Kid se vrátil! A tentokrát jsou události ještě zuřivější a mají větší spád než minule. Karate Kid (Ralph Macchio) přicestoval do Okinavy na návštěvu umírajícího otce svého učitele Miyagii (Pat Morita). Ale tento výlet otevřel Miyagiho starý spor s jeho zapřísáhlým nepřítelem. Daniel se naučil mnoho ze starobylé japonské tradice a ví, co znamená pojem cti, ale právě díky tomu se začíná zaplétat do všeprostupující nenávisti krevní msty. Kid, ani jeho učitel, již nemohou hrát hru podle jasných pravidel - tentokrát jde o boj na život a na smrt. (Bonton Home Video)

Via

Příjemné pokračování jedničky, které mě jen utvrdilo v tom, že když jsou dobré základy, dobrý učitel a trpělivý žák, může vyrůst velice zodpovědný, skromný a uvědomělý člověk. "Zásady jsou důležitější než vášeň, i když to znamená, že prohráváš..."(17.minuta) "Pravidlo číslo jedna: používej karate jen k obraně. Pravidlo číslo dvě: nauč se nejdříve pravidlo číslo jedna..." "Lež se stane pravdou jen, když jí člověk chce věřit." ()

Lajty

Oproti prvnímu dílu ztratil Karate Kid šťávu, ale scéna s ledem je dodnes legendární a Sato se svým synovcem jsou výborní záporáci. Takže to zase nedopadlo tak špatně. ()

vodkasesemte

Ten začátek natočili ještě na konci prvního dílu. Vubec si to nepamatuju. Ten začátek ještě jo, ale že letěli do Japonska, ne. Jednu scénu s kolem, zábradlím, červená bunda. Second place is no place. No breath, no life (Life is breathing). Iced tea. This say you lucky. Never put passion before principle. Even if win, you lose. In Okinawa, honor have no time limit. In in Okinawa, honor very serious. Never been attacked by tree. Blackhawk. Konečně si dal pásek do kalhot. Why you never write sooner? Out of respect. For husband? No, for your silence. I never marry. Tvl, to je tak deprimující! 1625. Shimpo Sensei. Karate for defense only. Not matter whos stronger. Matter whos smarter. A co když nejsem ani jedno? The best way to avoid punch no be there. Drum technique. Never keep lady waiting. Led si pamatuju. Are you arranged? I m a free agent. That just means that I m available. Kam se poděla ta blondýna z prvního dílu? I m not looking for any trouble. Maybe trouble looking for you. What can I do to ease your pain? Take me with you. Už jsem myslel, že to neřekne. Home is where you hang your hat. You win. I will fight you. Small price to pay for your honor. Mijagi already win. No matter what happen, village safe. Hele, pásek mu přišel vhod. Now to you I am dead. Your student become my teacher. I cannot hear you. I am dead to you, remember? Tak ten konec jsem rozhodně neviděl. Ale zase mi něco říká ten most. Nedovedu si to vybavit vizuálně. Pěkně jí natáhnul! Live or die? Die. Wrong. ()

Gig

Dvojka, odehrávající se v Japonsku, je už víc pohádkou. Ale ještě stále fajn. Opět je to na stejné kopyto. Opět závěrečný fight a vítězství. Tentokrát na život a na smrt. No pohádka. Ale jako děti jsme to žrali. Navíc okořeněné exotikou. A do mladé Japonky jsem byl zakoukán. Byla mi sympatičtější než namachrovaná Američanka z jedničky. ()

PanPyzamo

Po skvělé jedničce přišla dvojka, která byla lehčím zklamání. Okinawa sice pro mě měla své kouzlo a rozhodně byla zajímavá, ale většinu času jsem se spíš nudil. Vyvrcholení bylo sice supr, ale furt ne tolik, jako v předešlém filmu. Radši bych byl, kdyby pokračování nevzniklo. Miyagi je sice supr postava, ale jako ta vedlejší. Dělat děj převážně o něm byl podle mě špatný nápad. Za mě nadprůměrný film, který bych doporučil snad jen fandům série. 6,5/10 ()

trinan_kop

Znižujem o 2 kvôli podstatným dvom vadám: 1 - Daniel pôsobí svojím správaním totálne nesympaticky - proste ako hlavnému hrdinovi mu neželám aby zloduchov zbil, ale aby oni zbili jeho, a aby zmizol preč. a 2: je to vraj strašný karatista ktorý na konci predošlého filmu vyhral strašný karate zápas - ale počas celého filmu dostáva bitku - a toto sa vôbec nestotožňuje s predstavou strašného karate šampióna - veď ak ho Mijagi tak strašne karate naučil, prečo dostáva bitku od každého koho stretne? ()

soukyd33

Máme tady pošuka co touží po pomstě, i když si jeho otec přál přátelství, pak mistra bojových umění, a nakonec mladého učně. Je tu opět láska, ale také jeden namyšlený hňup, co by měl dostat za vyučenou. Film opět nic víc nenabízí. Jen že se vše odehrává tentokrát jinde. Kdo si zachová chladnou hlavu, a kdo opět vytočí své otáčky? Příběh dobrý. Scény nic moc. Hudba téměř žádná. Drama jen chvíli. Poznámka: Konec však všechno otočí jinak. Poznámka: Závěrečná scéna je docela dobrá. (Hodnocení ale nemění.) Hvězdiček 2 ()

Zahanator

Nečekal jsem to, ale dvojak mě bavila ještě víc než jednička, kde jsem se místy nudil. Tady se tak nestalo a hlavní zásluhu na tom měl přesun děje na Okinawu. Docela mě bavilo sledovat různé japonské zvyky a obyčeje (a je mi v celku jedno, jestli jsou pravdivé nebo filmaři přikrášlené, prostě mě to bavilo). I ten závěrečný fight byl docela fajn a dlouhý tak akorát. Velmi dobrý film na osamělé večery :) ()

DarthArt

Lehce vybledlá, ale přece jen ještě docela stravitelná kopírka prvního Karate Kida, kde sice hrdina Danny už není školním otloukánkem, ale hrozící bitka s hajzlovským Japončíkem (patrně budoucím členem Yakuzy) přece jen vzbuzuje respekt. Jak to dopadne nebudu spoilerovat, stejně si to každý dokáže domyslet, ale jestli chcete na chvíli přepnout mozek na dobu, kdy vám bylo patnáct a udělat si náladu na sežrání dvou pytlíků brambůrek, tak to vám druhýho Karate Kida můžu docela doporučit. ()

pornohavo

Pri tomto filme sa usmievam, teda musí byť dobrý :) pekný príbeh, zopár uveriteľných bojových scén, spomienky, nostalgia. ()

Elanornegra

Okrem úvodu, je to viac filoziickcke. Prostredie Okinawy v 80tych rokoch tomu dáva určite zaujímavý rozmer. Hudba fajn, ale samotna zápletka je dosť low. Ako aj karate je tu využívané minimálne. O triedu slabšie ako predchodca, aj ten záver čisto beckova záležitosť ako aj záverečný fight. Za snahu, aj aby som lepšie pochopil cobra kai, kde 3. Séria má priamy súvis ....55% ()

zdenda87

Povedenejsi jak jednička. Prostě moc hezkej film, ne tolik o samotném boji, jako o filozofii. Japonsko, láska, přátelství, čest, zloba v takovém milém obalu. A skvěle obsazené. Ten film je takové pohlazení po duši. ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022