Černá komedie vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana, a nyní se s vypětím sil snaží o svůj divadelní debut na Broadwayi. Riggan doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou. Mike je ale zárukou toho, že se představení vyprodá a sklidí chválu kritiků. Kromě samotných příprav na premiéru se musí Riggan vypořádat i se svou přítelkyní a herečkou ve vedlejší roli, Laurou (Andrea Riseborough), se svou dcerou Sam (Emma Stone), která právě prodělala odvykací léčbu a nyní pro něj pracuje jako osobní asistentka, a také s bývalou manželkou Sylvií (Amy Ryan), která se čas od času objeví v zákulisí. (CinemArt)

Bazinga2563

nasledujici komentar nema vubec smysl cist, pokud jste jiz film videli a nepacil sa (setrim cas, ur welcome). za prve, kamera DOKONALE vystihuje, vse co by tak mohla vystihovat (birman, divadlo sama o sobe, dulezitost postav, shody okolnosti fakt smekam),za druhe, i fajnsmekrum doporucuji stravit par minutek na vsema moznyma teoriema konce, birdmana, litanicka - prvni film, u ktereho jsem se mela tolik pochybnosti a kazda dalsi teorie mi je jen prohloubila - o tom to taky presne je a a za treti; jestli jste na tom tak spatne, ze musite cist i me prokrastinujici komentare a hledate pohodovy patecni filmicek, tak se na to radeji vubec nekoukejte a pustte si Emcu ve Spidermanovi - to nema s Inarritem, co docineni, kamera neni na zvraceni a jeste se tam mozna prilezitostne objevi nejaka ta pekna slecna ()

nula87

Intenzivní, objevný zážitek, který nemůže asi nikoho, kdo má rád film, nechat chladným. Ano, vzdáleně může připomínat Woodyho filmy, ale tady je to o moc intenzivnější, roztěkané a ve výsledku skvělé. Formálně, stylem, dialogy, a s nekonečně nervózními bicími na pozadí... 85% ()

Hawaj

Jo dalo se na to koukat. V Holywůdu maj herce, který zahrajou všechno a rejži a kameramany, který vám z toho udělaj podívanou. Na ty vykecávačky o osobních problémech, který nikoho nezajímaj moc nejsem a ani ty americký rozumy vo tom co je to láska mě moc neberou, ale todle ušlo. Osa příběhu je celkem klišé s pár odkazama na superhrdiny a pár trikama. Vobčas trochu tlačej na pilu, ale zas né moc. Místo Edwarda Nortona bych tam spíš viděl mladýho (ale teď nevím koho jsem to myslel), ten by jim tam pořádně rozhodil sandál, protože ten je opravdovej magor zatímco Norton je jen takovej hošík co musí toho magora hrát. Emička Stounů tu vypadá jak nedomrlej vukulenej pulec až mě to místy děsilo, speciálně nakonec. ()

iz67

Bavilo mě to od začátku a poslední třetina (častý kámen úrazu) byla furt ok. Skvělý nápad s bicími jako soundtrackem , perfekt jak se prolíná real s ostatním, dobré výkony. Popis krize z faktu, že jste byli nahoře, nejste a už nebudete, přitom jste propasli něco důležitějšího. A netlačí to na pilu. Prostě fajn. ()

ACDCKL

Tento film jsem si naprosto užil. V podstatě bych řekl, že to je životopis Michaela Keatona z určitého hlediska. Zajímavý koncept filmu tomu dodává ten správný říz a výkon Michaela je zde výborný. Ostatní herci mu zdatně sekundují a já musím dát jasných 5*. ()

PlysovyMacko

Film popisuje hercov ako sebestrednych idiotov zufalo tuziacich po pozornosti. Riggan byvaly superhrdina sa snazi o comeback na Broadwayi, snazi sa o seriozne herectvo. Vysporiadava sa so sebapochybnostami a kolegami hercami. Film je toceny akoby na jeden zaber, ale preco som nepochopila, nepomaha to nicomu. Hudobna stranka mi tiez prisla rusiva. Pacilo sa mi ako sa k Rigganovi prihovaral Birdman, hlavne akcna scena na ulici a scena ako sa vymkol. Co sa tyka Edwarda Nortona, podla mna hral seba. Najlepsi moment bol rozhovor s kritickou. ()

adamix

Scénu, kde Keaton prechádza námestím Times Square v bielych slipoch a ako náhle vrazí do divadelnej sály a predvádza shakespearovský výkon v brčkavej parochni som si pretáčal niekoľkokrát a vždy som šiel od smiechu vybuchnúť. Tento film je DOBRÝ, ale tak trochu o ničom. Áno, snaží sa riešiť zákulisné etudy a krízu vyhasnutého herca a veľmi sa to podobá na Woodyho Allena, nie tradične depresívneho realistu Iňárritua. Ale možno je to miestami až moc artovka a keď príde koniec, neviete čo si o tom máte myslieť. Za najlepší film daného roku to nepovažujem. Pozornosť oscarov si to vyžiadalo iba kvôli divadelnému prostrediu preplnenému známymi a voľakedy slávnymi hereckými hviezdami. Kamera je úchvatná a tie dlhozáberové kvázi divadelné výstupy sú typickou režisérovou značkou, ktorá funguje. Keaton je najlepší, nikdy som si ho tak nevychutnal ako tu a už len fakt, že film je takým callbackom na jeho slávnu batmanovskú kariéru, je zaujímavou perličkou. ()

AlexUnited

Som v šoku. Čakal som totiž strašný prúser a nudu, ale na jedno pozretie to vcelku ušlo, aj čas pomerne rýchlo zbehol. Možno som bol zrovna v divnom rozpoložení, ale zdá sa mi, že pri jednej scéne som sa tuším aj rehotal (konkrétne keď sa pri fajčení vymkol z dverí). ()

Fiijay

Birdman, zfilmovani hry z prostredi Brodwaye, kde excelujou snad vsichni. Tenhle film zaslouzi, zabombardovat oskarama, tema nejlepsima stetkama z LA co si USA muze dovolit pro kazdyho i pro ty co nemaj balls, protoze tady se bude slavit hodne dlouho. Nova forma Shakesepeara !! ()

ellessar01

nejak jsem tomu neprisel na chut...Keaton je super, Norton taky, Emma fakt vypada jak smazka, ale pro me to nebylo ono...kazdopadne hodne zajimavy film... ()

Fnoobroklic

Tak a mám toho dost. Lidi opravdu čím dál tím víc propadají pseudoumění. Začalo to obrazy s několika přeplácanými cákanci barvy a končí to u filmů, kde jsou na sebe ledabyle naházené motivy, dějové linky jsou useknuté nebo přeházené bez ladu a skladu, jen proto aby to vypadalo cool a psycho, pak se toho chytne nějaký super kritik nebo dva a rázem je z toho veledílo hodné chvály všeho filmového lidstva. Odevšad jsem slyšel, že Birdman je skvělý film s bravurními hereckými výkony, skvělým příběhem a atmosférou, tolik oscarových nominací...a dostal jsem TOHLE? Viděli jsme stejný film? Takhle nevypadá dobrý film, ani omylem. Forma naprosto vítězí nad obsahem, ambice má film určitě velké, ale u toho to končí a i ta forma značně kulhá, i když je jí všude plno. Hodnotí to lidi tak kladně kvůli pozitivní "erudované" kritice? Jsme opravdu takové ovečky, které dají na kritiky, stejně jako v Americe kde kritik může recenzí ZNIČIT hru/film (alespoň podle Birdmana)? To by ještě byla ta lepší možnost, protože druhá možnost je, že lidi už to mají v hlavě tak zakomponované, že si opravdu upřímně myslí, že takhle vypadá vtahující a kvalitní psycho film a něčích problémech osobnosti a identity. Pardon, ale to je snad vtip.. Takový Sucker Punch, na který tady a na jiných filmových serverech jak většina redaktorů, tak většina diváku v roce 2011 plivala, má daleko lepší budování děje, celkovou dějovou linku i atmosféru (Birdman nemá žádnou). Celou dobu mi bylo úplně jedno, co se ve filmu s kým děje, pořád jen motivy přes sebe a celek vyčpělý až žádný. A ten Birdmanův rádoby WOW a překvapivý reality vs imagination konec...to je opravdu ale opravdu neskutečný kýč. Snad všechny filmy, které si alespoň trochu pohrávaly se schízou, byly lepší než tohle. Sucker Punch budiž jen jedním a celkem markantním příkladem. wake up. ()

maxcold

Bežný divák si řekne, proč to bylo tak dlouhé a vlastně o co tam šlo? Náročný (vyvolený) divák bude žasnout nad uměleckým dílem stárnoucího herce, který čelí vlastním démonům starnutí a touze po tom být opět obdivován. Jak směšně zní ty rádoby umělecké kritiky lidí, kteří doufají, že si jejich komentáře všimne nějaký internetový magazín. Pozersky papouškují ty "opravdové" kritiky a jejich názor berou za svůj a myslí si, jak jsou vyjimeční. Jakmile je film nominován na Oscara, tak není možné napsat nic špatného. Jak budu vypadat, když filmová akademie film vychválí a já ne... Podle komentářů je zde spousta psychologů a hlavně POZERŮ! Ale zpět k filmu. Zajímavé téma, hezké zpracování, skvělá kamera (trochu se mi z ní točila hlava) a Keaton byl skvělý. Co ale nebylo skvělé, byl prázdný pocit z filmu. Spousta hluchých míst, která pouze prodlužovala stopáž. Jedna hvězda za pár opravdu povedných vtipných scén a druhá hvězda za obsazení. ()

Radyss

Mám trošku rozporuplné pocity z tohohle snímku. Nevím, jestli to bylo skvělé a nebo mě to vůbec nezaujalo, opravdu zvláštní pocit. Každopádně kamera byla fantastická a nad hereckými výkony mi nezbývá nic jiného, než zatleskat. ()

candie254

Netradiční pohled do divadelního prostředí; smíšený s černým humorem a absolutně božími hereckými výkony: od Emmy Stone přes Edwarda Nortona, Naomi Watts až k Michaelovi Keatonovi. ()

zdeci

Jaká forma? Lepší formu má i moje bábovka! Jen je mnohem víc stravitelná. Holt zkusím ještě jednou, neb napoprvé jsem u toho usnul, probudil se a furt to stálo za ptačí trus. ()

ferouser

Já nějak furt nevím jestli se mi to líbilo nebo to bylo blbý. Každopádně herecky skvělý! Časem možná hodnocení poupravým ()

NeMiQ

Až spätne mi dochádzajú kvality tohto filmu. Pri pozeraní ma zaujala asi len technická časť ilúzie jedného kontinuálneho záberu. Až po skončení sa začal tvoriť skutočný dojem z filmu, keď ešte aj počet divákov v kine zodpovedal idei samotného filmu. "Čo je vlastne ten Birdman za film? Jaj to nie je Batman, tak to srať potom" a preto nás bolo v sále ani nie 10. Keaton si zahral trošku seba samého a ktovie, keďže má aj vlastný film so sebou v hlavnej roli. Bolo to čiastočne Sci-Fi či psychologický film? Záver to nechá na divákovi, čo je u mňa tiež plus. Celistvý jediný záber mi celý tento divadelný film pekne zvýraznil. ()

Saljack odpad!

Tak tohle je opravdu sila. Film vubec nedokaze vtahnout do deje a je vlstne o nicem. Nevim proc ma v posledni dobe kazdy nutnost mit film aspon dve hodiny protoze tady by to vlastne slo klidne zkratit na pul hodky a divak by o nic neprisel. Jediny svetly moment v celem filmu je Edward Norton, ktery ztvarneni sve postavy dokaze byt tak vlezli, az je to dobry. Co me ale na celem film fakt (prominte za to slovo) sralo byla hudba resp cinely v pozadi. Tak tohle si opravdu zaslouzi nominaci na oskara za zvukove efekty? Musel bych se stydet dat tomuhle filmu jine hodnoceni nez odpad! protoze i to je dost mirne a to dokazu zkousnout i mnohem tezsi dila nez Birdman je. ()

swinevenca

Koukám, koukám a najednou čumim, že to jede "v kuse". To mě velmi uctilo, taky je na tom vidět, že s tím museli mít práci, herecký výkony super, postesk nad dobou komiksových blockbusterů mi mluvil z duše. Ale asi mě trošku zklamal konec, asi to celé byla zajímavá, ale ne úchvatná podívaná. ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka