Petrolejový princ

Petrolejový princ

Rampage at Apache Wells

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie, 1965, 87 min

Solidně vystavěný příběh. Problém je ovšem v tom, že je to pořád dokola. Padouch, který chce poštvat indiány proti bílým, přičemž nejlepší bude zabít syna indiánského náčelníka. To samé je v Old Surehandovi. Ale co s tím? Ty filmy vznikaly takřka zároveň. Komu připsat prvenství a originalitu a koho odmítnout jako plagiátora? 70%(27.7.2011)

Nejslabší mayovka s Grangerem, kterému tu chybí trošičku jeho obvyklého enormního sebevědomí. Zajímavá je samozřejmě osoba starého Olda Wableho (Mimochodem v originálním Mayovi devadesátiletý, dlouhovlasý stařec, a navíc spíše záporná postava.) Terence Hill dostal možná až moc prostoru a na něj asi příliš složitou postavu, přesto však nepatří vorařská epizoda mezi ty nejslabší. Vinnetouovo supermanství bylo přivedeno až na vrchol dokonalosti; to jak si poradil se sprškou hořících šípů, bych čekal spíše v Xeně nebo Herkulovi.(30.1.2005)

• helrohir

Z mayoviek so Surehandom ma táto bavila snáď najmenej. Už samotný príbeh o putovaní prisťahovalcov ktoviekam nie je bohvieakým lákadlom. K úbohosti Old Surehanda sa po tretí krát ani nemá význam vyjadrovať, taktiež mi začal vadiť aj Terence Hill, ktorý taktiež po tretí raz predstavoval obdobnú postavu a Vinneotuove silené výstupy mi tiež už tiež liezli hore krkom. Humorná zložka je skôr trápna než zábavná a niektoré scény si tiež mohli tvorcovia odpustiť. Mám na mysli hlavne scénu s plťou, počas ktorej som vždy prepol na iný kanál. 35%.(13.9.2014)

On je to strašně jednoduchý film, ve kterém se opakují motivy z předchozích filmů, ale ten Petrolejový princ je tak jednoduchý padouch, zákeřný a šmejdský, že prostě nejde než přijmout tuhle jednoduchou hru dobra a zla a prostě si ji užít. Surehand je sympaťák a Vinnetou jakbysmet. Tohle nostalgické vzpomínání mě prostě baví.(17.2.2015)

• nevermore

O fous lepší jak první díl Surehanda, bohužel konec je víc než přitažený za vlasy. Stejný náčelník indiánů jako v prvním díle, prozře zase na poslední chvíli, ale tak hloupým způsobem najednou otočí o 180 stupňů (díky Surehandovi) čímž odvrátí krveprolití, ve které snad nikdo ani nemohl doufat. A hned následuje přeslazený konec o několika zasnoubeních... Taky scéna záchrany na vodě byla extrémně chatrná a nechápu po pravdě ani obsazení Terence Hilla do tohoto dílu, když nedostal téměř žádný prostor.. Hlavní záporák je navíc absolutně nevýrazný. 40% jen to hvízdne(14.8.2012)

• - Mezi 73 snímky promítanými v Německu v sezóně 1964/65 obsadil Petrolejový princ šesté místo. První byl Vinnetou – Rudý gentleman, hned v závěsu další Mayovka - Mezi Supy. (hippyman)

• - Stále ještě stojící městečko, někdejší "Golden Hill" z Old Shatterhanda, bylo bleskově přestavěno na "Tucson" - stačilo pouze vyměnit některé tabule na obchodech. (hippyman)

• - První klapka zazněla 28. března 1965 v Zupci u Trebinje, poslední o 65 dní později, tedy v posední květnový den téhož roku. (hippyman)