poster

Petrolejový princ

 • Západní Německo

  Der Ölprinz

 • Jugoslávie

  Kralj petroleja

 • anglický

  The Oil Prince

 • Československo

  Petrolejový princ

 • USA

  Rampage at Apache Wells

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie, 1965, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • špaček421
  *

  Dno. Jak u Mayovky člověk vidí v titulcích jméno Fred Denger pod nápisem Drehbuch (tj. scénář), měl by to vypnout. Kašlu na to, že tu je opět ten výbuch petrolejového vrtu, ale děj nedává smysl a všechno je tak stupidní... Surehand moc nedostane příležitost zamachrovat, naštěstí. Ale zato Vinnetou se stává poradcem úplně ve všem. Old Wabble se taky držel zkrátka. Protože tvůrci se rozhodli hvězdou filmu učinit úplně jinou postavu - debilního klavíristu! Bohužel si ho nevymyslel Denger, je už v předloze. I tam štve, ale tady je to snad ještě horší. Stejně tak Walter Barnes snažící se sbalit upjatou Němku, oba jsou příšerní. Terence Hill vlastně žádný dojem nezanechá, tak nějak to odehrál a hotovo. Padouch Petrolejový princ sice není tak špatný, ale ani on toho moc nezachrání. Jeho pobočník, němý vrhač nožů, vůbec nepůsobí nebezpečně. Hrozný. Režisér Philipp byl vyloženě lama, ten film je nudnej a bez atmosféry, hudba hraje na špatnejch místech... Škoda slov. Na začátku Surehand (teda Čurhend v Přeučilově výslovnosti) řekne Princi: "Dělejte, miřte, to nám ušetří čas!" Kdyby byl Princ opravdu střílel, ušetřilo by se devadesát minut...(13.2.2015)

 • Subjektiv
  **

  Čím tím více mayovek, tím větší porozumění tomu, jak May staví děj. A tak je jasné, že hlavní záporák rozeštve dobré rudé a dobré bílé, ale Surehand s Vinnetouem nenaletí a na poslední chvíli zabrání krveprolití. Opět, opět, opět a tentokrát bez jediné osobitější scény, zato se spoustou času, jenž okupují dosti nudné postavy - fidlající učitel, slečinka a nepozorný Wabble. Asi "nejadrenalinovější" scéna je o záchraně lidí na voru v peřejích. Bohužel, po jejím konci má člověk příliš času si uvědomit, že vlastně nikam neposunula děj. Nejen ona. Vinnetouovo "vypadání", zjev sice film zachraňují, ale zachraňují jej pouze od úplné katastrofy. Slabé **.(23.9.2014)

 • strikeman
  **

  Zajímavé - v téhle mayovce s Grangerem dostal sice Brice nejvíce prostoru, přesto však jde o nejhorší film ze Surehandovského triptychu. Je taky dost poznat, že se na jeho natáčení už dost šetřilo. Zápletka a vývoj děje jsou silně nedotažené, téměř tu chybí napětí a finále je totálně zpackané a nezáživné. Petrolejový princ má již blízko k tragédiím formátu Apanači a Old Firehand... 30%(17.7.2009)

 • eFOXsize
  **

  Trochu sympatičtější S.granger, přesto jeho výkon slabší. P. Brice naopak méně sympatický, výkon slabší. T.Hill stejně sympatický, ale on se sem prostě tak nějak nehodil, snad nepříliš dobře zvládnutá role. Celkově to působí jako "Mayovky frčí, pojďme taky jednu zkusit". Nepříliš promyšlené. Za mě 1,5*, zaokouhlím na horu za, ačkoliv nepovedeného, ale oblíbeného Terence Hilla a nepřehnanou délku :-)(19.7.2013)

 • Autogram
  ***

  Nie je to žiadna katastrofa, ako by sa zdalo podľa hodnotení. Normálna winnetuovka s jednoduchým príbehom o rope, zlate a zákernosti, možno až priveľmi jednoduchým. Winnetou je jedinou stabilnou postavou, sršia z neho veľké indiánske myšlienky, a v tomto filme dostal dokonca aj svoj tradičný krásny hudobný motiv, čo nie je pravidlom pre tie menej podarené časti. Zostáva len záhadou, čo to bol za nápad nahradiť pokrvného brata trápnym Old Surehandom s jeho smiešnymi gestami a vystupovaním. –––– Aby mohl člověk důvěřovat, je třeba mít odvahu.(21.9.2016)

 • - Oba hlavní hrdinové si už od natáčení filmu Mezi Supy nemohli přijít na jméno, takže byl scénář upraven tak, aby se pokud možno na place moc nepotkávali. (hippyman)

 • - Vodopády řeky Krky u Skradinu režiséra Philippa okouzlily natolik, že se sem v roce 1967 vrátil natočit společně s Marií Versini film Liebesnächte in der Taiga. (hippyman)

 • - Z důvodu pracovního vytížení nedošlo k hostování Old Shatterhanda a Sama Hawkense, jak bylo zamýšleno. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace