po všech směrech. Jirka byl hoodně dobrý, od konfidenta se posunul ještě více dopředu. A od Collete z Antverp bych si taky dal uvařit cikorkovou kávu. I v našich podmínkách se dá natočit koncentračnický film,bez profláknutých kulis studia Barrandov. A proč teda čtyři? Až někdo bude mít koule natočit Verbalovu mámu ve sprše,s třiceti centimetrovým análním kolíkem ve své dvouhektarové prdeli a se sněhobílým knírem, který jí svým podměrečným štětečkem dotvořil sám slovutný mistr Verbal, pak to bude zločin proti lidskosti za pět. ()

PoprockCZ

Film viděn s dabingem, tak těžko soudit - dost to rozhodilo emocionální linku, působilo to moc vesele a nevěrohodně, věřím, že originál by byl lepší. Jinak jako film navazující atmosféru před návštěvou Osvětimi dobrý, ale nijak zvlášt mě nezaujal. (Možná je to jen subjektivní pocit, ale někteří herci se mi svým typem do role vůbec nehodili - viz. Jirka Mádl, Vetchý, Petr Vaněk... a celkově mi ke koncentráku sedí spíš zahraniční anglické provedení než české "drama".) ()

mjech

Jednoznačně nejhorší film o holokaustu, jaký jsem kdy viděl! Nepřináší nic nového, co by již nebylo zfilmováno, a tak s naprosto obyčejným obrazem bez atmosféry a s přehrávajícími herci recykluje scény z úspěšných snímků. Výsledkem pak není  nával pocitů lítosti, smutku či vzteku, ale jen a pouze lhostejnosti, což je u tohoto tématu přímo katastrofa. A tomu všemu ještě nasazahuje korunu ten příšerný dabing! ()

Sa.sa

Hodně smutný příběh ze smutné doby, kdy lidský život nic neznamená... Kvalitně natočené, obsazené vč námětu... Není mnoho co vytknout, ale přece jen to na 5 hvězd není... ()

BarbarellaHa

Moje nejoblíbenější téma a takovej propadák!!! Čtu vlastně jenom tuhle tématiku a vím o dost naprosto příšernejch věcech, který se děly lidm od lidí, ale vůbec nechápu tohle zpracování a účel toho filmu, nijak drsný, dabing naprosto šílenej a nekomentuju postavy, který měly k opravdovým vězňům strašně daleko už jen tělesnou konstrukcí (Hryc- tlustej jak sviňo) atd, spousta hist. nesrovnalostí a celkově neí potřeba tohle vidět! ()

Miroslav.Zac

Pokud chci co nejautentičtější snímek, obzvlášť takový, který se odehrává v koncentráku, obsadím ho neznámými herci, aby budil větší důvěryhodnost. Obsadit do jedné z hlavních rolí puberťáka, který je známý tím, jak v zimě v létě balí mladý kočky (Mádla) a do druhé český ekvivalent Jamese Bonda (Vetchý), moc velkou důvěryhodnost nevzbuzuje. Přestože se film drží historických přesností co nejvíc to jde a snaží se z nás vyždímat emoce nad nejhorším zvěrstvem v dějinách, žádný český Schindlerův seznam to fakt není. ()

stickon

Colette je film mnoha rozporů. Popravdě jsem k němu přišel na premiéru jako slepý k houslím a nic moc jsem o něm nevěděl. pokud začnu pozitivně, tak musím vyzvdihnout technickou stánku filmu: Kulisy, kostýmy a obecně kamera jsou na špičkové úrovni, snímek dobře hraje s barvami i se světlem a téměř v každém okamžiku je radost se na něj dívat. Byl jsem trochu skeptický k nasazení Jiřího Mádla do role Viliho (hlavní mužské postavy), ale zhostil se jí velmi dobře a zatím je to jeho nejlepší výkon. Bohužel tady už výčet kladů končí a s nim i skoro nezasloužené dvě hvězdičky. To co funguje v Lustigových novelách a jistá poetika s tim spjatá křičí na filmovém plátně jako kočka, kterou tahají za ocas. Film si není jistý, zda chce být akurátním popisem života v koncentračním táboře, dramatem o přežití nebo romantickým filmem, který se pasuje do role do moralismu adaptací ruských realistů. Nejenže mu nejde ani jedno, ale už vůbec mu nejde vše dohromady. Největší problémy jsou filmařsky i ty nejzávažnější. Mizerná režisérská a dramaturgická práce kouskuje film na sekvenci podivných a často nelogických anekdot, kdy každou chvíli nakousne jedno téma a života v táboře a během pěti minut proběhne i katarze. Co se romantického rozměru snímku týče, je fim také tristní. Ať už se soustředíme na poválečnou časovou linku, nebo na tu v koncentračním táboře. Zamilování je okamžité a téměř bezdůvodné (oba spolu prohodí asi dvě věty a následně až do konce pokračují zamilované pohledy), celý vztah je ale chladný a vypadá jako konstrukt někoho, kdo o této lidské emoci četl pouze v Ottově slovníku naučném. Pravděpodobně nejhorším elementem filmu jsou však dialogy. Postavy v tragických podmínkách, kdy nemají co jíst, pít a hrozí jim smrt každým okamžikem rozvíjejí třípatrové filozofické manoglogy o morálce a lidstvu. Slovo mnology je důležité proto, že postavy jsolu skrz dialog nekomunikují, ale pouze pronášejí z kontextu vytržená moudra, Problémů má film více (ať už dabing, obsazení některých rolí nebo podivné dějové nelogičnosti), ale je to škoda, protože na řemeslně dobrém základu námětu a zpracování se zhmotnil film, který bohužel dokáže vyvolat jenom pozdvižené obočí a zklamání. ()