Arogantní a sobecký rozhlasový diskžokej Jack Lucas se dostane do těžké deprese, když zjistí, že nepřímo zavinil smrt několika lidí. O tři roky později pracuje ve videopůjčovně, jejíž majitelka Anne Napolitanová se o něho stará. V jedné ze svých sebevražedných nálad je u Manhattanského mostu zachráněn Parrym, bývalým profesorem historie, který živoří na pokraji společnosti. Parry se chová jako blázen. Ve svých představách je ohrožován zlověstným Rudým rytířem a snaží se přesvědčit Jacka, že jeho úkolem je získat Svatý Grál, schovaný v domě miliardáře Carmichaela. Když Jack zjistí, že Parryho manželka byla mezi obětmi, za jejichž smrt se cítí zodpovědný, snaží se bývalému profesorovi pomoci. Seznámí nesmělého Parryho s dívkou jeho snů, osamělou sekretářkou Lydií. Po první schůzce s Lydií je Parry přepaden několika násilníky a končí v nemocnici. Jack, který dostal novou chuť k životu, se chce vrátit ke své bývalé práci. Navštíví Parryho v nemocnici a nalezne ho v katatonickém stavu. Jediný způsob, jak ho zachránit, je přinést mu Svatý Grál. Jack se v noci vydává do miliardářova sídla jako lupič... (oficiální text distributora)

ethos

Fisher king bol proste skvely. Robin Williams bol ako vzdy v tych to dramatickych rolach uzasny. Bolo to celkom vtipne aj hlboke emotivne, proste to bolo super. Odporucam. ()

ArdathBay

Uzavřít rok 2oo8 netuctovou záležitostí od Terryho (ne, opravdu nemám ještě jednu kolu) je myslím stylové a souvisí s faktem, že jsem "Krále rybáře" nemohl sehnat snad 10 let. Jeden moudrý člověk řekl, že na životě je nejkrásnější těšení, ne dosažení toho, co život přináší. Zde přinesení má stejnou váhu jako těšení, protože jsem velmi ukojen (filmově) zajímavým příběhem, kde Robin Williams podal nejlepší výkon ze všech filmů, co jsem s ním viděl. Zbylá hlavní trojička nezůstává zdaleka pozadu. Scéna po společné večeři a následné komunikace Parryho a Lydie je nadpozemsky působivá. Stejně jako následná pasáž s rytířem a vybavením prožitého traumatu. Možná jsem čekal více toho tajemna a také jsem si vždy myslel, že Williamsova postava bude do současnosti přenesena z minulosti. Moje chyba. Jsem spokojený a těším se na Nový rok o9 plný dobrých filmů a děkuji všem, co mi prostřednictvím interní pošty CSFD napsali pochvalná slova na moje komentáře a vkus a slibuji, že se budu snažit nezklamat i v následujících letech. Ještě jednou děkuji. A speciálně vzkazuji Dejvovi 82ce, že doufám, že se mi poštěstí vidět vidět víc filmů dříve, než On. Zatím se mi nedaří. Tak mladý a tak nakoukáno a přečteno - hučku dolů :) Vážím si Tě chlape... ()

NALBERTik

Tak. tento film se rozjíždí velice pomalu, ale je to pecka. Všichni herci úžasní, z Mercedes Ruehl sálala energie až ke mně do obýváku :) Náladu-zlepšující snímek, škoda že nedostal oskara ! ()

slovan1

Po shlédnutí se obávam, že mi tenhle film stačilo vidět jednou. Určitě dobře napsaný příběh s hereckými hvězdami, ale tohle mi prostě moc neříka... Motivy Monty Pythona jsou znatelné a to zrovna není můj šálek čaje... ()

sedm.1

Terry Gilliam je velice výrazný tvůrce s ojedinělým stylem vyprávění a zpracování svých filmů, a ať už na něj, či na jeho tvorbu, má každý jakýkoliv názor, pravdou zůstává, že vždy jde v jeho podání o filmovou událost. A ikdyž právě já nepatřím zrovna mezi jeho skalním obdivovatele, tak Krále rybáře uznávám jako VELKÝ film! Skutečný opus, skvost, nezapomenutelná a nepřehlédnutelná klasika, prostě nádhera. Co vyzdvihnout nejdřív? Za mě jsou to asi herecké výkony prakticky všech zúčastněných, především ale Bridges je tu jednoduše famózní, prostě v v tomhle ohledu byla ale skutečně radost sledovat výkony všech herců, kteří vesměs odvedli dech beroucí, životní výkony. Dále mě pak nadchla úžasná zápletka, s krásným, upřímným a dojemným příběhem, plným poctivých citů a nehorázně silných emocí, po celou stopáž to se mnou pořádně cloumalo a já jsem všem postavám skutečně upřímně přál, aby se dočkali svého šťastného konce. Úžasná je ale i atmosféra, skvělé dialogy, mnoho až strhujících scén, zkrátka opakuji, Král rybář je snímek, který bez diskuzí patří do zlatého fondu kinematografie, pro mě skutečná klasika! ()

dr.jacoby

V zaujímavostiach som si prečítal, že vo filme je jasne viditeľná česká vlajka, film je z roku 1991 a vlajka je teda československá. ()

pearl_jam

rozhodně můj nejoblíbenější gilliamův snímek, krásný příběh podpořený fantastickými hereckými výkony všech zúčastněných (michael jeter a jeho lahůdkové "pěvecké" číslo) ()

PALINO

KRÁĽ RYBÁR je pre mňa jedným z vrcholných filmov Terryho Gilliama a ani jeho solídny Brazil, ani vynikajúcich 12 opíc si ma nedokázali tak získať, ako sa to podarilo KRÁĽOVI RYBÁROVI. Najväčšiu zásluhu na tom majú hlavne 3 filmové profesie a tými sú réžia, scenár a herci. Silný príbeh tvorí základ kvalitne napísaného scenára a ten doplňuje majstrovská Gilliamova réžia, ktorá ochutila film tou správnou atmosférou, až má človek miestami pocit, že sa nepozerá na New York, ale na nejakú inú planétu, či alternatívny svet. A herci odvádzajú rovnako vynikajúcu prácu; Jeff Bridges s Robinom Williamsom rozohrali pravý herecký koncert a aj preto môžem s čistým svedomím nazvať KRÁĽA RYBÁRA bravúrnym a nezabudnuteľným filmovým predstavením. ()

Devadesát Dva

Zkrátka mě baví ten nostalgický nádech a pojetí příběhu, hraní si s kamerou a vizuálnem mého nejoblíbenějšího režiséra. Škoda jen, že po záseku s 'The Man Who Killed Don Quixote' Terry jaksi ztratil dech a vypařila se jeho dobrá nálada, kterou nejlépe prezentoval právě v Králi rybáři - a přitom to donquijovství cpe všude a je citelné i zde, ve velice půvabném příběhu o neobvyklém přátelství. Ale u Gilliama čekejte cokoliv, jen ne obvyklé, ale jak říkám, pořád je to zástupce té staré éry, kdy Gilliam dělal triky a efekty postaru, kdy to pořád mělo šmrnc. ()

crass.48

Extravagantně krásný film, který okouzlí postavami. Ani náznakem se nesnaží být "filmem ze života". To od režiséra, který je větším snílkem než Don Quijote, jehož příběh chce již dlouhé roky zfilmovat, nemůžete čekat. Kýčovité scény v průběhu filmu, jejichž koncentrace se koncem zvyšovala, jsou myšleny vážně asi jako ty podobné v Modrém sametu. Prostá sebeironie. Gilliam by třeba chtěl, aby to fungovalo ve skutečnosti jako v jeho filmu, ale zároveň to shazuje. ()

Han22

Prakticky vůbec si to nepamatuju po všech těch letech, ale pamatuju si nádherný snímek o dvou lidech, kteří jsou blázni, protože nemohli unést co se jim stalo a jak moc mě tenhle film dostal. ()

Kredy

Hrozný, ale místy zábavný. Člověk musí překonat dosti divný začátek a čekat jak to dopoadne. Když balí Robin Williams Amandu Plummer tak jsem se parádně bavil a takových scén tam je ještě víc. ()

BlackTom

Cynický sviniar a čistá duša hľadajú bájnu relikviu... Čo z toho bude? Od Gilliama som čakal všetko, ale toto ma vážne vzalo. Krásne filmové podobenstvo s dvojicou tých najlepších hercov, akých si len režisér mohol priať. Bezohľadný karierista Bridges je miestami väčší cynik než Robert Downey Jr., no a Robin Williams ako citlivý blázonko Parry je proste na zožratie. Ku tomu pekná scenéria Manhattanu, partička bláznov (excelentní Michael Jeter a Tom Waits) a nádherný koniec, ktorý nenechá žiadne oko suché. Priviedol osud Jacka k Parrymu alebo Parryho k Jackovi? Neviem a je mi to jedno, som maximálne dojatý. Jeden z najkrajších filmových zážitkov. Ďakujem, Terry. ()

Chegi

Asi to není film pro každého. On Gilliam také není režisér pro každého. Ale pokud má někdo rád čirou fantazii, zvláštní pohled na náš svět a nápadité příběhy, pak se mu budou jeho filmy líbit. Mě se Král rybář líbil a to velmi. Lví zásluhu na tom má jistě (tehdy ještě úžasně hrající) Robin Williams, který by si Oscara zasloužil. Ale novodobé putování za Svatým grálem, za láskou, za odpuštěním, za vykoupením je o něčem jiném, než jen o hercích. Je to právě o příběhu. O příběhu, který nám Terry Gilliam tak krásně vypráví ve svém filmu... ()

Seti

Herecký koncert Bridgese a především Williamse v další ulítlé gilliamovině o depresi, lásce, šílenství, bezdomovcích a Svatém Grálu. ()

klukluka

Nebavilo mě to v devadesátkách, a nebaví mě to ani o 25 let později. Intelektuální přesah a hluboké poselství Krále rybáře mi zůstávají dokonale utajeny. Já vidím jen nepřesvědčivé, laciné melodrama. ()

Lexion69

Nejopravdovější z archetypů filmu. Dílo jež má srdce, obrovskou sílu něco předat. Umělecká výpověď o jejíž upřímnosti jsem ani na vteřinu nepochyboval. Kdepak Kubrick, tohle je skutečná filmařina, se skutečným poselstvím. ()

Davej

Skvělé podobenství. Zajímavé pokračování artušovské legendy, které se odehrává na opačné straně oceánu a vzhledem ke změně sociálních poměrů v lidské společnosti za těch tisíc let, které uplynuly od prvního dílu, zde rytíře nahrazují bezdomovci:). ()

Hopper

Gilliam a jeho trochu nudný príbeh o dvoch mužoch. Tento režisér už spáchal podstatne lepšie kúsky a ani Williams ho nezachráni. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall