Epizody(6)

Rok poté, kdy spor rozdělil Shelbyovy, se musí rodina sjednotit kvůli pomstě ze strany italské mafie a vyhledat pomoc nového pochybného spojence. (Netflix)

Lukin413

Vysoká laťka zůstává nahoře, koně vystřídal box, Rusy Italoameričané, přišlo téma vendety, zdánlivě všemocného nepřítele s tváří Adriena Brodyho, všudypřítomná paranoia a náznaky bezmoci. Navíc se seriál více zakotvuje v makroreáliích všudypřítomné socialistické revoluce, samozřejmě přístupem sobě vlastním. ()

peetrejr

Ešte stále vstrebávam neuveriteľné dojmy, jednoducho už som na štvrtej sérii a stále ma to baví.... Ale veď pri niektorých seriáloch som už vypínal v druhej sérii. Prečo je to vlastne také dobré? Jasné seriál sa už opakuje a dejovo sa posúva ďalej. Zápletka je tam ale už to  je  furt  na tom istom princípe: je tu niekto kto chce zabiť Tommyho=THE END! Ale toto je prekvapivo stále dobré a stále herecké obsadenie neomrzelo a pozor spoiler - Arthur nemusel prežiť, sorry kamo ale ľudí asi bavia oživovačky, áno, áno chápačka že to mali premyslené ale na Čo?! Na houno! A konečne tu neboli divné sexistické scénky, ktoré boli specifikovateľnejšie pre sériu tretiu.  Osobne je toto zatiaľ moja najobľúbenejšia séria, priam neuveriteľné že ma seriál ešte stále drží pri pozeraní a nie tak že nitkou ale rovno celým hrubým špagátom! ()

yvona

Víceméně bezobsahová série plná žvanění o ničem a nelogických zvratů. Brody přehrává, takže působí jako parodie na mafiánského bosse a stupidním a překombinovaným zakončením pro mě tento seriál přestává být zajímavým. ()

hEROic

Tohle byla zas*aně velká nálož! Luxusní téma s italskou vendetou v hlavní roli. Tom Hardy je zpět a je ještě nevyzpytatelnější než dřív. Konečně jde zase do tuhého. Lahoda s jedním velkým mínusem, bojím se totiž, že tuhle řadu už se nepodaří překonat. ;) 95% ()

Azurovydrak

"It's in our gypsy blood. We live somewhere between life and death, waiting to move on. And in the end we accept it. We shake hands with devils, and we walk past them." Čtvrtá řada navazuje na depresivní třetí a pokračuje v prohlubování Tommyho zoufalství a jeho sestupu do spárů temnoty. Zároveň se jí však povede vytáhnout pár es z rukávu (Aidan Gillen rulez) a navrch dodá příjemný, hořkosladký konec. Jen by to už chtělo nějakou osudovou ženu. Ada to sama vše utáhnout nemůže. 90% ()

DAPDO

Tentokrát si na Shelbyovi nabrousila zuby samotná italská mafie. Nemůžu si pomoct, ale z toho se dalo vytřískat určitě víc, než bylo k vidění. V každým díle se opakuje to samé dokola, dvacet minut super podívané a potom nepochopitelný zvolnění tempa. Na můj vkus dostávají v příběhu až moc prostoru ženy z rodiny a jejich trable, sice se to děje týká, ale je to jak kdyby jste zavadily o ovladač a v každé epizodě přepnuly z gangsterky na Rodinný pouta. Mám za sebou dohromady 24 dílů a je k zamyšlení, že jsem ani jednomu nedal pět hvězd. I když tady první i poslední díl neměly k nejvyššímu hodnocení až tak daleko, tak to opakující se zabrždění a přepnutí na menší slaďák mi prostě vadí. ()

Klajondr

Jediné, co mi na této sérii vadilo bylo neustálé točení jen kolem jedné věci. I to bylo ovšem skvěle zpracováno a ani tato část nezůstává pozadu za tempem, kterým se seriál vyvíjí. ()

porky93

Prví dvě série Peaky Blinders byly skvělé. Třetí celkem ušla, ale už to nebylo ono. Čtvrtá série je pro mě velký pád dolů. Nepřináší nic originálního ani zajímavého. Navíc Steven Knight byl při psaní této série zřejmě pod vlivem drog, jinak si nedovedu vysvětlit nepochopitelné díry ve scénáři, které bych od tvůrce jeho kalibru nikdy nečekal. SPOILER...Příklad: Luca Changretta (v podání trapně přehrávajícího Adriena Brodyho) na konci druhého dílu překvapí neozbrojeného Tommyho v jeho kanceláří, ale nezabije ho, což odůvodní tím, že chce, aby Tommy umřel jako poslední. Na konci třetího dílu pak ale bez jakéhokoliv vysvětlení jde Changretta za Pol a místo aby ji zabil, nabídne, že ušetří ji a Michaela, když mu dá Tommyho. Pol na to kývne a Changretta se v honbě za Tommym nechá vlákat do léčky. WTF? Ani se nemá moc cenu rozepisovat o dalších nesmyslech jako je černošský důstojník Královského jezdectva, ženská šéfka odborů, šampion velterové váhy, který má asi tak 110 kilo, již tradiční zrada Alfieho Solomonse, kterou můžeme vidět vyslověně v každé sérii (takže nikoho příliše nepřekvapí). Zkrátka 4. sezóna je velké zklamání a pro mě zřejmě poslední z původně skvělých PB. Knightovi evidentně došli nápady, škoda. ()

J.e.r.e.c

Ach jo, ten konec, ten konec... ten mě zklamal! Přitom se celých pět dílů velice pečlivě a umně skládá dohromady tak, aby připravilo půdu pro zdrcující finále. Které se však nedostaví. Místo toho přijde jen velice neuspokojivé vyvrcholení a po něm ještě dalších snad dvacet minut dojezdu, které končí řádným wtf a cliffhangerem. Až při sledování této řady mi došlo, že postava Tommyho představuje vlastně jakýsi mužský ideál. Je (takřka nadlidsky) inteligentní - dokáže plánovat několik kroků dopředu, ale přitom okamžitě reagovat, když se situace na šachovnici nečekaně změní; zároveň však není jen nějakým salónním intelektuálem a vítězí i tehdy, když dojde na pěsti a zbraně; má ty nejvyšší ambice a je velice aktivní směrem k jejich naplnění; má téměř absolutní sebedůvěru - před nikým neuhne, neskloní hlavu, za všech okolností zůstává sám sebou; svoji rodinu (či spíše klan) ovládá skoro jako nějaký bůh, často i za pomoci manipulace a zákulisních intrik, ale vždy pro jejich dobro... A je už pak jen logickým důsledkem, že na základě tohoto chování mu do postele padají všechny ženy, o které jen zavadí. Ty totiž dokáží vycítit, že pod zdánlivě chladnou maskou kalkulujícího gangstera se skrývá sopka plná emocí a v konečném důsledku i srdce na správném místě. A já vlastně nevím, jestli mi ta jeho dokonalost vadí (protože není realistická) nebo se mi líbí (protože je inspirativní). Celkem dilema, vzhledem k tomu, že v průběhu děje byly ostatní důležité postavy buď zlikvidovány, nebo redukovány skoro do karikatur, a celý seriál je teď už vlastně pouze o něm... 80% ()

DarweyD

OBSAHUJE SPOILERY Zatím první série, ktera splnila moje očekávání tématu “anglická gangsterka z první poloviny 20. století” takhle jsem myslel že to bude vypadat od prvního dílu, bohužel jsem se dočkal teprve ve 4. Sérii, ale stálo to za to, ikdyž by mi nevadilo tý krve a bitek ještě trochu víc. Brilantní Adrien Brody, nikdy bych si nemyslel že by měl hrát italskýho mafiána až doteď, role mu sedla jako prdel na hrnec, konec mě ještě furt trochu mate, jestli to už teda znamená nějakej předčasnej konec nebo jak? Každopádně rip alfie solomons, byl jsi pro tenhle seriál tím, čim je punisher pro Daredevila, nemusim snad ani dodávat že tímto si u mě Tom Hardy vydobil 2. příčku v seznamu největších tvrďáků. ()

0verseer

Štvrtá série nebola zlá, čo ju podľa mňa však totálne položilo na kolená je posledná epizóda, ktorá mala byť paradoxne jej veľkolepým vyvrcholením. Môj komentár k poslednej časti: Spoilery! Mohla to byť 5* epizóda a skvelé zakončenie série. Miesto toho vo mne po skončení ostala len trpká pachuť z toho, čo som videl. Dôvod? Zmŕtvychstanie Arthura. Niežeby som jeho postavu nemal rád, je jedným z tých zaujímavejších, ktorých seriál ponúka, ale rozhodnutie vrátiť ho po strhujúcom úvode späť ma strašne sklamalo. Je to ako keby sa Sonny Corleone v Kmotrovi znenazdajky vrátil po roztrieľaní späť s odôvodnením, že v čase atentátu mal na sebe nepriestreľnú vestu natretú paradajkovým pretlakom...Pôsobilo by to ako nepodarený vtip a paródia. Presne tak sa podarilo sparodovať Knightovi nekompromisný úvod tejto časti. Tým ma seriál sklamal v rámci všetkých jeho štyroch sérií doposiaľ najviac a po zakončení konfliktu s Lucom, ktoré mimochodom už hraničilo s čistou fraškou som mal chuť poslednú epizódu 20 minút pred koncom vypnúť a otitulkovať ju odpadom. Našťastie som sa premohol, za čo som bol odmenený perfektnou záverečnou scénou mojej obľúbenej postavy Alfie Solomonsa v podaní geniálneho Hardyho. Klobúk dole, to sa snáď lepšie už ani natočiť nedalo, tá scéna mala jednoducho všetko. Odišla asi jediná postava, ktorá po celý čas v seriáli “mala gule” a ktorá ani na chvíľu nenudila. Je to smutné, ale s ním sa stratila aj moja motivácia pokračovať v ďalšom sledovaní Peaky Blinders... Záverečný verdikt: Tvorca seriálu o gangsteroch, ktorý sa snaží pôsobiť realisticky sa nesmie báť vystaviť hlavné postavy nebezpečenstvu a eventuálne ich aj vo vhodnej chvíli odpraviť (viď Boardwalk Empire). To je jediná vec, ktorá tento žáner robí dramatickým a ak sa z neho vytratí moment prekvapenia a hlavné postavy budú mať 7 životov ako mačky, ktoré vždy nejakým zázrakom zo všetkého vyviaznu, nemá to zmysel (aspoň teda pre mňa) sledovať dlhých xy epizód. Miesto aby Knight naservíroval finále bez ústupkov, trápne vrátil Arthura v závere série späť do hry a totálne zaklincoval kompletne celú zápletku štvrtej série okolo vojny domácich s Talianmi. Škoda. ()

matolos1

Tak Steven Knight to po štvrtý-krát dokázal. A zároveň musím priznať, že tento seriál svojím vizuálom a prostredím sa začína veľmi podobať filmovému formátu. Zaujímavá zápletka, ktorá priniesla kopu skvelých postáv na čele s Aidanom Gillenom a Adrienom Brodym. Nemá to slabé miesto, keď sa priamo nerieši súčasná politicko-ekonomická situácia alebo plány na odstránenie nepriateľa, tak seriál krásne odbáča do rodinných liniek, ktoré sú už okukané ale naopak neomrzia. Najlepšie je asi na tom ten fakt, že seriál zbytočne netlačí na pílu a prichádza s logickým vývojom príbehu, klasickými zvratmi a tým v podstate nám stačí, že tu je a môžme ho obdivovať. Jeho atmosféru, soundtrack a skvelé postavy. Som zvedavý, aká búrka príde s 5. sériou. ()

DonBraso

Popravdě malinko zklamání.Z mého pohledu snad nejhorší série,která trhala scenáristyckým kolapsem.Steven Knight už vím,proč si dává na další sérii víc času,protože tohle bylo něco načrtnutý a v poslední epizodě to šmahem lakmusového papírku zabil s tvůrci v jedné minutě.What?Asi netřeba říkat,že Alfie nejspíš už chtěl jít do důchodu.Celkově nápad byl parádní,protože Adrien Brody se tu konečně krásně předvedl,ale co je mu to platné,když tu ve finále hraje vola.Samozřejmě je vše při starém,ale děj mě absolutně nebavil.Jestli měla část s mafiánama,který utočí na Shelbyovic family svůj prostor,tak byl pohřben někde napůl,což absolutně dokládá poslední záběry,že tady se psalo slabším perem:) Bohužel nic moc zajímavého a poslední díl chtěl vyšperkovat zajímavé zvraty,hlavně jeden.Schválně je tu vidět,jak mají tvůrci zde tak málo prostoru vůbec něco vysvětloval.Prostě se jen řekne z dialogu,že to bylo takhle,ale divák aby tomu z chutí uvěřil,to si nemyslím.75% ()

koza3

Na Guardianu psali, že tomu chybí tak dvě epizody, aby se stihly vylouhnout některé příběhy, které dostaly minimum prostoru. S tím naprosto souhlasím. 6 epizod v nichž dojde někdy ve druhé na twisty, zvraty a vraždy, Vás vtáhne do frenetické jízdy, která velice rychle skončí. Je to tedy spíše takový rozvolněný film, který by mohl stát sám o sobě, protože i ten konec je takový akceptovatelný. Naštěstí víme, že je další série a šestá se chystá. To je v podstatě takový spoiler, protože mi to dává určitou šanci či jistotu, že Tommy to prostě zase rozchodí i když těch jizev na duši má už docela dost. Asi se tady nebudu rozplývat nad všemi nuancemi, tak jen pár svých postřehů - 1. ve druhé sérii mi přišlo, že Tommy pořád kašle a s cigárem je v podstatě na každém záběru. Na konci nám Alfie oznámí, že má raka. Nečeká něco podobného i Tommyho? 2. Zajímavé myšlení o tom, že už všichni ve Francii zemřeli a všechen ten čas navíc je extra, který dostali. 3. Mr. Changreta byl ze začátku (hlavně první setkání s Tommym) husinu nahánějící, ale v průběhu série mu koule povadly a veškerý "sexeappeal" vypršel. Závěrečný headshot s rozcuchanýma vlasama ho vyloženě ponížil, škoda, bylo mi ho trošku i líto. 4. Zajímavé je taky naše smýšlení nad dobrem a zlem. Kdo je tady ten padouch a kdo hrdina? Chce se věřit, že Tommy je ten hodný, ale z těch jeho podrazů a kliček to tak zřejmé není... no je toho hodně, co může pátá série pojmout a pouštíme se do vysoké politiky. To může být navýsost zábavné, ale taky lehce zbabratelné. ()

PaTeXx

Čtvrtá série má ode mě stejné hodnocení jako všechny předchozí, přesto jsem chvíli přemýšlel, že bych ji zařadil na první místo. Začátek byl velmi slibný (možná úplně nejlepší), fantastické antagonistické uskupení vytvořilo atmosféru, která je v podobných seriálech nutná a je potřeba říct, že Adrien Brody se svojí role zhostil na jedničku. Jako obvykle ale přišlo zpomalení tempa v "prostředních" epizodách a čekal jsem tedy úchvatné finále. Tam byl asi největší zlom, protože to nepřišlo. Bylo to velmi dobré, ale přišlo mi v některých momentech až překombinované a přestřelené. I přes tohle všechno však sérii hodnotím vysoce kladným dojmem. ()

Kytarka

Tak tahle série si zaslouží pět z pěti. Klidně i víc, kdyby to šlo. Dějově výborně postavená, od Changrettiho vendetty vskutku naservírované s gangsterskou grácií po totální mental breakdowny hlavního hrdiny, hromadu ženských, sprostých slov, dějových vývrtek jako vždycky a Toma Hardyho, který mě při své verbální přestřelce s Taliánem málem shodil ze židle... Výborný! Konec je zajímavé překvápko a jsem zvědavá, kam se nám ambice hlavní postavy posunou. "He is of mixed religion, therefore he's godless." ()