Arogantní a sobecký rozhlasový diskžokej Jack Lucas se dostane do těžké deprese, když zjistí, že nepřímo zavinil smrt několika lidí. O tři roky později pracuje ve videopůjčovně, jejíž majitelka Anne Napolitanová se o něho stará. V jedné ze svých sebevražedných nálad je u Manhattanského mostu zachráněn Parrym, bývalým profesorem historie, který živoří na pokraji společnosti. Parry se chová jako blázen. Ve svých představách je ohrožován zlověstným Rudým rytířem a snaží se přesvědčit Jacka, že jeho úkolem je získat Svatý Grál, schovaný v domě miliardáře Carmichaela. Když Jack zjistí, že Parryho manželka byla mezi obětmi, za jejichž smrt se cítí zodpovědný, snaží se bývalému profesorovi pomoci. Seznámí nesmělého Parryho s dívkou jeho snů, osamělou sekretářkou Lydií. Po první schůzce s Lydií je Parry přepaden několika násilníky a končí v nemocnici. Jack, který dostal novou chuť k životu, se chce vrátit ke své bývalé práci. Navštíví Parryho v nemocnici a nalezne ho v katatonickém stavu. Jediný způsob, jak ho zachránit, je přinést mu Svatý Grál. Jack se v noci vydává do miliardářova sídla jako lupič... (oficiální text distributora)

kritiklon

Působilo to na mě takovým nezáživným dojmem. Příliš vleklý příběh s minimem děje který by mě jakýmkoliv způsobem bavil či zaujal! Na ústřední dvojici nemůžu říci ani popel ale celé to podle mě zabil nezajímavý scénář. Můj názor je, že "Král rybář" je nadhodnocený snímek. 3,5* za 68% ()

Kingpin

Myslim si, ze vsechny me snahy, psal-li bych komentar k tomuto snímku, by nepopsaly potencial, kterym tento film disponuje, proto ho ani komentovat nebudu. Opet se klanim Robinu Williamsovi a opet mam dlouhou dobu o cem premyslet a na co myslet ()

Emzet

Krásný, citlivý a poetický příběh, ze kterého je ale Gilliam cítit na sto honů. Bridges i Williams jsou dokonalí. ()

Psice

Mistr fantaskních a tajemných příběhů – Terry Gilliam – přichází s dalším snímkem ze sbírky svých podivností. Tentokrát se však rozhodl zvolit příliš laciný příběh bez hlubšího významu – vše klouže s takovou lehkostí po povrchu a působí tak moc nepřesvědčivě, že je přímo utrpením sledovat, kolik (hodin) ještě zbývá do konce – délka filmu byla k unudění dlouhá! A kdyby jen to - Gilliam se rozhodl obsadit do hlavní role (nejen) mně tak nesympatického Robina Williamse. Přijde mi, že chtěl Gilliam vměstnat do jednoho filmu příliš mnoho témat a zároveň se chtěl takříkajíc zavděčit všem. Vznikla tak přeslazená romantická limonáda s komediálními scénami, okatě moralizujícím nádechem a rádoby duchovním obsahem (to ale zřejmě nebylo původním záměrem filmu). S faktorem náhody se ve filmu pracuje tak nevěrohodným způsobem, že se mnohdy nelze ubránit smíchu. To, co např. v Mechanickém pomeranči působí jako logické vyústění celé situace (jakási nutnost vyřízení starých účtů), zde nefunguje a působí strojeně a směšně. Třešničkou na dortu celého příběhu byl ovšem samotný pohádkový závěr (zcela „nepředvídatelný“), ve kterém láska k Lydii uzdravila ze dne na den psychotika Parryho – chyběl snad už jen západ slunce nad mořskou hladinou. Zkrátka - i mistr tesař se někdy utne … ()

RomanHyde

Krále Rybáře jsem viděl poprvé v roce 1995 a nyní v roce 2012 podruhé. Již tehdy poprvé ve mne zanechal jistou esenci, kterou jsem si nyní znovu a rád připoměl a naplno užil. Když se dva lidi potkají, není to náhoda. Náhody neexistují. Vždy je to osud. Ti dva lidi si mají něco říci, něco se na sobě naučit. A právě o tomhle je Král rybář. ()

TomasKotlant

Film působící velmi komorně a nezávisle, nabízí krásné momenty a zajímavý vizuál. Přeludy, které vidí Parry jsou udělané naprosto perfektně. Scénář nabízí zajímavé zápletky a jejich rozuzlení, ačkoliv se asi nedají považovat za naprosto šokující. Prostě originální, kreativní a příjemný film. *** Ve zkratce: Svatý grál... ať žije rybí král! ()

G900

Tohle jsem opravdu necekal. Tenhle film uz na me nejakou dobu cekal a porad jsem na nej nemel naladu. A jsem rad. Asi jsem ho videl ve spravny cas, protoze na me opravdu zapusobil. Je to pomerne stary film a je to na nem videt, celkovy dojem mi trochu kazil i dabing, ale vyseldek byl takovy, ze od te doby, co Jack potkal Parryho, jsem nemohl odtrhnout oci od obrazovky. Uz dlouho me zadny film takhle nedostal. Robin Williams opravdu, ale opravdu umi hrat a zde dostava hodne prostoru to ukazat. Herci jsou tady to hlavni co drzi film tak nahore. Jeff Bridges muze byt obsazen do jakekoliv role a vzdycky mu bude sedet. Pribeh sice je trosku klisovaty, ale to vubec nevadi. Je to podano tak perfektne, ze si to ani neuvedomite. Uz ted se tesim na druhou projekci v originalnim zneni, ale na to si jeste pockam. Protoze tohle musim jeste chvilku vstrebavat. --- Full Five... ()

JohnDick

Král rybář je příběh dvou lidí, kteří měli všechno a během okamžiku o to oba přišli. Nicméně náhoda, nebo snad osud jim dá druhou šanci zase získat to, po čem touží. Bývalá rozhlasová hvězda Jack Lucas (Jeff Bridges) a bývalý učitel na univerzitě, nyní bláznivý téměř bezdomovec říkající si Perry (Robin Williams) se setkávají ve chvíli, kdy oba žijí jiný život, než byli zvyklí, a oba díky stejné nehodě před lety, za kterou si Jack přičítá vinu. Výčitky svědomí ho přinutí pomoc Perrymu v jeho Bohem zvolené cestě za Svatým grálem a také za dívkou jeho snů. Ve filmu je patrná stylistika režiséra Terryho Gilliama, hlavně při fantasiích v Perryho hlavě, nicméně co snímek pozvedá na vyšší úroveň, jsou především herecké výkony všech důležitých postav (však také Mercedes Ruehl vyhrála Oskara za vedlejší roli díky ztvárnění přítelkyně Jacka). Král rybář je film mnoha tváří a musím říct, že ve většině exceluje. ()

KosiR_ksr

Neuvěřitelná kombinace komedie a dramatu - v jednu chvíli se mi tajil dech nad chytrostí a vážností filmu a v další vteřině jsem se nemohl ubránit smíchu (přitom humor byl vždy vkusný a zdaleka ne hloupý). Nejsem vůbec schopen se rozhodnout, zda mám hodnotit 4* nebo 5*. Budu to muset nechat až na další shlédnutí, při kterém si už sice nebudu říkat, jak tohle proboha dopadne, ale na druhou stranu nepochybuji, že mi film má stále co nabídnout! ()

sandinista

Fajnová oddychovka s Robinem Williamsem a Jeff Bridgesem. Robin jako houmles a Jeff jako úspěšný, ale poněkud arogantní rádiový diskdžokej. Oba měli dobrou prdu :-) 720p ()

EvilMari

Dlouho jsem bojovala s tím, jestli už to konečně vypnu nebo budu dál trpět sledováním, až jsme to opravdu vypla a strašně se mi ulevilo. ()

warrenur

Bridges a Williams v svojich zlatych rokoch. Nie je im co vytknut. Robin si vzdy vyberal zaujimave temy a i v tejto velmi vtipne a autenticky zapadne, ako mu je vlastne, do osoby prepnuteho bezdomovca. Cca po prvej tretine som uz vnimal ostatnych bezdomovcov ich fobie a manie uz znacne otravene a preto nizsie hodnotenie. Naopak linka uz s impulzivnou a obsesivnou blondinkou, stvarnenou Amandou Plummer, s naslednymi dohadzovackami bola paradna. Tiez sexi Mercedes s odvaznym vystrihom film okoreni. Moze byt, chcel som vidiet aj tento film, o ktorom som pocul na youtube priamo Robina vtipne rozpravat. Ak pominiem, pre mna spominanu otravnu cast filmu, mozem odporucit vsetkymi desiatimi, ma co povedat i v tejto dobe. ()

Saur.us

Skvělý příběh R. LaGravenese, který ještě lépe uchopil opět svým nezaměnitelným i když v tomto případě méně šíleným způsobem T. Gilliam a ještě lépe odehrál hvězdný herecký ansámbl v čele s živočišným herectvím trojice Williams, Plummerová a v malé ale o to vyraznější roli M. Jeter. Ale to neznamená, že přízemnější herectví J. Bridgese a M. Ruehlové (Oscar za vedlejší herečku!) by snad bylo horší, vůbec ne. Král rybář může názvem odradit ale to je právě chyba. ()

JoSte

Bohužel, jak měl film nadějně nakročeno, s blížícím se závěrem se v příběhu i zvratech víc a víc tlačilo na pilu a z málo pravděpodobných náhod se postupně staly těžkotonážní scenáristické berle, až vše završil otupující přeslazený konec. P. S. Po 15 minutách se na scéně objeví česká vlajka. ()

tragos

Nejlepší Terryho kus, ačkoliv ne podle jeho scénáře. Prostě trefa do černého. Hlavní čtveřice předvádí geniální výkony, včetně mého neoblíbence Bridgese. Škoda konce, který se v kontextu předchozího děje příliš nepovedl, ale i tak 9/10. ()

hazaba

Asi to bude znít jako klišé, ale pro mě to je neuvěřitelný příběh o přátelství, snech, bláznech, lásce... prostě o LIDECH. Někomu by se forma zpracování mohla zdát divná, ale to je prostě Gilliam - spousta fantaskních postav, bizarností, hravosti. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall