Arogantní a sobecký rozhlasový diskžokej Jack Lucas se dostane do těžké deprese, když zjistí, že nepřímo zavinil smrt několika lidí. O tři roky později pracuje ve videopůjčovně, jejíž majitelka Anne Napolitanová se o něho stará. V jedné ze svých sebevražedných nálad je u Manhattanského mostu zachráněn Parrym, bývalým profesorem historie, který živoří na pokraji společnosti. Parry se chová jako blázen. Ve svých představách je ohrožován zlověstným Rudým rytířem a snaží se přesvědčit Jacka, že jeho úkolem je získat Svatý Grál, schovaný v domě miliardáře Carmichaela. Když Jack zjistí, že Parryho manželka byla mezi obětmi, za jejichž smrt se cítí zodpovědný, snaží se bývalému profesorovi pomoci. Seznámí nesmělého Parryho s dívkou jeho snů, osamělou sekretářkou Lydií. Po první schůzce s Lydií je Parry přepaden několika násilníky a končí v nemocnici. Jack, který dostal novou chuť k životu, se chce vrátit ke své bývalé práci. Navštíví Parryho v nemocnici a nalezne ho v katatonickém stavu. Jediný způsob, jak ho zachránit, je přinést mu Svatý Grál. Jack se v noci vydává do miliardářova sídla jako lupič... (oficiální text distributora)

cold

Já vím, že to možná nebude znít moc objektivně, ale nemohu si pomoci. Je to prostě skvělé, skvělé , skvělé. Tolik symboliky a nádherné naděje, že nejsou lidi na sebe tak zlí, jak to na první pohled vypadá, mě prostě dostává. Děkuji moc "pane dokonalý". Gilliam prostě umí a .... (nevím co dodati). Koukněte se na to. Určitě neprohloupíte. ()

wosho

Jesen z nejpodařenějších filmů pana Gilliama. Svůj výrazný rukopis hodně pozměnil, kdo očekává fantasmagorické výjevy a nápady (jako u Brasilu, či Barona Prášila) bude sklamán-hodně je omezil a používá je čistě do linie halucinací Parryho. Jako režisér sází čistě na příběh o prapodivném vztahu dvou ztroskotanců s tragickým poznamenáním a na hereckou kreaci ústředního dua-což je sakramentcky dobře. Král rybář je jedním z nejdojemnějších filmů, co kdy se natočili. ()

dopita

Z tohohle filmu mám vždycky stejnej pocit. Trochu rozháranej, ale přitom konzistentní. Zvláštní kombinace. Terry Gilliam možná vytvořil lepší film, než sám čekal. Famózní herecký výkony, hlavně Robin Williams dokazuje, že ho je v přiblblých komediích škoda. Dojem kazí jen dost odfláknutej dabing. ()

DocBrown

Ne, Gilliama mam rad, ale tohle mi vubec nesedlo. Problem je v naprosto plytkem pribehu, a at se opevovani herci snazi jak muzou, tak to zachranit nedokazi. Diky neskutecne stopazi jsem se znacne nudil. Svaty Gral Gilliam uz jednou nadmiru vyuzil a tahat ho znova zrovna nemusel. A prizracny rytir mi pripadal jak kopie samuraje z Brazilu. ()

Bohemák

Takhle si představuju anglo-americkou tvář těch "hřebejkovských laskavých komedií. Ale tyhle postavy jsou trochu roztomilejší a barevnější. Asi začnu mít rád R. Williamse. ()

Merkin

Chytré a hluboké pojednání o rádoby povrchních věcech, příběh o tom, že i pozlátko může zhořknout, když duši hrozí věčný žal, že i blázen vyléčí srdce krále, že i vysněný grál vykouzlí naději. R. LaGravenese stvořil výjimečné hrdiny a minimálně Robin Williams onu iluzi dokonale uchopil a zhmotnil :) ()

Junglista

Kromě hereckejch výkonů mi toho Král rybář moc nedal. Je fakt, že Gilliamův styl mi zrovna nesedí a to ovlivnilo moje celkový nazírání. Kromě části, kdy Parry těžkopádně balil Lydii, a která vysoce převyšovala vše ostatní, sem měl trochu problém držet pozornost. I když příběh zrovna košatostí neoplýval, s někým jiným na režisérský židli by se mi to líbilo víc. ()

Miller

Příběh o bezdomovci a hlasatelské hvězdě - ti spou musejí ukrást svatý grál z domu miliardáře. A režíruje to Terry Gilliam. Co vy nato???!!! SÚÚÚPÉÉÉR! Krásné drama, o našich rytířích. A tohle je taky krásný https://www.youtube.com/watch?v=Vza5Io4AKf8 Je velká škoda, že se Robin Williams zabil. Když člověk vidí, jaké filmy točil (Čas probuzení, Dobrý Will Hunting, Král Rybář...), je z toho do breku. To jsem ale odbočil. Král Rybář je krásný příběh Jeffa Bridgese, který nepřímo zavinil smrt Barryho ženě, a snaží se Barryho (ale spíš sebe) uplatit nebo mu pomoci. Jediným háčkem je, že Barry je blázen a přestože Jacka zná, tak to není jako hvězdu, ale jako toho, kdo mu má pomoci ukrást svatý grál z domu miliardáře. A ještě miluje dívku, kterou stalkuje. A nesmí se bavit o své miínulosti. Musíte si na styl Krále Rybáře zvyknout, a pak už se stačí kochat záběry úžasné kamery, třeba jak se uprostřed parku Williams svlékne, lehne si nahý do trávy a začne pomocí myslí trhat mraky. Nebo jak se transvestitní bezdomovec obleče do kostýmu ženy, vezme si 5 balónků, a jde zpívat Lýdii do práce. Ale i tím, jak rádiová hvězda leze po laně do domu ufetovaného miliardáře a ukradne svatý grál. Co z toho vznikne? Film o našich démonech? Film o naší minulosti? Nebo snad ovojí dohromady? Mě to je jedno, pro mě to je jeden z těch nejmileji podaných filmů všech dob. Dávám 100% ()

Petr.Kocfeld

Tento snímek se mi docela líbil.Hlavně díky skvělému hereckému obsazení.Robin Williams zde hraje velmi dobře.Působivý a emocemi nabytý film,který pohladí po duši a své příznivce si najde jistě i dnes v dnešní uspěchané době...Výborné drama!Četl jsem i knihu a tento snímek mě taky nezklamal.Král rybář o hledání Sv.Grálu či o hledání přátel je příjemný i oddychový.Král rybář je o tom,že i malý člověk může zmoci "velké dílo". ()

Bafo

Nadherny poeticky pribeh z dilny meho oblibeneho rezirasa. Vytvarna stranka opet bez chyby. Skveli herci v cele s Robinem Williamsem ktery zde dokazuje ze neni pouze komikem ci Fluberem :) Navic nadherna alegorie na Rytire kulateho stolu a hledani svateho gralu, jen kdo byl ten Artus ? ()

Daae

Terry Gilliam je jednoduše boží tvůrce. Robin Williams je také fantastický. Symbolické prvky z filmu si stojí za to vyhledat, protože pak pochopíte, jakým mistrem pan režisér je. Rozesměje (bujaré zpívaní sympatického transvesty, prvotní zvrhlé trhání obláčků) - dojme (báječný přechod z rušné haly ve valčík). Vyznání Robina Williamse Amandě Plummer bylo jedno z nejkrásnějších, které jsem na stříbrném plátně viděla, a za následující neuvěřitelnou scénu, ve které je stíhán Ohnivým rytířem, zatímco se mu vracejí vzpomínky na vraždu své ženy, musím jednoduše dát pět hvězd. ()

Schuldiner

Moc hezká pohádka, opravdu! I když chvílemi velmi drsná.. Jeff Bridges je vynikající. Robin Williams mu zdatně sekunduje. Oba předvedli perfektní výkon, stejně tak jako dvě hlavní herečky. Velké mínus vidím v tom, že to asi stačí vidět jednou. A tak dávám jen tři hvězdičky. I když bych nejradši dal tři a půl. Vzhledem k tomu, že to opravdu beru jako pohádku, tak zde neřeším nějakou logiku a pravděpodobnost dějových linií... Líbilo se mi to. Má to pár silných momentů a skoro žádné slabé. Celkově jsem se nenudil, párkrát se i dobře zasmál, ale vyloženě jsem nejásal... -- 70% -- ()

Rozjimatel

[3,5*]     "What do you think?" "I think that they were made for each other. It's scary, but true."     Romantická dramédia, ktorá väčšinu času oplýva dosť skľučujúcou náladou. Výnimkou je pár groteskných scén a hlavne žiarivo happyendový záver, ktorý v kontexte celého filmu pôsobí skoro až nepatrične (ale aj tak vďaka zaň). Jednou z nosných tém tu je prchavý a predovšetkým povrchný svet šoubiznisu, ktorého mohutný vplyv na bežných ľudí sa môže javiť až ako tragicky trápny (úžasná scéna je, keď sa Jackovi jeho arogantné správanie vypomstí a je z toho hneď niekoľko obetí na životoch). Hoci sa bezosporu jedná o výbornú filmárčinu, režisérsky štýl Terryho Gilliama mi nikdy príliš nesedel, takže som sa pri filme miestami nudil. Hlavne ma nebavil ten podivný svet so svätým grálom, ohnivým rytierom a šibnutými postavami, ako je napríklad ten fúzatý trapko v ženských šatoch (hlavný hrdina Parry to s tou jeho tendenciou odhaľovať svoje intímne partie tiež občas preháňa). Naopak, veľmi ma bavila dejová línia s nemotornou Lydiou v podaní výbornej Amandy Plummer (jej sledovanie mestom, dohadovanie rande, samotné rande, atď.). Na filme ešte môžem pochváliť sugestívnu kameru (Roger Pratt) i vydarenú hudobnú zložku (George Fenton) a po hereckej stránke ho ťahajú skvelí Jeff Bridges (Jack, parádne arogantné hovädo) a Robin Williams (Parry, "A very nice psychotic man."). Na strane druhej som vôbec nedokázal prísť na chuť herečke Mercedes Ruehl, ktorá je tak škaredá, že nechápem, ako mohla byť obsadená do role romantickej hrdinky a sexuálnej dračice zároveň (a dokonca za ňu získala aj Oscara).     "I'm not feeling very well." "No wonder. We just met, made love and broke up all in the space of 30 seconds..." ()

Eruntano

Konečně! Po tolika zklamáních v poslední době splněný divácký sen. Skvělý film - vtipný i mrazivý, grandiózní herecké výkony. Gilliam je pokaždé výzva, ale tentokrát jsem nebojoval proti němu, ale s ním. ()

conery1

Pokiaľ viem Kráľ Rybár bol titul medzi templármi a bol druhý po veľmajstrovi. Tak isto grál má spojitosť s týmto spoločenstvom obávaných rytierov chudoby. Po nich grál údajne vlastnili Katari. Obe duchovné spoločnosti vyhladila kat. cirkev. Náhoda? Podľa mňa je grál duchovná záležitosť- poznanie samého seba a teda nezávislosť od okolitého sveta. Na konci filmu hl. predstavitelia ležia nahí vedľa seba a pozorujú hviezdy, bez pocitu hanby- slobodní. Našli svoj grál. ()

Delaney

Robin Williams nemá chybu.... Terry Gilliam nemá chybu.... Jeff Bridges nemá chybu.... Král rybář nemá chybu.... jak dlouho mam ještě pokračovat abych obhájil svejch 5*? ()

LBsmoke

uj jeden z horších gilliamových filmů. scénář nevyšel-výsledek předem jasný jak u ploché romantické komedie. film pořád myslí na to kdy má mít spád ale přitom dělá jen malé výkyvy ve vysokých frekvencích.. hlavní role bridges mě to přišlo hodně špatný. film o týpkovi který byl neuvěřitelně trapný pocelou dobu..pokud jeff hrál vola který si myslí jak je zázračný.. vede rádoby chytré monology..přitom je úplně hluchý člověk.. tak tleskám! akorát naštěstí robin válel..tomu sem toho profesora(inteligentního)/houmlese(chaose) a odporného dobráka věřil..a de vidět že terry se snažil..akorát občas scénář po kterém šáhne není úplně bingo mno..(nápad pěkný+pěkné úmysli=nuda) ()

yehudit

Našlápnutý začátek s old school hudbou z osmdesátek a rychle letícími vtípky, které skoro nestíhám sledovat. Následuje halucinogenní, snová pasáž, přecházející chvílemi do deliria a připomínající stylem snímání Strach a hnus v Las Vegas. Poté čirá komedie s totálním bláznem Robinem Williamsem a jeho sklepním příbytkem. Tempo potom zvolní. Dostane se na romantiku. Dojemný příběh dvou "nedokonalých" samotářů v kontrastu se světovým a sebevědomým ústředním párem. Pak přijde psychodrama, utíkáme před ohnivým rytířem, před silným traumatem, před minulostí. V následující pasáži nechybí napětí a strach z výšek. Závěr - trochu americký, ale v Gilliamově stylu. Multižánrová lahůdka. A výborný Jeff Bridges. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall