Arogantní a sobecký rozhlasový diskžokej Jack Lucas se dostane do těžké deprese, když zjistí, že nepřímo zavinil smrt několika lidí. O tři roky později pracuje ve videopůjčovně, jejíž majitelka Anne Napolitanová se o něho stará. V jedné ze svých sebevražedných nálad je u Manhattanského mostu zachráněn Parrym, bývalým profesorem historie, který živoří na pokraji společnosti. Parry se chová jako blázen. Ve svých představách je ohrožován zlověstným Rudým rytířem a snaží se přesvědčit Jacka, že jeho úkolem je získat Svatý Grál, schovaný v domě miliardáře Carmichaela. Když Jack zjistí, že Parryho manželka byla mezi obětmi, za jejichž smrt se cítí zodpovědný, snaží se bývalému profesorovi pomoci. Seznámí nesmělého Parryho s dívkou jeho snů, osamělou sekretářkou Lydií. Po první schůzce s Lydií je Parry přepaden několika násilníky a končí v nemocnici. Jack, který dostal novou chuť k životu, se chce vrátit ke své bývalé práci. Navštíví Parryho v nemocnici a nalezne ho v katatonickém stavu. Jediný způsob, jak ho zachránit, je přinést mu Svatý Grál. Jack se v noci vydává do miliardářova sídla jako lupič... (oficiální text distributora)

seale

Moc pohodové- příběh, kamera, propojení motivů i herci, to všechno zahrálo, i zahřálo. :) Velký počin, který jde vídat opakovaně, aniž by to omrzelo. ()

Richie666

Terry Gilliam opět odvážně rozvíjí svoji bohatou fantazii a kouká se na to fakt s potěšením, takže je škoda, že se druhá půlka zvrhla v poměrně lehce průhlednou taškařici s trochu až odpudivě přeslazeným závěrem. Na čtyřech hvězdičkách to drží opravdu jen tradičně vynikajicí Jeff Bridges, ovšem na druhé podívání už bych si tím tak jistý nebyl.. ()

ScarPoul

Veľmi delikátny film. Jemný, nevtieravý a svojím spôsobom fantastický. Gilliam si po prvý krát nepísal scenár. A je to tam aj vidieť, ale nie je to na škodu. Pretože samotný fakt, že sa vydal do hlbín bláznovstva a ich chápaniu sveta prináša divákovi neskutočné potešenie a pohladenie na duši. Či už sa to týka zúfalstva, alebo lásky, alebo pochopenia priateľstva - každý s týchto elementov je dovedený do dokonalosti a je radosť prežívať tieto prvky na obrazovke. Bridges, ktorý bol ikonou filmu medzi 80 a 90 rokmi predvádza jeden z najfantastickejších hereckých prejavov svojej kariéry a Williams mu geniálne sekunduje. K tomu pridáme roztopašnú Plummer a ochrnutého Waitsa a karty sú rozdané. Filmu nemôžem vytknúť nič. Plynie krásne pomaly, je nenútený a nevtieravý. Jednoduchý, ale pravdivý, a také filmy mám rád. ()

rawen

nejméně bláznivý film Terryho Gilliama s nejlepšími hereckými výkony :) možná je jen trochu škoda, že jde o film maličko nevyrovnaný, který tak trochu kolísá - upadá a zase se zvedá... přesto jednoznačně skvělá záležitost, do které se lze velice příjemně ponořit... 8/10 ()

Tommassi3

"..a to je taky důvod proč se ženy a muži přitahují !! Protože přiznejme si to.. Ďábel je sakra mnohem zajímavější !! Spala jsem s několika světci a věř mi, že vím, co mluvím, nestáli za moc !!" ;) ()

malylada

Film těží především dobře plynoucím příběhem a skvělými herci. Herecké výkony jsou místy až heroické a hlavně první polovina, kde dominuje Williams....Přechody psychických stavů, šílenství a zpět do reality fungují na jedničku. Druhá polovina mi přišla zvláštní a především jsem moc nevěřil tomu, jak psychicky narušený člověk dokáže byť s podobně trefeným protějškem k nepoznání a ve stavu normálu. Vše pak končí až příliš velkým happy endem. Film jsem viděl s dabingem a přiznám se, že mi dojem srážel.....7/10 ()

Lacike

Uchvatny Williamsov vykon v tragickom pribehu, ale Gilliamov blaznivy styl je pre mna viackrat neakceptovatelny. Nie je to nuda, len som si cely cas hovoril WTF? Ale kvôli Williamsovi to rozhodne za jedno pozretie stoji. Vsetkych ostatnych, vratane Bridgesa, tu uplne zatienil. Ale aj tak ma stve, ze ten film s tak skvelym pribehom nenatocil niekto iny tradicnym spôsobom. 6/10. ()

BoPo

Dlho som sa odhodlával vyskúšať tento chválený film a nič pre mňa. Nečaplo mňa to absolútne ničím a nikým. Zápletka, postavy, všetko mimo moje rozpoznávacie schopnosti. Netuším ako je možné, že hneď po tomto "skvoste" (jeden z najviac preceňovaných filmov na ČSFD) dokázal Terry Gilliam stvoriť svoje vrcholné diela, a to 12 opic + Strach a hnus v Las Vegas. ()

bouncer

Krásná kombinace fantasy pohádky, komedie a dramatu odehrávající se v trochu posmutnělém New Yorku. Skvělý příběh a dokonalé výkony v podání Jeffa Bridgese a Robina Williamse, spolu s trochu netradiční, přestou výbornou režií Terryho Gilliama dávají téměř perfektní film. ()

Agatha

Zcela výjimečný film s neokoukaným námětem, silným příběhem a skvěle zpracovaný. Jeden prvotřídní herecký výkon vedle druhého. Jeff Bridges a Robin Williams dokonalí jako málokde. Velkým překvapení pro mě byla Mercedes Ruehl, která mě namíchla tím, že vyfoukla Oscara Jessice Tandy, ale teď se jí v duchu omlouvám. Scény s ní jsem si pouštěl ještě jednou, má neobyčejný šarm a Oscara si stoprocentně zasloužila. Amanda Plummer dobře ulítlá a výstup Michaela Jeetera při předávání pozvánky a balonků Lydii neměl chybu (asi nejvtipnější část filmu). Nicméně na plné hodnocení se mi to zatím nezdá, ale to asi změní, jakmile si to pustím ještě jednou a v původním znění, i když musim uznat že se dabing docela povedl a to se na Nova Cinema často nestává. ()

jahol

Zase jeden zázrak ....fantastický Robin Wiliams a jemu zdatně sekundující (i když ne tak dobrý) Jeff Bridges...a .. takhle má vypadat scénář... musím říci mi tenhle film Transformery, který jsem viděl před pár hodinama, dokonale vymazal z paměti...smích... a slzy... radost... a strach... a čisté lidství.. a primivní úchylné násilí.. a všechno tohle na pozadí vizuální hostiny dotažené do posledního šroubku... ()

corpsy

Terry Gilliam mal vždy v rukáve nejaký čudesný príbeh, ktorý pretavil v ešte čudnejší snímok. Toto dielo je jedným z tých najvzorovejších príkladov. Nemôžem povedať, že je to film len pre fajnšmekrov, ale tí sa budú na ňom zabávať najviac. ()

Pishin

Velice pusobive a netradicni vypraveni o pocitu viny a odpusteni. Moc hezky natoceny film, ktery zahreje na dusi. Terry se predvedl a natocil poutave drama ve, kterem se setkavaji osudy byvaleho znameho radioveho moderatora a bezdomovce Parryho, dvou lidi, kteri by se jinak asi nikdy nepotkali kdyby je cirou nahodou nespojovala jedna bolestiva udalost, ktera neda oboum zapomenout. A tak se spolecne vydavaji na cestu za hledanim Svateho gralu aby oba prekonaly sve vnitrni demony a prenesli se v zivote dal. Bravo 90%, ()

curunir

,,AKO BY SOM BOL MAGNET, LENŽE PRIŤAHUJEM HO*NÁ." __ Objektívne ohodnotiť tento film je ťažké. ,,Kráľ rybár" osciluje na pomedzí 3* a 4* a predsa len akosi cítim, že by som sa mal prikloniť k lepšiemu hodnoteniu. Vo svojej podstate ide totiž o pomerne jednoduchý, nenáročný príbeh s jemnými prvkami - povedzme - magického realizmu, ktoré snáď ako jediný výraznejší atribút evokujú Gilliamovskú tému. Narozdiel od iných režisérových počinov menej výraznú výtvarnú stránku vynahrádza kameramanská invencia Rogera Pratta a maximálne sugestívne spracovanie ,,ohnivého rytiera". Amanda, dcéra Christophera mi prišla snáď ešte lepšia ako Oscarom odmenená Mercedes. Nerozumiem nominácii Geogra Fentona, keďže jeho hudba bola pre mňa takmer po celý čas nepostrehnuteľná. Zrejme išlo o technický nedostatok českého znenia, alebo možno hudba dokonale ladila s obrazom. (5920. hodnotenie, 294. komentár k filmu) ()

Kryton

Nádherně dojemný příběh , který mě i díky skvělým hereckým výkonům Williamse a Bridgese chytne u srdce. ()

mis-ko

Vizuálna stránka filmov Terryho Gilliama je nezameniteľná a svojská. Ani v tak civilnom (na Gillamove pomery) filme ako Kráľ rybár nepôsobí rušivo a za vrchol považujem tanečnú scénu z Grand Station. Nádhera. ()

MartinezZ

13.6.2010 ~ Ubohej parchant Jack, který je díky své povýšenosti a shazování po telefonu obtěžovaných lidí na vrcholu své rozhlasové kariéry, si nežije špatně. Dokonce čeká na svou první roli v televizi. Ovšem jeho ego nabourá chlápek, který si vezme jeho bezmyšlenkovitě do éteru vyblitá slova až příliš k srdci a v jednom baru postřílí sedm lidí. Od té chvíle není Jack ve své kůži a těch, kteří pro něj byly jen póvl, se nyní obává. V každém je ukryt magor a nikdy nevíš, co ho napadne. ~ Netrvá dlouho a Jack dospěje ke zjištění, že když si zaplave s pár cihlami přivázanými k nohám, bude mít konečně klid. Vyruší ho ale párek grázlíků, které pro změnu zase vyruší skupinka pobudů v čele s Robinem Williamsem, ukázkovým bezdomovcem-magorem Perrym. Ovšem nikoliv magorem bez důvodu. Jeho důvodem je právě Jack, aniž by to jeden či druhý v té chvíli tušili. Bláznem se Perry stal ve chvíli, kdy mu přítelkyni v jednom baru zastřelil před očima nějaký kretén s brokovnicí... ~ Jack se za to cítí odpovědný a, ačkoliv netuší jak, rozhodne se Perrymu pomoci. Perry ovšem touží pouze po dvou věcech na zemi. Svatém grálu, který má v pracovně jeden z vlivných občanů města a jež po Perrym chtějí malí tlustí lidičkové, které seslal Bůh (jak si Perry představuje) a mladou neoslnivou nešikovnou pracovnicí na nějakém úřadě, do které se Perry bláznivě zamiloval. ~ Terry Gilliam je vážně... zvláštní režisér. Dokáže vytvořit něco, co je tak imaginární, až blbé, pak něco, co není vůbec špatné, ale výtečnosti tomu také chybí několikero schodů a pak je schopen vytvořit 'Krále rybáře', neobyčejný příběh zvláštního přátelství mezi bláznem a nepřímým tvůrcem jeho neštěstí. Speciální poděkování ovšem míří Jeffu Bridgesovi a hlavně Robinu Williamsovi, který si v těch bláznech libuje a asi proto mu tak neskutečně jdou. Výborný film, doporučuji! ()

havLord

Tento film mám veľa rád, hodně mě vzal, tak "silný příběh" - přestože tohle slovní spojení zní lacině - se jen tak nevidí. 100% ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall