Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

Martrix

Nechci se navážet do autorky předlohy, ale...no...vlastně chci, protože i když je to nepochybně milá paní, jediný životaschopný a funkční svět by mohla stvořil, snad jen kdyby se rozhodla udělat si domácí jogurt. V poslední době se stalo oblíbeným tématem jakési decentralizování do různých frakcí; pravděpodobně kvůli neschopnosti autorů vymyslet zajímavější konflikt, či zápletku. U Harry Pottera to bylo roztomilé, v Hungry Games to bylo vcelku zajímavé, ale tady je to tak...hloupoučké, že se člověk neubrání dojmu, že autorce nemohlo být víc než 14 let, nebo to pro -náctky tvořila; ale pak si o nich musí myslet, že jsou tupí a neschopní strávit pořádný děj, pořádné postavy, pořádný film. Díky takovým filmům vznikl začarovaný kruh, díky němuž si můžeme lehce zapolemizovat: 1. náctiletým se podobné sračky opravdu líbí a tak nezbývá nebohým spisovatelům a scénáristům vymyšlet další a další variace na "výjimečného, byť značně zmateného -náctka, kterému nikdo nerozumí". 2. Mladým se takové filmy líbí, protože jsou už od mala z podobných filmů zpitomělí, takže hledět na kvalitu, to je jako házet perly sviním. 3. Mladým se to nelíbí, ale nějaká svině nakoupila hned první víkend v USA lístky za 54 mil USD, takže vlastně díky této bezohlednosti mají hoolywoooďané pocit, že je bezva nápad podobné pitomičiny točit. 4. jsem starej blb, kterej nemá páku o tom, jaký to je bejt mladej v dnešní době, páč je to ale fakt krutě dávno (to jsem ještě békal nadšením nad skvosty, jako byla Spadla z oblakov a slintal nad Majkou z Gurunu) Polemika by byla na dlouho, takže: 1. herci jsou až na Kačku Winsletovou vcelku o ničem, ale vůbec to nevadí, protože postavy jsou taky o ničem. 2. triky jsou v pohodě, ale to nevadí, protože ničemu nepomáhají. 3. podle mě je to hovadina, která -náctkům fantazii nerozvíjí, anóbrž ji naopak deformuje. Resumé: pokud jsi doma na nemocenské a máš sjetý všechny Pottery, Letopisy Narnie, Hungry Games apod. a strašně se nudíš, směle do toho. Pokud ti ale zůstala nějaká soudnost...pusťsi raději třeba Ovečku Shaun. PS: zpětně se dozvídám, že autorce bylo v době, kdy toto dílko tvořila, kolem 20-ti let. Sorry holky...ale to by vše vysvětlovalo. ()

Morzael

A tohle se vážně někomu líbí? Jdětě do prdele. Nevím, co je horší, jestli herečka v hlavní roli, patetické dialogy (rodiče během prvních pěti minut filmu řeknou asi tak dvacetkrát, jak jí maj rádi), šablonovité postavy, které se často chovají v kontradikci s tím, jak se chovaly pět minut zpátky, nebo totálně dementní a nedotažená zápletka, které nasazuje korunu zcela zcestný konec. Špatný, špatný, špatný. PS: Neohrožení asi znamená - mám ADHD, a proto nemůžu chodit, jako normální člověk, ale musím všude běhat, jak retardované děcko na pískovišti, a lézt na všechno, co uvidím, protože nic nezvedne respekt k místní policii a armádě víc, než parta debilů, co si hraje na Assassin's Creed. ()

PROCESOR

Tak takovýhle filmy já můžu, takový dobrodružný pohádky. Proč pohádky? Protože je to pořád stejný. Láska překoná vše- program v Matrixu-smrt- S!- i halucinózní drogu-S!. Hlavní představitelka byla moc sympatický čumáček a držel sem jí pěsti, seč mi síly stačily a každou ránu co dostala na svůj roztomilej obličej sem trpěl za ní. Snímek nemá s sci-fi moc společného. To, že je i náš svět rozkastován a jedna společnost chce vládnout na úkor jiných se děje běžně. Moc se těším na druhej díl i když už vím, jak skončí....(Bude mít otevřený konec a budeme čekat na trojku). ()

Juto

Film je nemotorný, bez humoru a nehanebne odvodený sci-fi thriller zasadený do genericky dystopickej budúcnosti. Koniec filmu je úplne predvídateľný. 5/10 ()

papaJA21

K filmu jsem se dostal čirou náhodou, aniž bych o příběhu či knize cokoli věděl. Příběh je vcelku jednoduchý, jak je poslední dobou moderní, děj se odehrává v budoucnosti po celosvětové válce, kdy je nastolena rádoby novodobá forma společnosti, hlavní hrdinka však záhy zjištuje, že se jedná o manipulativní tyranskou vládu jedné z pěti frakcí, která se snaží dosáhnout konečné a absolutní moci prostřednictvím frakce, která má na starost pořádek v novém světe. Celé je to hodně naivní a nedomyšlené v duchu Hunger Games a podobných filmů. Přínejmenším je film oprostěn o velké proslovy a rádoby filozifické disputace. Kate Winslet, jako představitelka velitelky vládnoucí kasty má sice občas nějaké moudré rozumy, ale zase to moc nepřehání. Hlavní hrdinka jak už to bývá, se přes noc stane z obyčejné holky nadlidsky dokonalou bojovnicí za pravdu a lásku, utká se s celým světem aby zachránila co se dá. Celé je to navíc natočené vcelku neatraktivní až seriálovou kamerou v nudných postapokaliptických kulisách Chicaga. ()

Icefist

Komu se líbilo Hunger Games, tomu se bude líbit i tohle, protože to je to samé v bledě modrém. Hlavní hrdinka tu také přišla od plotny a bojové scény se jí nedají věřit, k tomu přidejte drobet napětí a špetku romantiky, dále stupidní dialogy a abnormální množství hovadin bez logiky, ukrutnou porci šťastných náhod no a výsledek je hotov. Pravda, občas se člověk aspoň zasměje, i když nejednou je to v místech, kde to autoři určitě nezamýšleli. Za peníze bych na to tutově nešel. 40 % Oblíbená část- dialog před prvním testem myšlenek ()

forsythia

Divergence, to znám... já jsem totiž taky prudce divergentní. Kdo má nějaké ty harantíky doma, ví, o čem mluvím. Akorát ta romantika tomu nějak chybí. ()

pankreminek

Vemte Hunger Games, odečtěte z toho cokoliv zábavnýho a vyjde vám Divergent. Týnejdžři maj zas po čem slintat. Chcípni Burgere. ()

animaxis

Na film jsem se vůbec netěšil a tak trochu jsem se bál,m že se mi to nebude líbit. Hrozně jsem se spletl (zase)! Už jen myšlenka filmu (nebo spíš knihy) je dost zajímavá a myslím, že by si zasloužila trochu pozornosti. Kdyby se někdy svět dostal do podobné situace, tak by to podle mě vypadalo podobně. Lidé by měli být hned zaškatulkováni a osobnost jednotlivce by byla při nejmenším nevhodná. Podobně to ve společnosti funguje i ted', ale alespon není nijak ovládáno naše vědomí. Děj filmu mi přišel dobrý a do nastolené situace rozhodně pasoval. Zezačátku jsem viděl ve filmu chyby, ale většina z nich byla během filmu omluvena a dokonce i logickým způsobem a ne jen proto, že se mi film líbil jako celek. Hlavní představitelka mi byla sympatická a naštěstí se nechovala jako idiot, protože to by celý film šel ke dnu, teda kromě základní myšlenky. Děj filmu se zaměřuje na její osobní život, ale zároven dává spoustu prostoru oné základní myšlence a to je podle mě skvělé. Všechny zápletky ve filmu mi taky přišli dobré a jsem i rád, že tam všechny byly. Od začátku do konce filmu jsem se bavil a film mi přišel celkem inteligentní. Na ději bych našel jednu chybičku a to byl románek Tris. Vlastně by mi to v tomhle filmu nevadilo, ale tady jsem cítil, že tam byl jen aby upoutal pozornost filmového průmyslu přispívajícího, většinového pubertálního publika. Ale nakonec onen románek ve filmu nic nezkazil a přitom asi i splnil svůj účel, takže v pohodě. Další chyba filmu není v ději, ale v hudbě. Někdy mi připadalo, že by se do některých scén hodila smutná hudba, ale nakonec tam bud' tam zněla nějaká písnička, která se tam vůbec nehodila a nebo tam byla klasická slad'ákovská hudba, která ovšem nebyla ničím vyjímečná. A rozhodně mi to nevadilo jen při smutných scénách. Za tyhle dva nedostatky nedávám filmu pět hvězdiček. Se zbytkem jsem ale spokojený, což mě moc mile překvapilo. O myšlence filmu bych tu mohl filozofovat ještě dlouho, ale to možná někde jinde. Nakonec dávám tedy filmu silné čtyři hvězdičky. ()

KajusaK

Úžasná, záporná Kate Winslet v čele dodala filmu ráz. Bez ní by to byla pravděpodobně katastrofa. Nápad dobrý i když tam vidím hoodně podobných věcí z jiných filmů.. Také se nezapře podobnost s Hunger games.. ()

dr.fish

Je zajímavé, že filmy Underworld, Resident Evit či Aeon Flux jsou tu na zdejším fóru doslova roztrhány na kusy, přestože jde o poctivé přiznané béčko. A naopak tento "nedodělek" pro adolescenty tu má 64%, přestože jde o nepromyšlenou a nedotaženou vážněsebesamaberoucí prázdnost. Pokud se chcete odreagovat, nepřemýšlet a nechat se unášet audiovizuálem, je to ten správný film. Jen tomu chybí ten druhý plán pro dospělé, něco na přemýšlení pro dobu, kdy se jde z kina domů, neřkuli na druhý den. První půle je docela zábavná, druhá mnohem slabší. 60% ()

Mylouch

Oslava divergetního myšlení. Genderově překlopený nášup pro generaci odkojenou harrypotterovskou a matrixovskou ságou, od nichž se odráží k žánrovým inovacím. Navíc jde ale o překvapivě psychologickou typologií poučené podobenství na osobnostní i celospolečenské úrovni, díky němuž má odborný termín "divergence" šanci zdomácnět v urbánním slovníčku hipsterského dorostu. Hudba sice celku příspívá jen standardně, občas uklouzne vyznění herecké akce nebo je znát filmová zkratka, emočně nejsilnější scény vyzní trochu banálně, ale hlavní osa příběhu se žene kupředu s jistotou, která přesahuje rámec běžné filmařské nahodilosti. Hezké zmatky individuálního zrání ve spleti zdánlivě nehierarchických vztahů s příhodnou vizáží představitelky hlavní role i se zralostí mužského hrdiny, poctivý výpravný styl, nadčasové osobní i nadosobní poselství s lehkou nadsázkou :) ()

brokenhi

Film přímo pro mě. Žádná náročnost, hezká pohodička, příběhově podobný s Hunger Games... Pubertální narážky a občas pubertální vtípek, který asi nebyl teda v plánu, ale prostě je to takové milé, pro dívky... Dala bych tomu i 4 hvězdy,kdyby jen nebylo toho scénáře, a v porovnání s předlouhou je tam více nedostatků... Ty tři podle mě neuráží. ()

Stirek45

Pokud jste četli knížku, což je můj případ budete možná krapet zklamaný, ale jinak se tento film podle mého názoru vydařil. Shailene Woodley si jako herečku začínám čím dál tím víc oblibovat. Uvidíme jestli bude pokračování, každopádně teď uvažuju nad tím jestli byla Divergence lepší jak Hunger Games..... ()

aniabo

Dala bych tomu kratší metráž a míň explicitních mouder, utopické rozdělení společnosti je docela nuda, protože je to stokrát ohrané, jinak film jako teen drama cením, Ellie Goulding je super, mlátěj se tam i holky a když umíraj rodiče, nedělaj se kolem toho zbytečný melocavyky. ()

Susinnon

Tris mi prirástla k srdcu ako celá trilógia. Film sa mi páčil, knihu som čítala až po ňom a vôbec mi nevadia niektoré vynechané či zmenené scény. Veľký potenciál a myslím, že Neil Burger ho aj využil. A navyše výborní herci, ktorí skvele zapadajú do svojich postáv. Niektorí sa mi dokonca páčia viac filmoví ako knižní (Eric) ()

URBAN

Popravdě chtěl jsem tomu dát nižší hodnocení, ale jak vidím ten potenciál který v tom byl tak to udělat nemůžu. Protože rozštěpit společnost na frakce je nápad, který se poměrné moc nevyužívá a tady se mi ten nápad líbil, ale jen po krátkou chvíli, protože po nějáké té době to začíná vypadat nedospěle a táhne se to. Má to své dobré chvíle, ale je to pořádné nevyužité. V tomhle případě si myslím že kniha bude lepší. ( 10.8.14/MAC ) ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)