Napínavé kriminální drama o souboji tvrdého policisty s rafinovanou a brutální mstitelkou. Nemilosrdná detektivka režiséra Roberta Sedláčka v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Sériové vraždy vyšetřuje detektiv, který se sám stane podezřelým. Je postaven mimo službu a pátrá na vlastní pěst. Za tiché pomoci kolegy se dostane na stopu skutečného pachatele. Klasická detektivka, která akcentuje víc lidské osudy jednotlivých aktérů, nežli samotný proces vyšetřování. Hlavního hrdinu nejvíc charakterizuje dilema, které v něm proti sobě staví kolegiálnost a povinnost. Jeho soukromý příběh také není čítankový, řeší v něm zájem o střídavou péči o dceru z rozvedeného manželství a nový vztah s novou ženou. Práce na tomto televizním filmu znovu svedla dohromady scenáristu a spisovatele Zdeňka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. Zapletalův svět jako lehce bizarní řetěz situací dobře ožívá v Sedláčkově ironickém režijním vidění. Připomínáme, že v roce 2011 byl za této autorské a režijní spolupráce (rovněž tak i v produkci Televizního studia Ostrava) natočen film Sráči s Jiřím Bartoškou a Jaroslavem Pleslem v hlavních rolích. (Česká televize)

sator

Když člověk přijme hereckou stylizací bez emocí...A Martin Stránský s holí si konečně zkusil jak bylo Dr. Housovi ()

otík

Pomalé, tiché, nezajímavé a od půlky naprosto jasné. Potěšil Langmajer i Lichý, Stránský jen do počtu. Nemilosrdné tak akorát pro diváka. Hudba: Ivo Viktorin ()

Jizni Tlapa

Vkládal jsem do Langoše veliké naděje. Nevím proč,ale věřil jsem,že se herecky vymanil z utrapené polohy, která ho provází poslední léta. Bohužel, je stejně bez jiskry. Předvídatelný závěr a (až na jednu hlášku)nic neříkající scénář už tak nemůžou vylepšit nic na lehce podprůměrném výsledku... tohle byla v celku zbytečná nuda.... nejlepší tak na celém filmu byla "vyšpulená" Agáta, na kterou se alespoň hezky dívá.. ()

plechulka

Po půlhodině jsem se začala v křesle u TV vrtět a nevěděla proč - že by proto, že mluví všichni nějak stejně jednotvárně, že napřed dlouze hledí a pak řeknou holou větu, že se všechno hrozně vleče....? A než jsem na to přišla, usnula jsem - ani nevím, jestli to byla škoda - mám pocit, že o to, kdo je vrah(yně) šlo až kdovíkolikáté řadě... ()

Kamkon

Ty jo, další zklamání, tentokrát od Sedláčka. Na tenhle film jsem se chtěla podívat kvůli názvu - Larssonova detektivka naruby? Ale je to jen smutné a trapné parazitování na slavné předloze. Tam bylo víc mužů, tady je jen jedna žena (Nevěsta - narážka na Kill Bill?) a největší mrtvola je pan Langmajer, který má stále ten samý výraz bez náznaku něčeho víc. Všechno už tady bylo - okaté náznaky falešných stop (manželka?) vsuvka s pseudocelebritou (Hanychová se alespoň snaží - docela dobrý) nebo klišovitý vztah se svědkyní (takže opět spravujeme kohoutky?) či rozpory o výchovu dítěte, rozpory s parťákem(takže opět alkohol?)...A kostýmní výtvarnice si nejspíš spletla film. Fakt jsem čekala, že to pan Sedláček pojme jinak. Z celého tématu se dalo vytřískat víc, takže divák alespoň čeká, že závěr bude omračující...Posuďte sami, ale pro mě opět klišovitý a opět zklamání, protože je stejný jako celý film. Jako by to tvůrci chtěli nějak jednodušše zakončit, jen aby se vešli do časového limitu a do mustru ČT udělat jakoby něco nového, přitom aktuální - viz text distributora, ach jo!. Potěší jen pár záběrů na polohy rukou, několik hlášek a holčička u vody. A to jsem čekala kriminálku jak Ostrava! ()

RonaMidu

...no toto,co to?!.....moc mne nebavilo sledovat podmračeně,až bolestínsky se tvářícího kriminalistu,který vedl často téměř polohlasem rozhovory,hodící se spíš do psychologické poradny,než detektivky...ale nemůže být vždycky posvícení,takže příště snad.... ()

asirtes

Sedláček je frajer. A Langmajer ani nehovorim. Tých smiešnych 45 percent si naozaj nezaslúžili. Vytvoriť za málo peňazí dosť dobrej muziky nie je sranda. ()

Master19

Langmajer je ten nejsušší kriminalista co jsem snad viděl. V jiných rolích je tahle flegmatická stylizace třeba i výhodou, ale tady to jen prohlubuje nudu která je místy až bezútěšná... Ta jedna hvězdička je nakonec za těch pár vtípků, kterým jsem se zasmál. ()

Meijin

Název mohl někoho méně znalého zmást, že se jedná o první díl populární trilogie Stiega Larssona. Já se s ním zpočátku snažil najít alespoň nějakou skrytou paralelu. Výsledek byl ale pro mě krásně jednoduchá přesto napínavá kriminálka se sympatickými herci - vyšetřovateli s civilním projevem. ()

mcleod

Dobře natočený krimi příběh v mnoha ohledech ve stylu, jakým to umí jen Robert Sedláček. Výborná kamera, výborná práce s herci (především perfektně hrající Jiří Langmajer) i výborný styl humoru, občas se vynořující v těch nejnečekanějších chvílích. Přesto (asi kvůli tomu, že jde o televizní film) mi to přišlo trochu zjednodušené a místy nedotažené... zkrátka mi trochu chyběla klasická Sedláčkova precizní propracovanost. ()

Styxos

Pozitiva - určitě parádní herci a námět. Negativa - všechno ostatní. Nejsmutnější je ale fakt, že člověk asi po 30 minutách ví, kdo je vrah a pak doufá ještě v nějaký šokující zvrat. Který ale bohužel nedorazí. Tak snad příště... ()

jefff

Sedláček natočil patrně naschvál příšerně nudnou krimi, která má spád a tempo jako důchodce na přechodu. Herecky je to na úrovni Kasandry a finále je spíš k smíchu než, že byste si kousali nehty. Nechápu jak se mu povedlo takhle to posrat. A já myslel, že bude Sedláček docela talent. ()

netahlo

Boze, to bylo tak trapne! Nechce se mi verit, ze to tocil stejny reziser, ktery ma na svedomi vynikajici Pravidla lzi! Uplne vsechno bylo dementni. Scenar, hudba i vetsina hercu. Takovou slataninu a prehlidku vsech moznych "policejnich klise" jsem teda opravdu necekal. Vevodil tomu pan Langmajer, ktery ma posledich nekolik let image zraleho plejboje, kteremu zeny lezi u nohou a zrejme mu to tak vyhopvuje. Cely film si vystacil s jednim vyrazem radoby drsneho poldy. Parodie nejvetsi! Norbert Lichy dostal tradicne zbytecnou rolicku, asi jen proto, aby si ho dvojka cool detektivu - kolegu mohla dobirat kvuli jeho postave. Je to skoda, zrejme uz se nikdy nedocka poradne role i kdyz podle me by si ji opravdu zaslouzil! A hnus nejvetsi? Opet ta Vagnerova! Takovy antitalent v nasi herecke branzi uz opravdu dlouho nebyl, jestli nekdy vubec! Je pro me pokazde utrpeni sledovat jeji parodii na herecky vykon! Ale v posteli to asi umi, kdyz porad dostava role ... No proste zoufalost a obrovske zklamani od pana Sedlacka. Jednu hvezdu davam za tu malou holcicku, co hrala Langmajerovo dceru. Ta totiz zahrala suverenne nejlip z celeho ansablu! ()

kenkaku odpad!

Film se měl spíš jmenovat "režiséři, co nenávidí diváky". Nulové emoce herců. To je jediné co po tomto filmu praští přes nos a zůstane. Všichni herci v jakékoliv situaci odříkávají text s kamennou tváří až má jeden pocit že jsou na sebe všichni akorát nasraný a chtějí si dělat jen naschvály... jo a že "pachatel je zahradník" je jasné už od tiskovky s novináři a prakticky jedinému komu se dá fandit je ta chuděra "co nenávidí muže". totální hnus a nikdy víc. ()

Zemi11 odpad!

Sedláček potvrdil velikost své malosti. Nesmyslný příběh s dcerou a rodinnými problémy vyšetřovatele podtrhuje stupidní odhalení vraha ve 25. minutě filmu. Hlas Hany Vagnerové je bohužel příliš charakteristický a nezaměnitelný. V komentáři jsem mírný, protože oněch 0,9 vteřin scény, kdy si vystřelí mozek z hlavy, stojí za to. ()

klukluka

Proč šeptáš? Já nešeptám, ty šeptáš. Já? To on šeptá. Co se tak divíš? V tomhle filmu šeptáme všichni. To je takový jeho poznávací znamení. Celý je to tady jak na divadle. Když nešeptáme, tak strnule stojíme. Nebo strnule hledíme. Opisovala v tom Babčáková od Langmajera, nebo Langmajer od Babčákové? Když hovoříš, otevřeš oči buď dokořán, nebo je necháš přimhouřené, hlavně se ale nesmí pohnout. Dobrý je taky hledat jednoho konkrétního hokejistu po tréninku v šatně. Je tu už jen jeden a ejhle, je to zrovna ten, kterýho hledáme. Vylezl zrovna ze sprchy, ale asi tam jen zevloval, protože je úplně suchej. Milenku nám zabili, ale naštěstí nám těsně před smrtí stihla zavolat a tónem "dej mi svátek" stihla do telefonu (pochopitelně) ZAŠEPTAT naše křestní jméno. Vražedkyni jsme objevili v chatce v zahradní kolonii, podle ohozu a make upu se ale určitě právě chystala na lepší. Celý to bylo fakt vychytaný, málokdy se podaří navršit na sebe tolik balastu. ()

zencitizen

Tohle se Sedláčkovi bohužel nepovedlo. Chybí tomu frentický styl kamerových jízd, steadycamu, záběrů z jeřábů nebo z helikoptér, který tolik posouval Srače (však to taky dělal jiný kameramen než Koblovský) a dával jim halucinogenní ráz. Na začátku ještě funguje pěkná paralelní montáž v opuštěném domě, ale to je asi tak všechno. Jinak je zobrazování předkamerového prostoru dost konvenční a timeing dost nevýrazný. A samotná zápletka je prostě podivná konstrukce, kterou nepovyšuje nic dalšího. Tentokrát se dokonce zajídají sedláčkovsky přimrzlé repliky a kamenné ksichty. ()

noctambule

Nebylo to tak zlé (hlavně ze začátku), ale mohlo to být lepší, daleko lepší...jen mít lepší scénář, nebo scénáristu a vyměnit hlavní ženskou postavu. ()

velkyvezir

Ach bože, to je amatéřina. Policista zná vražedkyni a jde si pro ni sám, už vidím, jak to takhle kriminálka běžně dělá :-D ()