Ada Monroevá se se svým otcem přestěhovala z města do obce Cold Mountain, kde se okamžitě zamilovala do muže jménem Inman, který se zase okamžitě zamiloval do ní. Dvojice spolu zažila pár pěkných momentů, ale oba byli velmi zdrženliví, a než mohl jejich vztah přerůst do další fáze, přišla občanská válka. Inman narukoval do jižanské armády. Dvojice si před Inmanovým odjezdem dala polibek a slíbili si, že na sebe počkají. Inman bojoval ve válce statečně a díky němu a mužům z Cold Mountain vyhráli mnoho bitev. Jednoho dne se je seveřané pokusili vyhodit do vzduchu, ale nakonec dostali sami sebe do pasti. V té bitvě zemřelo hodně mužů, ale seveřané byli poraženi. Inman a jeho muži dostali za úkol v noci postřílet přeživší nepřátelé, ale akce se nepovedla a Inman byl vážně postřelen. Inman byl převezen do nemocnice, kam se mu po delší době dostal do ruky dopis od Ady. Ada si mezitím prošla peklem. Válka převrátila její život vzhůru nohama. Otcovo zdraví se horšilo, museli propustit všechny otroky a farma nebyla udržována. Jednoho dne otec Ady zemřel a ona byla odkázána na milodary místních. Adě nejvíc pomáhala Sally, jejíž synové odešli taky do války. Ada byla zoufalá, a proto Inmanovi napsala, aby za ní okamžitě vyrazil. Inman ten dopis dostal v nemocnici a hned, jak mohl, tak z nemocnice utekl. Tehdy už bylo jasné, že jižanská armáda prohraje, ale i tak byli zběhové zabíjeni. Inman měl před sebou velmi dlouhou cestu. Nejprve se seznámil s reverendem Veaseym, kterého přistihl, když chtěl utopit černošku, se kterou čekal parchanta. Inman ho zastavil, ženu zachránil a reverenda přivázal ke stromu, aby se každý o jeho činu dozvěděl. Později se tito dva opět setkali, reverend byl z města vyhnán a nyní je na útěku před domobranou. Dvojice byla na cestě spolu, dlouho si pomáhali a pak jednoho dne narazili na muže, kterému umřel býk v potoce a on ho nyní musí dostat z vody, protože ji zdechlina znečišťuje. Muž se dvojici odvděčil dobrým jídlem a pitím, a když byli oba opilí, přivedl muž domobranu a dvojice byla zatčena. Před smrtí zachránila Inamana skupina seveřanů, na kterou narazili. Vojáci všechny postříleli a Inman hrál taky mrtvého. Inman se pokusil od mrtvých kolegů osvobodit, ale neměl dost sil, nakonec mu pomohla jedna stařenka. Tato stařenka odvedla Inmana k sobě domů, kde mu dala najíst a vyléčila ho. Po nějaké době se vydal Inman opět na cestu, až jednoho dne narazil na dům patřící jedné vdově s miminkem. Sara nabídla Inmanovi jídlo, přístřeší a oblečení. Jeho blízkost v ní vyvolávala vzpomínky na jejího mrtvého muže. Dvojice spolu nic neměla. Ráno je překvapila trojice seveřanských vojáků, ale Inman je zlikvidoval, a tím Saře zachránil život. Pak už se vydal na cestu domů, která byla ještě dlouhá... (TV Prima)

zsn

Tento snímek je nadpozemskou prací, dokonalým scénářem, směsicí žánrů a dostavníkem kvalitních a charismatických herců. A především filmovým orgasmem, jenž plní svůj účel, neboť mne žáden jiný film (již přes 10 let) pokaždé emočně tak nenabije a nevyšťaví zároveň. Cold Mountain vnímám především jako romantický film a miluji, když je romantika doplněna o úskalí života, což podporuje historický motiv filmu v podobě barbarské společnosti, války, násilí, smrti, a především vzdálenosti mezi milenci, kterou nezachrǎnuje Facebook. Miluji to vyvážení lidské lásky a nenávisti, to jak pracuje v ouzkých osamocená lidská mysl s nasbíranými střípky romantiky z minulosti. No a o soundtracku k tomuto filmu ani nemluvím, zde jsem poznala a zamilovala se do hlasu Jacka Whitea (song "Wayfaring Stranger" - I'm going home to see my father~I'm going home no more to roam~I am just going over Jordan~I am just going over home... & song "I wish my baby was born" - But still I hope, But still I hope the time will come~When you and I shall be as one~I wish, I wish my love had died~And sent his soul to wander free~Then we might meet where ravens fly~Let our poor bodies rest in peace...), jenž hlasem umí rozvibrovat posluchače i v realitě. V partě s mým nejoblíbenějším hercem Brendanem Gleesonem byli nezapomenutelní. Inkriminovaná doba to byla těžká, ale pořád bych to vyměnila za současnost. RIP Tati. ()

