Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

vegetol.mp

To, že dal kolega Wacoslav tomuhle filmu čtyři hvězdy se dá vysvětlit jen tak, že díky anglicky mluvenýmu kiroripu bez titulků vlastně nikdy nepochopil, o co v tomhle filmu doopravdy jde. Celá zápletka a rozdělení toho dystopickýho světa totiž nedává ani trochu smysl, což je obávám se způsobeno tím, že tý huse, která napsala knižní předlohu, bylo v době vydání první knížky něco přes 20. Jako vážně nějaké společnosti prospěje, když se nebudou smět stýkat děti s rodiči? Wtf. Nebýt těch prachů, co do toho producenti narvali, zbyla by jen klišoidní, stokrát omletá historka, která má díry v logice větší než vjezd do hangáru. 5/10 ()

Martpod

Dlouhatánská popcornová jednohubka, která se nejspíš snažila napodobit co nejvíc více či méně úspěšných teenagerských filmů. Moc to sice neutíká, z velké části postrádá logiku a vtipné je spíš nechtěně, ale za koukatelné (pánské) osazenstvo a fajn námět si to ty tři hvězdy asi zaslouží. ()

Chrysopras

Ale jo, dá se to. Sympatická Shailene, dobrý sekvence, slušná atmosféra... Ovšem chtě nechtě člověk srovnává s hodně podobnýma Hunger Games a ty mi skoro ve všech ohledech přišly lepší - nejspíš vypilovanější, herecky zajímavější a vztahová zápletka neni tak trapně přímočará... Proto o zvezdu slabší. ()

Reesam

Podobné jako Hunger Games? V lecčem ano, ale to bychom mohli říct o každém fantasy filmu, co se v nynější době promítá v kinech. Nevěděla jsem co čekat, protože knihu jsem zatím nečetla a ano, do té doby, než jsem slyšela song od Ellie s videoklipem jsem ani netušila, že Divergent existuje. Nápad připadá autorce, za ten je veliká poklona. Ale tady hodnotíme film. Herci jsou děsně sympatičtí a to především Shailene. Je fajn vidět, že se filmová postava rozvíjí v průběhu filmu a je ještě lepší, když to herec umí. Další plus je za soundtrack. Film není zbytečně protahovaný, plyne a já se odreagovala. Bavilo mě to. Jediné, co mi snad vadilo bylo to, že se to prostě dalo předvídat, nic převratného, co se stane, víte už skoro na začátku, ()

dee-key

Jsou chvíle, kdy mi blbý filmy nevadí. Dá se u nich cvičit, jíst, koukat z okna nebo jít na procházku. Teď ta chvíle ale nebyla a proto jsem tuhle naprosto kýčovitou slátaninu plnou klišé po 43 minutách vypnul. Nazdar šeredo Shailene. ()

TheDon

Stokrát ohraný rozdělování do frakcí a mně osobně naprosto monstrózně nesympatická Shailene Woodley. Ale protože mám rád postapo sci-fi, tak ty dvě hvězdy vytáhnu, ať už za muay-thai výuku, nebo za skok do díry. Ten byl bezvadnej. Jinak nic novýho pod sluncem. Sem zvědavej na druhej díl. Zatím hodně slabých 40% ()

Linda.csfd

V podstatě je to taková lite verze Hunger Games. Někde v postapokalyptickém světě se společnost rozčlení do buněk - tady frakce, tam district a ti nejvýše postavení pak konají (ubližují, zabíjejí) v rámci zachování míru. Trochu se mi tam nelíbí takové ty herypotrovské výhody, ale o tom se tu radši nebudu rozepisovat, dokud si nepřečtu všechny heryknihy. :) Herecké obsazení mě na jednu stranu potěšilo a na druhou ne... proč jsem sakra neviděla tohle dřív než Hvězdy nám nepřály, kdo si pak má neustále odmýšlet ty hadičky a tak. Každopádně Shailene je hvězda a věštím jí úžasnou hereckou budoucnost. ()

buchli

Úplně, ale úplně podle očekávání... Hezká hudba, pěkný prostředí, herci zcela zapomenutelný a docela zaměnitelný (Willa, Petera a Ala jsem si pletla celou dobu), systém frakcí je hovadina a nechápu, jak jim mohl tak dlouho vydržet. Něco z předlohy převedli moc hezky (hlavně vizuální stránka filmu se povedla) a na odchylky si z podstaty média ztěžovat fakt nemůžu, ale... Tris byla mrňavá, proto byla tak špatná v první fázi iniciace, ne? Christina byla vysoká a atletická, proto byla v první fázi mnohem lepší než Tris - pokud je do filmu obsadíte v podstatě naopak, jak pak vysvětlíte, že Tris je pořád nejhorší? A hlavně, proč je Christina o tolik lepší? Na jejich původní frakce se to svádět nedá, takže to jen vytváří zbytečný nesmysly... Jo, taky to mohlo být malinko kratší - pro osoby dodržující během projekce pitný režim už to byl docela záhul na močák. ()

mikinhoo

Kdybych si na tohle kupoval lístek do kina, tak bych byl hodně smutný a naštvaný. Vůbec se mi to nelíbilo. Hlavní herečka mi přišla taková nemastná neslaná, hlavně hraním i vzhledem. No a pak tu máme nesmyslné "puberťácké" dialogy, u kterých jsem ani nechápal, proč se v kině ostatní účastníci projekce smějí. Mně se chtělo brečet. Ale abych jenom nehanil, tak ta hudba byla úžasná... Taky proto tomu dávám, tak dobrý hodnocení, které si film sám o sobě nezaslouží. ()

maverick10

Aj, nekonecna saga pokracuje, po nekoncicim "Umuceni divaku" v podobe Twilight horke komedie o upirech bez upiru a o akci bez akce zato s porci kecu o nicem, pres jeste neukoncene umuceni v podobe Vyhladovelych her, nam tvurci pripravili dalsi porci akce bez akce s peknou radku kecu, ktere nemaji hlavu ani patu, zato maji dva nevyrazne hlavni hrdiny, bez charizmatu. Kdy to skonci? Pravdepodobne, az se presyti cilova skupina zdegenerovanych mladych teenageru, ktreri jeste veri, ze laska i hory prenasi a s laskou se da zaplatit najem a vyplatit exekutora. ()

applause

Na tento film jsem se dìvala hned po Labyrintu (Ùtěk) a bála jsem se, že to bude podobná kravina. Kupodivu se mi film lìbil hned od začátku. Trochu mi to připomìnalo Hunger games, které jsou lepšì, ale tohle také nebylo špatné. I herecké obsazenì bylo dobré. Kate Winslet jsem viděla asi snad poprvé v roli záporňačky. Uvidìme, co přinesou dalšì dìly. Zatìm doporučuji. ()

KoRniky

Zkopirovane Hunger Games, ale vubec ne dobre. Hlavni dvojka mi nebyla sympaticka, holka (ani si nepamatuju jeji jmeno, a to jsem se na to podivala vcera) mi dokonce chvilemi pripominala Jennifer Lawrence. I ty jejich uniformy a proste vsechno... uplne zbytecny film. Davam dve hvezdy, jednu za Kate Winslet a jeji skvely americky prizvuk, a druhou za to, ze to nebylo az tak strasne nudne, ze bych to nedokoukala do konce. ()

kagemush odpad!

Mě ta moje zvědavost jednou zabije. Všechno okolo tohodle dílka na mě řvalo, NEPOUŠTĚJ SI TO, není ti dvanáct blbe! - No pustil jsem si to. Co mě omlouvá , že k žehlení. To mě vůbec nebaví, ani nejde. Takže vlastně soulad- ,,film" mě taky vůbec nebavil a nikomu s těch , kteří jsou pod touhle sračkou podepsáni nic nešlo. ()

ilemas

Toto je přesně ten druh filmů, co nemám rád. Teenagerovská slátanina. Neustálé soutěže a hry mě od samého začátku velmi nudily, děj a vytvořený svět mě vůbec nezaujal. ()

uterox

Zatím to vydělalo krásných $177,509,593 v celém světě a v Americe, kde to startovalo dříve $127,209,593, což je za 4 týdny od premiéry velmi slušný výsledek. Rychleji vydělává v současnosti peníze jen Kapitán Amerika 2. Pro lidi co mají rádi knižní předlohy a kvalitní scénáře povinné. Stejně tak žánr sci-fi plus romance. Je to triologie a další díly teprve budou. Zatím jsem namlsaný a rád bych zhltnul další díl, jak se to bude vyvíjet dál. Trochu je to místy na mě až moc temné a ta romantika je tam opravdu jen okrajově, proto aby tento film měl u mě 5 hvězdiček, tak mu ještě něco chybí. ()

M.i.k.e

asi tak jak mě před lety překvapily první Hunger Games,tak stejně mě překvapila i Divergence.Dějově to sice není nic objevného a příběh si bere tu ze Stmívání,tu z již zmiňovaných Hunger Games a i trochu Pottera by se tu našlo,nicméně jako celek to velmi dobře funguje a i když se jedná o kousek určený primárně náctiletým,těch skoro 140 minut mi uteklo jako voda.Velký podíl na tom má i dobře zvolené obsazení,které od začátku táhne Shailene Woodley.Ta byla výborná už ve Spectacular Now a nyní jen potvrdila zasloužený vstup do první herecké teen ligy...80% ()

Aljak

Podľa mňa trošku precenené, teda aspoň ja som od toho očakával o čosi viac. Nie som fanúšikom sci-fi, ale tento štýl ma vie vždy celkom zaujať. Spočiatku to bolo zaujímavé - celé to rozdelenie na frakcie, test temperamentu na zistenie kto kde patrí. No neviem prečo si Tris vybrala akurát tú najtupejšiu frakciu zo všetkých. Mne všetci tí "Neohrození" prišli nehorázne namyslení a zákerní, a tam sa krotká Tris veru nehodila ani náhodou. Celá fáza výcviku ma akosi nechytila, a pripomínalo mi to dosť výcvik v The Hunger Games, no a tie testy psychickej odolnosti mi zas dosť pripomínali Inception. Aspoň v závere som dúfal v nejaké lepšie zavŕšenie, ale určite som nečakal akčnú strielačku a boje na život a na smrť vyvolaných nejakou formou ovládania bojovníkov z frakcie. Za mňa čistý priemer, hodný troch hviezdičiek. ()

Marqta

Na začátku bych měla asi zmínit, že jsem četla knižní předlohu a že se mi poměrně hodně líbila. Nemůžu tvrdit, že by byl tenhle film vyloženě špatný na knihu bezesporu ani z daleka nemá, ale to není na druhou stranu nic výjimečného (že?) První polovina snímku byla hodně slušná, atmosféra z knihy je celkem vystižená. Ke konci už to bylo možná příliš extrémně "vyakčněné" ale tak zase rozumím, že by to bez bouřlivějšího závěru mohlo na někoho působit jako bez celkové pointy nebo smyslu...Jsem zvědavá jak si poradí s dalšími díly. ()

zbyshek

Průměr z průměru. Nijak mě to nenadchlo, ale musím uznat, že to nenudilo. Akce tu bylo celkem slušně, děj to mělo při přimhouřených očkách taky slušný. Scénář bez větších výtek, se spousty napětí a samozřejmě velká love story. Klasický film pro teenagery, vždycky se musím divit, že v celé populaci lidstva ve filmu je vždycky tak 90% mladistvých, dospělá populace se tam vyskytuje pomálu. Ale proč se v tom rýpat, když takových filmů je hodně, a hodně jich ještě bude. Nejsem zastánce, ale ani odpůrce tohoto stylu. Peníze to vydělává, lidé na to chodí a tak je to zákonitě často se vyskytující dílo. 60%. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)