poster

Poklad na Stříbrném jezeře

 • Západní Německo

  Der Schatz im Silbersee

 • Jugoslávie

  Blago u srebrnom jezeru

 • Francie

  Le trésor du lac d'argent

 • Československo

  Poklad na Striebornom jazere

 • Velká Británie

  The Treasure of Silver Lake

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie / Francie, 1962, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ConanVJ
  *****

  Naprostá klasika westernu a dobrodružného filmu na které je vidět, že jde natočit krásný film i bez počítačových efektů. Film má skvělou atmosféru i díky nádherné krajině a skvělé hudbě. Hrdinové jsou dost uhlazení a bezchybní dobráci, ale co, když na něčem vyrostete vryje se vám to do paměti a ani vám to nepřijde jako pohádka. Skvělý film, který je legendárně obsazený. Jasných 100% :)(8.1.2017)

 • nascendi
  **

  V detstve som hltal jednu verneovku za druhou, takže na mayovky sa nedostalo. Keď potom v šesťdesiatych rokoch začali premietať jugoš-westerny tak som ich absolvoval iba v snahe nebyť v škole bielou vranou. Chýbajú mi nostalgické spomienky a bez nich sa takýto film nedá pozerať. Včera som sa o to pokúsil, ale mal som pocit, ako pri sledovaní Limonádového Joea, ktorý sa snaží brať sám seba vážne. Traparina na n-tú. Ani som to nedokázal dopozerať. Tie dve hviezdičky sú za Barkera a Bricea, pretože dali vzniknúť ďalšej mýtickej filmovej dvojici.(13.2.2012)

 • Darth Sidious
  *****

  Hrdinové mého mládí a nesmrtelná klasika mezi westerny. Odvaha a bojovnost Vinnetoua, silné údery a pěsti Old Shatterhanda, zlí bandité, trempové a stateční indiáni. Vinnetou, Poklad na Stříbrném jezeře, Rudý gentleman a poslední výstřel, bezesporu nejlepší. Vždy se na ně rád podívám. Pierre Brice a Lex Barker byli určitě vhodní pro role našich starých hrdinů. Do mé paměti se zapsali nesmazatelně. 100%.(25.12.2015)

 • berg.12
  ****

  Film, který je sice Mayově předloze hodně vzdálen, ale rozhodně ne více, než je May vzdálen realitě Divokého Západu. Indiánská tematika je tu v roli jakéhosi pohádkového koření a možná by se film obešel i bez ní, ale kam by se potom poděl klukovský sen o dobrodružství v širých prériích, odvaze a pravém přátelství stvrzeném pokrevním bratrstvím.(8.12.2005)

 • Jeanne
  *****

  Obliba těchto záležitostí se nedá jen tak lehce vysvětlit, a nemyslím si, že právě já to přesně vyjádřím. Většina těchto pokusů definovat původ obliby mayovek končí špatně - četla jsem, že průměrný divák prý žádá nenáročný příběh s morálním ponaučením. Už tohle je blbost! Průměrný divák je při prvním kontaktu s tímto filmem asi 10ti leté dítě, a má-li mu toto nadšení zůstat tak rozhodně nemůže být průměrným. Průměrný divák totiž zapomíná na pocity, které mu dával film/kniha v dětství, jde spíš s dobou, a jen stěží nachází kvalitu na takovém filmu. Obyčejně ji hledá úplně špatně ...ve schematických postavách, v přímočarém příběhu... a nezamýšlí se nad něčím větším, nad vlastním zážitkem... Proč tedy racionálně zdůvodňovat to, že si občas rádi vychutnáváme chvíle s Pokladem na Stříbrném jezeře? Určitě mi už na něm nevadí (narozdíl od momentu, kdy jsem ho viděla poprvé po tom, co jsem ho přečetla), že vlastní poklad je uložen poněkud jinak atd.(3.11.2003)

 • - Westernové městečko Tulsa bylo vystaveno na pláži, většina domů je složena pouze z fasády a přímo za nimi je Jaderské moře. (hippyman)

 • - Kniha Karla Maye, podle které je snímek natočen, se jmenuje „Poklad ve Stříbrném jezeře“, protože poklad je v ni ukryt v chodbě pod hladinou jezera. Tvůrci se ale rozhodli umístit poklad do jeskyně nad jezerem a zvolili proto název Poklad na Stříbrném jezeře. (Terva)

 • - Vzhledem k původnímu plánu měly být chybějící scény dotočeny v ateliéru společnosti CCC, nakonec byl úkol svěřen záhřebskému Jadran Filmu. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace