Externí recenze k filmu (10)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Podobně jako v milostném příběhu z komunistického vězení v 50. letech Kousek nebe (2004), i v Colette atraktivitu uživatelsky nepřátelského tématu zvyšují mladí, sympatičtí hrdinové (na jejichž „krásu“ láká filmový plakát)" (více)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ***

  "Snové scény, ktoré by asi mali odľahčiť či vyvážiť hrobové smerovanie deja, na mňa pôsobili rozpačito až gýčovo. Udalosti o tridsať rokov neskôr rámcujú film tak nedôveryhodne, že zmazávajú aj to málo pozitívnych dojmov, ktoré zanecháva hlavná časť story. Colette je priemerný žánrový film." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ****

  "Nepovedený český dabing Erica Bouwera je snad pouhý omyl nebo nevkusný vtip. Je jasné, že nějaká dohra v „budoucnosti“ je očekávaná, ale díky ní vyznívá celé vyprávění trochu zmateně, násilně a zanechává na jazyku lehkou pachuť. Velká škoda, protože část odehrávající se v Osvětimi je na české…" (více)

 • FanMovie.cz (Martin Kos) ***

  "Ačkoliv se v centru Cieslarova zájmu objevuje primárně láska mezi dvěma mladými lidmi namísto globálních či národnostních otázek, tak svým zpracováním snímek zapadá do klasických schémat a postrádá invenční prvky. V předvedení samotné milostné linie mezi Vilim a Colette se bohužel nevyvaruje…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) **

  "Znovu se potvrzuje, jak dobrý herec je Mádl - protože jeho postava vychází z toho guláše ještě relativně se ctí!" (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ***

  "Colette je ryze průměrný film, který mohl a také měl být něčím víc, protože jméno Arnošta Lustiga uvozuje určitá divácká očekávaní, která v tomto případě rozhodně naplněna nebyla. Vzhledem k tomu, že samotný spisovatel se prý podílel na scénáři, to naopak vzbuzuje dojem, že kniha je podobně…" (více)

 • Filmweb.cz (Iva Přivřelová) ***

  "Jak velká škoda, že to vše, co se povedlo, tak výrazně ničí otřesné postsynchrony česko-slovenské verze, které slušné domácí drama mění v špatně nadabovaný televizní film. V něm se pak všechny nedostatky, určitá povrchnost, menší režijní zajímavost, občasný trapný patos a některé melodramatické…" (více)

 • Kultura21.cz (Jan Jaroš)

  "Co na filmu oceníme nejvíce, že jeho až mrazivě názorné postižení proslulé "továrny na smrt" s vévodícími komíny, z nichž se ustavičně valí černavý dým. I zásluhou kameramana Marka Jíchy se podařilo vylíčit všední dny Osvětimi, ustavičný chlad a zavlhlost, nekonečné řady střežených baráků a…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ****

  "Pozorovat nohy mizející přímo ve spalovací peci skoro až fyzicky bolí..." (více)

 • 25fps.cz (Andrea Faltýnková)

  "Samotná problematika filmového adaptování románů a novel Arnošta Lustiga představuje pro tvůrce mnohá úskalí. V případě Colette z Antverp je to neucelená struktura vyprávění, jež postrádá jakýkoliv vnější narativní rámec." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace