poster

Poklad na Stříbrném jezeře

 • Západní Německo

  Der Schatz im Silbersee

 • Jugoslávie

  Blago u srebrnom jezeru

 • Francie

  Le trésor du lac d'argent

 • Československo

  Poklad na Striebornom jazere

 • Velká Británie

  The Treasure of Silver Lake

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie / Francie, 1962, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nascendi
  **

  V detstve som hltal jednu verneovku za druhou, takže na mayovky sa nedostalo. Keď potom v šesťdesiatych rokoch začali premietať jugoš-westerny tak som ich absolvoval iba v snahe nebyť v škole bielou vranou. Chýbajú mi nostalgické spomienky a bez nich sa takýto film nedá pozerať. Včera som sa o to pokúsil, ale mal som pocit, ako pri sledovaní Limonádového Joea, ktorý sa snaží brať sám seba vážne. Traparina na n-tú. Ani som to nedokázal dopozerať. Tie dve hviezdičky sú za Barkera a Bricea, pretože dali vzniknúť ďalšej mýtickej filmovej dvojici.(13.2.2012)

 • Cubinho
  *****

  Jednoznačně největší hit mého dětství (přetrvá však navěky). Och, jak rád bych se vrátil do dob, kdy jsme si doma hráli na Vinnetua a Oldu Shatterhanda. Vždycky mě při Mayovkách zavalí takový příjemný pocit nostalgie, jenž umocňuje geniální Bötcherova hudba a přenádherné scenérie jugoslávské přírody. P.S. Vždycky jsem se těšil na skoncování s úhlavními padouchy jednotlivých dílů:-) 10/10(24.1.2011)

 • Gemini
  ****

  Zde započalo dobyvačné tažení východoevropských westernů světem filmu. A věřte nebo ne, i když osobně si pod pojmem western představuju něco jiného než Vinetůa a Oldu Šetrného, jako dobrodružný film Poklad Na Stříbrném Jezeře obstojí bez problémů, a to neříkám jen z nostalgie. Přece jen ty nádherné exteriéry osazené nádherně zlým a zkaženým banditou Herbertem Lomem a jeho bandou od pohledu nesympatických šmejdů na straně jedné, a krásnou mladicí, jejím modrookým svalnatým galánem a ostatními, až na půdu hodnými strýčky v kožených hadrech na straně druhé, to vše zahaleno do mlhy krásně patetické orchestrální hudby, to člověka dovede přesvědčit, aby ignoroval drobné nepřesvědčivosti typu vzpírání polystyrenového šutráku před muh-mohwa. Narozdíl od spousty "pokračování" (ale ne všech) si tahle prvotina nezaslouží, aby byla zapomenuta nebo haněna. 80%(22.4.2008)

 • sidonka
  **

  Tak to teda sorry, Vinnetou mě nikdy nebral, ani v dětství. Musíte mi to odpustit. Konečně se veřejně přiznávám k tomuto hříchu! Už jako dítěti a puberťačce se mi to zdálo dětinsky naivní a doteď mě to navíc ani nebaví. Vždyť já ty dvě hvězdy dávám "z donucení". Snad jen pro to, abych moc nevyčnívala z davu. Jindy bych si to vyčnívání ze stáda asi i dovolila, ale lajsnout si tohle? Vždyť nemít ráda zfilmované legendární mayovky, to je hotové barbarství!!! Dávám dvě hvězdy z donucení a víc po mně nechtějte!(3.7.2017)

 • UncleG

  Typický příklad vinnetouovské filmové logiky: Padouši přijíždějí obléhat prérijní pevnůstku. Čytřicet jich přijede, sto jich je postříleno a dvěstě jich prchá z boje. (***) Indiáni útočí tak, že jezdí v kruhu kolem nepřátel, nechávají do sebe střílet a zuřivě povykují. (***) Nejgeniálnější repliku celého filmu pak pronese mladý komisař Šimanský: "Pomstím svého otce a sám při tom zahynu. Vlastníma rukama."(29.7.2012)

 • - Z indiánského vybavení bylo nakoupeno mj. 50 luků, 50 toulců na šípy, 50 sportovních šípů, 450 obyčejných šípů, 50 tomahavků, 25 legín (jakožto indiánských nohavic), 25 košil a 50 mokasínů za celkovou sumu 12 tisíc marek. (hippyman)

 • - Ocenění: Prémie 200 000 marek od Spolkového ministerstva vnitra (Bonn, 1963). Zlaté plátno za více než 3 000 000 diváků v průběhu 12 měsíců (uděleno 22. 1. 1964 v Mnichovském Mathäser-Filmpalast). Bambi za obchodně nejúspěšnější německý film 1963 (uděleno 19. 4. 1964 v Karlsruhe). (hippyman)

 • - Ve scéně, kde Cornel (Herbert Lom) se svými muži okupuje Buttlerovu farmu a chystá se na ni zaútočit, prochází kolem dvojice trampů, z nichž jeden se zasměje a pronese: "Chytrá hlava ten náš Cornel", přičemž za nimi napravo v dáli projíždí autobus s turisty. (MartinM)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace