Petrolejový princ

Rampage at Apache Wells

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie, 1965, 87 min

• Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +ústřední trojice (Petrolejoví princ, Vinetou a Old Surehand), trošku výprava –všichni ostatní herci, málo ozvučené, slabý námět, děj/// Od mamky, která pochopitelně děsně žere tenhle žánr, jsem slyšel pořád jak je Oil Prinze nejslabší Májovka. No chtěl jsem se o tom přesvědčit. A tedy, né že by byla vyloženě špatná, je prostě jen velice slabá. Hudební motiv zazní jen párkrát, dabing za mnoho nestojí, častokrát jsou zde hluchá místa (tentokrát myšleno jako bez zvuku) :-) Příběh mě velice nudil. V podstatě nenabízí nic nového a ještě je to nevýrazně natočeno. Kromě ústřední trojice mě hodně iritovali herci. Třebas v každé májovce se zjeví nějaký „komediant“. Zde velice příšerný hudebník v podobě Heinze Erhardta a o nic lepší poskok, který vždy lezl za Surehandem. Po zhlédnutí všech uvidím zda je tento kousek nejhorší, ale teď už vím, že jich je hodně lepších./// Celkem 48%///(24.2.2007)

• Radiq

Chch, když dabuje Přeučil, tak mi to přijde, že Surehanda oslovuje jako Čurhend. Ale jinak je Surehand hrozně neuvěřitelnej blb - nevěřim mu nic - střílení, bitky, ani mu nežeru ty jeho chytrý kecy. Je to starej šedivej dědek, kterýho režisér chce vyzvednout na hrdinu. Čumim, že tam zase hraje Terence Hill, to už je několikátá mayovka v pořadí, což je trapny. Taky Walter Barnes už hrál v Mezi supy. Jinak už mě unavuje, jak píchnutí malym nožikem okamžitě člověka zabije, místo aby se chvilu mrskal v bolestech... Byla to fakt uplně o ničem tohleto...(23.9.2013)

• nevermore

O fous lepší jak první díl Surehanda, bohužel konec je víc než přitažený za vlasy. Stejný náčelník indiánů jako v prvním díle, prozře zase na poslední chvíli, ale tak hloupým způsobem najednou otočí o 180 stupňů (díky Surehandovi) čímž odvrátí krveprolití, ve které snad nikdo ani nemohl doufat. A hned následuje přeslazený konec o několika zasnoubeních... Taky scéna záchrany na vodě byla extrémně chatrná a nechápu po pravdě ani obsazení Terence Hilla do tohoto dílu, když nedostal téměř žádný prostor.. Hlavní záporák je navíc absolutně nevýrazný. 40% jen to hvízdne(14.8.2012)

• IsaacNewton

Teď si hodně povzdechnu: to bylo smutné (hrůza říkat nebudu- to by tam nesměl být Vinnetou). Potom, co jsem viděla Mezi supy a nezdálo se mi to nakonec tak strašlivé, jak jsem původně předpokládala a hlavně skvělou sérii z orientu, jsem se rozhodla dokoukat všechny "mayovky"-asi špatný nápad. Už nedávný pokus s Old Firehandem byl tragický a tohle dílo je na tom velmi podobně. Začnu klady- jedním z nich je nepochybně Pierre Brice v roli Vinnetoua, i když je v průběhu filmu značně pasivní, potom krásná ústřední hudba (ale je pravda, že některé melodie v jiných mayovkách jsou mnohem lepší) a celkem charismatický záporák- jsou sice mnohem lepší, ale proč by ne. Tím bohužel končí to dobré a začínají zápory. Především nudný scénář a předvídatelný děj je celkem tragédie- a to kniha byla tak fajn! Něco se pořádně začne dít až v polovině filmu a nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale pomalu se mi začalo stýskat i po tom hrozném Surehandovi (ten mi opravdu nesedí)- větší část filmu se totiž řešili jen přistěhovalci a to ani ne moc zajímavě a nebo jsme sledovali padouchy- to je moc fajn, ale trochu hlavních hrdinů by to taky chtělo. Ano- občas nám je režisér laskavě ukázal, jako že oni taky něco dělají, ale to mi moc nestačilo. (SPOILER) Ten muž, stojící na začátku uprostřed hořícího petrolejového dolu a vedoucí monolog byl také zajímavý- všichni utíkají a on mluví, ale co na tom- Petrolejový princ postával také poblíž.(KONEC SPOILERU) Zoufalství režiséra jsou i ty písničky, které zpívají osadníci (tady i v Míšence Apanači)- bože, koho tady zajímá, jak si někdo zpívá! A kdyby jen chvíli, ale takovou dobu! Jinak jsem jako mnoho dalších znechucená z postavy Old Wabble- i kdyby měl jiné jméno, tak je to hrozná vedlejší postava ale dát jí stejné jméno jako "Králi kovbojů" z knížky? Na závěr ještě musím dodat, že i když jsem zastánce českého dabingu, tak tohle byla hrůza- alespoň 2 dabéry (a to ještě s hodně výrazným hlasem) jsem slyšela v několika různorodých rolích (například Pavel Pípal mluvil náčelníka Mokašiho, jednoho z hlavních banditů i falešného průvodce a pár vedlejších postav). Ani nemluvím o tom, že například Terence Hill (v té době ještě Mario Girrotti) měl v českém znění moc starý hlas. ---------------------------------------------------------------------------------------------------Sečteno a podtrženo, jedna silnější hvězdička- je mi líto, ale rozdíl oproti jiným filmům z mé jinak milované série musí být vidět...(3.12.2011)

• Wacoslav1

Ach bože proč a za co. Takový prznění si Mayovky fakt nezasloužili. Už začátek který startuje vykradenými záběry z Vinnetoua 2 naznačuje, že něco nebude košer. Granger se zase chová jak namachrovanej buzerant. 1* jenom za to, že Brice je pořád borec. Jinak fail epických rozměrů. Horší už je jenom Mulatka Apanači.15%(23.6.2014)

• - Oba hlavní hrdinové si už od natáčení filmu Mezi Supy nemohli přijít na jméno, takže byl scénář upraven tak, aby se pokud možno na place moc nepotkávali. (hippyman)

• - Štáb provázelo většinou štěstí v neštěstí - během natáčení v divokém toku Cetina málem utonul jeden z kaskadérů, Stewarta Grangera zas málem trefila do obličeje hmota z hořícího kola. Jednoho z nejlepších plavců, Herberta Kerze, stáhnul pod ledovou osmistupňovou vodu vír a celé dvě minuty se nevynořil. Naštěstí vše dobře dopadlo. Nejhůře tak skončil Brice, který si způsobil tržnou ránu na ukazováčku. (hippyman)

• - Mezi 73 snímky promítanými v Německu v sezóně 1964/65 obsadil Petrolejový princ šesté místo. První byl Vinnetou – Rudý gentleman, hned v závěsu další Mayovka - Mezi Supy. (hippyman)