Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

trnkon

Velmi zajímavá myšlenka na film a řekl bych, že první polovina filmu byla perfektní, vcucla mě do děje. Závěrečná hodinka nebyla až tak atraktivní a leckde se snadno předvídal děj. ()

Rockerman

Žádný totalitní režim nemá rád inteligenci, lidskou přirozenost nebo ty, kdo se nějak odlišují nebo vybočují z linie, která byla režimem vytyčená. O tom je zhruba Divergent. Příběh dívky, která se nemohla začlenit do žádné ze zavedených frakcí a tudíž překážela mocným nahoře je trochu statický a většinou málo akční. To ovšem neznamená, že by byl nezajímavý. Udržuje si zajímavost po celou dobu a má myšlenku a to ve srovnání s většinou současné produkce není málo. Má milovaná "Kejt" opět zvládla svou roli největší záporačky nepřekvapivě bezvadně, ale nedostala tolik prostoru, jako jindy. Spokojenost 80%. ()

mala_kea

Podívaná pro teenagery, která silně připomíná Hunger Games, ale i třeba Harryho Pottera. Ti mlaďoši jsou pěkní, maj svaly, různě spolu zápasí a do toho se občas zjeví Kate Winslet ve stylu Cruelly. No, snést se to dalo, naštěstí provedení mělo lehce vzestupnou tendenci, ale chuť vypnout přehrávač jsem měl po 5ti minutýách. ()

agassi68

Ďalšia sračka typu Hunger games. Zrejme mozgová kapacita dnešnej mládeže je už na takej úrovni, že toto je jej strop. A keď vidím nastajlovanú dievčinu sladkého typu ako oduševnene púli oči pri smiešnych úderoch a kopoch tak hneď viem koľká bije. S pomocou tlačítka forward som to nejako dokopal do konca.. ()

hEROic

sci-fi spis pro mladez, skoda... neni to spatne, ale bohuzel ani zdaleka dobre... ten svet je trochu na palici, rozdeleni lidi mi spis pripominalo Planetu opic :) hlavni hrdinka se bohuzel za celej film nerozjede, takze tezce nevyuzitej potencial... na druhou stranu je to proste jednoducha stylovka, takze se na to kouka celkem dobre, jen to chtelo o pul hodiny zkratit... ale pripadne pokracovani ma u me dvere otevrene... 60% ()

bulbasaur

slabe, nudne... film pre teenagerky ktory sa skryva za akcnu scifi nalepku. ked to skoncilo, nechapal som o com to vlastne bolo. ziadny realny nepriatel iba blbost o blbych ludoch ktory sa blbo chovaju. cele zle. ()

Ombak▼Penari

Po Hunger Games a Labyrintu: Útěk už to na mě nemá takový účinek, je to další příběh mladého hybatele dějin z podivné dystopické budoucnosti. Což není ale nic tak extra špatného, kdyby ovšem hlavní hrdinka nebyla zoufale nevýrazná a její partner nejen kořen, ale taky celkem dřevo. Ale jinak jsem se u toho bavil celkem dobře a užíval jsem si pěkný vizuál a zajímavou myšlenku totálně sešněrované, ale podivně spokojené společnosti, která mi ze všeho nejvíc připomínala pionýrský tábor. 6/10 ()

Axident

To bolelo tak, že mi bylo líto i toho Junkie XL, že k tomu musel ukuchtit soundtrack, o Winslet ani nemluvě... Jeden z nejhrůznějších filmových zážitků posledních měsíců. Ani na sekundu jsem nepochopil jakýkoliv smysl a logiku tohoto díla... ()

burton

Divergence má šmrnc, jsou tu zajímavé prvky a dobré nápady, jak se dostat ze šlamastiky, buď fiktivní, nebo opravdové. Nenudila jsem se, moc mě to bavilo. PS: supr tetování, to si dám ()

Hapretor

Prvních 20 minut jsem váhal, co jsem to zase pustil za sr... ! Pak se to ale konečně rozjelo, to Twilajtovské vrkání a cukrování ustoupilo střílení a mlácení a bylo to tedy snesitelnější. Obávám se, že Hunger Games nastartovaly nový žánr, kde teen mentosové budou excelovat úplně ve všem a budou nás nudit debilními kecy a trapnými pohledy a chabou akcí a slaďoučkým dějem. Hlavně že pak hlavní dvojice k sobě najde cestu jak se ocicmat. Vydržet se to dá. Další díl zkouknu jen z nouze a nudy. ()

Shredo

Keď si odmyslím, že som sa zo začiatku vo frakciách mal problém zorientovať, som bol nadmieru spokojný. Vynechajúc knižnú predlohu, ktorá by ma do deja vtiahla pomalšie, no o to viac podrobnejšie, je to vlastne môj problém. Sfilmované to bolo avšak excelentne, vyzdvihujúc akčné scény a silný scifi náboj, som ostal v pozore a plnom očakávaní. Som veľmi prekvapený, a vraj je na to aj pokračovanie, takže neváham a vhupnem v blízkej dobe na to. ()

nippa odpad!

Už mám fakt plné zuby všetkých tých typologických "Giverov" a "Hunger-gamesov" s výnimočnými deckami, frakciami, okrskami a pseudo fungujúcimi polobarbarskými spoločnosťami, v ktorých je každý spokojný až kým nepríde vyvolený. Tu navyše s kvázi parkúrom a bez akejkoľvek logiky, hlavy a paty. Absolútne zbytočné. + Katastrofálny soundtrack, ak sa to tak dá nazvať. ()

MickeyStuma

Post-apokalyptický svět s totalitním řádem a nadvládou připomínající dění v mraveništi. A to doslova. Lidé tu jsou rozděleni do tzv. frakcí, kde je jejich nadobro životní místo. Každý má určenou svoji povinnost, jinak bude bez milosti zatracen. Idylka to však rozhodně není. Jsou manipulovatelní a odsouzeni dál žít ve strachu. Je tu však jedna, která je něco víc. Něco, z čeho má strach i samotné vedení diktatury. Příběh plný lidského neutuchajícího osudu na poli žánru sci-fi, fantasy ale kupodivu i romance. Příběh volně a plynule vyprávěný bez ambicí tlačit na akci, dramatičnost či jiných filmových aspektů jen aby se někomu zavděčil. Děj je hlavní devizou a je to dobře. Vizuální výprava už dnes nijak nepřekvapí, ale i tak je potřeba zmínit, že ona doba byla vyobrazena velice dobře. Ne, nejedná se o špatné dílo mající v sobě snad i určité varování. Není však pro diváky očekávající těžkou řežbu či podobné bizarnosti. Tohle je snímek takřka pro každého. ()

Heroine odpad!

Takové scifíčko pro holčičky. Proč se mi to nelíbí? Je to neoriginální, je to kýč, postavy jsou nenápadité, herci jsou bezcharakterní, a jde tam víc o ždímání emocí, než o cokoli jiného. Theo James a Shailene Woodley jsou nudný, nesympatický a protivný páreček, jaký jsem neviděla už dlouho. ()

merigieren

já to nechápu, oni vyhráli a stejně utekli. Na začátku asi 5 kast, každá se o něco stará, i když nechápu k čemu soudce na světě bez zločinu, k čemu policii na světě bez zločinu. K čemu vládu na světě bez vlastní vůle? Vlastně jediná smysluplná skupina jsou zemědělci. No jinak je to taková zamilovaná mlátička, vytrénujem holku k poslednímu souboji. Na to že to má 2,5h to docela rychle uteklo. ()

HH odpad!

Tak tady ani není co hodnotit, protože taková slátanina vykradená ze všech možných filmů se hned tak nevidí... ()

lemonova

Po dlhšej dobe som si opätovne pozrela Divergenciu aj Hladové hry a konštatujem, že druhý spomínaný film to u mňa vyhral s veľkým náskokom. Divergencia mi dnes pripadá priveľmi dievčenská, málo prepracovaná a bez pútavej zápletky. Kate Winslet akoby sa ani nechcelo hrať a viaceré herecké výkony pôsobia na mňa tak, akoby o nič nešlo. Nepoznám predlohu, takže neviem posúdiť, či je slabá ona alebo jej spracovanie. ()

Thanoris

Odporně nerealistické. Shailene i v nejlítějším boji připravená na modeling, všechny akce předpokladatelné, scénář pro dvanáctileté... Nakonec člověka ze samé bídy ani nenapadne kritizovat naivitu příběhu. Klišé vítězství slabých nad silnými snad ani nemůžu filmu zazlívat, asi bych očekával moc od akční hrdinky tohoto rázu. Ale možná bych to měl vzít obráceně a očekávat od akčňáku jinou hrdinku, každopádně tenhle výkon ani trochu neodpovídal žánru i když za to Shailene asi moc nemůže. Snad jediná scéna, která mě potěšila je, když se Tris nenechá hned zatáhnout do postele. ()

Faila

Líbí se mi námět a líbí se mi jeho zpracování. Tak moc, že se téměř modlím, aby mi to nadšení další dva díly nezkazily. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)