solskjaer

Film má několik dominant. První a určitě tou největší dominantou je herecký výkon Renée Zellweger,, která byla naprosto přesvědčivá ve všem co v tomto filmu zahrála. Nikdy bych neřekl, že by zrovna Renée zvládne zahrát takovouto roli tvrdé horákyně jakou byla Ruby.Na filmu musím ještě vyzdvihnout jeho konec, který celou dobu směřoval k ohranému hollywoodskému klišé a myslím si, že by happyend filmu moc nepomohl ba naopak. Jde o velmi podařený snímek, který jen potvrzuje pravidlo - kde se objeví Nicol půjde o trhák! ()

Arius

Cely priebeh filmu Could Mountain som si uzival a to i vdaka absolutne profesionalnemu vykonu Jude Lawa ktory mi pripominal Adriena Brodyho v Pianistovi, dalej sadla rola i Nicole Kidmanovej ci Renee Zellweger ktora bola ako tvrdohlabva a nekompromisna farmarka maximalne presvedciva. Taktiez som bol prekvapeny z toho aka enklava hercov ucinkovala vo vedlajsich rolach. Medzi ktorymi vykonom jasne ziaril najma oskarovy Hoffman ci skuseny veteran Donald Sutherland hoci prilis vela priestoru nedostal. Spokojny som bol i s vykonom mojho oblubenca, krala vedlajsich roli Brendana Gleesona ktoreho genialita je skutocne bezhranicna a silne dufam ze jeho usilie bude v blyskej dobe ocenene oskarom.Could Mountain mal vsak i dalsie perli vo svojich radoch ako Natalie Portman ci talentovany Giovanni Ribisi. Navyse mi sledovanie sprijemnoval skvely cesky dabing ktory ma v mnohych scenach filmu dostaval do stavu v ktorom som pribeh vnimal ako toceny v ceskom jazyku. ()

sedm.1

Krásný příběh.Velký film jak dějem tak postavami,jak romantickou tak dramatickou linií,jak milostnými tak drastickými výjevy,velký film hereckými výkony,výjmečný svou barvitostí.Dojemné,poutavé,výpravné.Na poli velkolepého romantického dramatu TOP. ()

ethos

Jemne som bol sklamany nieze by to bolo zle, ale po vychvalovani som cakal uplnu pecku a nejak som ostal chladny. Na zaciatku som ostal strateny menili sa tam casove linie a mal som s toho trosku bordel, potom sa to vyjasnilo, ale ma to stale nebavilo. Jedine ta cast s Natalie Portman ta bola uzasna, ale ja mam pre nu slabost tak to asi preto. ()

Danula13

Vcelku nadprůměrně vydařeně melodrama na pozadí občanské války se solidními výkony hlavních proragonistů, ale do mých 100% to mělo ještě daleko. ()

lskala

Hodně dlouhý a nudný snímek. Drsně dlouhou stopáž jsem vydržel jen díky očekávání nějakého vydařeného konce a ten se konal. Pustil bych si tento film znovu? Pravděpodobně ne. Tudíž hodnocení - 55% - 3*** ()

Katy86

Asi nejhezčí a nejdojemnější film, co jsem kdy viděla ... Sice jsou možná dojemnější, ale mě tento přijde nejideálnější :D... Naprosto (jako vždy) mě uchvátil úžasný herec JUDE LAW!! ()

Markussis

Je to pro mne vždy zvláštní pocit, když vidím film takovýto skoro až katastrofický. Ani v nejmenším se mi filmy tohoto typu nelíbí, přesto uznávám, že tento je nádherný. Asi nejsem zkrátka cílová skupina těchto válečných snímků. Pohled na mučící scény mi prostě nedělá dobře a v některých okamžicích člověku připadá, že už to nevydrží dál sledovat. Ovšem po skončení takovéto hrozivé scény, je díky tomu poté nucen fandit a držet pěsti těm slabším s o to větší intenzitou, jak byly kruté předcházející scény. Nikdo zde si nedokáže představit, jak jsem v průběhu filmu nenáviděl ony příslušníky domoobrany. Nejsem ve sledování tohoto žánru vůbec zkušený, avšak se mi zdá, že onen syrově realistický způsob jakým jsou právě dnešní válečné snímky točeny oproti starším historickým válečným filmům je daleko zajímavější a dává jim nový hlubší rozměr, ne tedy pouze ten historicky faktografický. Nic to ovšem nemění na tom, že tento film není pro mě. ()

pavcas

Tak u tohohle filmu pokaždý brečím...Chemie mezi nádhernou Nicole a charismatickým Judem je neuvěřitelná, milostná lovestory, která až bolí a věřila jsem jim každé slovo, každý pohled. Reneé Zellweger tady v jiné roli než ji známe. Víc takových filmů. ()

Maynard.

Tohle je hodně vydařenej kousek. Páčil se mi i takle po letech, kdy sem ho viděl naposledy. Jediný, co mi trochu ubírá na koukatelnosti a na spádovosti je příběh okolo Kidmenový, který sem to moc nežral. Naopak její kámoška Zellweger na jedničku, ale že bych z toho byl až tak poprděnej a dal ji za to zlatou sošku, tak to nevím, nevím. Příběh Lawa je ale naprosto strhující... Začíná brutální šarvátkou, ze který mrazí. No a jeho putování zpuštošenou zemí, to je "radost" pohledět. Taky mě naprosto šokovalo chování domobrany, která si dělala co chtěla a vraždila jen tak ze srandy a brutálně. Je to uplně jinej pohled na občanskou válku, asi jedinej takovejhle. Konec drsnej, stejně jako celej film. Díky, že nebyl happe end, ten by se sem vyloženě nehodil... ()

Sdoom

Souhlasím s některými recenzemi, že úvodní část, kde se má vytvořit osudové pouto mezi postavami Nicole Kidman a Juda Lawa, úplně tenhle dojem nevytváří. Prostřední pasáž s putováním Inmana by šla trochu zkrátit, nicméně to jsou asi jediné výtky, které k tomuhle filmu mám. Jinak je to krásně natočené, výborně zahrané, s několika skvělými scénami, z nichž hlavně ta zahrnující Natalie Portman vyčnívá. Spokojenost a 4 hvězdičky. P.S.: Film, který by si rozhodně zasloužil 4k remaster! (Blu-ray, orig.) ()

PALINO

COLD MOUNTAIN je film, ktorý ma príjemne prekvapil. Úvodné scény z občianskej vojny sú po vizuálnej stránke bezchybné, no je ich málo. Veľká časť príbehu je rozlomená na 2 časti, z ktorých tá pôsobivejšia je bezpochyby Inmanova cesta k Ade. Kvalita však nechýba ani jednej z nich. Herci v hlavných úlohách odvádzajú vynikajúcu prácu, no pozornosť si zaslúži i obsadenie vedlajších úloh. Záver filmu je možno až príliš predvídateľný, no to nemení nič na fakte, že sa jedná o výborný film. Oscar si ho však tento rok neprávom nevšimol, nomináciu za najlepší film by si istotne zaslúžil. ()

chef

Nuž, človek občas iba žasne ako sa dá obyčajný námet čakania na lásku premeniť v nezabudnutelný kinematografický zážitok plný zvratov, emócií a naplňujúci diváka nádejov v lepší zajtrajšok. Minghella to dokázal, faktom však zostáva, že so slabším castingom by dostal nomináciu možno tak za hudbu. Dôvody nebudem rozoberať, Cival to povedal za mňa. ()

rozbris

A zase se můžu opakovat - válka je svinstvo!!! Ale v tomto filmů, nominovaný na několik oskarů, je důkaz, že láskou jde všechno překonat - "i skoro přežít válku". Jak byla ta poslední přestřelka, tak jsem si říkal "Ne ať to přežije, ať se vrátí a mají krásný společný život..." , no ale nebudu napovídat, radši se podívejte, vřele doporučuji ()

bruceman7

Jako neinformovaný jsem čekal slaďárnu, ale byl jsem více než příjemně překvapen - a to velmi, velmi pozitivně. 85% ()

Ghost Rider vs. Dracula

Ghost Rider vs. Dracula

28.08.2010

Z natáčení v Bulharsku už je dávno vyhlášená noční můra hollywoodských herců i filmařů (napůl žertem si na něj stěžovali třeba Jean-Claude Van Damme či Bruce Campbell). Co je ale horší než natáčení v… (více)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (více)

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (více)