Psycho IV: Začátek

(TV film)
  • USA Psycho IV: The Beginning (více)

Čtvrtý díl slavné série je současně jakýmsi prologem k prvnímu filmu, který v roce 1960 natočil slavný Alfred Hitchcock. Odehrává se v současnosti, kdy už je Norman Bates, muž, který ve svém motelu zabil několik žen, vyléčen a volný. Je dokonce šťastně ženatý a čeká se svou manželkou dítě. Volá do rozhlasové talk show na téma matkovražda a svěří se moderátorce, že před lety zabil svou matku a nyní mu prý nezbývá nic jiného, než zabít znovu. Moderátorka se ho snaží udržet na telefonu a jeho záměr mu rozmluvit. Zpovídá ho a Norman se ve vyprávění dostává až na počátek svého děsivého příběhu. Jak mu zemřel otec, když byl ještě malý, jak ho jako kluka jeho šílená matka mučila a dováděla k zoufalství, a to tak dlouho, až ji nakonec v záchvatu žárlivosti, když si domů přivedla nového milence, zabil stejně jako jeho. Tím však začaly jeho skutečné potíže a v motelu, který zdědil, na to doplatilo životem několik žen. Norman prozradí, že ten, koho se chystá zabít nyní, je jeho milovaná manželka, protože se bojí, aby se s jeho dítětem děsivá historie neopakovala. (oficiální text distributora)

sarfian

Nejak extra dobré to nebolo, za čo môže hlavne ten debilný strih, ale ani ma to nenudilo a preto je to pre mňa priemerný film. VIDENÉ 1x ()

ChickenPate

Škoda že se něco takového vůbec natočilo. Nesrovnalosti s původním příběhem, odkývání toho tajemna co mělo zůstat navždy zahaleno atd. ()

Psycho.R odpad!

Doufám, že se pan Perkins nezlobí, ale tohle se nedalo, strašnej scénář, nelogično, divný herci, kromě Perkinse, ale ani on, bohužel nezachránil tuhle hrůzu. Myslím, že 3* jsem trojce dal oproti tomuhle oprávněně a to taky nešlo o klenot. ()

hero_bk

Ne tak dobré jako první dva díly, ale po třetím dílu, který se vůbec nepovedl se Psycho série zase vrátila ke kvalitním snímkům. Semtam je to sice bohužel vzhledem k předchozím dílům nekonzistentní, a proto dávám 3 hvězdičky, ale film mne poměrně bavil. ()

Knor

Zas tak hrozný mi to nepřišlo. Norman vypráví svůj životní příběh do rádia, no proč ne. Má to dobrý i hrozný momenty, ale ve finále jsem to pobral spíš pozitivně. Dle mého solidní ukončení. ()

Dinsberg

Tenhle díl se jediný vymanil ze zajetého vzorce: krásná žena + motel u cesty = co s tělem? Poprvé má Norman Bates strach ne o to že ho odhalí, ale o to, že děs bude pokračovat, když se narodí jeho dítě. Proto se musí vrátit do rodného domu a z démonem minulosti skoncovat jednou provždy. Tenhle film je jediným pokračováním, protože předešlé dva jsou jenom plagiáty. ()

henrycruel

Film ukazuje zmateného Batese, který volá do rádia, protože chce zabít svojí ženu a tváří se, že neví jak na to. :) Mezitím jsou tu návraty do minulosti, které jsou sice zajímavé, ale kazí to herec, který hraje Normana v pubertě, protože na mě působil spíš jak mazánek bohatých rodičů, kterej si žehlí vlasy, než jako šílenej psychopat. No a nakonec se ještě z Normana stane milující otec a vzorný manžel. Ach jo!... Takže z legendárního hororu se postupně stává romantika! Dlouho jsem se rozhodoval jestli dát tři nebo dvě hvězdy, ale prostě už to není Psycho jaké bývalo předtím! ()

Syna.1990

Už vůbec to nemá atmosféru Psycha, ale překvapivě to zas tak nevadí .. Tohle vysvětlování proč a jak, není špatné. Každopádně jednička byla pecka, dvojka nebyla špatná, trojka stála za prd a čtyřka je přesně něco mezi dvojkou a trojkou. 40% ()

subic

Normanova matka byla celkem pohledná, tu někdo napsal, a když si našla nového klátiče, tak se Norman rozhodl je oba otrávit. Ale ještě před tím ho nutila, aby s ní spal a když mu houpla hůlka, tak ho nutila nosit její šaty, aby byl jako holčička. No to jednomu asi musí nechat nějaké následky. Celkově jednou shlédnutelné a jinak zcela zbytečné pokračování stejně jako trojka. ()

Cechyno4

Prakticky zbytečné pokračování filmu Psycho. Někdo se chtěl zřejmě zviditelnit. Možná to byl zoufalý pokus o oživení série. Chudák Alfred Hitchcock, ten se musí v hrobě obracet. Jak už to tu někdo napsal ! Ne začátek, ale konec ! ()

kobras5

Poslední díl série dokázal rozdělit diváky do dvou sérií, což je celkem sympatické. S předchozími díly to nemá nic společného a kdo do tohoto snímku jde s očekáváním z předchozích dílů, ten si pěkně natluče nos. Každopádně já v tomto díle našel jistý druh kouzla, které mi třeba u předchozího dílu chybělo. Tohle je takové sympatické, klidné, nijak složité dílo, kde proudí pouze spousta myšlenek bez nějakého důležitého děje. 50% (viděno česky). ()

DanTe_451 odpad!

Tak jsme se dozvěděli trochu víc o Normanově originu. No a kdyby to nebylo tak směšně zahraný a příšerně natočený, tak by to mohlo bejt i zajímavý dílo, avšak to co jsem právě viděl mě těžce duševně poznamenalo. Už nikdy nebudu jako dřív. Děkuji ti Micku Garrissi. ()

tsatsiki

Tohle byl první film ze série Psycho, který jsem jako Teen viděl.A dodnes mě baví.Má to zajímavý příběh, je to dobře zahrané, ale oproti minulým dílům je to slabý odvar.Za mě 50% ()

Majoslav11

"Normane, už nejsi tým člověkem, kterým si býval !" Nie to teda nie je. Norman je už starý, ale stále rieši svoje problémy tak ako predtým - vraždou. Zaujímavá forma rozprávania príbehu, ale veľmi nefunguje. Pre fanúšikov série je pomerne obohacujúce vysvetlenie, prečo Norman konal tak ako konal. Po technickej stránke sa film nedá veľmi chváliť. Dve hviezdy sú pre tento film viac než dosť. ()

Gothic

Hloupoučké zakončení série, tenhle film nedýchá, nežije. Pár kýčovitých podobenství a návrat do dětství, to nic dobrého nevěští. Čas utíká a Anthony stárne, už to není Psycho, jen trocha hlíny tvárné, Hlíny z hrobu kde spočinout musí, kdo miloval jedničku, čtyřka se mu hnusí. Plačte lidičky za odcházejícími dějinami, tenhle díl však zůstal za branami. ()

oregon.fox

Něco dost jiného než všechny ostatní díly. A kdybychom vynechali vcelku hloupý fakt, že Norman zavolá do studia a vypráví svůj příběh, jde o vcelku podařený thriller s koncem, který někteří skalní fandové zkrátka tvůrcům neodpustí.. ()

SNCIS

"Jsem volný." Norman zavolá do rádia, kde vypráví svůj příběh od narození. je to celkem únavné místy i dost úchylný. Zachraňuje to pouze šukézní Olivia Hussey, která ztvárnila mamku Normane Batese. - 20%. ()