Misja Afganistan (TV seriál)

Akční / Válečný

Polsko, 2012, 9 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Paweł Małaszyński, Eryk Lubos, Tomasz Schuchardt, Ilona Ostrowska, Grażyna Błęcka-Kolska, Dominik Bąk, Dobromir Dymecki, David L. Price, Sebastian Fabijański, Julia Pogrebińska, Miroslaw Haniszewski, Anna Matysiak, Julia Rosnowska, Dawid Zawadzki, Mikołaj Krawczyk, Piotr Rogucki, Marcin Piętowski, Piotr Michalski, Krzysztof Szczerbiński, Wojciech Czerwiński, Dariusz Siastacz, Daniel Bogucki, Piotr Bartczak, Marek Lewandowski, Małgorzata Zajączkowska, Julia Wyszyńska, Anita Sokołowska, Gabriela Oberbek, Franciszek Czyżewski, Weronika Wiszniewiecka, Mikołaj Mamiński, Liliana Czyżewska, Teresa Kwiatkowska, Marek Przepiórka, Arkadiusz Okurowski, Marek Wiśniewski, Arkadiusz Szymański, Daniel Świtalski, Damian Nowak, Michał Wojtczak, Bartłomiej Krat, Marcin Sitek, Sebastian Ryś, Magdalena Płaneta, Mateusz Łasowski, Ireneusz Kozioł, Paweł Ławrynowicz, Tomasz Ciachorowski, Piotr Szrajber, Jakub Świderski, Sawa Fałkowska, Wojciech Czech, Piotr Seredyński, Norbert Popielecki, Grzegorz Rosiak, Weronika Nockowska, Paweł Ferens, Dawid Kartaszewicz, Zbigniew Koźmiński, Maciej Kulig, Jakub Wojewoda, Bartosz Obuchowicz, Julia Kosińska, Wojciech Majchrzak, Ireneusz Czop, Antonina Choroszy, Adam Nyk, Olga Serebryakova, Adam Nawojczyk, Michał Filipiak, Dariusz Wnuk, Maciej Mikołajczyk, Magdalena Boczarska, Beata Łuczak, Mithat Akardas, Marek Dmoch, Mariusz Jakus, Michał Meyer, Karol Wróblewski, Michał Aleksandrowicz, Otar Saralidze, Genady Iskhakov, Zbigniew Bobowski, Marek Janiszewski, Andrzej Jamrozik, Adam Kość, Andrzej Traler, Robert Jędrych, Dariusz Rogoziński, Tomasz Wojdyno, Wojciech Zdziech, Michał Ilczuk, Paulina Napora, Ryszard Maliszewski, Andrzej Malinowski, Andrzej Kozłowski, Arkadiusz Hanaczewski, Józef Teofiluk, Zygmunt Andrzejewski, Tomasz Borkowski, Łukasz Chrzuszcz, Andrzej Róg, Marek Chronowski, Sofia Rabati-Roczniak, Fryderyk Palonka, Antoni Sokólski, Mitra Roczniak, Przemysław Wardak, Filip Dziwiszek

Seriál popisuje osudy roty polské mechanizované pěchoty na misi v Afghgánistánu. Co se týká zpracování, lze seriál charakterizovat jako polský pokus o natočení moderního, realistického hi-tech seriálu ala americká produkce, což se někdy daří lépe, někdy hůře. Technika, uniformy i zbraně vypadají realisticky, jen některé přestřelky mně přišly nějak podivně natočené. Co mi trochu vadí je takové to klasické klišé, je zde "dobrý" velitel první čety, syn generála ve výslužbě, který chce ukázat, že není protekčním spratkem, jeho hlavní "protivník" velitel druhé čety, kteří se od první chvíle, co se setkají nemusí a navíc se oba uchází o stejnou ženu. Kdyby to viděl profesionální voják, tak se asi pousměje, ale v dnešní době, kdy se moc válečných seriálů nenatáčí je to příjemné překvapení. Čtyři hvězdy.(5.5.2013)